Jump to content
Sign in to follow this  
ahmades

Lanparty Aloq Setaq

Recommended Posts

Assalamualaikum semua...muahahahah

Firstly, tima kacih kat Ace yang sudi menaja bil elektrik dan air serta membenarkan banglo mewah dua tingkat miliknya dijadikan tempat untuk lanparty kecik-kecikLAN berlansung.

Okeh, ada sesiapa bebudak utara (Kedah, Perlis, Penang jauh sangat kott) yang teringin nak join lanparty nih? Tarikh tak tau bila tapi event mungkin dilaksanakan pada 18 Januari 2007 sehingga 20 Januari 2007 (2 Hari).. Harap Maaf, LANParty ini akan dijadualkan pada bulan 7 tahun 2007 untuk memberi masa kepada rakan-rakan sekalian mencuri masa cuti sem atau menyediakan masa yang secukupnya untuk membolehkan korang menjadualkan masa korang supaya dapat menghadirkan diri di majlis LANParty nih pada bulan 7.

Aku nak tau berapa ramai yang nak join dalam gath kecik-kecikLAN nih. Sapa yang nak join sila bagitau dalam thread nih.

Penaja : Ace

Pengurus : Ahmades

Lokasi : Banglo Mewah kat Jalan Sultanah (Sorry alamat lupa)

Limit Peserta : 14 Orang ja (Banglo tu kecik skit)

Tentatif program :

1 : Slot "Sharing is Caring"...muahahahaha

2 : Slot "Gaming until your jari Lebam"

3 : Slot "Mari Menjadi Batman di Bandar Alor Setar" (kalau sempat)

4 : Slot "Singgah air terjun batu hampar secara berjemaah" (kalau sempat)

5 : Slot "Makan secara berjemaah"

6 : Lain-lain program dan slot kalau idea tetiba datang.

Sapa nak masuk? Mai lekiah daftarkan diri anda. Apa-apa maklumat kita bicang lain kat sini...

ORANG YANG MEMANG PERGI :-

1. Ace
  2. Ahmades
  3. class_sick
Edited by ahmades

14 Taman Bayu Baru

Jalan Sultanah

Alor Star Kedah

Jarak antara rumah dengan susurkeluar ke lebuhraya 0.5 KM

Kalau orang dari kl nak datang boleh tunggu dekat Perhentian Shahab Perdana (stesyen Bas la tu) jarak antara keduanya adalah 3.5 KM (atau maybe kurang kot)

Tempat tidur bilik mandi disediakan.

harap maklum

Untuk makluman pihak yang ingin menghadirkan diri, LAnParty ini adalah experimental untuk mengumpulkan ahli-ahli putera bagi projek Lanparty yang akan datang. Kita akan membincangkan kertas kerja untuk dikemukakan kepada pihak MBAS (Majlis Bandaranya Alor Setar) bagi Lanparty secara besar-besaran. Diharap rakan-rakan yang ingin menyumbangkan idea-idea bernas dapat menghadirkan diri pada bulan 7 nih. (Tarikh belum ditentukan lagi).

sapa2 yang duduk kat Kulim lepastu nak pegi jugak LANParty ni sila bagitau pasal aku nak tumpang. sekian, harap maklum.

Tidak ada mana-aman orang utara yang ingin menyertai LANPARTY ini pada bulan tujuh tahun ini? Kalau ada silaka jadualkan semula jadual anda untuk membolehkan anda menghadirkan diri pada bulan 7 nih.

En. Ahmades,

Tak berapa nak paham laaa konsep LANparty ni macam mana? Apa objektif sebenar? Dan nak propose kertas kerja apa kat MBAS?

Boleh explain details tak? may be i'm loss

orait ..

/locker

Okeh aku akan jelaskan.

PErtama sekali ini adalah program aku dan ace untuk mengumpulkan peminat-peminat dunia modifikasi PC dari UTARA. Dan dengan terkumpulnya peminta-peminta ini di satu tempat maka bolehlah aku dan ace bertukar-tukar fikiran dan pendapat mengenai benda nih (disamping berhibur...heheheh).

Menyebut mengenai kertas kerta LANPARTY untuk MBAS, InsyaALLAH sekiranya gathering ini terjadi mak kita akan membincangkan lebih terperinci bagaimana untuk menganjurkan LanParty di Alor Setar. Sebab untuk kemudahan fasaliti, Kedah terdapat Stadium Tertutup yang boleh digunakan untuk acara tersebut.

Perbincangan Meliputi :-

1. Menghasilkan Kertas Kerja yang berkualiti, menubuhkan satu group untuk handle LanParty di Alor Setar (kemungkinan besar aku akan PM admin untuk guna nama Putera.com)
  2. Pelan mencari dan mendapatkan penaja untuk program ini.
  3. Dan perbincangan lain-lain untuk benda-benda yang difikirkan perlu.

