Jump to content
audecosta

Iklan Digi.. Bijak..

Recommended Posts

iskkkk. nih kalo fanatik digi sim ca fa wau (pronounced as cfu) baca nih mesti ngkorang kena fire balik. :P by the way mana pegi HIM ha? majuk ker? ker bunuh diri? tapi pepehal pun, sama gaks ler cam user lain, masih tak paham ngan sebilangan orang malaysia yang suka dengan isu camnih. agaknye suka beli majalah mangga kut. takpun kuat baca mastika. digi merosakkan akhlak ler, itu ler ini ler. anyway, aku maseh tunggu memana puak yang bleh terangkan kat aku which part of maxis give donations to blabla. please, jangan takat jadik mamat minah forward jeks pandai. anyway tektik minah ni untuk memburukkan digi dengan menghidangkan citer hiburan cam "lagu dicilok dari lagu gereja" or whatsoever tidak berkesan. jadik sila cuba lagi, kiddo ;)

wah.... ckap jgan sebarang ckap....

ako mlas nak betah aper2...

:ph34r::ph34r::ph34r:

Ape yg sesatnya ttg lagu tuh?..bodo jer yg percaya benda2 karut nih ..heheheh ...takkan arr kerana dier tulis HIM dah kena tuduh nak sesat kan org plak kot?....tp kalau betul pun dier nyanyi utk tuhan dier lantakla ..kita kan ader tuhan kita ?...kita nyanyi utk igtkan kita pd Allah pulak arr ..ape salahnya?.....ape yg nak jadi isu plak kat sini ?..nak boikot arr aper arrr..baik ko BOM DG,MAXIS,CELCOM etc semua tu .... :lol:

Pd aku arr kan ...diorang nak bg sumbangan pd sapa2 pun diorang pnya suker ar...dah ramai Melayu bodoh sgt sebab tu org kafir pegang ekonomi Msia nih ....dah dier dgn agama dier pun ade kepercayaan "BUAT BAIK DIBALAS BAIK" ..takkan arr kafir nak sedekah kat masjid plak ?...cam kita jugak ..takkan nak sedekah kat GEREJA@KUIL plak kan?...pakai otak arr sebelum nak boikot2 nih ...bodoh jer arr....

Sori arr bahasa aku "kasar" sket..nih realiti nya ..bangsa Melayu tau BOIKOT jer ,,tp tak sedar yg ko BOIKOT tu yg pegang ekonomi negara...takkan tau nak boikot jer?...buat2 la berfikir...

LIRIK D"Beskut Tawarkan" Oleh AKU....hahahhaha..pasnih jgn gaduh2 lg paal HIM ok?...hahahhaa

I will follow You

Follow You whereever You may go

And near You I always will be

For nothing can keep me away

You're my destiny

I will follow You

Ever since You've touched my heart I knew

There isn't an ocean too deep

A mountain so high it can keep

Keep me away

Away from Your love

I love You, I love You, I love You

And where You goes I'll follow, I'll follow, I'll follow

I will follow You

Follow You whereever You may go

Keep me away

(I love You) Oh yes I love You

(I'll follow) I'm gonna follow

True love, You'll always be my true love

(Forever) From now until forever

I love You, I love You, I love You

And where You goes I'll follow, I'll follow, I'll follow

You'll always be my true love, my true love, my true love

From now until forever, forever, forever

Keep me away

Away from Your love :P:lol:

Edited by Million_Makers

setau aku arr...lagu dier liriknya "I WILL FOLLOW YOU" bukan "I WILL FOLLOW HIM" .....ermm ntah arr korang nih taksub sgt ..hampeh arr...takkan la itu pun nak kata sesat plak ..ape2 sj ....

Pd aku arr kan ...diorang nak bg sumbangan pd sapa2 pun diorang pnya suker ar...dah ramai Melayu bodoh sgt sebab tu org kafir pegang ekonomi Msia nih ....dah dier dgn agama dier pun ade kepercayaan "BUAT BAIK DIBALAS BAIK" ..takkan arr kafir nak sedekah kat masjid plak ?...cam kita jugak ..takkan nak sedekah kat GEREJA@KUIL plak kan?...pakai otak arr sebelum nak boikot2 nih ...bodoh jer arr....

Sori arr bahasa aku "kasar" sket..nih realiti nya ..bangsa Melayu tau BOIKOT jer ,,tp tak sedar yg ko BOIKOT tu yg pegang ekonomi negara...takkan tau nak boikot jer?...buat2 la berfikir...

ako mlas nak pnjang2 kan cite daa...

kire tutop jerk thread nii... k..

:ph34r::blink::ph34r:

Kita hepi kita ada bf. :)

kita taulah.......korang jeles <_<

kenapa tiba2 aku rase macam ayam huh?!

tahan gelak beb!

daa. arr... shian pde tulip menulip tuu....

wakakakakaka.... :ph34r::ph34r::ph34r:

buat pe nak kesian?

aku tak rasa ape2 pun....

ok. korang nak aku jadi serious kan? ok. aku jadi serious......

pasni kalau aku cakap benda2 serious dlm forum, jgn kata aku garang lak ek?

pasal sememangnya aku ni garang dan serious orngnye. aku kalau boleh taknak tunjuk perangai buruk aku tu....

