Jump to content
Big^Boyz

Kerjaya Anda Sekarang?

Recommended Posts

sebnarnya aku nak tau la keje warga putera nih... nampak gaya mcm hebat2 je... pastuh kalo bole nak jugak tau keje yg paling low penah korg buat sampaila kerja yg high level ... kot2 la nanti bole mintak tolong2 :)

aku start dulu ler....

- paling low aku penah keje cleaner lepas spm, second keje cashier kat stesyen minyak..-

- paling best jd part time lec,keje 4 jam seminggu je,setiap jam bayo rm100 :lol:

- skrg jd kerani jer...

- ade degree mech. eng..... tak dapek2 lagik job yg berkaitan,dah setahun ni :( , aku rase sbb pointer x power la,paras2 idung nak lemas pun ....

aper pulak keje korang sumer?? boleh laa kongsi2@tolong aku yg mencari2 nih....

keja aku....koman je. klu dpt jd penolong pegawai best gak.... tp keja aku skang:

title : automation supervisor - i.t support

tugas : jaga server, maintain database & sistem, technical support utk end user, hardware maintenance (pc, network, etc), surf internet :P .

tempat : kilang besi

kelayakan : diploma i.t drp poli

gaji : rm1k jek...ciput nak mampus

baper lama dah keja : baru nak masuk 3 bln

klu dapat cari keja lg best, cepat2 aku cabut. skrg nih aku tgh usaha tuk dptkan keja kat cyberjaya - data center. diorg kata gaji masyukk.

Edited by entahtaktau

Keje Paling x best = Cashier Kedai Kek RM475 /sbln - Ampang Point - Masa cuti semester 2 bln

Keje Paling Boring = Credit Controller - F&N PJ - semua cina

Keje Paling Tertekan = Account Supervisor - Petronas KLCC - Hampeh!

Keje Sekarang = Unix - (Darkwan jgn bagitau org)

Kelayakan = Budak Account

BTW skrg nie aku tgh berkira2 nak gi DELL cyberjaya gak....

Keje Paling x best = Kerani MLM (sehari je)

Keje Paling Boring = Penganggur..

Keje Paling "Baik" = Cikgu AKA Ustazah ganti (tak tahan wooo.. Ustazah rock tuh..)

Keje Paling Tertekan = IT Executive (weekend + Public Holiday pun keja)

Keje Sekarang = Suri Rumah Tangga + Freelance Programmer + Penjual sayur berjaya... + Ade llaaaa.. hehehe.

Keje Sekarang = Suri Rumah Tangga + Freelance Programmer + Penjual sayur berjaya... + Ade llaaaa.. hehehe.

sayur ape yg dijual tuh?? kot2 la bule beli borongg.... :)

tapiii surelyyy mesti kene keje yg tak besttt dulu kannn.. heheh... sabo jerr laa

aku plak ...

keja aku paling sadis =

jadi operator kilang 3 thn beb lepas SPM, cuci longkang semua aku buat, bawak fork lift laju2 sampai langgar paip air panas , hahaha semua tu sbb SPM aku tak bagus .

keja Keje Paling x best =

tukang cat (panas terik aku cat pagar masjid kat kg sebelah. rentung aku. muka penuh cat.

Keje Paling Boring =

keja jadi teknician komputer , tmpt rahsia (opis dlm keta la pulak, hadoi) gaji pulak rm 800 tolak EPF socso dpt la rm7 ratus lebih ntah apa2 ntah.

keje skrg = IT Offficer, kt subang jaya .ni pun aku nak cadang tukar kt cyberjaya gak .... wahai kawan2 semua korang nak tahu tak LIM KOK WING ada kosong , dia nak pki 2 org melayu + seorang india sbg IT OFFICER basic sijil SKM thp 2 member aku dpt rm1400 basic , jom2 kita plak try .... hehehehe

aku nak bagi tau gak.....

dulu aku keje parking pastu kene buang..

kendian kerja cashier pasaraya kena buang gak..

pastu keja part time je kat kedaai makan...

akhirnya sekarang ni aku seorang pelukis pelan tapi alhamdulilah tak kena buang lagi dah... dah jadi orang baik.... :lol:

Hihi... best la korang... nak join gak...

