Jump to content
ibnuhussin

Mencari Teman Hidup

Recommended Posts

hmm..ape citer..nak gi ayat gak ker pompuan tu.. :unsure: ..jangan la baru kenal jer nampak ok terus nak buat bini..plan la betul2 dulu..contoh cam aku.."gagal" nak tackle aweks melayu....pasal gugup la.."gagal" takpe ada hikmah..pasal lepas "gagal" tu akan dapat pengalaman ..dan pengalaman tu yang menjadikan kita matang.... :unsure:

haha.. bagus.. org camni laa yg slalu berjaya..

kesimpulannya, kene berani dan yakin.. kalau tak dapat, jgn frust.. biasa ar tu..

kita hensem macam mana skalipon, tak mungkin sume org suka kat kita.. lain org lain citarasa..

gagal skali tak bermakna selama2nya gagal.. jodoh tuhan dah tentukan.. kita je kene berusaha..

tapi sayang girls zaman sekarang ni pilih yang hensem2 jer...pelik gak amoi aku pilih aku pasal aku tak hensem..

kepada sang pengembara,...ko ni mesti mat "sun flower" yang sentiasa nampak kehensemannya...wakaka :lol:

tapi sayang girls zaman sekarang ni pilih yang hensem2 jer...pelik gak amoi aku pilih aku pasal aku tak hensem..

kepada sang pengembara,...ko ni mesti mat "sun flower" yang sentiasa nampak kehensemannya...wakaka :lol:

eleh putera ultimatezezs ni...merendah diri plak dier...mesti ada kesempoyan ko kat mana awek ko tuh..

ada la tuh speselnya yg ko tak sedar tu...pecaye la cakap aku ni..haha

hmm..ape citer..nak gi ayat gak ker pompuan tu.. :unsure: ..jangan la baru kenal jer nampak ok terus nak buat bini..plan la betul2 dulu..contoh cam aku.."gagal" nak tackle aweks melayu....pasal gugup la.."gagal" takpe ada hikmah..pasal lepas "gagal" tu akan dapat pengalaman ..dan pengalaman tu yang menjadikan kita matang.... :unsure:

P/S -Pasal dah ada pengalaman tu.. aku try aply kat awek cina..."pure amoi" hahahha..dapat..pasni aku nak suruh dia dressing pakai kostum anime plak..wakakaka..

P/P/S -Dah ramai sangat melayu kawin melayu...try la ubah tradisi..

P/P/P/S -??????ntah..

wowoi9.gifko pun same spesis mcm moster teck gok ke.tapi ko tak adelah dilema mcm die kan.lawakjc4.gifapelah ko ni ade ke nok suruh die dressing mcm anime, patut ko suruh die cube pakai baju kurung ke, kebaye ke.baru nampak sopan sikit.senyumkp7.gif

wowoi9.gifko pun same spesis mcm moster teck gok ke.tapi ko tak adelah dilema mcm die kan.lawakjc4.gifapelah ko ni ade ke nok suruh die dressing mcm anime, patut ko suruh die cube pakai baju kurung ke, kebaye ke.baru nampak sopan sikit.senyumkp7.gif

ahe...saje2 jer..takkan la aku suruh betul...lagipun dia pun tahu hukum tak tutup aurat tu haram...hehehe..aku yang selalu tengok dia pakai baju kurung....tu yang tergatal nak suruh pakai kostum sekolah jepon...baju sailor..wakakakaka... :P

jodoh, pertemuan, perpisahan, kematian ditetapkan Allah...

ahe...saje2 jer..takkan la aku suruh betul...lagipun dia pun tahu hukum tak tutup aurat tu haram...hehehe..aku yang selalu tengok dia pakai baju kurung....tu yang tergatal nak suruh pakai kostum sekolah jepon...baju sailor..wakakakaka... :P

tak dapat awek jepun pun tak ape janji dapat tengok die pakai dressing pakaian jepun tu dah memadai bagi ko kan.cite rase dahsyat gok ko ni ye.lawakjc4.gifko ngejahlah kat aku sorang awek amoi yg comel2 sorang.

