Jump to content
Big^Boyz

Kerjaya Anda Sekarang?

Recommended Posts

Salam, heheh. Mcm best lak topik nih, mcm2 ragam keje ada kan. :ph34r:

Ok, ni flow kenangan keje yg penah aku buat:-

Lps SPMV - Sementara result belum keluar, keje kat kilang buat 'klip besi' utk file. Jd operator la.Majoriti pekerjanya org india, tp tak kisah la sebab dh biasa kwn dgn budk2 india dr sekolah rendah/menengah lg. Tahan 2-3 bulan je dgn gaji rm300.

Lps tu keje lak dgn kilang jepun kt shah alam buat circuit board (ikut member se-kg, pukul 4.30am dh bgn coz bas amik kul 5.30am). Tak lama keje kt kilang ni tahan 2 bln dgn gaji rm360 pastu dpt offer kilang toshiba, dkt dgn kg (tu pun sbb mgmt kilang tu wat selection dr list yg dorg dpt dr sekolah vokay aku dulu).

Keje pula dgn kilang toshiba tu sebagai prod. tech selama 4 1/2 thn. Starting gaji time tu ada la dlm rm600++ (utk sijil). Bukan je kene repair part electronic, kene gak repair part2 mechanical n electric. Dpt gak la belajar maintain mesin n line production, bgaul dgn org2 jepun. Time tu majoriti umur2 level tech. dan keatas semuanya >25. Aku lak baru 18. Nak tak nak kene join gak la belajar bgaul dgn org2 tua (dpt member me'lenteng' dgn dorg, hahaha). Tp tu la, keje kt kilang ni, kalau dh lama2 boring gak sbb asik running bende2 yg sama. Keje lak, kkdg keluar subuh sblm matahari terbit, balik lak matahari dh terbenam, bulan lak dh mengambang. Kkdg lak terbalik..heheh. Social life mmg x de la, kalau ada pun ber'sosial' dgn mmber2 se-kilang. Result spmv keluar (adehh, arghhh result aku). Teruk gk kene sound dgn keluarga, smpaikan org tua suh benti keje n repeat spmv balik, tp keras atinye psl, aku terus keje. Tp tu la kan, tuhan tu nk tunjuk, selang 2-3 thn keje, ada la senior engineer yg take care (perasan lak aku,heheh), depa push suh samb belajar, asal aku tersilap skit time wat keje, depa nasihat aku gi la belajar lg (lelama tersentuh gk ati aku), dpt rasa mcm ada kekurangan kt diri, member2 kelas masa kt vokay ada yg pegi korea, jepun x pun samb kt U dlm mesia after spmv, aku lak masih disini (dikilang tu la,,ahaks). So terbukak gk la ati amik exam spm biasa. Register tuk amik exam je, study sendiri n time pekse tu amik cuti tahun dkt 3 mggu.(beli buku teks+pinjam buku2 lama mmber2 se-kg pastu aku study 1bulan).. Alhamdulillah, pass jugak spm aku kali ni. So time ekonomi merudum thn 90an tu, ot sume pun dh cut off.. aku amik keputusan resign 24hrs sbb dpt tawaran samb study. So ber'study' la balik selama 3thn. Tukar bidang dr electronic ke it lak. hehe otak dh karat ke ape ke, kene lawan gak la.

Pointer x la bagus mana, tp alhamdulillah la dpt gak grad. Awal era y2k, melilau cari keje. Dkt2 2 bln mencari, dpt keje kt 1 company komputer nih tp tahan dlm 1 bln je. Client dia byk kt kl, dh la x reti sgt jln2 area kl nih, kkdg sesat dr pagi smpai ke tghari, dr tghari smpai ke ptg, heheh. Lama2 aku resign.. cari keje lg... 2 bln menganggur, hq 'cni' panggil lak tuk inteview.