Keje paling awal : Promoter jual baju mengandung... (cantik2 woo baju tu, geram sampai aku pun terasa nak mengandung gaks!) :D Gaji ribu2 la termasuk OT... kire best gak keje ni.. interesting!

Keje paling pening : Keje bank... jd secretary pd boss kat 'Higher Purchase' (jual kete) adooii... mcm nak giler aku dibuatnye.. tokey kete asyik call aku nak ckp dgn boss tanyer dah approve ke loan dorang... chess.. boss lak bz x nak ckp terpaksa aku 'menipu' sunatsssss... huh..! bukan senang nak tipu org ni wehh... pula call berjuta-juta kali... penatsss dan rimassssss....!! Gaji 1.5k je... klu rajin bole wat OT.. mmg kena slalu OT pun... chess.. gaji masyuk tp tu la.. PENING beb!

Keje paling glamour : Keje kat Gerbang Perdana dgn Dato' Yahaya sebagai secretary dia... mmg best gilerssss!! bila time festive jek dpt byk brg2 yg sub kontraktor bg kat dato'.. yg dia reject sumer dia tolak kat aku... pastu brg tu bukan harga 100/200 weeehhh.. tu yg best gilersss tuh..! Pastu bila raya dpt 'ang paw' dr dato'... ribu ribannnn.. mmg sungguh mengasyikkan.... ;) Gaji best gilers! RM2.5k xder OT... kekdg bole ikut dato' gi outstation dgn Corporate Officer (lady yer) temankan dia... hihi.. seronok!

Keje tetap dan stabil : Keje skrg laaarrr..... kakitangan kerajaan. :lol: sebagai PA. Hihi.. Xyah nak byk sgt pikir... keje sumer settle dgn cepat dan xlah mcm keje kat private dulu... 'Time is Money!' hihi.. jgn jelessssss..... Gaji xder la besor mana tp masih mencukupi utk AKU SORANG... hihi.. ;) alhamdullillah....

Kerja pertama sebagai Juruteknik tahun 1984 gaji RM500 tengok orang lain gaji Rm1000 rasanya kalau dapat fuh...... Tapi sekarang sebagai Technical Supervisor Rm2000 lebih tapi masih kekurangan sebab tanggungan dah bertambah dan nilai barang yang tinggi . Sebab tu kena kerja kuat buat part repair dan mengajar repair. Kerjaya repair tiada had boleh dilakukan bila-bila masa,cuma sanggup atau tak bersengkang mata repair peralatan sedangkan orang lain telah dibuai mimpi.

Keje paling awal : Promoter jual baju mengandung... (cantik2 woo baju tu, geram sampai aku pun terasa nak mengandung gaks!) :D Gaji ribu2 la termasuk OT... kire best gak keje ni.. interesting!

Wah.. tang ni seronok aku duk dengar.. cam best sgt2 ek jd promoter baju ngandung. Aku nak cari baju ngandung kat sini sket punya susah. Style lama giler. X besh langsung (baju2 tu la) <_<

Tak sangka promo baju ngandung gaji leh riban2 gak ek.. masyukkk.. Heart, ko nyer experience sumer cam besst je.. hehehe... Bertuah badan..

aku lakk...hehehaa..

lps spm..

keje kilang supermax..kilang buat sapu tgn getah..keje cam robot..bunyi siren jer baru benti keje..bosan ahh gaji 300 lebih..(time tu dah kira banyak dah..budak2 mana reti pegang duit banyak2..)

lps tu aku benti ,keje kat subang MCSB(catering kontrak ) gaji 800. keje setting makanan utk org gi haji..

balik pkl 4 pagi ,yg best tu satu van dgn stewedesssss...hari2 lak tu..best betul..

