Jump to content
Balthazor

Jika Iran Diserang....................

Recommended Posts

wikippedia ada citer pasal kekuatan Iran ke?............aku x mau yg 1000thn lepas aku nak sekarang..........

P:S iran beli F14 Tomcat kat pasaran gelap........biar betul

Iran beli F-14 Tomcat dari pasaran gelap??Biar betul??Kalau saya tak silap kesemua pesawat F-14 Tomcat yang dimiliki oleh Iran adalah dari era Shah Palvani.Dan yang Iran beli dari pasaran gelap ialah alat gantian utk F-14 Tomcat(betulkan jika saya tersilap).

Iran beli F-14 Tomcat dari pasaran gelap??Biar betul??Kalau saya tak silap kesemua pesawat F-14 Tomcat yang dimiliki oleh Iran adalah dari era Shah Palvani.Dan yang Iran beli dari pasaran gelap ialah alat gantian utk F-14 Tomcat(betulkan jika saya tersilap).

alat ganti f14 atau pesawat TomCat tu snirik?.............

P:S Tomcat leh F14 ni setanding ngan mana? maksud aku jet Rusia?........Mig 29? or Sukhoi?

pesawat dapat dari zaman shah tu . mungkin part dia kot . kalo tak maintain baik susah gak ..

alat ganti f14 atau pesawat TomCat tu snirik?.............

P:S Tomcat leh F14 ni setanding ngan mana? maksud aku jet Rusia?........Mig 29? or Sukhoi?

Dari segi penguasaan udara,saya rasa ia setanding dengan pesawat mig-31

itulah..................katanya kekuatan IRAN agak sukar dianggarkan...............pastu hubungan baik ngan China+Rusia......dengar cite dah IRAN dah kena sekatan ekonomi............

knapa la amerika x cari psl dgn rusia n china? tkut kot... hehe.. amerika memang xda keja len gaduh ja trus wt seketan ekonomi...

kalo us serang iran kemungkinan iran lancar missile long-range ke israel cam scud ke missile yang dia baru buat tu ke , dan amerika akan hentam guna pengebom sampai kekuatan pertahanan udara iran lemah pastu kalo israel join sekali mungkin syria ke, hezbollah ke, join gi serang israel , kalo ade lak negara arab lain join , pastu rusia lak join . kemungkinan perang dunia ke-3 jadi .

cam biasa kemungkinan israel or us lancar icbm bom hidrogen, sume mampus .... kesimpulannya

sume mati .

hehehehe...tringat time dulu2 aku main General..mesti bom US..sape2 member main pkai US, mmg kalahla dgn aku..

bilalah malaysia nk join tolong2 negara islam? aku tgk satu per satu negara islam ja yg duk kn kcu dgn amerika, pasni kita pa?

tapi nak bom kene ada kawasan gak kan?.........kalo macam bukit ngan kawasan pergunungan leh bom ke?.............bom leh tepat kena sasaran ke?...

bom2 ni serah kt amerika r... pengalaman banyak... bom 2 bleh la tepat.. tapi saja2 ja buat2 xtepat so jatuh la ats org awam...keji

kalo xleh p perang pun sekurangnya2 kita jgn support us dgn israel.

kita beli rokok dunhill, klo xsilap, dn lain2 produk keluaran depa tu seperti mberi sumbnagan utk beli sjta membunuh orang islam,

nak p perang xmampun, benda mudah ni kita pun susah buat.

boikot barang depa.

apa lg r barang2 amerika kt malaysia ni? nk cakap barang2 depa ada la kot beribu2 produk depa punya...

bilalah malaysia nk join tolong2 negara islam? aku tgk satu per satu negara islam ja yg duk kn kcu dgn amerika, pasni kita pa?

Tulah masalahnya.Jika saya tak silap,negara Malaysia termasuk dalam senarai negara2 yang akan diserang/diintip/diawasi oleh Amerika Syarikat dan sekutu-sekutunya.Bilalah negara2 Islam di seluruh dunia hendak bersatu di bawah satu panji Islam dan menentang kesemua musuh2 Islam ni???Kita semua perlu bersatu tanpa mengira bangsa,negara dan juga mahzab.Kita adalah umat Islam,agama kita Islam,Rasul kita ialah Nabi Muhammad s.a.w dan tuhan kita ialah Allah yang Maha Esa.Kita perlu bersatu!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Athrun Zala 02

hehe tunggu jela sampai negara islam sume penduduk dia islam . lagi pun kebanyakan negara islam takde byk resource tuk perang yang amik masa lama.

tak semestinya perang. ekonomi pon bole. cam isu beras nih. nasib baik x jadi import. aku assume koreng paham la kan pasal isu beras nih.

kalau us serang Iran, susahlah dia. Coz dia dah serang Iraq dan lantik puak syiah as the leaders. so bila dia serang Iran yg bnyk mahzab syiah, syiah2 kat iraq sure angkat senjatanya. perang dua tempat skali. so us skrg dah terperangkap. tp perang boleh berlaku coz yahudi x kesah. bukan diorang yg pi perang. orang putih yang mati, bukan diorang. huhu

Edited by hdr088

ja yg duk kn kcu dgn amerika, pasni kita pa?

ada ke?..........dulu portugis tawan melaka pasal rempah kali malaysia kena t***n pasal apa?........iklim khatulistiwa?.....logik ke?

hehe tunggu jela sampai negara islam sume penduduk dia islam . lagi pun kebanyakan negara islam takde byk resource tuk perang yang amik masa lama.

