Jump to content
kertasputih

Syoknya Maggi

Recommended Posts

yap bro...

dan terbukti MAWI WORLD 2 duta magi n botak k....

salah tu MAWI=mamee slurppppp....

Maggi

Cintan

Ruski

(tah apalagi jenama mee segera)

*makanan yang paling senang dimasak* B)

p/s:xmakan megi...makan mi sup.

cara2 aku masak maggi... bukan cintan,bukan ruski, bukan mee ape2

maggi yang mee nye tak lembut tak keras sangat.... ada telur , jagung kecik,cili padi 10btg.. hehehe

wow :D

yap bro...

dan terbukti MAWI WORLD 2 duta magi n botak k....

tak baik kutuk2...dengar tak dia kata

"macam.....masakan mak"....mak dia masak rasa megi wakakaka.. :lol:

kebetulan je tu.. :lol:

tp mmg..mkn megi dapat membotakkan kepala sb kesan dari MSG

tp member aku kne kanser perut broo...

sebab kerap makn magi!!!!

tp mkn magi x leh tahn laaaa

sodap beb..... :P

yg peliknye...org jepun..cina..tak sakit lak makan maggi...jiran aku tu...ari2 dok lantak maggi...anak dia pun dia kasi makan maggi jer...biasa aa cine..malas masak...

Pencipta mi segera meninggal dunia

TOKYO 6 Jan. – Pencipta mi segera, yang kini merupakan antara makanan popular, meninggal dunia di sini semalam pada usia 96 tahun.

Momofuku Ando (kiri) meninggal dunia kerana penyakit jantung, kata jurucakap Nissin Food Product Co., syarikat yang diasaskan oleh beliau.

Syarikat itu ditubuhkan pada 1948 selepas Perang Dunia Kedua.

Media Jepun memuji beliau atas kejayaannya membawa mi segera ke seluruh dunia dan angkasa lepas.

Ando dilahirkan di Taiwan pada 1910 semasa pendudukan Jepun dan mengendalikan syarikat pakaian dan beberapa syarikat lain di Taipei dan Osaka pada awal kariernya.

Media Jepun menambah, Ando mendapat inspirasi mi segera pertama dunia semasa melihat orang ramai beratur panjang untuk membeli mi ‘ramen’ segar dari sebuah gerai pasaran gelap ketika berlakunya kekurangan makanan selepas tamatnya Perang Dunia Kedua.

Selepas produk Chicken Ramen yang diperkenalkan pada 1958 menjadi terkenal walaupun dijual pada harga RM1.04 (35 yen), beliau memperkenalkan Cup Noodle pada tahun 1971.

Mi segera dalam bekas stirofom kalis air yang hanya perlu disediakan dengan menuang air panas membuktikan satu kaedah pemasaran terbaik ketika penduduk dunia semakin dihimpit kesibukan dengan kerja seharian.

Ando menjadi perhatian ramai ketika muncul di kaca televisyen pada 2005 untuk mempromosikan versi Cup Noodle yang membolehkan ia dinikmati oleh angkasawan dalam kapal angkasa Discovery.

Beliau yang kerap dilihat sedang menjamah hidangan yang diciptanya, turut membuka sebuah muzium yang mengabadikan mi segera di Osaka pada 1999.

Ando meninggalkan seorang balu, Masako.

Kali terakhir mendiang muncul di khalayak ramai ialah pada Rabu lalu apabila menyampaikan ucapan sempena tahun baru di Ibu Pejabat Nissin dan menikmati Chicken Ramen pada majlis makan tengah hari bersama para eksekutifnya.

HOKHOKHK

tak baik kutuk2...dengar tak dia kata

"macam.....masakan mak"....mak dia masak rasa megi wakakaka.. :lol:

hahaha....

klakar btul, tk sngka la yg mak mawi tu msak mkanan lain rase megi je..

ko ni mmg pndai buat lawak la...

antara megi, cintan, mee sedap, ng ruski.....

mana lagi cepat mmbeahayakan kesihatan??

kalo dah jadi makanan ruji harian,

ak kna tahu gak nih!!

nnt silap ari bulan.... jatuh longkang.

hahahha

Edited by dragonfirebreath

maggi ni ada baik kpd org yg xcukup budjet.

maggi tu ok yg xoknye bahan penambah rasa 2 sb ia secara tidak langsung dapat mendatangkan penyakit.jd kalu nak makan sgt 1x sbln @pun beli yg kosong pas2 bahan yg lain sendiri tambah.

mencegah lebih baik daripada merawat.

aku ada sorang rakan .. selalu je makan Maggie .. skrang nih .. kena penyakit buah pinggang ..

kira ada gak la kesan kalau ambik selalu

smpi buah pinggang ke?erk

ni bukan keturunan nye pnyakit?ke mmg dok ckp punca dia megi?

kalo aku kat umah aku aku masak jer meggi tu, perencah aku buang... pastu celup jer megi kosong tu ngan ape2 lauk kat umah B)

kalo aku kat umah aku aku masak jer meggi tu, perencah aku buang... pastu celup jer megi kosong tu ngan ape2 lauk kat umah B)

x sodap

ade ke megi ngn lauk..

megi tomyam sodap wehhh

naper aku tgk orng cina , jpn n korea nih ... slalu mkn cam mknn rutin la plak ... ke dlm meggi dier x pakai MSG kot ..

org cina makan maggi tapi air mineral 1 botol besaq tu r pasal , air mineral tu penting nak cuci buah pinggang.... kalau mkn aper pon tapi kalau buah pinggang x leh nak cuci balik memang senang dapat penyakit..eeheheheehe tu pendapat aku je laa

lagi satu x silap aku laa...

diorang nih (bukan sume) slalu @ amalkan makanan kesehatan spt herba, ginseng, and bla3....

so kalo diorang tibai megi sebungkus x de pepe kot sbb 'maintainen' body diorang dah cukup kuat sbb pemakanan diorang ok...

air masak/mineral sebotol memang biase diorang bawak daripada makan megi, skolah, sukan sampai kat opis biase pon bawak gak...

sesaper tau x ape kandungan sebenar MSG dlm megi tuh?

diperbuat dari ape ah?

MSG daripada penapaian organik jer..jangan takut sangat la..cuma ada campur sedikit kimia bukan organik :ph34r: