Jump to content
freakery

Merokok@smokers

221 members have voted

1. 1. Adakah anda merokok?

• Ya
      91
    • Tidak
      130

Recommended Posts

sekarang aku dah up skit lagi..tak isap rokok pon dalam 2~3 hari ni...wa berjaya kurangkan tahap maksimum...alhamdulillah...syukur..

Ok..kepada kengkawan yang sudi nak mengurangkan hisap rokok ni....satu jer tip aku pakai..

beli cerut strawberi..hentam la jenama apa2 pon..lagi mahal lagi elok..garenti korang tak layan rook lagi dah..

selamat mencuba,,..

sekarang aku dah up skit lagi..tak isap rokok pon dalam 2~3 hari ni...wa berjaya kurangkan tahap maksimum...alhamdulillah...syukur..

Ok..kepada kengkawan yang sudi nak mengurangkan hisap rokok ni....satu jer tip aku pakai..

beli cerut strawberi..hentam la jenama apa2 pon..lagi mahal lagi elok..garenti korang tak layan rook lagi dah..

selamat mencuba,,..

baru 2, 3 hari je ke.masih belum berjaye lagi tu. :lol: kalu ko buleh bertahan 1 minggu kire ade berubahan gok sikit.

baru 2, 3 hari je ke.masih belum berjaye lagi tu. :lol: kalu ko buleh bertahan 1 minggu kire ade berubahan gok sikit.

apa kelas seminggu...sebulan pon takpe..hahaha :lol:

apa kelas seminggu...sebulan pon takpe..hahaha :lol:

ooo sebulan ke.buleh tahan ke?takut nanti ade pulok tertukar tabiat jadi mcm org kene badi pulok. :lol: buat ape serbe tak kene.

salah tu. patutnya korang yang heboh² pasal BF dalamni kena nasihatkan BF korang 2 perkara:

1. jangan hisap rokok, berdosa.

2. jangan dating, jalan pegang tangan, bertentang mata, berdosa. kalau taknak berdosa, nikah je cepat.

baru betul. nak menegah sesuatu biar jangan membiarkan sesuatu disebabkan kita pun buat sekali.

ekekekeke. satu lagik jangan ler dok pujuk bf stop smoking, akhirnya jerat diri sendrik. pepaham sendrik dah ler. ataupun kalo diri sendrik tak kesah takleh wat per ler :P

anyway, kalo diberi 2 menda, rokok dan makanan segera, isap ler rokok kerana racunnyer kurang compare ngan instant food :P

ekekekeke. satu lagik jangan ler dok pujuk bf stop smoking, akhirnya jerat diri sendrik. pepaham sendrik dah ler. ataupun kalo diri sendrik tak kesah takleh wat per ler :P

anyway, kalo diberi 2 menda, rokok dan makanan segera, isap ler rokok kerana racunnyer kurang compare ngan instant food :P

eleh...ko ni bila la nak mula merokok?.. :ph34r: tak teringin ker nak jadi perokok aktif..asyik pilih pasif jer..

salah tu. patutnya korang yang heboh² pasal BF dalamni kena nasihatkan BF korang 2 perkara:

2. jangan dating, jalan pegang tangan, bertentang mata, berdosa. kalau taknak berdosa, nikah je cepat.

baru betul. nak menegah sesuatu biar jangan membiarkan sesuatu disebabkan kita pun buat sekali.

aku sokong...tp diorg kang klu x de bf x senang duduk lak.. :D maklum lar manusia skang nk menyayangi n disayangi..huhuhuhuhuhu....

utk no. 1 tu,untuk makluman aku dah melaksanakan tanggungjwb dgn menegur perbuatan merokok bf aku tu yg aku rasa dah naik berbuih mulut ni menegur kan..so,kalau dia nak merokok jugak,patut ke aku tinggalkan dia?

utk no 2, aku tgh usahakan lah sebaik dan semampu yg mngkn nak kawin nih..kalo la boleh aku ketepikan mak abah aku dlm soal jodoh dan urusan perkahwinan ni,mngkn skrg jgk aku kawin..

