Jump to content
Sign in to follow this  
hairulfadly

Intel's Core 2 Quadro Kentsfield: Four Cores On A Rampage

Recommended Posts

saksikanlah kehebatan kentsfield dengan nvidia.... cuba compare 3dmark 2003 between nvidia & radeon. semua benchmark by default & same setting. beza 4k++... banyak beza dia & of course.... kalau ati sudah crossfire, memang dapat tinggi lah.. ini benchmark saya buat sendiri. tak ada OC pun.... all standard by default

IPB Image

IPB Image

IPB Image

so ada orang dapat mark macam ini kah disini by just using default NO OC?

Ahaaakksss ;)

itu pasal dia OC...... saya semua default saja. tak fair lah :)

Default je tuuu :rolleyes:

IPB Image

Tak la jauh mane pon.... ahaaakkss :rolleyes:

Edited by BrotherHT

syabas2 ade improvement kat kentsfield...tp kne tggu lg sbb blom optimize sepenuhnya huhuh...

anyway...brp bacaan suhu dia chloe?

ko ni, prog utk dual core pun masih x bnyk lg. apth lg quadro. ntah la, aku pun xtau. mgkin ade, aku x tau...

...

la...........aku ingatkan ko tau <_< .......mgkin ade?.,.........kalo cam SMP See saw pro tu leh amik kira ke?

la...........aku ingatkan ko tau <_< .......mgkin ade?.,.........kalo cam SMP See saw pro tu leh amik kira ke?

lek eleh... mcm la sume org tau sume benda... aku xpaham ape yg dikisah sgt quadro tu support ke x sesuatu prog. kalau mampu, beli je la... dah tentu lebih baik dpd dual core. kalau x mampu, xpyh beli. ape susah sgt.

whatever it is, mcm athlonium ckp, 4 cores ke, 8 cores ke, sume nk tnjukkan kekuatan masing2. sume hnya nk tunjuk,"kitorang dah buleh buat ape yg rival kita x buleh". itu je...

AMD mulakn dgn heboh cite ttg 4x4. Intel pulak rupenye ade gak projek 4 cores. Intel x perlu launch pun Kentsfield ke, hape ke, kalau dgn C2D pun AMD masih x buleh lawan...

AMD dan Intel tu pun lama tau dah, kalau buat 4 cores pun, bukan terus ada prog buleh support. tp, slg x kuar teknologi 4 cores ke, 8 cores ke, mmg la xkan ade prog yg buleh support.

no big deal. senang cite je. kalau mampu, beli. x mampu, kita tgk je la. AMD dan Intel tu pun bukan bodo. diorg lg tau bila nk release produk diorng, sama ada diperlukan oleh pengguna atau x, berbaloi atau x, dan mampu dimiliki atau x.

...

no big deal. senang cite je. kalau mampu, beli. x mampu, kita tgk je la. AMD dan Intel tu pun bukan bodo. diorg lg tau bila nk release produk diorng, sama ada diperlukan oleh pengguna atau x, berbaloi atau x, dan mampu dimiliki atau x.

...

adakah dengan ini market PC akan menjadi macam kereta?.............(maksud aku pelbagai dan mempunyai pilihan) pada masa hadapan? :blink: .............sehingga PC menjadi terlalu rendah? :huh:

adakah dengan ini market PC akan menjadi macam kereta?.............(maksud aku pelbagai dan mempunyai pilihan) pada masa hadapan? :blink: .............sehingga PC menjadi terlalu rendah? :huh:

x buleh nk samakan market PC dgn market kereta. kemajuan market PC brgntung kpd bnyk faktor, CPU, RAM, dan lain2, yg kebanyakannya berkaitan dgn semiconductor. kepantasan peralihan teknologi dlm semiconductor adlh lebih laju brbndng dgn kemajuan teknologi kereta.

walau apa pun, hukum alam dlm bidang market tetap serupa. yg lama perlu dikurangkan dan dilupuskan, dan juga diturunkan reger utk mmberi laluan kpd yg baru. yg baru mmg layaklah dgn reger dia, tp x selamanya akn dgn reger tu. reger perlu jgk diturunkan utk bg laluan kpd produk2 baru.

kepelbagaian dlm sistem PC dah lama, brand RAM, GC, mobo dan sbgnye. cume CPU je msh terhad dgn Intel dan AMD. dan GC pd ATI dan nVidia. pilihan mmg pelbagai sejak lama dulu dah, dan tetap jgk smpai skg. xde masalah...

...

kepelbagaian dlm sistem PC dah lama, brand RAM, GC, mobo dan sbgnye. cume CPU je msh terhad dgn Intel dan AMD. dan GC pd ATI dan nVidia. pilihan mmg pelbagai sejak lama dulu dah, dan tetap jgk smpai skg. xde masalah...

...

betul la kot...........pasal PD tahun 1999 masa tu AMD tengah top....Intel Release plak Celeron 266MHZ...aim target kat low end user konon nak lawan AMD(masa tu AMD terkenal ngan kemurahanya).........harga spec pun RM 1999.........sekarang pun dlm RM 800++ leh dapat baru.....(without monitor)............apa pandangan ko bro?............

betul la kot...........pasal PD tahun 1999 masa tu AMD tengah top....Intel Release plak Celeron 266MHZ...aim target kat low end user konon nak lawan AMD(masa tu AMD terkenal ngan kemurahanya).........harga spec pun RM 1999.........sekarang pun dlm RM 800++ leh dapat baru.....(without monitor)............apa pandangan ko bro?............

pengeluaran model sesuatu produk baru sumenye dikeluarkan dlm pelan yg dirancang utk jaminan pulangan keuntungan maksimum. mengikut peralihan kepantasan kemajuan teknologi, sbnrnye, diorg dh buleh buat dah processor yg bapak power giler gaban. tp Intel dan AMD menghasilkan processor dlm jumlah yg besar (mass production) utk consumer. sdgkn IBM dan Motorola dah lama dah mnghasilkan processor yg jauh lebih power dpd Intel dan AMD, cuma matlamat diorg adlh utk business solution dan kegunaan sndiri. diorng x pedulik sgt ttg market utk consumer sbb tu bukan dlm pelan market diorg.

dan, kalau yg kita dgr ttg masalah yg timbul pd Prescott ke, AMD problem bila dgn DDR2 ke, sume tu prob yg kecik je brbndng dgn kecanggihan dan kemampuan teknologi yg diorg ada. yg mnjadi masalah adlh, bagaimana utk setelkan masalah tu, mghasilkan processor yg memenuhi syarat itu dan ini, pada kos yg serendah mgkin, dlm jmlah yg besat supaya dpt memenuhi permintaan pengguna (bleh deliver on time) dan dpt keuntungan semaksimum mgkin. bukanla prob tu sesuatu yg diorg x buleh nk setel sbb tiada kepakaran...

...

ok, semua orang tau yang amd sudah acquired ati, so... amd now is seriously mau monopolized cpu & gpu market. kerana amd masih belum ada chipset sendiri & motherboard. unlike intel... sudah ada sendiri.

gamers happy lah dengar berita ini, rite?

as for intel,. jangan ingat they all tak buat apa pasal ini, they all in the midst untuk hiring engineers from ati & nvidia for intel's own graphic, untuk menggantikan extreme graphic yang truly sucks.

1 saja yang saya boleh cakap is.... intel bakal menghasilkan graphic onboard yang power juga lah, lebih kurang sama macam the current 7600 or 7800. but of course, kalau sudah onboard dont expect it as good as 7900gtx, 7950gx3, 1900xtx or x1950xtx.

tapi oklah juga, kalau onboard pun sudah lebih kurang dengan 7600 or 7800.

kalau u all masih ingat di era win95 & win98, semua board jarang ada onboard soundcard, sekarang barulah banyak especially dari intel sendiri & saya berani cakap sudah cukup baik. saya hairan y orang mau habiskan wang membeli external sound sampai RM500 keatas... onboard soundcard sekarang sudah cukup.

kalau sudah onboard pun sudah sama power dengan the current 7600 or 7800... u all mau kah lagi membeli external graphic card? banyak cadangan dari intel engineer sendiri yang mau intel mengikut langkah amd untuk mengambil alih nvidia terus... to be honest, memang intel mampu berbuat demikian, but im not sure about it... & i doubt intel mau ikut langkah amd ambil ati.

intel memang akan gain back its market segment untuk pc industry... but im sure amd pun takkan duduk diam.

kentsfield quad core pun belum release lagi, sudah ada pula processor baru yang masih lagi diperingkat percubaan... to be honest, saya pun tak tau apa itu..... :)

p/s : just imagine lah, kalau kita ini engineer di nvidia or ati, intel offers.... surely kita akan demand rite??