Edited by Tulip_Ungu

buat pe nak kesian?

pasal sememangnya aku ni garang dan serious orngnye. aku kalau boleh taknak tunjuk perangai buruk aku tu....

bkn nmpk pown..

ako mlas nak pnjang2 kan cite daa...

kire tutop jerk thread nii... k..

:ph34r::blink::ph34r:

abih tu tutup thread la nih...!!kompom tak jadi boikot la nih..!wokeh...thread closed.

buat pe nak kesian?

abes arr.. pasni.. ribot jark... putera nii...

tulip daa nak mule serious n garang...

semuer diharap pakai topeng..... :ph34r::ph34r::ph34r:

saper tuan empunyer... topik nii...

soh arr dier yg tutop kn...

buat pe nak kesian?

Tunjuk la kalao berani....silap2 nanti kene banned,..

Sabar Tulip_Ungu...jangan la camni..tak besh arr..

nickname dah sedap....kan baik ko maintain manje2 kat forum ni.......cuma...............no bf bf tu jer.. :lol:

Tunjuk la kalao berani....silap2 nanti kene banned,..

Sabar Tulip_Ungu...jangan la camni..tak besh arr..

nickname dah sedap....kan baik ko maintain manje2 kat forum ni.......cuma...............no bf bf tu jer.. :lol:

ko nii.. jgn arr cbar si tulip tuu..

dri dier memain jerk..

kang jdi betol lak...

saper yg nak mnje2 nti....

huihuihuihuihui..... :ph34r::ph34r::ph34r:

ko nii.. jgn arr cbar si tulip tuu..

dri dier memain jerk..

kang jdi betol lak...

saper yg nak mnje2 nti....

huihuihuihuihui..... :ph34r::ph34r::ph34r:

kacau arr dia ni...

aku tujukan kat Tulip_Ungu jer...hang jangan kacau dulu

apa daa..orang baru nak bagi brainstorming kat cik tu hang dah potong dulu..nanti kalau dia jadik garang betul2 kang ramai yang terasa plak..nanti ada yang report Tulip ni seperti ako besh dll....elakkan jadi camtu jer... :ph34r:

kacau arr dia ni...

aku tujukan kat Tulip_Ungu jer...hang jangan kacau dulu

apa daa..orang baru nak bagi brainstorming kat cik tu hang dah potong dulu..nanti kalau dia jadik garang betul2 kang ramai yang terasa plak..nanti ada yang report Tulip ni seperti ako besh dll....elakkan jadi camtu jer... :ph34r:

EMO.. nmpak....

bang mara ker....

kuikuikuikuikui.... :ph34r::ph34r::ph34r:

EMO.. nmpak....

bang mara ker....

kuikuikuikuikui.... :ph34r::ph34r::ph34r:

sape mara..sape yang EMO..?

hahahah..tak kenal pun :P

Ye la..nak dapat member perempuan kat putera ni dah la susah..pastu dah ada ..kita cam bagi tekanan mentel kat dia..kecian..

biar la dia minat kat lagu DiGi tu...asalkan dia bahagia..wakaka..penuh motivasi rupanya aku ni..[off topic]

Ye la..nak dapat member perempuan kat putera ni dah la susah..pastu dah ada ..kita cam bagi tekanan mentel kat dia..kecian..

biar la dia minat kat lagu DiGi tu...asalkan dia bahagia..wakaka..penuh motivasi rupanya aku ni..[off topic]

umm.. yer ler... umm.. ko nak off topic daa ker..??

ok....

korang ni nak suruh aku serious2 ke? nak suruh aku manja2?

aku tak sukalah serious2 sebenarnya.... pasal aku tak suka tension2.

sebab tu kalau boleh kat tempat2 macam ni aku tak nak stress. aku nak relax ngan kengkwn forum....

oklah. kita manja2 balik ok? ;)

ps: tutup jelah topik ni....

Edited by Tulip_Ungu

korang ni nak suruh aku serious2 ke? nak suruh aku manja2?

aku tak sukalah serious2 sebenarnya.... pasal aku tak suka tension2.

sebab tu kalau boleh kat tempat2 macam ni aku tak nak stress. aku nak relax ngan kengkwn forum....

oklah. kita manja2 balik ok? ;)

ps: tutup jelah topik ni....

caya la ko Ungu..camni la best ..baru kitorang leh panggil ko "sporting"

Bunyik cam desperate jer Bro?...kahkahkahaak ...hehehehe....Tulip?...jadi cam biaser dah arr jgn garang2 ..cuma jgn arr asik citer BF jer ..tak besh arr..kan?...hehhe hidup TULIP !!!...hahhhaha

tulip ai pon ada bf gak towwwwww....auhwhhh...tapi ai sorok sorok je toww...muahahahahhaha..ok berbalik kepada issue kita ni...sebnarnya theme song dia tu...bukan focus utam iklan tuu dlm ertikata lain bukan objective utama iklan tu...main focus dia is makhluk kuning tu..dimana mahkluk kuning tu adalah simbol kepada coverage..dimana saja org yg gunakan service digi...tetap boleh xcess sebab coverage dia dah meluas...satu malaya sudah tahu daaaaaaaa.....

