Jump to content
Balthazor

(18sx)macam Mana Nak Tau Orang Tu Dah Kawin Dan Beranak?

Recommended Posts

dia ni kaki clubing ke?..kalu ye, kasik je pil khayal pastu ko tanya le dia, masa tue selalunya dia cakap betul punya!! hahaha :lol:

tak.....mak bapak dia `shield` dia ngan begitu baik sekali............kenapa ko tanya cenggitu?

amoi aku mana bf lagi <_< .....mmg xde aku dah check.....tetiba bos aku kata (dia pun dengar mulut bini dia).........amoi aku tu dah ada 2 anak padahal umur dia baru 19 thun!.......nak kata badan tu `menggelebeh` x jugak.......cuma tang perut maju kehadapan aku x berapa minat nak tengok...................... :lol:

masalah negara betul la ngko ni. ngko cuba tengok cara amoi ngko tu jalan. kalau bersepah jalannya, maknanya dah ada anak. pastu ngko tengok pulak kat pinggul dia, kalo tengok lembek aje, masa dia jalan tu terbuai aje pinggul dia, maknanya dah x solid lagi. allignment dah lari. ngko kena hantar dia gi buat ballencing. heh..heh...he... gua cakap betul ni beb.. lu pegi check dulu. nanti bagi feedback kat kami.

errk...topik ni membuatkan aku tersedar yg kaum Adam ni kdg2 lebih mengetahui dari kaum Hawa...aku pon xtau psl tips2 ni...bila dah baca..ayat pertama aku' Owh...gitu rupanya...xtau lak aku' :lol:

kalo pihak mod rasa thread ni `satu macam` silalah menjalankan tugas :lol: ..........by the way.....macam mana nak tau orang yg kita minat dan jatuh cinta dan tersuka tu dah kawin ke belum?.........sesapa leh terangkan?...........

terdapat perbezaan di antara:

1- Adakah anda pernah berkahwin?

2- Adakah anda pernah melahirkan anak?

seseorang tidak semestinya pernah berkahwin untuk pernah melahirkan anak.

selain daripada tanggungjawab untuk menyelamatkan diri sendiri daripada neraka jahannam, umat Islam adalah juga bertanggungjawab untuk menyelamatkan keturunan Nabi Adam yang lain yang belum beriman supaya beriman kepada Allah,mentaatiNya dan seterusnya terselamat daripada azab jahannam yang pedih.

andainya dengan berkahwin dengan amoi tersebut dapat membawa kepada keputusan yang tersebut di atas, maka telah beranak dua (sekiranya itu benar) pada usia 19 tahun tidak sepatutnya menjadi isu.

selain daripada tanggungjawab untuk menyelamatkan diri sendiri daripada neraka jahannam, umat Islam adalah juga bertanggungjawab untuk menyelamatkan keturunan Nabi Adam yang lain yang belum beriman supaya beriman kepada Allah,mentaatiNya dan seterusnya terselamat daripada azab jahannam yang pedih.

andainya dengan berkahwin dengan amoi tersebut dapat membawa kepada keputusan yang tersebut di atas, maka telah beranak dua (sekiranya itu benar) pada usia 19 tahun tidak sepatutnya menjadi isu.

maksudnya ko mencadangkan pada TAoD supaya kawin aja dgn awek tu w.pun dah komfem awek tuh dh pernah beranak tanpa kawin?

kalau TAoD anak teruna, aku cadangkan ko kawin dgn anak dara, tapi kalu TAoD duda, well, ko blh kawin dgn yg janda atau bukan anak dara pn takpa...

kalau TAoD anak teruna, aku cadangkan ko kawin dgn anak dara, tapi kalu TAoD duda, well, ko blh kawin dgn yg janda atau bukan anak dara pn takpa...

aku teruna lagi la.......umor baru 20 thaun......segala2 masih fresh....belum digunakan lagi

P:S aku juxz minum tongkat ali je 1 hari 1 tin.............

aku teruna lagi la.......umor baru 20 thaun......segala2 masih fresh....belum digunakan lagi

P:S aku juxz minum tongkat ali je 1 hari 1 tin.............

hoh! kalu mcm tu, aku cdgkn ko kawin dgn anak dara yg masih fresh mcm ko. kurang elok la kalu ko masih teruna tang..tang tapi kawin yg dah ada pengalaman sebabnya kemungkinan berlaku perkara2 yg tak besh cthnya mgkn bini ko akan membandingkan antara ko dgn bekas ehem2 dia.

lg pn, sebagai lelaki teruna ko mesti nak yg fresh jg betul tak..jgn tertipu dgn kecantikan

p/s: ko ni awal2 dh minum tgkt ali ni apsal? kurang power ka?