Baik carik cepat skang..sementara masih sempat.trend terkini gadis2 melayu muda semakin beralih kepada lelaki2 tua bertahap pakcik.jadik bini no.2 pun xpe janji dapat 4C. Cash..Condo..Car..Credit card.Senang..masuk umah baru tinggal cuci kaki je..terjamin masa depan takyah penat2 kena kerja nak bantu suami tingkatkan ekonomi.

Baik carik cepat skang..sementara masih sempat.trend terkini gadis2 melayu muda semakin beralih kepada lelaki2 tua bertahap pakcik.jadik bini no.2 pun xpe janji dapat 4C. Cash..Condo..Car..Credit card.Senang..masuk umah baru tinggal cuci kaki je..terjamin masa depan takyah penat2 kena kerja nak bantu suami tingkatkan ekonomi.

..tahap atuk la..

ee....sopannya amoi ko.....apsal amoi aku x sopan macam amoi ko?......hish dengki la pulak.........

P:S ultimate........ko load gambar amoi ko............

Hmm...saya memang suka seorang tu. Tapi dia selalu bersikap dingin dengan saya. Itulah masalah yang dihadapi. Rasa hati sayang tapi bila dah macam tu saya rela berseorangan.

Tapi saya ada 3 orang kenalan lagi dan mereka selalu saya hubungi. Tapi dalam fikiran hanya teringat hanya dia sahaja. Bukan saya cuba untuk tidak mengingatinya tapi tak boleh juga. Pertama kali saya kena dilema ini.

Bayangkan selama saya dari sekolah menengah sampai 2 tahun lepas saya tak rasa apa-apa pun jika berkenalan dengan seorang wanita. Bahkan kami jadi pasangan kekasih tapi dalam diri saya tiada perasaan kasih atau cinta pada mereka sebelum ini. Mereka datang dan kemudian saya tinggalkan.

Tapi 'seorang ini' cukup manghantui diri saya yang sebelum ini tidak pernah terjebak permainan cinta. Hendak cakap dengan dia takut. Sampaikan dalam telefon tu saya hanya berdiam diri selama setengah jam. Hanya bagi salam je. Bila sudah macam tu, dia terus marah saya kerana dia ingat saya main-mainkan dia. Saya hendak bagitau dia sesuatu tapi tak dapat.

Tolong bagi bantuan. Berusaha untuk dapatkan dia atau biarkan sahaja perasaan ini berlalu. Sekian.

Tak der siapa di sini yg boleh selesaikan masalah you. Kami just bagi opinion berdasrkan pengalaman kami.

Cuba cerita sket apa yg SPECIAL sangat dengan awek nie sampai susah sangat ko nak lupakan? Kalo minah tu mulia macam Fatimah binti Muhammad S.A.W, atau Rabiatul Adawiyah, memang patut pun ko frust menonggeng.

You cuba lagi sekali. Tukar strategi.. Dah ramai dekat sini yg dah bagi teknik/taktik/cheat :) atau plan kepada ko. The choice is yours.

Ko tanyalah kawan2 dia, mana tau dia nie dah ada pakwe. Atau pun dia nie minat dekat mamat lain tapi mamat tu tak layan dia.

So kalo dia x sudi dengan ko please forget her. And pray for her happiness/kebahagiaan. Apabila ko betul2 ikhlas doakan kebahagiaan dia, aku pasti dan yakin ALLAH akan gantikan dia dengan orang yg lebih baik daripada dia.

Bila ko dah redha dengan takdir ALLAH barulah ko boleh terima kenyataan. Perasaan pedih tu takkan kekal lama. Perasaan itu hanya seketika. Lama kelamaan akan hilang. Someday you will ketawa sebab terpikir apasal la susah sangat nak lupakan dia.