So.. keje lak kt cni as asst prod. mgr. Mgr prod aku org cina paling ngam yg penah aku jupe. Hari2 ajak aku minum tongkat ali cni (bfast/lunch/tea break) kkdg bdengung pala, hehe...tp tu la, kalau sesapa mnum tongkat ali cni tu rasa mcm nak muntah or pala bdengung tu, kurang2kn la or jgn minum lgsung, powder je yg lebih, tongkat ali nye x smpai beberapa % pun, bkn nk ngutuk ke ape ke, tp 'sop' ingredientnya mmg aku jaga dulu. Keje aku relax gk la, just assist bos aku manage production (man power mostly bangla ngn cek awe donde n mek klate), pastu ada la wat keje mgmt skit. Tak lama pastu saja gatai antar resume tuk 1 company IT ni, alhamdulillah dpt n kene base (outsource) kt 1 "U" swasta (under govt) yg tgh di develop.

Akhirnya, dpt gkla keje dlm bidang yg berkaitan dgn apa yg aku belajar.. so berpindah keje lg, keje la kt melaka bndrya bsejarah as it technical support-kontrak 3thn (outsource), develop network infra. Baru dpt praktikkan apa yg dh belajar dulu. Merase gk la buat keje dr zero smpai la ada bilik server, tarik kabel n [coklat ubat batuk] dinding. Tk smpai thn ke3 keje kt melaka, diserapkn sebagai permanent staff, post pun tukar jd technical assistant.. tp x de beza sgt pun post tu. cuma gaji ada naik skit la. Msuk thn ke4 keje kt melake, saje menggatal teview utk post engineer kt 1 company di kl, so saja cuba nasib kan. Interviewer bg tempoh utk saya pk dulu either nk terima or tak. Saya mnta tempoh 1 bulan tuk pk..hehehe (melampo betul).

So skrg, alhamdulillah aku dh pun keje di kl. Stabil dan tetap. cuma environment je berubah, tkde lg bilik2 svr besar bagak or netw infra, sbb dh kene base atas laut :). Apa pun syukur pd Allah sbb mmberi peluang utk aku berubah. So pd siapa2 yg masih mengganggur lg tu or masih x dpt mcari keje yg sesuai, cuba jgn memilih kerja sgt(especially yg belum ada xperienced), terima dulu apa saja kerja (halal) yg kita dpt, cari pengalaman sebaik mungkin yg dpt kita jadikan panduan/pengajaran, dlm pd masa yg sama, usaha cari keje lain (mayb ikut minat ke or so on) bdoa slalu n jgn lupa tinggal solat pastu tawakkal pdNYA. Tuhan mmg dh sediakan rezeki pd setiap hambaNYA. Cuma kita kene yakin dan kuat semangat. :blush:

Edited by acces_denied

best baca pengalama korang ni, lbih kurang mcm aku jugak, mcm2 serbi buat kerja.

aku start keja lps SPM,

LEPAS SPM

keja kat kilang yg buat jantung tv kot (aku lupa org panggil apa), keja aku masukkan kepingan besi yg bentuk E, dan I dlm mesin , kemudian depa kayuh dgn tangan guna alat bagi besi tu camtum. aku pulak yg teruk nak masuk besi2 tu, dh bminyak tajam lagi, berat2 pulak tu, bdiri dari pukul 8 pagi smpi kul 5ptg, gila keja mcm tu, bdiri jer manjang, rehat jer dpt duduk, gaji???rm300. kilang tu kat mergong. alor setar kedah. kira2 3 blan pastu dpt result spm 6A1, aku benti minta u dpt...

MASA KAT UNIVERSITI

keja jugak bila time cuti semester, basuh pinggan,amik oder, angkat barag, sapu sampah smua ni kat keja kat gerai makan. keja kat hotel bila ada function, bawah banquet department. penat jugak la, golek susun meja kerusi berat2 smua, pastu bawa benda makan. memang letih la.

masa xcuti semesta, mlm2 aku jual air dan nasi lemak. naik turun hostel.

LEPAS UNIVERSITI

aku keja jual ikan, jual air tepi jalan, tu pun orang kampung aku kutuk aku, apa ni bljr universiti jual ikan,jual air. xpalah depa kutuk pun. orang kampung aku pelik sikit, dh bodo bangang. kalo ada budak bljr kolej swasta janji jauh2 la, diorang bleh kata anak si polan belajar pandai, kalo ada orang keja kat bank jadi pak guard pun best dh sbb dok kata anak si polan keja kat bank, kalo keja kilang jd technician no 2 dlm line, boleh heboh satu kampung anak si polan orang no 2 dlm kilang, mak pak dia bg tau satu kg dgn bangganya. aku jer yg diorang kutuk2. kah.kah.kah..bodoh nk mampus.