lps tu kontrak aku sambung..aku taknak...coz dpt

offer masuk MAS eng keje boleh tahan gak laaa..tp ntah laa rase boring lak keje situ..ntah berapa kali percubaan untuk benti keje..tp takleh gak..aku pun tak tahu..masa tu aku amik diplo multimedia ( takde kena megena dgn eng tu yg nk benti keje tu )

lps thn ker thn aku dinaikkan pangkat sbgi penjual kapal terbang/sewa/beli.. salesman tuuu...

lepak situ 4 thn..boring bla..

rezeki aku naik pagkat lagi...sakang ni aku keje kat kelana jaya.MAS acedamy..

sebagai tech multimedia snr off

peehhhhh kalu pikir2 kan balik..kalu aku benti keje MAS mesti rugi giler.

mungkin dah ditakdirkan rezeki aku kat sini..so keje skang memag best giler ..

masuk keje..pepagi cuci mate..hehhehahahhaahhaa..tgk crew2 hari2 sampai nk muntah..hehhehehee

so far keje aku kat sini ok..ringan skit kepala..kena lak keja yg aku minat memang besttttt

1. keje taska, pasal mcik aku ada taska

2. keje kedai kasut. cuma keje seminggu je

3. keje klinik (cuma isi ubat je, bukan nurse pun), tp kena buang pas seminggu pasal kantoi aku student yg nak keje part time masa cuti je.

4. western restaurant kat bangsar, masa aku blaja kat kl. tp bhenti pasal penat keje,siang tu aku malas nak gi klas. lgpun penat la keje, study lagi.

keje2 kat atas ni semua aku buat masa cuti semester je. cari duit pasal slalu naik sem loan dpt lambat. aku pulak jenis tak mintak duit mak abah. tu yg tiap2 cuti sem aku terisi ngan keje

assistant engineer. penat gile keje kat sini. org keje 9-5, tp aku keje dr kul 9 pg sampai 9mlm. kdg2 balik kil 12mlm. penah skali tu aku overnite kat meja opis je pasal keje urgent nak kena submit. even aku cuma assistant engineer, tp aku buat keje draughtman, keje assistant engineer ngan keje engineer skali. gaji cuma 800 je. dah la takde ot. mmg gile la bos aku tu. tahan setahun gak aku keje kat situ. bila aku dpt sambung blaja, dia tak bg aku bhenti keje. dia ckp susah nak cari pkeje mcm aku. ye la, aku ni jenis tak melawan. sudah2nya aku cabut je. tp aku bangga gak la bile nak gi bandar jb, nampak umah yg aku design structure dr tepi jln. itu hasil2 terakhir aku sblm aku bhenti keje...

skang ni, aku bisnes sendiri. buat taska. baru je nak naik. so income tak byk sgt. tp dpt la lebih kurang RM2k utk aku lepas tolak semua2...

future, aku tunggu posting, pasal aku terikat ngan KPM kena ngajar 4 tahun. kira aku bakal cikgu la...

ramai juga yg penah keje sadis2 ek sblum dapat yg okay .... mmg benar la kata orang, keje je dulu apa yg patut... huhu..

future, aku tunggu posting, pasal aku terikat ngan KPM kena ngajar 4 tahun. kira aku bakal cikgu la..

alamak cik wawa, ko amik biasiswa KPM ek??? ko amik degree education ker....

aku pun biasiswa KPM gak,tapi skim utk jd pensyarah politeknik (degree bukan edu,kepujian).. tp disebabkan aku tak dapat sambung utk master edu.... takder can laa nak ngajor..

dah setahun berlalu, aku ingat KPM pun tak kisah/buat2 lupa, kira mcm support aku free je masa study dulu, hehe :lol:

ramai juga yg penah keje sadis2 ek sblum dapat yg okay .... mmg benar la kata orang, keje je dulu apa yg patut... huhu..

alamak cik wawa, ko amik biasiswa KPM ek??? ko amik degree education ker....

aku pun biasiswa KPM gak,tapi skim utk jd pensyarah politeknik (degree bukan edu,kepujian).. tp disebabkan aku tak dapat sambung utk master edu.... takder can laa nak ngajor..