Edited by gaman80

erkk....apa daa..topik ni macam dah melalut je....errkk....aku budak lg....

erkk....apa daa..topik ni macam dah melalut je....errkk....aku budak lg....

hehe..sori la, aku termelalut pla. anyway, kpd TAoD, selamat memilih semoga pilihan tepat

p/s: memilih pasangan hidup daa...bkn pangkah kotak

dulu pernah terbaca artikel tajul muluk kat www.azdrina10.geocities.com (skg dah diremove dah).

salah satu tanda gadis yang dah habis madu ialah tanda kat dahi..

kalau dahi ada kedut halus (bukan kedut besar) maknanya dah takde madu dah.

tapi kalau dahi dia licin macam sirih junjung maknanya... yippeeeeeeeeee.............

kalau nak kepastian, cuba bandingkan antara dahi bini ngan dahi anak dara.. (kalau lum kawin tp dah takde dara tak tau la... banyak budak-budak belasan skg dah terlanjur)

dulu pernah terbaca artikel tajul muluk kat www.azdrina10.geocities.com (skg dah diremove dah).

tapi kalau dahi dia licin macam sirih junjung maknanya... yippeeeeeeeeee.............

kalau nak kepastian, cuba bandingkan antara dahi bini ngan dahi anak dara.. (kalau lum kawin tp dah takde dara tak tau la... banyak budak-budak belasan skg dah terlanjur)

alah tak semestinya, sekarang ni ada teknik melicinkan dahi. aku tgk dahi bini aku tu licin jah..hehe...

hoh! kalu mcm tu, aku cdgkn ko kawin dgn anak dara yg masih fresh mcm ko. kurang elok la kalu ko masih teruna tang..tang tapi kawin yg dah ada pengalaman sebabnya kemungkinan berlaku perkara2 yg tak besh cthnya mgkn bini ko akan membandingkan antara ko dgn bekas ehem2 dia.

lg pn, sebagai lelaki teruna ko mesti nak yg fresh jg betul tak..jgn tertipu dgn kecantikan

p/s: ko ni awal2 dh minum tgkt ali ni apsal? kurang power ka?

Adapun Nabi Sallalallahu alaihi wasallam menganjurkan supaya lelaki menikahi anak dara, namun demikian, itu tidak bermaksud tidak boleh mengahwini janda. di dalam beberapa kes, diulang, di dalam beberapa kes, terkadang kadang mengahwini janda adalah lebih baik.

di dalam membuat pilihan yang besar dan kritikal, adalah sangat baik melaksanakan solat istikharah dan bermesyuarat untuk mendapatkan bantuan Allah di dalam membuat keputusan.

memandangkan threadstarter sendiri berumur 20an dan bakal pasangannya hanya 19an, maka isu janda atau pernah melahirkan anak mungkin bukan isu besar di sini.

walaubagaimanapun, istikharah adalah sangat penting supaya tidak terbuat keputusan yang silap. sesuatu yang dilihat baik pada mata kita mungkin memberikan kesan yang buruk pada kemudian hari.

Hek eleh....makcik2 aku yg dah beranak pinak licin je dahi diorg...

maksud saya kedut halus.. kedut ni klu kita tak tgk betul-betul kita tak perasan.

kedut yang nampak jelas tu kedut kasar namanya.. kedut orang yang dah nak beruban heheee..

(kalau lum kawin tp dah takde dara tak tau la... banyak budak-budak belasan skg dah terlanjur)

olahraga ngan naik basikal pun ada effect kan?

P:S Eh minum tongkat ali ade effect ke kat bebudak?........tapi mmg perasaan lain macam aku setect kat diri aku ni.. :mellow:

errk...topik ni membuatkan aku tersedar yg kaum Adam ni kdg2 lebih mengetahui dari kaum Hawa...aku pon xtau psl tips2 ni...bila dah baca..ayat pertama aku' Owh...gitu rupanya...xtau lak aku' :lol:

err x nak tolong saya ke expalin apa yg patut? :blush: ?......

tanya dia

bijak..bijak..