Jangan layan sangat perasaan ko tu. Cuba buat aktiviti yg berguna. Diving/Melancong/bersukan/riadah/ziarah anak2 yatim/umrah/pergi haji ker. Dunia nie takkan berakhir hanya kerana ko kena reject dgn awek tu..

Be strong... ko tu jantan...

Jgn pikir sangat pasal awek tu lagi... Syaitan akan membisikan perkara2 yg boleh melemahkan kita... Aku takut ko jadi angau. Lama kelamaan ko boleh jadi gila beb.

Prestasi kerja/pelajaran merudum. Hidup ko tak terurus. Lepas tu kena buang kerja...dan macam2 lagi la... Cuba la jumpa dan minta doa daripada ust atau ulama.

Lapangkan dada... jgn sempitkan fikiran... Berdoalah banyak2 kepada Allah. Berzikir, baca Al-Quran.. Jgn biar hati ko tu kosong

Lagi satu,cuba muhasabah diri ko OK. Check balik sejarah hidup ko.

Mungkin ada awek yg pernah makan hati dengan ko sebelum ini. So tuhan nak bagi ko rasa apa yg awek2 tu pernah rasa bila ko tolak/main2kan perasaan mereka. (Aku bukan tuduh ko buat kerja tak elok... cuma kengkadang kita x perasan ada orang yg minat dekat kita, dan kita lukakan perasaan mereka tanpa kita sedari.)

Ingat.."Apa yg kita pernah buat dekat orang, benda yg sama akan jadi dekat kita (atau keturunan kita)".

Last words: THE WORLD IS NOT END YET. Its just a beginning.

Edited by rfteknik

ee....sopannya amoi ko.....apsal amoi aku x sopan macam amoi ko?......hish dengki la pulak.........

P:S ultimate........ko load gambar amoi ko............

ikutkan hati aku nak jer tayang kat sini...tapi pompuan aku tak kasi kalau nak post gambar dia...nanti dia marah la...aku terpakse forum jer cam biasa.. :( ...sori yer tak dapat post,bukan pasal kedekut..tapi tuan punya badan tak benarkan..

Post aku ni pon dia baca agaknye..

ader org type datuk?

datuk K + siti =sitik :lol:

haha..

:lol:

huh .. sian kt muka datuk K ... huhuhu .. b'gabung ngan siti .. :P

ader org type datuk?

Apa ni?

bakal anak hasil perkahwinan Datuk K ngan Siti Nurhaliza.......!!!???

kahkahkahkahkahakhalhhahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

Apa ni?

bakal anak hasil perkahwinan Datuk K ngan Siti Nurhaliza.......!!!???

kahkahkahkahkahakhalhhahahahahahahaha :lol::lol::lol:

huhu...mintak dijauhkan kalau rupa camtu...kecian CT nanti.. :ph34r:

ader org type datuk?

-gambo-

gilos .. ngeri aku nak tdo nanti XD XD

Tak der siapa di sini yg boleh selesaikan masalah you. Kami just bagi opinion berdasrkan pengalaman kami.

Cuba cerita sket apa yg SPECIAL sangat dengan awek nie sampai susah sangat ko nak lupakan? Kalo minah tu mulia macam Fatimah binti Muhammad S.A.W, atau Rabiatul Adawiyah, memang patut pun ko frust menonggeng.

You cuba lagi sekali. Tukar strategi.. Dah ramai dekat sini yg dah bagi teknik/taktik/cheat :) atau plan kepada ko. The choice is yours.

Ko tanyalah kawan2 dia, mana tau dia nie dah ada pakwe. Atau pun dia nie minat dekat mamat lain tapi mamat tu tak layan dia.

So kalo dia x sudi dengan ko please forget her. And pray for her happiness/kebahagiaan. Apabila ko betul2 ikhlas doakan kebahagiaan dia, aku pasti dan yakin ALLAH akan gantikan dia dengan orang yg lebih baik daripada dia.

Bila ko dah redha dengan takdir ALLAH barulah ko boleh terima kenyataan. Perasaan pedih tu takkan kekal lama. Perasaan itu hanya seketika. Lama kelamaan akan hilang. Someday you will ketawa sebab terpikir apasal la susah sangat nak lupakan dia.

Jangan layan sangat perasaan ko tu. Cuba buat aktiviti yg berguna. Diving/Melancong/bersukan/riadah/ziarah anak2 yatim/umrah/pergi haji ker. Dunia nie takkan berakhir hanya kerana ko kena reject dgn awek tu..

Be strong... ko tu jantan...

Jgn pikir sangat pasal awek tu lagi... Syaitan akan membisikan perkara2 yg boleh melemahkan kita... Aku takut ko jadi angau. Lama kelamaan ko boleh jadi gila beb.

Prestasi kerja/pelajaran merudum. Hidup ko tak terurus. Lepas tu kena buang kerja...dan macam2 lagi la... Cuba la jumpa dan minta doa daripada ust atau ulama.

Lapangkan dada... jgn sempitkan fikiran... Berdoalah banyak2 kepada Allah. Berzikir, baca Al-Quran.. Jgn biar hati ko tu kosong

Lagi satu,cuba muhasabah diri ko OK. Check balik sejarah hidup ko.

Mungkin ada awek yg pernah makan hati dengan ko sebelum ini. So tuhan nak bagi ko rasa apa yg awek2 tu pernah rasa bila ko tolak/main2kan perasaan mereka. (Aku bukan tuduh ko buat kerja tak elok... cuma kengkadang kita x perasan ada orang yg minat dekat kita, dan kita lukakan perasaan mereka tanpa kita sedari.)

Ingat.."Apa yg kita pernah buat dekat orang, benda yg sama akan jadi dekat kita (atau keturunan kita)".

Last words: THE WORLD IS NOT END YET. Its just a beginning.

Alhamdulillah, segala yang baik datang daripadaNya dan yang buruk juga datang daripadaNya tetapi disandarkan ke atas kesalahan dan kealpaan seseorang hamba itu.

Gadis yang dimaksudkan itu sangat baik budaknya. Dan berketurunan baik-baik dari Yaman. Saya tahu bahawa telefon dan sms itu banyak membawa atau penghampiran kepada maksiat dan dia pun tahu. Dia banyak kali tegur saya supaya kalau telefon atau sms hanya perkara-perkara yang penting saja. Saya sedar bahawa kalau kita suka seseorang itu lebih mudah kita terus masuk meminang supaya masa yang dihabiskan untuk maksiat mulut, mata dan tangan dapat dihindari.

Lagi satu orang yang ada darah keturunan Arab Yaman tak suka bercinta. Tapi tak semua tapi memang fitrah mereka sebegitu. Ramai sahabat-sahabat marah saya kerana meninggalkan dia kerana ada niat untuk berdating dengan dia. Bayangkan saya baru je kerja, tetiba saya terus sms dan telefon dia, mana dia tak terkejut dengan sikap saya. Malah saya sendiri telah menjatuhkan martabat saya pada pandangan mata dia yang selama ini dia memandang tinggi pada saya. Dia anggap saya bukannya seorang yang mudah jatuh hati pada seseorang. Bila saya buat macam tu, penghormatan pada saya mulai berkurangan.