dah setahun berlalu, aku ingat KPM pun tak kisah/buat2 lupa, kira mcm support aku free je masa study dulu, hehe :lol:

mula2 tu aku tak harap posting. tp bisnes ni biasa la...ada turun naik. so aku tgh tunggu posting la ni. terjamin skit. gaji pun tetap. tp dlm masa yg sama nak bisnes gak. huhu...tamak sungguh aku ni

mula2 tu aku tak harap posting. tp bisnes ni biasa la...ada turun naik. so aku tgh tunggu posting la ni. terjamin skit. gaji pun tetap. tp dlm masa yg sama nak bisnes gak. huhu...tamak sungguh aku ni

ko tgh tunggu posting?? dah pegi interbiu?? aku lepas abih studi ingatkan dapat la posting tapi dah lebih setahun,dah pegi interbiu kat putrajaya pun hampeh....last2 aku pun naik fed up ... sedara aku yg keje Dr kat putrajaya tu pun cakap, tak yah la dok harap/tunggu, kat sana sumenye birokrasi,heheh <_< ... entahlaaa...

baik aku mula build kareer dari dok harap buah tak gugur.. :(

tp cik wawa... ko tak jawab lagi soalan aku daaaa ..

<ko amik biasiswa KPM ek??? ko amik degree education ker....>

ko tgh tunggu posting?? dah pegi interbiu?? aku lepas abih studi ingatkan dapat la posting tapi dah lebih setahun,dah pegi interbiu kat putrajaya pun hampeh....last2 aku pun naik fed up ... sedara aku yg keje Dr kat putrajaya tu pun cakap, tak yah la dok harap/tunggu, kat sana sumenye birokrasi,heheh <_< ... entahlaaa...

baik aku mula build kareer dari dok harap buah tak gugur.. :(

tp cik wawa... ko tak jawab lagi soalan aku daaaa ..

<ko amik biasiswa KPM ek??? ko amik degree education ker....>

ye la. aku amik degree education. biasiswa kpm. aku tak yah gi interview @ ujian, pasal KPM ckp pointer aku ok. huhu...blagak la pulak aku

tp dr ko tunggu KPM tu, baik ko cari keje lain. tak pun keje sendiri. hari tu kwn aku ckp, kalau dlm tempoh 6 bln KPM tak tawarkan kerja, kite berhak batalkan kontrak. tp rugi wei...apa2 pun, kena kerja kerajaan. terjamin skit. nak wat keje luar, itu hak masing2...idup kena pandai

Aku plak.. Hehehe.. nak menyelit gak

Masa tunggu result SPM.. keje pam minyak, lokasi terpaksa dirahsiakan.. :lol:

Then masa tengah belajar ( cuti sem ) aku keje kat Pasar Borong Selangor, jual sayur.. heheh...

Then tamat belajar aku kerja kat JPM, Putrajaya.

Skang kat tempat lain, sebagai PPSM.

Huhu..

dalam proses nak sambung belajar secara PJJ.. tapi tak tau cara or jalan.. sesetengah member cadangkan aku amik CCNA ( cryto.md5 ) ape2pun, nengok la nanti rezeki aku camner..

wawa jadik cikgu ? sesuai ke ? :lol: main2 je..

Wah.. tang ni seronok aku duk dengar.. cam best sgt2 ek jd promoter baju ngandung. Aku nak cari baju ngandung kat sini sket punya susah. Style lama giler. X besh langsung (baju2 tu la) <_<

Tak sangka promo baju ngandung gaji leh riban2 gak ek.. masyukkk.. Heart, ko nyer experience sumer cam besst je.. hehehe... Bertuah badan..