;p

huhu...aku mana la tau. slalunya lelaki la pandai memandang2 pompuan ni. cuba ko tanya dia, btul ke citer yg ko dgr tu

cik wawa..banyaknye tau..

olahraga ngan naik basikal pun ada effect kan?

P:S Eh minum tongkat ali ade effect ke kat bebudak?........tapi mmg perasaan lain macam aku setect kat diri aku ni.. :mellow:

tongkat Ali??? xpenah dgr plak kalu bagi effect kat bebudak smpi boleh hilang dara...

tapi xelok diminum oleh budak2 lar..semestinya..

no komen..no komen

maksud saya kedut halus.. kedut ni klu kita tak tgk betul-betul kita tak perasan.

kedut yang nampak jelas tu kedut kasar namanya.. kedut orang yang dah nak beruban heheee..

lorr..betol ke??

errkk..really? aku xpenah lak pasan kedut halus ke kedut kasar.. :blink:

xpe2..aku akan tlg tgk sbg pemerhati je...erkk..aku budak lagi le... :ph34r:

Edited by Kuro

xpe2..aku akan tlg tgk sbg pemerhati je...erkk..aku budak lagi le... :ph34r:

kalau budak2 lagi..g main tempat lain.nanti rosak pikiran ko tu :P

** baik add kat tajuk tu 18 SX.at least dah warning supaya "kanak2" tak masuk.w/pun sure die org akan masuk jgk :blush:

kalau budak2 lagi..g main tempat lain.nanti rosak pikiran ko tu :P

** baik add kat tajuk tu 18 SX.at least dah warning supaya "kanak2" tak masuk.w/pun sure die org akan masuk jgk :blush:

hehe...kan dah kata org zaman skrg makin dilarang makin nak tgk :lol: ...ala sekurang2nya dapat tambah ilmu pengetahuan... lgpon aku bkn le bdk kecik sgt..dah remaja pon :lol:

Edited by Kuro

Adoi...gara2 aku topik ni ditanda dgn 18sx...ceh.. ;)

ko ni bawah umur ka? kalu bawah 16 mmg masih di bawah umur la n kalu bawah 20, ko tak layak lgi bincang pasal kawin..hehe..biar abang2 n kakak2 aja yg bincng. ko tgk ja la dulu..

ko ni bawah umur ka? kalu bawah 16 mmg masih di bawah umur la n kalu bawah 20, ko tak layak lgi bincang pasal kawin..hehe..biar abang2 n kakak2 aja yg bincng. ko tgk ja la dulu..

xde la umo aku antara 16-20 :lol: ...hehe...salah satu habit aku ialah...menyampuk di ruangan org2 dewasa dan org tua... :lol:

assalamualaikum...

xde la umo aku antara 16-20 ...hehe...salah satu habit aku ialah...menyampuk di ruangan org2 dewasa dan org tua...

uit.. xleh amalkn tu dikk.. :lol:

.......Not everyone know what lies inside ur heart but nevermind it's not important as long as u know what lies inside ur heart..

inside ur heart Kuro? :P

kalu tgk tumit aku penah denga.. kalu licin je dara tapi kalu kerak2 dah kawin..er..bukan kawin..tapi..er lalala.. :P

tapi kalu tgk idung pompuan tuh lain ke? ahak..

Edited by MalaYneuMaya

assalamualaikum...

uit.. xleh amalkn tu dikk.. :lol:

inside ur heart Kuro? :P

kalu tgk tumit aku penah denga.. kalu licin je dara tapi kalu kerak2 dah kawin..er..bukan kawin..tapi..er lalala.. :P

tapi kalu tgk idung pompuan tuh lain ke? ahak..

hehe..bkn pe..kdg2 lagi best menyampuk di ruangan org dewasa dari ruangan remaja(blk2 cintan2..jiwang karat..bla2....borink...

ceh..signature aku pon di quote..

xpaham lgsg mende yg aku bold tu...apa yg ko tulis tu? :ph34r:..tumit berkerak ke? berkerak tu cmne?

Edited by Kuro

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...