dan lirik lagu dia tu...aku tetap akan bersamamu bersamamuuuu kemaman saja<<betul ke?aku dah lupa..tapi aku ada baca kat 1st page...lebih kurang camtu lah kan....AKU disitu adalah DIGI yg telah disimbolkan dan telah diganti pakai dgn makhluk kuning tu...korang jgn bawak issue lagu yg matsaleh tu reka....lagu tu sebnanrya takde kena mengena langsung dgn iklan ni...bila aku research2 balik pasal iklan ni..baru aku faham apa motif dia...apa ah korang ni...kecoh satu malaya (forum) ..dan arini gak aku ada terbaca satu blog budak melayu...salah seorg moderator lowyatnet...dimana dlm forum tu ...ada issue yg hampir sama berkait rapat dgn issu ni....issu pasal iklan yg aiskrim dlm biskut tu..apa ek nama dia?yg guna model lembu ..kan tgh2 beskut tu ada simbol love pastu ada satu garisan merentasi love tu...ada ke org melatyu kita telah clasifiedkan simbul tu sebagai tanda salib dimana kaum2 nonmulsim ni telah mengaburi mata org muslim...dgn cara menyebarkan ugama mereka dlm sumber2 sebegitu...yg kitani org islam punyalah tak sedo pastu ngap2 makan2 benda alah tu...pastu diakhir artikel dia...mari kita ramai2 boikot product ni....alamak.melayu melayu....letih aku ngan issue2 remeh camni...org melayu terlalu pikir complicated......

memang bagus benda2 remeh diambil kira...tapi selagi benda2 camtu tidak memesongkan akidah..tidak meruntuhkan imannnnn....maka ko org jgn terlalu taksub dgn issue2 remeh camni...akhir sekali.....pesanan penaja.....majulah sukan untuk negara :lol::lol::lol:

Edited by akublur

tulip ai pon ada bf gak towwwwww....auhwhhh...tapi ai sorok sorok je toww...muahahahahhaha..ok berbalik kepada issue kita ni...sebnarnya theme song dia tu...bukan focus utam iklan tuu dlm ertikata lain bukan objective utama iklan tu...main focus dia is makhluk kuning tu..dimana mahkluk kuning tu adalah simbol kepada coverage..dimana saja org yg gunakan service digi...tetap boleh xcess sebab coverage dia dah meluas...satu malaya sudah tahu daaaaaaaa.....

dan lirik lagu dia tu...aku tetap akan bersamamu bersamamuuuu kemaman saja<<betul ke?aku dah lupa..tapi aku ada baca kat 1st page...lebih kurang camtu lah kan....AKU disitu adalah DIGI yg telah disimbolkan dan telah diganti pakai dgn makhluk kuning tu...korang jgn bawak issue lagu yg matsaleh tu reka....lagu tu sebnanrya takde kena mengena langsung dgn iklan ni...bila aku research2 balik pasal iklan ni..baru aku faham apa motif dia...apa ah korang ni...kecoh satu malaya (forum) ..dan arini gak aku ada terbaca satu blog budak melayu...salah seorg moderator lowyatnet...dimana dlm forum tu ...ada issue yg hampir sama berkait rapat dgn issu ni....issu pasal iklan yg aiskrim dlm biskut tu..apa ek nama dia?yg guna model lembu ..kan tgh2 beskut tu ada simbol love pastu ada satu garisan merentasi love tu...ada ke org melatyu kita telah clasifiedkan simbul tu sebagai tanda salib dimana kaum2 nonmulsim ni telah mengaburi mata org muslim...dgn cara menyebarkan ugama mereka dlm sumber2 sebegitu...yg kitani org islam punyalah tak sedo pastu ngap2 makan2 benda alah tu...pastu diakhir artikel dia...mari kita ramai2 boikot product ni....alamak.melayu melayu....letih aku ngan issue2 remeh camni...org melayu terlalu pikir complicated......

memang bagus benda2 remeh diambil kira...tapi selagi benda2 camtu tidak memesongkan akidah..tidak meruntuhkan imannnnn....maka ko org jgn terlalu taksub dgn issue2 remeh camni...akhir sekali.....pesanan penaja.....majulah sukan untuk negara :lol::lol::lol:

kes nii daa ditutup...

harap maklum.....

aku mmg cuak giler tgk makhluk kuning tu

mmg aku xleh tgk..xtau naper :mellow:

kes nii daa ditutup...

harap maklum.....

untuk pengetahuan ko..selagi thread tidak tidak di 'CLOSED' ...sesiapa saja masih boleh memberi pandangan serta pendapat..ko paham ke?errr ke dah lama berforum masih tak faham lagi?unless jgn lari dari topic ygg dibincangkan ni..macam topik BF tu....itu dah lari sgt dari apa yg kita nak bincang kat sini.