Jump to content
zsuperxtreme

Game Model Showcase

Recommended Posts

Kalo nak cepat buat game pakai le middleware atau lain2 special software buat game tapi ada limitation le.... still, kalo nak buat game perlu gak sedikit kemahiran scripting misalnya C++, Delphi, Pascal, Virtual Studio atau Python. Paling penting minat yang mendalam sebagaimana en. zsuperxtreme... beliau sanggup tak tido malam semata2 nak siapkan game.. sikap macam inilah penentu kejayaan sesebuah game.

Antara middleware yang untuk buat game termasuklah:

1. Torque Game Builder (3D dan 2D game)

2. 3D Game Maker (3D game)

3. Game Editor (2D game)

4. Game Creator (3D dan 2D game)

5. Game Maker (2D game)

Uih, jgn la puji sangat malu den...

Actually memang mudah guna middleware... bagi aku middleware nie bantu dari segi physic newton, ia mcm module. Contoh ko guna irrlicht pun still kena pakai C++, pakai A6 pun kena pakai C++, kalau guna darkbasic plak ada style mcm BASIC. So akhirnya ke core programming gak.

Middleware mcm kata lanog, memudahkan je. Jadi kalau ko start dengan middleware, mau bengkok gak pale kalau tau sikit je programming. So start dengan programming, pastu directx dan openGL, baru masuk middleware. Aku jumpa mamat hatchling kat IGDA pun ikut style mcm tu. Sebb kalau ko tau serba sedikit mengenai core engine, baru ko tau apa middleware support.

*Perghhhh....model paling lame nak siapkan,mengambil mase 4 hari...fiuhhh!!!!

Hmmm.... bahaya tul SSS ko nih.... ni ada ejas ngan potoshop ke atau ZBrush render...??? DOF cam lepas ejas ngan potoshop...? anyway... top notch nyer rendering..keep up good works....

Hmmm.... bahaya tul SSS ko nih.... ni ada ejas ngan potoshop ke atau ZBrush render...??? DOF cam lepas ejas ngan potoshop...? anyway... top notch nyer rendering..keep up good works....

Thank you,aku ader etjas skit kat PS...itupon abg aku tolong..

Cool model creature ko tu. Ko buat semua tu pakai Zbrush saj je?

Rendering pon lawa, ko render pakai ZBrush ke software lain?

Ko kerja kat mana hebat2 camni? sure ko kerja jadi 3D artist power ni.

Edited by Dark Crow

Baru form 4 rupenya ko nie Nxskynet. Wahh.. ada potensi ko jadi graphic artis nanti. Kalo ko nak carik keje dalam setahun dua akan datang, banyak company nak talented person macam ko nie. Apa2 pun teruskan asah skill ko yang memang dah semakin tajam tu.... :)

Hehehe.. adik pintar nie nak exam SPM next year. So, kena pandai bahagi2 kan masa le antara modelling dengan study. Nanti kalo ada projek baek untuk modelling game, maybe skill adik pintar diperlukan.

Hahahaha, kesian aku tgk org2 dlm forum ni kena kencing dgn si nxskynet ni. Wahai ahli2 forum ni, janganlah terpedaya dgn tipu helah si nxskynet ni. Semua hasil kerja yg hebat-hebat yang dia claim dia nyer sebenarnya datang dari website nih!! http://www.zbrushcentral.com/zbc/featured2col.php . Dia curi gambar hasil kerja org lain dan claim itu kerja dia. sampah tul, aku dah lama perhatikan mamat ni. Sedap je dia kencing korang, but for aku sorryla, aku dah lama dlm bidang ni, dari awal dia post Hulk tu aku dah tau ni bukan hasil kerja dia. Tambahan lagi bila dia tunjuk hasil kerja sebenar dia yg creature tak menjadik tu..haa tu memang kerja dia yg suck. Sebab itu bila aku dan izmal ade tanya nak tgk wire dia bagi macam2 alasan. aku paling menyampah org macam nxskynet ni la, jenis yang akan merosakkan industri kita. Orang lain buat penat2 dia senang je nak claim itu dia nye. So typical Malay. Apa salahnya kalau dia just tunjuk hasil kerja dia yg sebenar yang tidak gempak tu. Atleast dari situ dgn komen org lain dia bole belaja untuk jadi lebih bagus tapi ini tidak, nak ambik jalan mudah je curi kerja org!!

Aku harap korang jgn lah layan nxskynet ni dan harap moderator bole la band dia dari forum ni. Org camni buang masa je. Aku harap ko berubahlah nxskynet dan jadi insan lebih jujur dan baik. :angry:

Aisehhh... pah tertipu la plak....heheheheh.... baru nak warm up ZBrush sebab ingatkan ada geng..... pepehal pon TQ kat dia sebab buat aku active guna ZB pastu buat aku berfikir camner nak ejas jadi photo real ..... Kesian... mamat nih mengharapkan sedikit perhatian ...

PS: Nak dapatkan render cam atas tu...mau kat setaun nuntut.... errr... mana la tau mamat nih wat sequal.. :)

Edited by Vibrunnica

Takyah nak kesian kat dia. Ni baru umur 14 tahun dah temberang camni, nanti dah umur 25 tahun tah apa lak jadiknye. Nak beljar ZBrush ni bukanye susah, berlambak video tutorial leh dpt kat ehem ehem. Kat ZBrush central pon anyak org2 yang bole benberi dan kongsi ilmu bukanya kongsi hasil kerja. Jadi kita kena lah bagus dalam bahasa ingeris dan berani tanya kat org2 luar kat dlm forum tu. Nabi pon kata cariklah ilmu sampai negeri China. :rolleyes:

Wah wah... lawa tu... yang vib buat sure original.. hehehe.... expert tu... sapa ek terkencing? Aku pun kena kencing gak.. kekeke. Yela.. setakat model mcm tu ramai dah boleh buat, tu yang kita pakat caya je.

Betul tu.. jangan give up guna ZBrush.. sebenarnya ia satu tool yang memang power. Yang penting, kita harus bangga dengan hasil kerja kita sendiri, dan bukan hasil kerja orang lain. Tidak salah nak display hasil kerja yang mungkin tidak berapa menjadi, namun setiap hari kita perlu belajar dan asahkan kemahiran itu.

Diharap, semua member2 lain jadikan ini sebagai pengajaran kepada kita semua.... aku sokong tindakan ZX yang tambah level warning tu. Apa2 pun jangan plak ini dijadikan penghalang untuk beliau berjaya dengan tulus ikhlas pada masa akan datang.

adeh...aku mmg ada rasa smacam tengok model2 dia sbb aku pernah daftar kat forum tu,screenie nampak familiar...tp aku tak suka deny kebolehan org:p

lanog...aku tak jumpa model kontot2 lain la...

yg ada cuma dari topik ni...

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...amp;hl=hoyoyo80

ko nak ker 3ds nyer...mesh sajala,texture aku dah lupa mana aku letak..