KEJA SEKARANG

aku la keja kerani akaun jer, memang tension sbb mcm2 kja aku kna buat, aku xtahu keja kerani akaun kat tempat lain mcmmana. aku kja dgn kontraktor, aku juga akan menaip hal2 surat menyurat,byr bill,pos surat, keja mat despatch la kot, merekod akaun buat akaun, lawatan tapak taklimat tender beli tender, menghantar dn buat claim keja2 yg siap, buat proposal, kertas keja.itu jer la. ingat nk smbg study tahun hadapan. gaji aku keja ni pun ciput.rm800. bila nk kaya mcm ni?

aku ingat aku sorg je yg kje cikai2...rupa2nya ramai lagi. ni nasihat aku utk sesaper yg tak keje tu. dr duk saje2 kat umah, baik la cari keje. bleh gak buat duit2 kocek. sampai bile nak bgantung pada org tua. even org tua ko kaya pun, tu duit diorg. blanje ngan duit hasil usaha sendiri ni lain . ko pun akan pandai bjimat pasal tau camne susahnya nak cari duit tu.

keje tak sesuai dengan kelulusan? tak payah la nak blagak... org yg bijak2 nie slalu dpt keje sesuai ngan kelulusan. ada jugak org bijak yg tetap jugak keje, walaupun tak sesuai ngan kelulusan. so org yg ada kelulusan, tak dpt keje yg sesuai dengan kelulusan dan tak nak keje, tergolong dlm golongan mana? tak mungkin la golongan org2 bijak nie...

Edited by Cik_Wawa

hahahaha sakit perut aku baca sume ni tp aku lagi malangla...............................

first keje aku:balik dr undersea aku keje ngan jusco sebagai management trainee(MT) selama setahun ctu dh 3 dept aku jaga, keje ngan jepun xmau tgk kite dok diam,pastu aku benti sbb pak mertua aku minta aku tlg handle biz dia,aku dpt 10% share dlm company tu n jawatan aku sebagai marketing manager,keje aku cari tender,kuar msk ldg,pi kutip cek belas2 riban naik jahanam kete aku yg lawa tu msk ladang kelapa sawit.....selepas setahun tuhan nk uji aku yg hidup senang ni,partner pak mertua aku sorang lagi merangkap ank sedara dia gak songlap duit company setengah juta RM,company ni enterprise je baru nk bgn maka capital dh hilang kontrak yg dpt tu xdpt nk teruskan so company ni dh nk ttp,jadilah aku seorang penganggur ttp,sedey sioot,dh mcm2 interbiew aku pi satupn xsangkut lagi dh 6bln beb aku jd ketua penganggur sib bini aku keje,dh rasa cam sampah masyarakat dh aku ni,tuhan nk uji aku.......so nilah keje aku skrg "penganggur"bila aku pi mintak kej derang aku overqualified hampeh tul.......korang doa2la aku dpt keje mntau ade doa korang yg mustajab ke........sekian ceritaku yg sedey......

bukan malang ni..ape kate ko rajin je...

bukan malang ni..ape kate ko rajin je...

Ha'a.. klu rajin xkan malang... rezeki x dtg bergolek klu kita x berusaha sungguh-sungguh....! ;)

Syukurlah aku keje sumer ok... ada gak sampai skrg x bekerja... ciannn btol...! :blush:

huhu... macam2 ragam yerk dak2 putera ni... huhu..

ni zul kisahkan sedikit pasal zul.

darjah 5 - start repair pc dan tumpang di kedai kawan.. waktu ni ramai orang gila half life, hampir setiap hari ada pc yang nak direpair.. kalau format atau tidak melibatkan penukaran barang, bayaran dia dapat terus pada zul... waktu tu, format pc RM20 zul dapat... kalau melibatkan barang, bayarannya dapat kat tokey kedai yang zul tumpang.. lokasi kota bharu, kelantan...

