Jump to content
freakery

Merokok@smokers

221 members have voted

1. 1. Adakah anda merokok?

• Ya
      91
    • Tidak
      130

Recommended Posts

huhuhu aku tak tau la ape nak cakap. tapi kalo nak pinjam 50sen nak beli okok sebatang, baik aku bli gule2 ke, coklat ke. stakat sebatang tu, alaa...bape minit je da abis. tak sampai 2 minit abis dah. aku kalo nak pinjam duit pun, aku beli sekotak terus. pastu bli air mineral. udah. takyah makan pun takpe.

Aku dgr ade persatuan force gov naikkan rokok sampai 10 hinggit 20 btg

Bace paper arini x?

Utusan

So kalau jadi r korg still smoking x agknye :P

Edited by cRazee

haram betul...apa lah nak dengki sangat..padahal golongan perokok la yang paling banyak bagi cukai kat kerajaan..

jangan2 nak naikkan harga untuk tambah dut poket depa....harap2 la tak naik lagi..huhuhu

walaupun aku perokok...tp aku stuju gak bab naikkan harga rokok ni...aku tgk ramai gak berhenti isap rokon ni pasal dah mahal...tp ader gak yg sekadar tukar brand jer...dulu2 isap dunhill...tp skang dah tukar isap pallmall...haha...

- tp apsal tak haramkan terus jer...lagi senang....mungkin ramai menteri yg isap rokok lagi....

huhu...aku pun baca berita pasal nak naikkan harga rokok RM10 utk 20 btg...huhu...mahal gile. bhenti la merokok...membazir je. tak elok utk kesihatan lak tu. watpe nak buat benda yg dah tau merugikan...

isapla cigar

sebatang tahan sejam. best gile tu. dahtu takde tar, takde nikotin. pure 100% tobacco.

cohiba, anyone?

kalu hangpa nak tau aku telah diwawancara untuk produk terbaru sejenis rokok

siap bagi test lagi

dapatlah 20 ringgit ngan 3 kotak rokok tue har har har

biar lah kami nak isap, yg nak mati kami jugak kan kan

kalau hangpa semua dapat mengubah kami2 yg mengisap rokok nie bravo beb bravo

tolong kami ya

kalu hangpa nak tau aku telah diwawancara untuk produk terbaru sejenis rokok

siap bagi test lagi

dapatlah 20 ringgit ngan 3 kotak rokok tue har har har

biar lah kami nak isap, yg nak mati kami jugak kan kan

kalau hangpa semua dapat mengubah kami2 yg mengisap rokok nie bravo beb bravo

tolong kami ya

Dah nak mati sangat ke....dah cukup ke? amalan utk dibawa nanti..bekalan utk mereka yg ditinggalkan

dah ada ke?kalau semuanya beres tak jadi masalah.isap sehari 10 bungkus ke 20 bunkus ke...cepat

sikit...jalan.saja lawak,jgn kecik hati,akupun perokok tegar.jgn mare...

busuk...nak wat berlagak time dinner bleh laa.....

cigar adalah 100% tembakau.

ko isap rokok yang berPERISA tembakau.

ni mesti mamat yang lebih suke makan sayur perisa ayam daripada ayam kan.

:blink:

Dah nak mati sangat ke....dah cukup ke? amalan utk dibawa nanti..bekalan utk mereka yg ditinggalkan

dah ada ke?kalau semuanya beres tak jadi masalah.isap sehari 10 bungkus ke 20 bunkus ke...cepat

sikit...jalan.saja lawak,jgn kecik hati,akupun perokok tegar.jgn mare...

mati tu dah ditetapkan....kalau tak isap rokok pun mati jugak,kalau cakap sakit..org yg tak isap rokok pun sakit

kalau kata isap rokok ni peyebab mati awal( megarut.bila tarikh dah sampai ,malaikat maut datang tak lambat/tak awal, tepat masa dia)

amalan ....kira kalau org yg tak isap rokok amalan cukup ahhh tak kan mati ahhhhh :wacko:

jangan mare...gurau :lol:

tak.

Disisi Islam merokok tu haram.. :)

Oleh itu, berhenti la merokok..

mati tu dah ditetapkan....kalau tak isap rokok pun mati jugak,kalau cakap sakit..org yg tak isap rokok pun sakit

kalau kata isap rokok ni peyebab mati awal( megarut.bila tarikh dah sampai ,malaikat maut datang tak lambat/tak awal, tepat masa dia)

amalan ....kira kalau org yg tak isap rokok amalan cukup ahhh tak kan mati ahhhhh

betul.. tapi kalau boleh, taknak la mati sebab buat perkara-perkara yang haram kan..?

mati memang sebab sampai ajal, tapi ada penyebabnya.. :)

betul.. tapi kalau boleh, taknak la mati sebab buat perkara-perkara yang haram kan..?

mati memang sebab sampai ajal, tapi ada penyebabnya..

rase2nye, perokok ni tau ape yang die isap. tau ape yang die buat :)

sebabnye, ajal die dah sampai. Allah lebih sayangkan orang yang ajalnye cepat/tak idup lame.

mati memang sebab sampai ajal. penyebabnye? penyebab ajal dia dah sampai? sebab mati tu dah ditetapkan.

penyebab tu maknanya macam ni..

contoh: kemalangan, sakit, kena bunuh..

memang semua orang mati sebab ajal dah sampai.. tapi cara nyawa tu diambil lain-lain..

betul ke Allah lebih sayangkan orang yang hidup tak lama..?

Setahu aku la kan.. Rasulullah cakap something like "umur umatku adalah disekitar umurku"

around 63 tahun.. lama jugak tu..

Umatku disini bermakna orang-orang beriman a.k.a yang yang Allah kasihi..

p/s: sekadar bertanya dan memberi pendapat

bagi aku merokok tak gugat nyawa..walaupun kajian saintifik mengesahkan ada chemical bahaya..

jam nyawa kita dah ditentukan semasa lahir..cara mati kita jer mungkin tak ditentukan lagi..tu ada yang lahir islam bila mati jadik mendiang kan..?

So cara mati walaupun tak ditentukan ...tapi kita juga tidak dapat tentukan cara mati yang kita nak sebab kita hamba Allah..kita tak berdaya kan..?

Apa yang perlu ingat kita hanya perlu pikirkan kita mati dalam keadaan yang masih isam..tak kira la mati cara mana sekalipun hatta badan berkecai,terbakar dsb... :ph34r:

erm, hujah tu ada kesilapan sedikit kalau kita baca balik...

am nyawa kita dah ditentukan semasa lahir..cara mati kita jer mungkin tak ditentukan lagi..tu ada yang lahir islam bila mati jadik mendiang kan..?

So cara mati walaupun tak ditentukan ...tapi kita juga tidak dapat tentukan cara mati yang kita nak sebab kita hamba Allah..kita tak berdaya kan..?

Allah tidak menentukan cara kematian, kita juga tak dapat tentukan cara kematian..

pelik ni, seolah-olah ada pihak ketiga yang menentukan cara kematian..

Mati dalam islam sememangnya perlu, orang yang mati ketika berzina dan minum arak pun mati dalam keadaan Islam, tidak murtad..

Setiap kematian, ada penyebab.. Contoh, hisap rokok menyebabkan badan kita rosak, jantung jadi tah apa-apa kan.. pastu kanser semua apa lagi bla bla bla.. kita mati..

Penyebab mati kat sini adalah kanser yang berpunca dari rokok...

So, kita tengok kat sini.. Kalau kita tak hisap rokok, insyaAllah tak ada kanser peparu tu..

Kita sebagai orang Islam, nak ke punca kematian kita tu berasal dari benda yang haram..?

Satu lagi, kalau kita tak mati sebab rokok pun, kita tetap memudaratkan diri sendiri dan orang lain.. Berdosa tu.. :)

erm, hujah tu ada kesilapan sedikit kalau kita baca balik...

Allah tidak menentukan cara kematian, kita juga tak dapat tentukan cara kematian..

pelik ni, seolah-olah ada pihak ketiga yang menentukan cara kematian..

He.. :lol: ..tak bermaksud camtu..pihak ketiga??takde tu cuma kelakuan atau perbuatan kita masa hidup jer..yang menentukan keadaan kita mati..

contoh hisap rokok, tak semestinya mati masa tengah hisap atau dad berenti hisap..tapi mati pasal kenser peparu...jadik mati pasal dia kene keser peparu, TU LA DULU2 HISAP ROKOK KUAT..itu saja maksud saye.. :ph34r: ..

Takut gak tulih statement camni....takot ada yang tersalah paham dari maksud sebenar..hehe

since ramai orang mesia tak reti nak drive, pasal tu statistik kemalangan kita tinggi.

since ramai orang mesia buat2 taktau pasal risiko rokok, pasal tu kanser kita tinggi.

apsal nak malu2? ko hisap rokok, ko senang mati cepat. accept je la. jangan nak bagi alasan mengarut2 so ko leh rase tenang. ni macam minah bagi macam2 alasan tanak pakai tudung, macam pakai tudung takde gerenti yang dia tu baik la, etc etc. tapi persoalan asas masih tak terjawab, iaitu sedar tak berdosa kalo tak pakai tudung.

sama la cam rokok/cigar. sedar tak dah ade fatwa (walaupon fatwa by definition hanya tertakluk pada sesatu kawasan dan era sahaja, still...) yang kate hisap rokok tu dosa. haram ako tak sure.

ye, dosa! sedar je la. takyah nak bagi alasan2 mengarut.

sama cam driving. ko road-hogging, menyebabkan orang potong gune lane kiri, tu dah berdosa tu. ko cakap dalam phone, menyebabkan ko tak alert pada sekeliling ko. accept je la ko buat dosa.

bak kata ustaz aku dulu.. rokok itu hanya membakar duit saja, dihisap hanya pahitnya, dihembuskan asapnya, tidak membawa manfaat apa2..

tp perokok2 ni tetap setia merokok walaupun tau bahaya rokok itu & bnyk duit abis..

pelik kan? sedap kot? ade yang sekadar nak tunjuk macho, ade yang kate nak ilangkan tensen, mcm2 ar.. :mellow:

pakcik aku dulu mmg kuat hisap rokok.. sehari mau bape kotak.. sejak muda dia dah hisap..

gudang garam, salem, pall mall, lucky strike, malboro, perillys, dunhill, ape2 lg ntah.. seme dia bedal..

pastu dia jatuh sakit, dimasukkan ke wad,sakit dada yang kronik kerna bnyk merokok..

tu la.. degil lagi.. aku ingat dia dah insaf la xmau rokok.. tp, still gak ngan rokok dia..

ish...ish..ish.. agaknya mmg susah org nak benti merokok ye.

sib baek aku xmerokok... xnakla merokok.. makan keropok lg besh.. :lol: