Jump to content
MalaysianSecurityForce

Cadangan Tutorial Oleh Msf

Recommended Posts

aku xkisah sapa2 yang nak ajar..asal ajar ngan ikhlas :D ..lagi satu aku kalo boleh nak yang based on windows..console ni leceh sikit la..tapi kalo nak console gak.aku timer jekk

kat mana nak cari VC++ 2005?

try cari dulu..kalo x da gak aku leh tulun burn kan untuk ko..tapi aku ada wat comparism semalam antara vc++ 2005 ni ngan vc++ yang .net punya..takda banyak beza pun..hehe.. cakap orang xreti guna vc++ :P

Since kami akan gunakan VC++ 2005 utk games 3D MMORPG kami, saya rasa baik saya yg amik topik ni (vc++2005)... ok?

Ok... no problem. Memang di alu-alukan.

aku xkisah sapa2 yang nak ajar..asal ajar ngan ikhlas :D ..lagi satu aku kalo boleh nak yang based on windows..console ni leceh sikit la..tapi kalo nak console gak.aku timer jekk

try cari dulu..kalo x da gak aku leh tulun burn kan untuk ko..tapi aku ada wat comparism semalam antara vc++ 2005 ni ngan vc++ yang .net punya..takda banyak beza pun..hehe.. cakap orang xreti guna vc++ :P

utk beginner, baik mulakan dengan console. Sebab nk terangkan pasal basic. Kalau buat windows, nanti code untuk GUI bercampur dengan code yang nk diajar, so beginner akan cepat keliru. Kalau yang dh mahir, xper ler.

ok.. thanks sapa yang bagi link untuk download tu..

process downloading .. 2% :D

ambik masa 3 jam jugak.

Sapa-sapa nak ajar tak kisah... bila nak start?

Dah siap download..dan install dah.

Edited by OngBok

Aku nak tutorial mengenai penghasilan dan penyusunan vertice dalam directx.

(satu dunia takde tutorial nie lagi. Adapun ciput je dan tak menjurus ke arah tu). Sebb mana tau aku nak buat software mcm 3dsmax ke.. mana ada lagi orang kita buat tutorial mcm mana nak buat software mcm 3dsmax, maya, lightware,truespace.

kalau ada, yes yes, korang memang hebat, lepastu boleh la kita buat software mcm 3dsmax tu.

Edited by zsuperxtreme

Asyik bagi tutorial yang orang dah tau je. Bosan la, tutorial kat kedai buku pun banyak jual buku programming. Bagi la tutorial yang takda kat buku.

Isk..kawe tengah syok layan cara2 nak belajo ni...ko pulak potong stim. Sian la kat kawe yang tinggal kat tempek jin bertendang ni.

Apa pun Nova, kawe ingat ada baiknya ko buat sama e-book. Buat macam tutorial atas tu gaks. Leh jual ngan harga berpatutan. Padan ngan harga titik peluh ko tu. Sertakan sample2 yang working dan mudah difahami. Jangan contoh2 dasat sangat, menggelupo kawe nanti. Kawe ni layan sbb nak cambahkan minat jer..Tringin gak jadi geek, tapi rasanya 100-500 tahun lagi kot.

Ooo lucentAmar sorry la beb kacau kau punye stim. Hehehe. Aku sekarang nie bosan gila sangat yang melampau. Nak gak belajar bende baru. Asyik-asyik bukak internet semua start ajar yang sama. Ulang, dan ulang. Sampai pinau mata aku. Pergi kedai buku programming pun dia ulang-ulang lagi, kejap-kejap ajar syntax, array, type.... lama lama kepala aku jadi mcm microcip. Warghhhh. Kan best kalau ada orang ajar mcm mana nak aplikasi kan programming tu mcm buat AI ke, rekabentuk 3D dan vertice ke, lagi apa ek, ha kod untuk buat telefon internet ke, dan mcm-mcm lagi. sbb kod-kod mcm tu takde kat kedai di Malaysia nie mahupun kat buku yg setebal batang kayu. So bagi melengkapkan lagi pengetahun kita, lagi baik buat tutorial produktiviti programming dari ajar bende yg sama.

Warghhhh. Kan best kalau ada orang ajar mcm mana nak aplikasi kan programming tu mcm buat AI ke, rekabentuk 3D dan vertice ke, lagi apa ek, ha kod untuk buat telefon internet ke, dan mcm-mcm lagi. sbb kod-kod mcm tu takde kat kedai di Malaysia nie mahupun kat buku yg setebal batang kayu. So bagi melengkapkan lagi pengetahun kita, lagi baik buat tutorial produktiviti programming dari ajar bende yg sama.

Aku cadangkan ko jadi perintis la buat tutorial pasal ni.. Mungkin lepas ni ada jugak member2 yang lain akan support. Sbb aku rasa ko dah ada pengalaman dlm bidang ni...

Aku ada gak bincang ngan geng kat Kelab Bina Komputer nak buat artikel... tapi aku pun nak gak baca tutorial orang lain. Tapi jangan la ajar terlalu basic sangat. Basic kat kedai buku pun ada, internet dah bersepah, kuliah pensyarah gila expert. So takde point kalau kita ulang... dan aku rasa lagi baik kita langkah ke depan.

Aku ada gak bincang ngan geng kat Kelab Bina Komputer nak buat artikel... tapi aku pun nak gak baca tutorial orang lain. Tapi jangan la ajar terlalu basic sangat. Basic kat kedai buku pun ada, internet dah bersepah, kuliah pensyarah gila expert. So takde point kalau kita ulang... dan aku rasa lagi baik kita langkah ke depan.

Ya betul tu zsuperxtreme, kawe setuju beno cara ko layan tutorial. Yang basic2 ni tak yah diulang2. Leh termuntah ngan HELLO WORLD. Dah 10 tahun dah asyik HELLO WORLD. Apa kata sertakan ruangan coding yang sudah siap, prototype yang sedang dibangunkan ataupun yang sudah working. Ini membuka ruang untuk lain2 ahli untuk develop yang lebih canggih.

Bagus betul idea ko.

Rilek la beb, kutuk apa... Hehehe...

Ini untuk kebaikan ko je... 50 tahun asyik hello world, nanti hello alam barzarkh pulak... keke... tak sempat nak aplikasikan apa yang ko belajar dah see you in kubur.