darjah 6 - mula terdedah dengan papan gile(bskl) ... slow2 belajar forex trading dengan pakcik .. lama kelamaan dah jadi hobby, minima p0n sebulan leh dapat dekat RM1000 ringgit. modal pakcik kasi.. huhu..repair pc still maintain.

form 1 - mula menceburi bidang investment. monthly p0n lebih kurang dekat 5 ratus ringgit..

habes SPM(spm tahun 2006) - keje nga company makcik contructi0n di kota bharu, kelantan... jadi sider(tapi cam tak sider jer.) urusan bank, planning project, dan lelain, sumer saya kena buat... gaji memang kecewa.. makcik saya bagi RM380 sebulan...

Sekarang - bergelar usahawan, veteran of investment... saya trader forex(pengalaman hampir 5 tahun lebih) , business partner dan lain-lain pr0ject yang melibatkan wang dan pemikiran.

Detail :

*mohammad zulkifli.

*17tahun(20 october tahun ni baru mas0k 18 tahun)

*anak bapak.

*gile computer.

*dan laen2 perkara wired. hahah.. extra info.

kehkeh...

aku lak abis diploma 2001..

2001 - 2002 jadi salesman air penat beb....gaji aduhai ciput je...pusing2 tang tu je.

2003 -2004 salesman buku pun sepesen je mcm kat atas tu kena p setiap sekolah penat wooo

2004-2006 kerani akaun je gaji dpt ler 1***

Dec 2006 mengangur sbb company tutup bos buka biss lain aku kena tendang ler

2.4.07 aku nak p lapor diri kat gomen hehehe Juruaudio visual N17 pun jadi ler janji keja tapi nak bayar hutang mara masa study pun tak lepas gaji N17 ni. Keja ni pu kawan aku kata kena berjalan gak.boleh ler mak aku dah bising duk melangut je kat umah

Syok jugak baca pengalaman kerja org nie..macam2 :rolleyes:

Keje pertama:

cashier fajar supermarket, gaji RM300..

Keje paling sekejap:

Salesman ADT alarm system,pegi dari rumah ke rumah, 2 hari aje tahan..

Keje tak halal (rasenye):

Telemarketer produk time-sharing, call landline org dan cakap konon pemilik no tu terpilih untuk menang hadiah lumayan, padahal rujuk dari buku telefon je no tue semua, secara lembut tanye pendapatan isi rumah, kalau dapat tahu pemilik no tu org tak berduit, buat mcm2 helah untuk letak phone (konon line terputus, ckp we will call you later, etc)..kalau org tu berduit baru layan bebaik...gaji rm800..komisyen rm2 bagi setiap org yang "sangkut".

Keje paling tension:

Keje kedai komputer LowYat Plaza, kominis gile, keje 10pg - 8mlm.. weekend/public holiday wajib keje, tak bole pegi makan lunch, kena makan ape saje makanan yang boss tapaukan..rokok kena tinggal dalam opis boss, so tak bole curi tulang..sblum balik keje boss akan check poket/beg nak pastikan tak rembat barang..

Keje paling best:

IT Exec kat prvt college, gaji rm2200, keje tak byk, awek2 kolej cun..

Keje skrg:

IT Development Manager kat sebuah uni di cyberjaya..

Keje-keje lain yang aku takkan letak dalam CV:

Keje tanam rumput padang golf (zaman sekolah), keje kedai hadiah (zaman sekolah), keje housekeeping Eastin Hotel (zaman lepas degree), keje jaga parking PWTC (zaman lepas degree), keje edar risalah dari rumah ke rumah (zaman lepas degree).

Keje skrg:

IT Development Manager kat sebuah uni di cyberjaya..

Multimedia University CUBERJAYA ke bang? hehehehehehhe... menarik2.. ramai kroni kat situ..

Gaji sure ribu-riban-reban niihh.. hehe..

Keje paling tension:

Keje kedai komputer LowYat Plaza, kominis gile, keje 10pg - 8mlm.. weekend/public holiday wajib keje, tak bole pegi makan lunch, kena makan ape saje makanan yang boss tapaukan..rokok kena tinggal dalam opis boss, so tak bole curi tulang..sblum balik keje boss akan check poket/beg nak pastikan tak rembat barang..

Huh! x sangka yer komunis btul....nasib baik aku xde cita2 nak kje kat sane..

Menarik juga ye kerja kamu nie semua.

kerja saya selepas tamat degree--> Pelukis Plan ( 2 bulan)

--->Pembantu pegawai penyelidik ( 6 bulan)

Selepas tamat master ---> tutor ( pensyarah universiti)

Skrg--> tutor lagi (tak abis-abis lagi belajar)

Kerja lepas sekolah---sewaktu menunggu spmv

1)Kilang elektronik kat ulu tiram sebagai repairer-tahan sebulan je cause shift aku ramai makcik2 je..boring x de kawan pastu awek2 sumer belah pagi-gaji x yah cakap la 330 je.

2)kilang ansell di melaka sebagai operator pengeluaran yang berjaya hahaha.best gak kije sini walapon gaji 400++ je sbb ramai member.

3)lepas abis study-keje di kilang jepun sebagai asst engineer(maintenance).keje rileks x de pressure.tapi gaji 1k++ je..x cukup maa.

4) skang keje kilang jepun sbg quality assurance engineer.lagi x de kena mengena ngan apa yg aku belajau dulu..tapi nk cari pengalaman nye pasal kan..dapat g oversea jumpa customer..leh jenjala..tapi pressure gak la...baru setahun lebih je

5) plan nak cari kije kat cyberjaya sebagai help desk-japanese speaking.member aku kata kije rileks pastu gaji besar..wahhh!! :o

aku pun nak mecelah gak :D

zaman persekolahan

- keja kedai biskut --- masa form 3.. saje nk carik duit lebey

- angkat batu bata kat projek perumahan (giler panas beb).. gaji 20 hinggit sehari. sempat le keja seminggu..hehe

tunggu result spm

- keja restoran member aku.. gaji ok le.. mkn lepas..

zaman tgh blajo..

1. Data Entry - keje bosan giler.. gaji ciput je.. tahan ler 2 ari

2. Keja stesen minyak--- bhgian stor. hari2 bwk coklat.. housemate aku bfast pagi ngan coklat je

3. Banquet - kat PGH (ade sesape kat sini keja sana x?) mungkin knl kot.. aku keja thn 2000-2001. keja penat sikit tp enjoy. mcm2 function aku pegi.. F1 masuk free beb.. dok grandstand lg.. gaji pun ok kalo rajin keje. Dpt jumpa MAN U player live..

zaman kerjaya bermula... lps abes blajo

1. Keja programmer kt co mly ... aku x minat sgt tp sbb pakcik aku punya kwn so terima je la.. gaji jgn citer lerr ..850 je beb. lepas tolak epf tinggal ler 7++. aku tahan 3 bln je.. hidup mesti diteruskan

2. support engineer kat co mly gak .. gaji 1K je kontrak lak tu..hidup mesti diteruskan...tp byk benda aku blaja psl IT especially system intergration

3. customer engineer - served customer je keja aku.. kalo keja siap awal aku balik umah tido. lepas 6 bln aku di antar ke trg.. support gomen opis. keja mmg lepak. on call je. aku lepak umah bila ade prob customer call... boring, so aku pun blahhh.. ade offer dr co IT mly yg femes gak kat kl...

4. system engineer - keja ni paling aku suka wpun x happy (hahahaha.. x happy psl gaji x sama ngan keja)... byk benda baru yg aku blaja.. start dr racking smpi ler user testing... masa ni ler aku kenal ape itu SAP. keja mmg best kekdg tu tido kat opis 2 hari 2 mlm... sbb seronok wat keja..mcm2 benda aku leh buat.. kene lak ade member kamcing.. cukup 1 thn kontrak abis, kebetulan aku dpt offer lain.. co nak aku stay n convert perm... tp aku nk blah gak..

