Jump to content
airina

Dipersimpangan Dilema

Recommended Posts

askmmm...

saya tak tahu nak mula macamana. tapi yang penting saya nak tanya pendapat kawan2 apakah yang harus saya lakukan bagi menyelesaikan masalah saya.

airina ni aweks kan?kalu betul, ape kate awak jadi aweks abg aje nanti abg boleh setelkan dilema tu. :lol:

masalh.?tak citer pun...

die mule2 suruh teka masalah die.. then beri pandangan terhadap masalah itu...

aku agak..

Tekaan pertama :

Family airina nak airina kawin cepat.. tp airina tak mahu lagi dengan alasan bahawa die masih belum puas lagi untuk hidup berseorangan dan ingin menumpukan perhatian terhadap kerjayanya..

So.. pandangan aku ialah...

Tepuk dada.. tanya selera.. Terangkan dengan penuh rasa sabar bahawa ngko perlu sedikit masa untuk menumpukan sepenuh perhatian terhadap kerjaya yang baru ingin dibina..

Tekaan kedua ak :

Omak eh suruh kojo cekgu.. sobab cikgu banyak cuti.. kojo boleh relax... tapi si airina tak mau.. sobab nak kojo tompek lain.. gaji laie bosar..

So.. pandangan aku ialah..

Tepuk dada.. tanya selera.. Terangkan dengan penuh rasa sabar bahawa.. ko minat keje tu.. and klao ko buat keje yang ko tak minat.. takda gune.. tak beerti...

adoilaa...

p/s: korang agak brape persen tekaan aku betul ??

bukan macam2 sy ni berkerja sambil belajar. jadi kat kl kos sara hidup tinggi. lagi pulak bos sy tak bagi saya cuti khas utk pergi kelas. kalau ct kena potong gaji ler. kalu sempat sy nak ambik 1 lagi kelas kemahiran tp masa tak cukup.

bukan macam2 sy ni berkerja sambil belajar. jadi kat kl kos sara hidup tinggi. lagi pulak bos sy tak bagi saya cuti khas utk pergi kelas. kalau ct kena potong gaji ler. kalu sempat sy nak ambik 1 lagi kelas kemahiran tp masa tak cukup.

airina keje ape nie ?? kenapa sampai kene keje ?? keje ape ?? kat mane ?? berat sangat nampaknya masalah nie..

tapi ape kaitan dengan keluarga ??

saya dah ada anak masalahnya xder org nak jaga. masa sy byk dihabiskan kat pejabat. mlm je dapt jumpa anak.hujung miggu plak ada kelas kat utm. jadi xder masa. nak tinggal kat nursery banyak kes bayi yg di dera. mak mertua suruh hantar kat kg. tp kesian sy pulak yg sedih jauh ngan anak. jd masa sy penuh ngan jadual.sy memang nak kerja dat jg pegang duit sendiri.

saya dah ada anak masalahnya xder org nak jaga. masa sy byk dihabiskan kat pejabat. mlm je dapt jumpa anak.hujung miggu plak ada kelas kat utm. jadi xder masa. nak tinggal kat nursery banyak kes bayi yg di dera. mak mertua suruh hantar kat kg. tp kesian sy pulak yg sedih jauh ngan anak. jd masa sy penuh ngan jadual.sy memang nak kerja dat jg pegang duit sendiri.

abis tu suami ko ade tak?sepatutnye bab2 cari nafkah suami uruskan.ke ko dah jadi janda?

Soalan 1: Ko tinggal kat rumah dgn siape selain anak ko?

Soalan 2: Kalau ade, siape lagi yg mencari nafkah utk keluarga?

Soalan 3: Ko belajar dulu? atau keje dulu? i mean ko tgh keje tetiba nak belajar? atau ko tgh belajar sambil nak carik duit?

Soalan 4: Ko tinggalkan anak sorang2 kat rumah ke? since tak hanta kat nursery or kg? jgn ikutkan emosi, tak semua nursery dera anak orang. dan letak kat kg lebih baik dari dibiarkan seorang diri. kalau ko takde mase nak bagi kasih sayang die mcm terbiar tak elok gak. tu la gune ade nenek die.

Soalan 5: errr.. jwb dulu to be continued

Edited by lipas

jenuh aku nak menjawabnya. tp ok jer.

aku tinggal ramai anak sedara,adik ipar, adik tp semua kerja. anak aku bukan sorang tp 2 (2thn & 3 bln).husband aku kerja tp xcukup kat kl biasaler.2 2 kena kerja. betul ler 2 aku kerja dulu tiba2 dpt offer sambung bjar kat utm kl, jd akupun jar ler.nak berhenti susah pulak nak byar yuran+pinjaman jpa lagi.aku ni mmg minat bjar.2 pasal aku dok pikir nak hantar kg ker @ bhenti kerja (xseronok suami bg $). aku jarang dapat balik kg,kelas penuh.ni aku nak ambil kelas bhs mandarin plak. tambah skill skit. kau rasa mcamana?

kalu mu belajar care jarak jauh tak boleh ke?mu online kat tempat kerje ke atau kat rumah.tak adelah bersusah payah sangat.

in the end, bila ko tua, sape yang jaga ko,

duit (kerjaya) / keluarga??

mana lagi penting, duit / ilmu? (Saidina Ali - 10 sebab ilmu lebih baik dari duit)

I Rest My Case :lol:

Edited by unexistance

aku tengok pasal kerje ngan belajar mu tu tak ade halangan antara satu same lain.yg masalahnye mu takut kat tempat nurseri tu.kes tu bukannye ade banyak.jarang2 je ade.mu surveylah dulu tempat yg betul2 bagus.

tu ar pasal.. aku rasa, kalau ko hantar anak ko kat nurseri tu dah setel dah sebenarnya problem ko tu..

tak gak.. die kate boss tak nak bagi cuti utk pegi class.. prob gak tu..

yg paling logik yg aku nampak, ko blaja sambil keje part time dan hanta anak ke nurseri atau kampung; atau

berenti keje, blaja hanta anak kat nurseri dan ko akan ade mase utk anak(penting tu);atau

kalo cukup makan dah bole la berenti keje dan blajo, tahan la shopping2 tu sementare utk 1-2 tahun; atau

kalo tak cukup makan keje la dulu kumpul duit ke? nanti2 bole sambung blaja or blaja part time.

*antara sumer tu tgk la yg mane paling penting. dan tak menyusahkan diri sangat. kang sumer tak menjadi.

harap membantu...

Seeloknye..ikut cakap org tua,baru berkat..kalau x mungkin ade musibah..erm..duit gaji mungkin abis gitu jea..takut x berkat..lebih baik dgr org tua..kalau x nak dgr,abg bg pendapat yg lain pulak hehehehe...

thanks kekawan. terharu aku dgn korang.

aku dah pikir buat semantara ni aku atar anak2 kat kg dulu.mak mertua aku ckp, dia akan gilir2 tingal kat kl 1 bln past 2 kat kg 1 bln. korang rasa okey tak mcm 2? sementara 2,aku cari kerja yg gaji okey dan cepat2 ambil kelas mlm.cepat habis lg bagus.tp sedih gak bila bjauhan dhn anak ni. tp bila mgenagkan apa yg aku buat ni demi masa depan mrk jgk.

sementara mrk kat kg aku nak buat benda2 yg penting bila anak2 dah stay kat kl aku tak terkejar2 lg.settlekan 1per1.

banyak opis yang ade sediakan tempat nursery. especially pejabat2 kerajaan.

if anak is #1 concern, then gi la keje govt kejap. gaji tak banyak, but for the peace of mind yang leh tengok anak any time, worth the sacrifice ape.

hmm.. setuju dengan c-fu, keje gomen takde la teruk sangat, kira banyak la kelonggaran..

tapi nak dapat keje tu ikut rezeki la, ada yang apply trus dapat, ada yang apply 2 3 tahun tak dapat2..

bab gov ni, pantang kuar jer aku apply. sampai malu gak kat tukang pengesah sijil nih. takdak muka lain,aku jerrrr. susah kalu xde kable gov. cuba hang check kat gov anak beranak saja.itu yg lemah tu.tp xjemu jg mencuba nasib.thanks

Airina nie sambung belajar ambik degree ker??? Kenapa tak apply belajar jadik cikgu???

Perempuan lagi senang jika jadi cikgu. Masa untuk keluarga akan lebih berkualiti dari bekerja disektor lain.

FYI, mywife pon cikgu..dan masa wife saya belajar KPLI, mintak tlg mak mertua la jaga anak...nak buuat camner....tapii alih2 pkir baik ambik KPLI..kurang skit masalah...dah jadik cikgu pon kalau dah confirm leh sambung gak belajar..cuti full time + full gaji..

Kalu Arina ade degree leh cuba KPLI, atau diploma apply UPSI atau IPTA lain...at least selepas tue jadik cikgu, dah tu nak sambung sampai PHD pon takpa...kalau keje selain education fields susah skit opis hour dah tue tetiba kena extra time keje...kalau takder anak takper la jugak, nie dah ader anak..

P/s: berminat nak ambil pembantu rumah...sila PM saya, Kemboja muslim

banyak opis yang ade sediakan tempat nursery. especially pejabat2 kerajaan.

if anak is #1 concern, then gi la keje govt kejap. gaji tak banyak, but for the peace of mind yang leh tengok anak any time, worth the sacrifice ape.

betul ke ape yang aku baca nie ?? tak pernah aku nengok tulisan C-Fu lembut camnie.. biar betul ??

C-Fu dah berubah ?? :lol: :lol: :lol:

p/s: Mustahil..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...