Sebab apa kita kena hantar kat MBAS? Sebab kita akan cuba mendapat penajaan dari MBAS. Kalau MBAS tak bagi kita akan usahakan untuk cari penaja lain.

Sorry Mr Ahmades

Berbulan baru nak jawab ...

Kopi pes dari wikipedia :

A LAN party is a temporary, sometimes spontaneous, gathering of people together with their computers, which they network together primarily for the purpose of playing multiplayer computer games. These local area networks (LANs) come in various sizes, from very small (two people) to very large (more than 6,500 people). Small parties can form spontaneously, but large ones usually require a fair amount of planning and preparation on the part of the organizer.

LAN party events differ significantly from gaming centers and Internet cafes in that they are generally bring your own computer (BYOC)[1] and are not permanent installations, often taking place in general meeting places or residences.

LAN party attendees tend to be more experienced gamers, as the setup required turns most casual gamers away. People who prefer LAN party gaming to Internet or other multiplayer gaming types favor the term "LANner".

Mintak maaf lee ... saya tak berapa berminat ngan games ni ..

TQVM

Kalau saya masuk dan edit wikipedia tu, memberitahu yang LanParty ini sebenarnya bukan berorientasikan game awak percaya tak? LanParty yang dianjurkan ini sebenanarnya lebih menjurus kepada apa yang bakal diperbincangkan untuk kertas kerja akan datang itu sahaja. Ikutlah apa kita nak buat, nak belajar hack1ng ker, nak berkongsi media ke.. apa-apa sahajalah yang related dengan komputer. Tak semestinya game.

Dengan perjumpaan ini, awak boleh berkongsi pendapat awak mengenai technology, dan mendapatkan feedback dari orang yang sama dengan bidang awak. Serta boleh berkongsi info seasa dan berkenal-kenalan dengan orang lain. Tak semestinya GAME sahaja. Banyak benda yang boleh dibuat. Saya pun boring kalau GAME memanjang.

Masih lagi mencari. Tapi tak pa mungkin mereka sedang berfikir kot :)

Masih lagi mencari. Tapi tak pa mungkin mereka sedang berfikir kot :)

aku nak join, tapi jauh benar alor star.. perjalanan dari KL naik kete aku semalam 5 jam.. huhuhu.. tertiarap aku.. nengok aa.. ade rezeki aku sampai, even aku just jadi pemerhati bebas aje.. :lol:

anyway ahmades, lupe nak ucap terima kasih sebab belanja kitorang makan baru2 nie.. huhuhu..

aku nak join, tapi jauh benar alor star.. perjalanan dari KL naik kete aku semalam 5 jam.. huhuhu.. tertiarap aku.. nengok aa.. ade rezeki aku sampai, even aku just jadi pemerhati bebas aje.. :lol:

anyway ahmades, lupe nak ucap terima kasih sebab belanja kitorang makan baru2 nie.. huhuhu..

Alaa ko mai saja. Takder PC pun takpa just mai saja. Tempat tidoq dah ada dahh.... ekekekee :blush: Mai ngan geweii pun takpa tapi geweii nak balik rumah kak dia ler sebab ramainya yang laki..heheheh.

No Problemo, nati aku bawak ko p makan kat Laksa Teloq Kechai plaks.. sedappp.

pergh !!! ni yang aku tak sabar nie !!! arrghhh !!

aku tidoq skali umah kak dia.. Hahahahha.. mane bleh tinggal.. :lol:

Alaa ko mai saja. Takder PC pun takpa just mai saja. Tempat tidoq dah ada dahh.... ekekekee :blush: Mai ngan geweii pun takpa tapi geweii nak balik rumah kak dia ler sebab ramainya yang laki..heheheh.

teloq refer kpd telur atau teluk?

Bila nak bawak aku makan laksa teloq kechai nie? :lol:

teloq refer kpd telur atau teluk?

Bila nak bawak aku makan laksa teloq kechai nie? :lol:

NAk bawak hang? hang la belanja aku. Teloq refer pada Teluk Kechai.

Update untuk Lanparty :-

Pada sapa-sapa yang nak datang (masuk PERCUMA), silalah PM aku.

takkan dua orang saja kot?

apa cerita ni wei?

Cerita dia, hanya beberapa kerat jer yang memang nak pagi. Bulan enam aku akan mula senarai nama sapa yang nak pegi.

Assalamualikum, sapa nak pergi bolehlah menyenaraikan namanya kat sini dengan menyatakan dengan terang " SAYA NAK PEGI LANPARTY!" Post kat thread nih woiiiiiiii!!!! Okeh cunnnn!!