Jump to content
matkarai

Hadiah Buat Ic

Recommended Posts

Apa pendapat korang, tiba2 je kerajaan cakap hadiah buat IC ditiadakan, pada kawan tak patut gitu janji tetap janji, taulah buat IC tu tanggungjawab, yang buat janji tu ngapa

tup-tup nak tutup hadiah akan diberika kepada anak yatim, jagnlah guna nama anak yatim untuk nutup janji

pendapat korang macam mana

bagi aku...aku amat setuju dengan keputusan government batal pertandingan tu, takkan nak kena sogok baru nak jalankan tanggungjawab. Kalau budak sekolah rendah takpe la gak kena bagi hadiah patung baru reti nak gosok gigi bebetul.... duit tu baik bagi kat yg lebih memerlukan, anak yatim ke...mangsa banjir ke... yg tak bertanggungjawab patut disaman...bukan diberi hadiah.

Yg pertandingan tangkap gambar pesalah jalanraya tu pun satu... walaupun tak perlu terpacak tepi jalan, but still aku boleh "dapat" gambar pesalah (lepas line lampu isyarat etc)... pakai photoshop (siap tukar lagi no plet ganti dgn no plet tokei bengkel keta yg tipu aku haritu... )

tapi yg aku tak setujunya kerajaan dah janji nak bagi hadiah kat pemenang...

tapi...dah berapa taun ni..???

lama tu...tak kuar2 pun nama pemenang dia.

sumer menteri ckp bukan tanggungjawab diorang pasal dah tukar menteri.

klau tak nak bagi pun..jgnlah buat camni.

ini menipu namanya....

tapi yg aku tak setujunya kerajaan dah janji nak bagi hadiah kat pemenang...

tapi...dah berapa taun ni..???

lama tu...tak kuar2 pun nama pemenang dia.

sumer menteri ckp bukan tanggungjawab diorang pasal dah tukar menteri.

klau tak nak bagi pun..jgnlah buat camni.

ini menipu namanya....

masa berjanji beria sangat, last2 hadiah dah ke anak yatim ke dah tak de duit.........................

masa berjanji beria sangat, last2 hadiah dah ke anak yatim ke dah tak de duit.........................

duit tah ke mana anak yatim tah kemana

KerbaO dipeGanG pada tali, Manusia berpegang pada janji

“Empat sifat, siapa yang bersifat dengannya bererti ia seorang munafik yang nyata, dan siapa yang mempunyai salah satu dari sifat-sifat itu bererti ia mempunyai satu sifat munafik sehingga ia meninggalkan sifat itu iaitu : Apabila bercakap ia dusta, <b>apabila berjanji ia mungkiri,</b> apabila ia mematerikan perjanjian ia cabuli perjanjian itu dan apabila berbalah (bertengkar) ia sentiasa ingin menang.” Riwayat oleh al’Syaikhan dari Ibn.’Amr.

klu byk janji tp x tunai xyah berjanji.xkan korg suke org ckp cam keling kot

Edited by thalz142

yang korang nak sangat hadiah tu nape. betul kate electroboy. bagi le kat yang lebih memerlukan.

yang korang nak sangat hadiah tu nape. betul kate electroboy. bagi le kat yang lebih memerlukan.

org tau le buat ic tu tanggungjawab, tapi masa janji tu kan main lagi, lain kali tak payah le berjanji.......kwn bukan berharap sangat hadiah tu.....tapi sikap kerajaan yang mudah sangat lepas tangan ni perkara kecik banyak lagi kalau nak cerita tu belum bukak isu lain.... cth tol, minyak, harga brg

:lol: dah perangai orang malaysia nak benda free ,padahal dah tanggungjawab kita sebagai warganegara gi buat IC

. nak hadiah lak .. aku rasa memang bagus betul pun dorang batalkan skim bagi2 hadiah ni . pasal dorang dah janji ke apa ,tu hal dorang ngan tuhan .

org tau le buat ic tu tanggungjawab, tapi masa janji tu kan main lagi, lain kali tak payah le berjanji.......kwn bukan berharap sangat hadiah tu.....tapi sikap kerajaan yang mudah sangat lepas tangan ni perkara kecik banyak lagi kalau nak cerita tu belum bukak isu lain.... cth tol, minyak, harga brg

sebenarnya orang lain yang janji....

jadi bukan salah dia tanak bagi hadiah tu

citer pasal hadiah buat IC nie... korang dah tukar IC mykard ker belum... :D

KerbaO dipeGanG pada tali, Manusia berpegang pada janji

sokong! janji tetap janji :P ... ahehhe

So untuk menunjukkan korang protest dengan tindakkan kerajaan yang membatalkan hadiah buat IC, apa kata korang jangan pegi membuat MyKad? Hasut sekali dengan adik-beradik korang semua. At least taklah sorang aja yang nak kena saman, ada jugak orang lain... :rolleyes:

Saper dah guna mykad utk semua urusan harian..cam lesen keta, bank dan lain2..

Kemudahan bagus TAPi takleh nak gunakannya ..agak2 biler ler smeua rakyat malaysia nie leh guna satu kad jek...

dompet aku dah tebal dengan bermacam2 kad.....

yang aku masih heran ni kenapa segelintir rakyat mesia masih enggan menukarkan ic lama kepada yg ic baru??pelik... :wacko:

Edited by shinkoban®

paper hari ni kata sesape yang menang pertandingan tu (kementerian sempat buat 2 round je ) bole lagi gi amik hadiah dorang . kira ok la tu sape dah menang , ada lagi hadiah menanti .hehe

Saper dah guna mykad utk semua urusan harian..cam lesen keta, bank dan lain2..

Kemudahan bagus TAPi takleh nak gunakannya ..agak2 biler ler smeua rakyat malaysia nie leh guna satu kad jek...

dompet aku dah tebal dengan bermacam2 kad.....

kena g Jabatan pendaftaran, update ic

mmg boleh letak semua benda kat dalam ic

tapi kena update dulu

kalau lesen, update setiap kali renew

kena g Jabatan pendaftaran, update ic

mmg boleh letak semua benda kat dalam ic

tapi kena update dulu

kalau lesen, update setiap kali renew

kenapakah msyrkt kita tidak didedahkan cara nk update ic ni dimanakah silapnya ,rasa nya dah bertahun aku pakai mycard tp x ni jugak..

Isk isk .. adakah rakyat Malaysia ni kasi hadiah baru nak wat sesuatu? Bukan ke itu tanggungjawab kita ... lagi dapat banyak kemudahan lagi dengan Mykad .... Touch & Go pun dah leh guna skali ...

P/s: Pasnih wat sijil beranak anak pun mintak cabutan hadiah gak kot, kalu x ... tamo wat .. kekekke

aku rasa ko dah menang kut hadiah tuh pastu ko nak claim...jbt pendaftaran ckp benda tuh dah cancel...bior la betik...buat IC pun nak hadiah...bagi IC ko kat pendatang haram la...diorank x kisah pun dpt hadiah janji dpt jadi warga negara cni...hahahahaha Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii~~