dun worry aku masih tau batas² dlm pergaulan sesama bkn muhrim..

terima kasih atas nasihat saudara.. :)

aku rase dua2 same jer :P aku rase kesan racun rokok dalam rokok lagi complete daripade makanan segere...

tapi lagi teruk kalo due2 buat, dah le smoke pastu makan makanan segere :lol:

*off topik = dengar citer nasi lemak ngan roti canai ngan ape ntah, dah kene label sbg makanan segere... betoi ker?? :unsure:

sebenarnya prokok yang perlu didik diri dia sendri

tak guna kita nasihat dia

sebab perokok akal dia panjang, pandai bagi alasan

silap ari bulan dah terlantar kat katil spital baru dia tau...

utk no. 1 tu,untuk makluman aku dah melaksanakan tanggungjwb dgn menegur perbuatan merokok bf aku tu yg aku rasa dah naik berbuih mulut ni menegur kan..so,kalau dia nak merokok jugak,patut ke aku tinggalkan dia?

utk no 2, aku tgh usahakan lah sebaik dan semampu yg mngkn nak kawin nih..kalo la boleh aku ketepikan mak abah aku dlm soal jodoh dan urusan perkahwinan ni,mngkn skrg jgk aku kawin..

dun worry aku masih tau batas² dlm pergaulan sesama bkn muhrim..

terima kasih atas nasihat saudara.. :)

kalu die mendatangkan masalah pade ko di kemudian hari mcm masalah kewangan kerane banyak habis kat rokok tu je dan kesan kesihatan utk jangke panjang ko patut buat keputusan yg sewajarnye lah. kalu sumber kewangan die terlampau banyak tak boleh apo lah. :lol:

kalu ko nak kawin cepat senang je, cube cari sponsor2 dari sedare mare.mane tahu kot diorang buleh tolong. :D

xpe,aku lum terdesak lagi nak minjam kat org..eeeeeeh,sudah la asik citer psl kawin je..muak i..

dia klu ada duit baru la beli rokok..klu xde,dia wat bodo je..xde la nak minjam duit aku..nak mamposss??heh..

aku rase dua2 same jer :P aku rase kesan racun rokok dalam rokok lagi complete daripade makanan segere...

tapi lagi teruk kalo due2 buat, dah le smoke pastu makan makanan segere :lol:

*off topik = dengar citer nasi lemak ngan roti canai ngan ape ntah, dah kene label sbg makanan segere... betoi ker?? :unsure:

tak la abistu kalo mamak buat roti canai buat laju2 mcm lipas kudung baru ckap da siap...tak ke terer tu :blink:

xpe,aku lum terdesak lagi nak minjam kat org..eeeeeeh,sudah la asik citer psl kawin je..muak i..

dia klu ada duit baru la beli rokok..klu xde,dia wat bodo je..xde la nak minjam duit aku..nak mamposss??heh..

ganaz nyer awek die nih :ph34r::lol:

isap rokok SKL yg ade perisa strawberry/coklat lg best... :lol:

nak hilangkan ketagihan hisap rokok,try kulum kayu sugi atau berus gigi selama mana yg mungkin..insyaallah,boleh.

(petua dari aku bukan petua orang2 tua)

haram rokok plg pntg yg kn ingt.....

aloo... bro..

rokok haram...

rokok nii haram kalo budak kecik yang mula hisap...

macam budak2 kecik sekarang hisap rokok..

bukan macam zaman kite dulu... :ph34r:

merokok adalh macho...org tua pun kalu isap rokok nmpk muda...hahaha

suatu komentar yg menunjukkan kejumudan minda anda....huhu

xyah ar rokok2 nih....xde pekdah pon

tgk cam aku nih. x merokok.... :P

kan elok :D

- dulu masa zaman amatur...ader gak terpikir camner la org bleh isap rokok sampai 2 kotak sehari....

- skang ni aku baru perasan yg aku dah capai tahap 2 kotak sehari...tp takder la abes 2 kotak tu.. ader laa baki time bangun pagi....