Jump to content
zsuperxtreme

Game Model Showcase

Recommended Posts

KuruKurue, mungkin ko bleh export ke format 3Ds dan submit kepada zsuperxtreme imej 3d yang dah buat tu. Sebab mungkin dia perlukan objek2 lain nak dimasukkan dalam game dia nanti.

Lama aku tak masuk sbb main online game:p wakakak

makin canggih model2 yg ada..syabas...

PS:projek aku jalan dengan kelajuan 900 km/j tp ditambah dengan -899 km/j...waakakak..brapakah laju akhir..cewah

Hmmm... naper nak blajar lightwave...? naper tak 3ds ke...maya ke...atau lelain....?? lightwave kan separate dia nyer interface (modeller/animation)

yang aku tahu dia nak buat animasi persendirian ..konon2 la tu adik aku ni...nampak minat-minat nak buat open GL...banyak dah dia rendering ..dia nak buat pandangan dalam sebuah kapal angkasa hingga pandangan luar.. :ph34r:

ntahla aku pun tak tahu sangat bab 3d ni..

tak silap aku lightwave laa sesuai untuk beginner,aper,nak pakai maya???Berabad nak belajar tu...

Ramai kawan multimedia aku cakap maya ni tak secantik lightwave dan lagi senang....lagipun adik aku tak minat.. :blush:

KuruKurue, mungkin ko bleh export ke format 3Ds dan submit kepada zsuperxtreme imej 3d yang dah buat tu. Sebab mungkin dia perlukan objek2 lain nak dimasukkan dalam game dia nanti.

aku x dpat bgi zx skrg nie psal texture dia brterabur...nnt bla dah ok nnt aku bgi...

Ramai kawan multimedia aku cakap maya ni tak secantik lightwave dan lagi senang....lagipun adik aku tak minat.. :blush:

Cantik dan mudah bagi seseorang memang berbeza dengan orang lain. Sebab setiap tools tu ada kelebihan dan kekurangan dia. Jika anda dah biasa dengan lighwave, memang rasanya belajar lain2 3D tool amat susah, sebaliknya jika anda dah pakar 4D Cinema pasti anda kata ia lebih senang. Secara umumnya, buatlah pilihan terbaik dan sesuai dengan product yang bakal anda hasilkan. Cuba dahulu dan rasai perbezaan setiap tool berkenaan... lepas tu bolehle decide nak guna dan master dalam tool mana... :lol:

nampak macam susah jer nak buat pilihan mana yang yang paling best...kesemua tool adalah berbeza...tapi tahap cantik model tu takkan la takde beza right...? tentu ada kan...

Kengkawan boleh jelaskan tak tentang ni..

mmm...mungkin gak aku salah...

tp pada aku smua model yg kita buat di mana2 tool sama mutunya..sbb lawa tak lawa tak bgantung pada model...bgantung bsar pada skill dan bakat kalu ada...kalu guna anim8or yg saiz dlm KB je pun bleh lawa...

beza nya mungkin pada mutu rendering...

dan mmg ada org cakap 3ds max utk ini,maya utk itu,lightwave utk bla bla..stiap modeller ni ada advantage sndiri la..

dan aku kalu suruh pilih aku mmg pilih maya...tp memandangkan aku dah blajar max so aku rasa malas nak belajar yg lain lagi...tmbah plak byk free 3d engine kat luar export melalui 3ds max so aku stick dgn ini sajala...

suma org busy ker?

aku tgok forum pmbangunan permainan nie sunyi jer...

Edited by KuruKurue

assalamualaikum...

suma org busy ker?

aku tgok forum pmbangunan permainan nie sunyi jer...

ntahler..bz ler tuh..hehe :) truskn modelling kurukurue... bangunan apa tu yek? cam skolah pondok jer..ye ke?

hei, 2 asrama akulah 2...

wlupun mcm pondok kayu tpi skolah aku kat bandaraya...hahaha

bikin malu jer...cousin aku tgok dia kata rumah panjang

ni model nie aku x tau nak kasi wrna aper...saper2 ada syor??

Wah KuruKurue dah buat modelling ye... hehe... aku tengah buat projek simulasi UKM, tu yang senyap kejap.

UKM yg university 2 ker?? buat simulasi kapal terbang??

ni traffic light nie xder dkat dpan rmah aku... lpas nie ingat nak buat roundabout plak...haha

Wahh.. macam2 dah kurukurue dah buat. Semua sesuai untuk game FPS tuh... hehehehe. Teruskan usaha anda!! :)

hi.. aku newbies kat laman web putera nie.. aku minat gaks dlm pembangunan game nieh.. bebanyak game yg aku dah mod eg; Xbox-Forza Motorsport, Psp-homebrew, PC-Need For Speed series.. utk unreal ngan doom series ader gaks sesikit.. dulu aku mmg minat..tapi xder geng.. so aku harap aku diterima oleh korang.. hehe.. :lol:

skang nie aku tgh wat 3d model... so to all sifoo, harap korang leh komen ler yea...

wah cntik btul model kau yer...mcam karekter o2-jam

kau pki s/ware aper??

p/s:nak tanya model mcm tu hipoloy or lowpoly??aku msih x paham

wah cntik btul model kau yer...mcam karekter o2-jam

kau pki s/ware aper??

p/s:nak tanya model mcm tu hipoloy or lowpoly??aku msih x paham

mekasih laa puji hehee.. :P

memule aku pakai maya.. tapi aku suck gile lam maya.. aku nie maya newbie lagi

pastue.. aku pakai cam biasa.. 3d max.. nie lah hasil nye..

aku render hi poly jer..