Tulah.Kalau kita nak buat pakatan ketenteraan OIC mesti golongan2 tu tentang nak jadikan Israel dan USA sebagai musuh kita.Kita tunggu sampai Islam kuasai Rusia.Umat Isam di Rusia pun bertambah ramai dari hari ke hari.Kat Israel pun ramai org2 Yahudi yang dah memeluk Islam.Tahun lepas dalam lingkungan 60 orang Yahudi memeuk Islam di Israel.

kat mesia ni pun dah ada yg anti islam. ifc la.. ivc (inter varsity council) yg terbaru aku nampak cam bahaya.. sokong om kita tingkatkan modal insan, bukan pembangunan semata...

ada ke?..........dulu portugis tawan melaka pasal rempah kali malaysia kena t***n pasal apa?........iklim khatulistiwa?.....logik ke?

Malaysia akan ditawan oleh tentera bersekutu jika pemerintahnya anti-amerika atau golongan ulama islam yang memerintah malaysia seperti Republik Islam Iran.

Edited by Athrun Zala 02

knapa la amerika x cari psl dgn rusia n china? tkut kot... hehe.. amerika memang xda keja len gaduh ja trus wt seketan ekonomi...

ko agak sebab apa dia x serang rusia ngan china...sebab amerika tahu dia akan kalah ngan 2 negara tuh..itu pasal dlm PBB 2 negara tuh salah sebuah negara yg memegang kuasa Veto...tapi kenapa amerika nak serang negara2 arab nih...hahahaha tuh aku malas nak explain rasa korank pun tahu sebab musabab kenapa negara yahudi tuh nak serang negara2 arab nih kan... :lol:

ko agak sebab apa dia x serang rusia ngan china...sebab amerika tahu dia akan kalah ngan 2 negara tuh..itu pasal dlm PBB 2 negara tuh salah sebuah negara yg memegang kuasa Veto...tapi kenapa amerika nak serang negara2 arab nih...hahahaha tuh aku malas nak explain rasa korank pun tahu sebab musabab kenapa negara yahudi tuh nak serang negara2 arab nih kan... :lol:

Amerika tak berani serang China sebab kuasa vetonya dan sebab Amerika Syarikat banyak berhutang dgn China,kalau tak silap.Amerika Syarikat adalah negara yang paling banyak berhutang di dunia.Negara Israel tu nak serang negara2 Arab/Islam kerana nak menjadikan wilayah2 Arab tu sebagai Israel Raya(lbh krg sama dgn Melayu Raya).Ia meliputi kawasan dari Israel hingga menjangkaui Mekah dan Madinah.

^ :lol: . baik cari jalan lain tuk kalahkan us

jalan apa ek..ekonomi tak leh...perang pon takleh...santau bomoh pon tak leh...

time mcm nilah sesuai nok gune perkhidmatan pawang, pengamal ilmu hitam, dan sape2 lagi yg power nok kerjekan kerajaan amerika tu.kalu buleh biar bush tu muntah darah lepas tu kene bitas lagi.barulah die akan malu sepanjang hidup.wowoi9.gif

time mcm nilah sesuai nok gune perkhidmatan pawang, pengamal ilmu hitam, dan sape2 lagi yg power nok kerjekan kerajaan amerika tu.kalu buleh biar bush tu muntah darah lepas tu kene bitas lagi.barulah die akan malu sepanjang hidup.wowoi9.gif

hmm..kalau aku buat solat hajat mintak bush mati ..aku dapat dosa tak???nak tau..

wikippedia ada citer pasal kekuatan Iran ke?............aku x mau yg 1000thn lepas aku nak sekarang..........

just cakap je la yang ko malas nak check. toksah bagi alasan ngarut cam tanak history nye info.

kenape nak kene tipu? kalo malas apsal malu?

hmm..kalau aku buat solat hajat mintak bush mati ..aku dapat dosa tak???nak tau..

kalu ko sorang saje buat susahlah nok berhasil.lainlah kalu buat satu jemaah besar.kalu setakat mintak bush mati je tak gune sebab kerajaan die buleh ganti president baru.jadi nok mintak tu biar sampai ke akar umbi baru kejahatan tu dapat dibinasakan.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...