Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

takde ke sesapa dalam development team nie nak mempertahankan project nie...thread nie am dah nak mati je....takde langsung perkembangan...aku yang mule2 berminat nie skang nie tak tau nak ckp aper dah...

...lets gone....

heheheh...pinjam dialog dr short animation Misi Mustahak tuu....

ape kate zsx pasal projek bina game ni.huuuh...nko main2 kerr?

...lets gone....

heheheh...pinjam dialog dr short animation Misi Mustahak tuu....

ape kate zsx pasal projek bina game ni.huuuh...nko main2 kerr?

yo kembara lama tak nampak. , pergi kembara sampai maner huh??

yo kembara lama tak nampak. , pergi kembara sampai maner huh??

ader...kalau tak ke hulu ke hilir...zsx yg ilang..uhuuu.. teruk dier kena bakar..ihihih..

dari awal aku baca post ni sampai 22 post... makin lama makin mengelirukan... ilang semangat.. ape ni.... mana org2 kuat ?? semua dah senyap jer...awal2 buat aku respact korang.. semangat sikit akhir2 semua huru hara.... dari game ala2 residen evil tau2 tukar ker cita hang tuah..ape kes..... aku nak bagi cadangan la... buat post baru lepas tu mula dari awal balik.... bahagikan tugasan. deparment story..depatment lukisan dan deparment pembangunan game.. baru la tersusun... mula2 kumpulkan cerita yg menari yg mana boleh dijadikan game genre rpg ker aku lagi minat ... korang rujuk la kat website game2 online http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm?sx=1024...,20050817113233 tu list mmorpg...

korang ada bakat jangan la sia-siakan.. kenapa malaysia belum lagi keluarkan game buatan sendiri??? sedih la mcm ni komputer bukan main makin power siap dual grafikcard windows makin canggih..tapi game entah ape2 la x syok langsung la... ape lagi kita amik peluang ni buat game sendiri... try2 la dulukan ..pikir game yg senang dibuat tapi best... mcm shoting tu aku bajet susah nak buat... ni paling senang www.navyfield.com korang tengok la mcm mana game ni.. kalau kita try buat game ni aku rase x la menyusahkan sangat

woihh,relex la sleyer...hehe..zsx lom angkat bendera putih lagi tuu...

ape kate sementara tu,nko post dulu ape2 yg penah nko buat dlm game dev ni,mana tau bleh sambung plak...

dari awal aku baca post ni sampai 22 post... makin lama makin mengelirukan... ilang semangat.. ape ni.... mana org2 kuat ?? semua dah senyap jer...awal2 buat aku respact korang.. semangat sikit akhir2 semua huru hara.... dari game ala2 residen evil tau2 tukar ker cita hang tuah..ape kes..... aku nak bagi cadangan la... buat post baru lepas tu mula dari awal balik.... bahagikan tugasan. deparment story..depatment lukisan dan deparment pembangunan game.. baru la tersusun... mula2 kumpulkan cerita yg menari yg mana boleh dijadikan game genre rpg ker aku lagi minat ... korang rujuk la kat website game2 online http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm?sx=1024...,20050817113233 tu list mmorpg...

korang ada bakat jangan la sia-siakan.. kenapa malaysia belum lagi keluarkan game buatan sendiri??? sedih la mcm ni komputer bukan main makin power siap dual grafikcard windows makin canggih..tapi game entah ape2 la x syok langsung la... ape lagi kita amik peluang ni buat game sendiri... try2 la dulukan ..pikir game yg senang dibuat tapi best... mcm shoting tu aku bajet susah nak buat... ni paling senang www.navyfield.com korang tengok la mcm mana game ni.. kalau kita try buat game ni aku rase x la menyusahkan sangat

aku setuju ngan mamat sleyer ni. Agak lucu aa korang ni. Dari citer nak buat game, tibe2 cerita pasal hard disk 300Gb yang konon2 lawa utk pc dia. Tapi buat gamenya blom lagi. Amende korang ni?