Macam kisah Hasan Basri dengan Rabiatul Adawiyah je bila saya kenangkan kisah saya tu. Dah la belajar agama tapi masih tak dapat menghayati ilmu agama itu sendiri.

sang pengembara...

bila aku baca apa yg ko katakan sebutan ko seperti seorang yg jiwa tenang..

seperti budak tabligh yg prnh mjd sahabat aku, semua ada 3-4 orang kawan aku yg bljr agama tablign.tapi itu dulu, skrg mereka dh jauh diri dari aku, dulu mereka dtg rumah sewa aku dn dr situ mjdi rakan kenalan aku tapi skrg tdk lagi. sbb mereka xdpt nk jawab soalan takdir yg aku kemukakan.

mereka xdpt nk menasihati aku...dan mungkin mereka putus asa xdpt nk menasihati aku...

biar aku ringkaskan cerita hidup aku supaya ko xrasa bukan ko saja mengalami nasib sebegitu dgn perempuan...

aku ni miskin ditambah pula bapa aku seorg penagih membuatkan aku dn keluarga aku dipulaukan org kampung dn di jaukn rakan2 sekampung..

aku juga bukan seorg lelaki yg kacak yg boleh buat perempuan terpesona dgn aku...

aku tertekan dgn hidup, dr situ persaan marah aku benci aku dgn hidup dn persekitaran buat aku jd seorg yg panas baran..

pasal perempuan pula, sepanjang hidup aku, ptama kali aku ada perasaan suka pada perempuan smasa aku bsekolah di asrama masa aku umur 13tahun..seorang budak perempuan yg comel didlm kelas aku duduk didepan kelas tepi pintu masuk kelas, aku duduk belakang dn dpt tgk dia dr jauh dlm kelas. kawan2 aku suka kacau dia bila nk PJ, atau ke tandas atau bilik KH..sbb dia duk depan diorang selalu kacau dia tapi dia diam saja..aku pun xprnh bckp dgn dia..lepas tu bila masuk tinggakatan 2, dia dh pindah skolah...tetapi aku dpt peluang2 utk mengenali dia speti jumpa diari dia yg ada alamat dn no tel rumah dia..tapi aku lupakan sbb aku rasa aku ni..aku malu dgn diri aku..panjang citer aku ni..

lepas 8 tahun, masa malam karnival universiti aku, aku keluar dgn kawan2 aku..(aku masa kat u xprnh bgaul dgn pompuan sbb bz dgn cari duit partime luar).aku masa tu last sem utk dip.aku masuk second intake klo x abis dah dip. tiba2 sorang pompuan dgn 2 rakannya asyik melihat aku,dn perempuan yg comel dr kumpulan pompuan tu dtg dn btanya aku, kenalkah aku kat dia, dn mcm2 soklan tentang aku..aku hairan dn terkejut, krn malu sbb aku xlayan, dia pun pegi dr situ smbl melihat aku dgn wajah sayu, malu ler tu tegur aku kat orang ramai, aku xlayan. saat tu aku teringat dia lah pompuan yg dulu prnh aku suka masa skolah dahulu, aku rasa amat rugi dn mnyesal ketika itu..

semua rakan aku hairan bagaimana pompuan comel mcm tu leh dtg kat aku sbb aku xprnh bckp dgn pompuan kat u tu spnjg aku bljr kat situ...dia ni smbg degree kat u aku ni, aku baru last sem dip kat situ..............

malam yg sama buat kali kedua aku tersua dgn dia tapi ditempat lain pula dn aku dpt bbual dgn dia.

malam tu kat hostel aku kena gelak dgn geng aku pasal aku ckp dgn pompuan, aku heran sbb apa kawan aku gelak kat aku mungkin.. sbb xprnh tgk aku bckp dgn pompuan..

malam tu akulah badut sarkis miskin, yg buruk xhensem diketawakn rakan2 aku..

dari situ aku bkawan dgn pompuan ni dgn sms dan tpon jer, sbb aku takut nk luah parasaan sbb ada skali dia tersalah msg kat bf dia, tapi dpt kat aku, bila aku baca msg tu aku rasa bertuah lelaki itu..