5. Keja skrg -- engineer kat MNC (IT) cyberjaya.. dr segi income tu boleh tahan ler.. kalau nk bandingkan co sblm ni... aku bersyukur sbb usaha dan kerja keras aku selama ni mendtgkan hasil.. wpun perjalanan kerjaya aku masih jauh..

keja pun relax gak.. cuma dr segi keja more specific. rasa cam rugi gak sbb x dpt nak blaja benda2 baru mcm dulu sbb aku rasa masih ade energy utk keja giler2... lg 1 kene keja shift beb.. tp bujang nye psl takde hal lerrr. :D

skrg ni pun aku tgh dok berkira nak carik keja lain ......

okeh,meh aku citer lak experience aku bekerja....

cuti semester 1st yr, aku kijer kilang sarung tangan ngan taiping....penat gak tapi tak kisah sbb duit punya pasal...

cuti semester 2nd yr, aku kijer kilang wat casing hp motorola kat lahad, ipoh....

cuti semester 3rd yr, aku kijer jadik waitress kat hotel swiss garden, lumut.. penat tak ingat kijer nih...aku ni da la kecik

kena angkat pinggan mangkuk dengan sebelah tangan, nak patah tangan aku dibuatnya...penah la pecahkan satu gelas...hihi..

cuti semester 4th yr, aku wat praktikal kat audit firm di brickfields....dpt tax department... waaa, tak minat tul wat tax....

tensen aku dibuatnya, tambah2 lagi bos mcm rimau.. huhu...apepun, experience paling ptg...walaupun tak minat, belajar sebanyak mana yg boleh...

disebabkan tak dapat complete study dalam masa 4 thn, aku terpaksa extend one sem, only one paper, bosan gak dok umah sewa tue... asyik ngadap buku yg sama jer...

masa aku study week, aku dapat offer kijer jadik pembantu tadbir kewangan kat one of jabatan di putrajaya...rembat jer aper peluang yg datang...4 bulan kat sana, aku try apply kijer thru internet.. maklumla kijer gomen bukannya byk kijer sgt.. mentenet la kijer aku...gaji pun rm800++, tak kisah la asalkan aku tak tanam anggur pas abis xm...pas 4 bulan, aku dapat offer dari agensi pekerjaan yg mintak aku ganti sorng staff kat big company..kontrak 3 bulan jer coz ganti staff dier bersalin... kijer wat akaun.. aku mmg nntkn saat ni pun sbb bg aku experience tu ptg sgt... walaupun ada degree, diorg takkan amik kalo zero dr segi pengalaman.. aku tak kisah gaji baper pun asalkan aku dapat praktikkan aper yg aku belajar kat u dulu... semakin banyak aku belajar, semakin menebal minat aku terhadap bidang akaun ni walaupun kat u dulu aku belajar sekadar nak pass exam...mungkin da tertulis, rezeki aku kat company ni, pas 3 bulan aku sah sebagai permanent...Alhamdulillah...

aku pun nak join ler....nak cite skit pengalaman aku keje......

1) Darjah 6, balik dari sekolah kerja kat kebun bunga.....isi tanah dalam polybeg.

Rm0.05 satu beg.....

2) Tingkatan 1, balik jer dari sekolah keja part time kat kantin Hospital Sg Buloh. 1995

Rm 3.00 (3 jam)

3) Lepas SPM, kerja kilang......Hari pertama 1/2 hari, Hari kedua pun 1/2 hari........kire satu hari ler.

aku pun tak tau bape gaji aku.......

3) Masih tunggu result lagi.....kerja kat Pizza Hut's TTDI aku ingat 3 Bulan kot.....

Rm 3.50 sejam

4) Result tak keluar lagi......aku kerja lak kat kedai snooker & game best gak kat sini....lepak hisab rokok jer....

Rm 900 sebulan 26 hari kerja

5) Masa belajar aku wat part time lagi kt pizza hut Sri Damansara.....10 hari tapi takde gaji.....aku main berenti jer....

tak tahan beb.....balik 2 pagi hari², kelas pun kontoi nak g.

Rm 3.50++ tapi tak dapat pun......hehehe

6) cuti sem aku keje ngan orang.....hantar Tempe kat kedai² makan & Runcit......."pion" hehehee

Janji Rm700 Plus komisen 1 plastik Rm0.08

7) Pastu aku wat sendiri lak bisnes tu......aku lak yang g ambik kat supplier.....sendiri masyuk.....

sehari sejam jer aku keje....dapat lar 40-50 hinggit.......lepas ler untuk wat duit belanja kat kolej

8) lepas abis belajar aku keje kat JPM, Putrajaya.........sampai ler sekarang.........