Offensive ke ayat aku? maap

Dah biasa sgt dah ayat-ayat orang yang tak paham keadaan yang game ni dibuat secara casual... bukan nak cari makan... kau fikir leh tak yang orang luar buat game best cantik lawa perghhH!!! tue sebab dengan benda tu dia cari duiT!!! cari makaN!!!!!!! yang kita ni... pagi kerja, balik kerja letih, kalau ada anak nak layan anak, pastu bini, kerja sana kerja sini...

Jadi masa untuk buat game ialah.... tiada! kena la paham situasi... jangan duk haram jadah menembak je ikut suka mulut... crew bina game ni bukannya hard corer... tapi casual... jadi x kisahlah walaupun benda haram ni nak siap dalam 5 ke 10 tahun lagi ke sebab yang pasti dengan benda ni kita xkan dapat cari makan...

sooo??! family 1st...

Yer betul... nak buat game.. baik RPG atau lelain nyer.. memang amik masa.. Paling cikai.. setahun ker dua tahun ker... Itu kalau full time... kalau part time... makan masa lima belas tahun pon biasa...

Tapi anyway.. bagus gak depa nie dah mulakan buat game... at least ader la satu yang kita boleh banggakan nanti.. At least we have try...

Korang agak2 la.. kalau full time... berapa orang staff paling minima dala satu team buat game... 10 orang atau lebih? Pastue berapa agak2nyer gaji paling minima... Bukannya apa.. aku cadang... kalau ader duit lebih nanti.. nak gak bukak company buat game kat M'sia nih...

kalo ko bukak nanti, aku adalah first supporter. tapi tak de la tolong nyumbangkan apapon :) just bila ko terpk, 'ada ke orang yang sokong aku buat bende ni?', ko akan ingat aku :D

aku nak ajak orang buat flash game ajer.. nanti aa aku bukak thread baru.. (kalo rajin :P)

jadi x kisahlah walaupun benda haram ni nak siap dalam 5 ke 10 tahun lagi ke sebab yang pasti dengan benda ni kita xkan dapat cari makan...

sooo??! family 1st...

memandangkan 5 tahun baru nak dapat siapkan 1 game, kerana "tak dapat duit" maka tak perlu la nak serius kan.

eh.. ini macam perli.. ko setuju ke lanminhazimteam? :lol:

mesti la die setuju "aku".. ko x perasan ke die punye signature tu..

aku rase .. better aku .. mem' pro kan diri ku nih dulu...

huhuhuhuh

kekadang niat nak .. buat sambil blaja .. tak jadi gak... huhuhuh

Edited by Navigator®

aku pun dah lama tak sentuh programming...hahaha...mana pegi zx ni ek?aku modeller sambilan utk game ni tp aku dah siap model,mintak mail tak kasik plak..kang aku post model tu sini,terlalu open plak katanya...

Oi zx....

x de update ke?

aiseh...ker kasi org download game yg dah leh main ok gak..aku leh tlg hostedkan insyallah

HAI KENGKAWAN!!!!.... sori la kerana aku menghampakan korang. Aku dulu bz la. Sbb dapat projek monitoring network satu malaysia. Aku buat sorang mana tak bz. hehe

Untuk pengetahuan korang aku masih simpan, hang tuah, zon mati. Hahah. Korang tak caya ke. Aku still setia buat game. Cuma sbb koding yg kipas susah mati melambatkan kerja aku.

PROGRAM DEVELOPMENT HANG TUAH MASIH BERJALAN!!!!!!!....

Sapa kata aku luntur semangat... wakakaka. Yooo kawan2 yang berbahagia kita teruskan perjuangan kita.... yang sebelum nie aku rest sbb byk projek je. So jgn salah sangka ok.

Aku sekarang nie tengah download A6 dgn DarkBasic Professional. So mana tau kita dapat buat game sepantas kilat.

Bagi sesapa yang nak stadi game, bleh la mula tanya ok.

Edited by zsuperxtreme

Hari isnin nie aku akan paparkan balik gambar yang telah hilang (sbb terdelete account yahoo). Dan projek diteruskan. Selama aku senyap, aku sikit2 siapkan game tu.

Geng semua, aku dpt tau ada competition game la. Korang nak join this competition tak.... kita banggakan geng geng putera nie. Amacam... Ada berani ka?

Edited by zsuperxtreme