entah mcmmana dlm aku kawan dgn dia dia bgtau dia dh putus dgn bf dia..aku pun nak jaga persahabatan ni, aku kawan jugak la, nk ckp suker takut dia lari dr aku, aku xder kawan pompuan lain dah........................

aku prnh buat lawak kata suker dia, lps dr tu, dia xmo layan sms dn tpon. aku pun sedar diri aku ni siapa, kelurga mcmmana dh la miskin, buruk lagi aku ni.. aku ambil kata putus lupakan dia,,,,,lps setahun jugak tiba2 dia cal aku tanay pasal aku....aku pun layan la,maklumlah sunyi xder kawan pompuan lain dh..

benda ni berulang, aku cakap aku suka dia dn lps setahun ulang mcm ni jugak, 3 kali jugakla..

last2 aku dpt tahu dr rakan aku, kebetulan masa reunion raya tahun lps, rakan aku pompuan ni satu kelas dgn aku masa aku sklolah kat kg lps aku btukar dr asrama balik bljr kat kg. kawan aku ni dulu bljr u sama dgn pompuan ni, dia citer kat aku pasal pompuan ni ader bf dia satu kelas dgn diorang, bf pompuan ni, hensem, kaya, mak bapak hantar naik merc, bla.bla..yg mana xada kat aku..sedey aku dgr citer dr kawan aku mengenangkn siapalah aku ni utk mengapai bintang di langit..ha.ha.ha...

aku terkennag masa jumpa malam tu, masa dpt msg salah, bf dia yg maha hebat dari aku...

orang kata benda yg disuka xdpt sbb ada keburukan kat kiter, tapi aku xpuas hati ada orang dpt apa disuka,mudah,lebih2,dn baik2 dpt..contoh bf dia ni ler, dh keluarga ok,kaya, hemsem kot, dpt apa disuka tentu ada kebaikan sbb aku xdpt pasal ada keburukan...rasa mcm xadil jer...adakah tuhan dh tahu mereka baik sbb beri apa yg baik2...

kadang2 aku rasa dipermainkan takdir..benda yg disuka dh lama lupa, tapi dpt jumpa smula dn aku xdpt apa2.......perasaan xpuas hati dn sifat aku yg baran btambah, hal2 agama aku dh jd berat nk amik tahu, tension aku dgn bapak aku dn orang kg dn sekeliling aku..entahlah...semua benda yg aku benci akulah yg punya..aku punya..ha.ha.ha.ha.ha...

dari situ aku hanay pikir, hanay duit boleh mdamaikan hati aku...aku mnyesal dgn malam tersebut, jika aku keluar cari duit tanpa menikmati temasya ulangtahun universiti tentu aku xjumpa pompuan tu.. duit mungkin dh selamat aku dr mainann takdir...

aku btanya soalan takdir kpd rakan2 aku tersebut, adakah dunia ni adil, adakah tuhan dh tahu mereka ni baik smpi diberi semua yg baik, ada kelurga ok, hensem/cantik, nk apa suka mudah dn lebih2, dpt apa disuka tanpa ada halanagn yg mngatakan ada keburukan..aku xdpt semua tu, aku xmampu, tapi ada perasaan seperti mereka yg btuah ni, nak itu dn ini seprtti mereka yg btuah ni..

aku tanya juga, klo aku jd jahat sbb xpuas hati dgn sesuatu tu, klo aku bdosa, adakah takdir yg buat mcm tu..dr situ kwn aku ni bg nasihat apa smua, tapi aku ttp kurang bpuas hati.smpi diorang boring dn putus asa.

matlamat aku skrg supaya aku dpt ada duit bnyk supaya aku xrasa kekurangan klo jd mcm ni lagi...

aku tulis ni kisah aku sdiri dgn harapan Sang Pengembara tdk rasa keseorngn dlm mngebara hidup dia supaya dia tahu ada lagi org lbih teruk dr dia, seperti aku ni..dia pun xboring baca cerita aku bjela-jela ni.he.he.he.....