Rm1k

bagi aku keje jer ape² asal dapat duit........Aku belajar Multimedia dulu.....tapi keje aku sekarang lebih pada keselamatan. belasah jer la........hehehehehehehhee

Ramai yg muda-muda tapi byk experience keje. Aku nih mak tak kasi keluar rumah, jadinya abis belajar dapat keje betul terus. Kurang pengalaman ler.

Tapi aku setuju dgn sape ntah tadi, keje secretary mmg sangat menguntungkan. Skang keje kat Putajaya jek. Janji makan pakai cukup. Tak tension. :D

Erm..menarik tu...

Masa form 2~3 pernah bisness sendiri jual Petai keliling kampung... memula tu malu gak.... tapi bila tengok memberansangkan... mula jual banyak.......

Sekarang ni tak jadi business man... just assistant designer jer... :)

first keje : masa form 3,curi periuk kat surau masa bulan puasa,dapatlah 350 sebulan untuk raya,pastu tak keje sampai grad dari univ.

first real job : system engineer - keje kat damansara,hari-hari meredah jam,bosan tul.

next job : technical specialist - ttdi/ou - keje paling bosan,tak mencabar langsung

current job : unix engineer - keje dekat ngan rumah,takde tol,takde jam,10 minit boleh sampai :lol:

first keje : masa form 3,curi periuk kat surau masa bulan puasa,dapatlah 350 sebulan untuk raya,pastu tak keje sampai grad dari univ.

curi ke CUCI periuk? hehe.. typo error kot. takkan nak curi periuk bln posa.. hehehe.. wah cuci periuk pun dpt 350.. hebat la..

aku keja cikkgu kul 8pg-4ptg kat skolah rendah private pun just bayar lebih kurang harga yg ko dpt keja cuci periuk tu..

sbb aku ngajar kat skolah yg based utk "kerja kerana buat amal.. bukan kerana duit" hehehe.. tp xpe..

pengalaman tu penting.. dan harap2 berkat lah ngajar bebudak nie..

abeh sekolah, jual burger tepi jalan, lepaihtuh dapat sambung belajar oversea sponsored by syarikat sentiasa bersamamu, ekekekek :P

lepaihtuh keje ngan derang sampai skang

curi ke CUCI periuk? hehe.. typo error kot. takkan nak curi periuk bln posa.. hehehe.. wah cuci periuk pun dpt 350.. hebat la..

aku keja cikkgu kul 8pg-4ptg kat skolah rendah private pun just bayar lebih kurang harga yg ko dpt keja cuci periuk tu..

sbb aku ngajar kat skolah yg based utk "kerja kerana buat amal.. bukan kerana duit" hehehe.. tp xpe..

pengalaman tu penting.. dan harap2 berkat lah ngajar bebudak nie..

Aku pun baru nak tanya...curi periuk kat surau tu...:)

Aku pun baru nak tanya...curi periuk kat surau tu...:)

opss typo error bukan curi tapi cuci..manade orang curi periuk kat surau time bulan pose lak tu :rolleyes:

Pas aku baca post2 korang, rasa nk nangis ada,lawak ada,bangga pun ada gak....

aku pun nk kongsi pnglaman ckit la...

Pas SPM: keje operator kat kilang wat getah paip thn 2000...dpt la dlm 400 je..(sbln je)..

Pas Grad 2004 (dip): Aku keje Takashimaya Markerting (kira jual system anti kecurian kereta la)... Bln p1-bln ke3 aku dpt dlm 1600..pastu naik jd supervisor..gaji dlm 2000-3000...pastu dlm bln Jan 05 aku naik lg jd Branch Manager..Sbln aku leh cecah hmpr 5000...aku brenti coz company tu xde EPF..lg pun diorg xcaya org melayu...

Mei 05-Feb 07: Penganggur Sepenuh Masa.

Feb 07-Mei 07: QA inspector..RM 560.00

Mei 07 - ???: QA asst Engineer...