Ni baju ngandung yg 'branded' nyer la penjual sayurr... (err, ko xde nama yg best sket ke yg bole aku panggey ko? ) kat dlm pasaraya Giant... dpt jual sepasang komisyen dah ada daa..ko bayangkan la sehari bape pasang aku jual? sebulan....? x ke byk aku dpt tu? blom tambah OT... hehehehehe... pastu ramai lak ibu2 mengandung yg singgah kat kedai tu... apa lagi masyukkk la! :P

Ha'a.. experience aku sumer best2 aje... dpt gaji byk dpt la tolong mak aku sket.. dpt la belikan apa yg dia nak.. seronok!! Paling best aku keje kat Gerbang Perdana dgn DYJ lerrr.... skandalousss u... huhu...! sabooorrr jek lah.. nasib x lama aku keje sanerr.. tp pengalaman tu mmg x dpt dilupakan! :)

Now aku dah keje gomen... siap bole amik part time study lg.. degree MASSCOM... pastu klu abis ni, aku nak jd PTD, insya'Allah.... ko doakan la aku k... ;) other planning lak... aku nak buka bisnesss... tp sampai la skrg ni bisnes ape aku nak buka aku pun x tahu lg... sedang sibuk survey dan cari bisnes partner... ko nak jd x bisnes partner aku sayur????

wawa jadik cikgu ? sesuai ke ? :lol: main2 je..

haha...aku sebenanya tak sesuai sgt jd cikgu pasal perangai aku yg otai. masa praktikal dulu, budak2 lelaki ngam gile ngan aku. kalau ponteng klas, diorg gi lepak kat bilik aku. masa rehat, diorg dtg ramai2 lepak kat bilik aku. kalau aku jaga peksa, aku tak lokek nak bagitau "jwpn awk salah tu. cuba awk buat mcm ni". pastu berebut2 budak klas lain nak aku jaga klas diorg masa peksa. haha...jahat tul aku.tp maybe pendekatan yg mcm tu buat diorg nak blaja. kalau kat klas, concentrate gile blaja. siap berebut2 nak jwb soalan. masa peksa stgh tahun, topik yg aku ajar penuh diorg jwb. tp topik lain, haram diorg nak jwb. siap ada 2-3 org budak form 5 nak ngurat aku lak tu.

ala...aku masa skolah pun teruk gak. rasanya masa form 4 & form 5, aku tak penah buat homework pun. tapi aku study la. adik2 jgn ikut cam aku lak ye.huhu...

Now aku dah keje gomen... siap bole amik part time study lg.. degree MASSCOM... pastu klu abis ni, aku nak jd PTD, insya'Allah.... ko doakan la aku k... ;) other planning lak... aku nak buka bisnesss... tp sampai la skrg ni bisnes ape aku nak buka aku pun x tahu lg... sedang sibuk survey dan cari bisnes partner... ko nak jd x bisnes partner aku sayur????

By the way leh panggil aku "ayueayang" <-- ni nick asal aku kat sini tp aku saje gatal pi try tukar nick (gatal try function) skali hamekk kau.. mmg xleh tukar balik la kpd ayueayang tu.. sbb hanya leh tukar nick stahun skali.. hihiii.. Tpaksa la guna nick penjual_sayur.. hhehehe..

Hehe.. aku dah agak tu mesti baju ngandung stok ada brand nyer.. Best ek.. tiap2 ari ada org gi beli baju. Mesti ko terrer bab2 bodek akak2 tu beli baju kan? hehe.. Sini (kuching) sgt lah tak best pattern nye.. lama2 ngan outdated. Fesyen baru susah dt.. Aku nak tunggu balik kelantan bln 5 ni nak borong skali ngan baju baby.. Hihiii.. Isk lari tajuk kerjaya la plak.. hehe..

Part scandalous ngan Dato' tu tak tahan, agak2 kalu stay keja opis tu lagi skrg, bergelar datin la kau ek.. Heart.. hehehe.. Sronok smua experience ko..

Insya Allah dptlah nanti tu kerja PTD. Wpun persaingan sengit skit, tp kalo usaha bebetul, leh pass smua exam ngan evaluation dia, Insya Allah dpt.. Tu la, aku pun sama ngan kau, plan nak bukak bisness tp xtau ape. maybe bisness baju ngandung/ baju kasual yg latest2 dari semenanjung la kot :lol: sbb kat sini smua fesyen stok lambat sampai.. Kalo nak aku jd bisness partner pun boley... hehe.. meh kita pakat buat bisness best2 skit utk tambah pendapatan. hihiii..