Edited by ChloeAgnew

;)

setuju dengan lanuncyber

chloeagnew,

kalau aku, memang aku demand!

pengeluaran model sesuatu produk baru sumenye dikeluarkan dlm pelan yg dirancang utk jaminan pulangan keuntungan maksimum. mengikut peralihan kepantasan kemajuan teknologi, sbnrnye, diorg dh buleh buat dah processor yg bapak power giler gaban. tp Intel dan AMD menghasilkan processor dlm jumlah yg besar (mass production) utk consumer. sdgkn IBM dan Motorola dah lama dah mnghasilkan processor yg jauh lebih power dpd Intel dan AMD, cuma matlamat diorg adlh utk business solution dan kegunaan sndiri. diorng x pedulik sgt ttg market utk consumer sbb tu bukan dlm pelan market diorg.

...

ini org panggil apa yek..............cam processor roadmap..........aku ade tengok dulu...........mmmg bebetul menjadi..........ko ade x roadmap utk 5 thn akan datang.............aku cuma tahu yg Intel akan release 100 core pada 2010............lebih dr itu?

hehe best gak dapat info dari orang intel nih .. kentsfield kuar bile ? hujung taun ni ke?

ini org panggil apa yek..............cam processor roadmap..........aku ade tengok dulu...........mmmg bebetul menjadi..........ko ade x roadmap utk 5 thn akan datang.............aku cuma tahu yg Intel akan release 100 core pada 2010............lebih dr itu?

aku bukan org Intel atau AMD yg bleh ade roadmap diorg. cuba la carik kat mane2 site, web Intel atau AMD sndiri ke, Tom's Hardware ke... kengkadang ade gak diorg view roadmap dlm bentuk presentation (power point). buleh donlod dan tgk sndiri...

...

aku bukan org Intel atau AMD yg bleh ade roadmap diorg. cuba la carik kat mane2 site, web Intel atau AMD sndiri ke, Tom's Hardware ke... kengkadang ade gak diorg view roadmap dlm bentuk presentation (power point). buleh donlod dan tgk sndiri...

...

he he he itu aku usaha kemudian...............tapi pepehal.....beberapa tahun akan datang............suma PC akan x kira Low End user/Mainstream/Highend suma pakai dual core...........kalo org yg ade Dual Core PC bengap gak tau pakai jer...nak format PC pun sengal gak nak kena hantar kat technician ......x tahulah..........

:)

takkan mampunya kita nak kejar sgt teknologi ni

bygkan, intel nak kuarkan 100 core dlm 2010

abis tu apa guna kita pakai conroe skarang, kalau 4 thn lagi nak kuar proc baru?

Edited by matt jack

:)

takkan mampunya kita nak kejar sgt teknologi ni

bygkan, intel nak kuarkan 100 core dlm 2010

abis tu apa guna kita pakai conroe skarang, kalau 4 thn lagi nak kuar proc baru?

nice point there matt jack!

tu la pasal, nk kejar mmg x mampu. jadi, kalau ade duit, pd masa ade duit, beli je teknologi terbaik yg available dan mampu dimiliki. sekurang2nye, beli yg trbaik, dpt la jgk brthn 4-5 tahun lg. xpyh kisah la ade prog support ke x, berbaloi ke x, janji power! yg lg best, janji memember tgk, "power siot PC ko". tu dah ckup buat kita tersengeh sorang2.

sama la mcm ko nmpak org drive Impreza ke, Mit Evo ke, Skyline ke, kat highway tu, katala (wlupun x mgkin), dia sbnrnye xdela laju sgt bawak keta dia tu, tp wlu ape pun, org ttp akn pndng dia, akn rasa, mamat ni sure lari 180, 200 kat hi-way. bangga beb org pndng. hehehe... kepuasan diri sndiri je... hehehe...

...

nice point there matt jack!

tu la pasal, nk kejar mmg x mampu. jadi, kalau ade duit, pd masa ade duit, beli je teknologi terbaik yg available dan mampu dimiliki. sekurang2nye, beli yg trbaik, dpt la jgk brthn 4-5 tahun lg. xpyh kisah la ade prog support ke x, berbaloi ke x, janji power! yg lg best, janji memember tgk, "power siot PC ko". tu dah ckup buat kita tersengeh sorang2.

...

kalo aku..........bukan teknologi terbaik..........tapi dengan PC tu apa yg aku bleh buat........x kan main games ngan main VCD jer......... <_< .....mau aku letak 10 OS kat dlam PC tu.......he he he :D suma load simultaneously...............

Hmppp...

Kentsfield mungkin akan menjadi jenama baru kenapada intel dan mungkin akan menggantikan conroe untuk beberapa tahun lagi Itu adalah pendapat aku berdasarkan effort dan kepentingan pengguna itu sendiri. Who Know?

Bagaimanapun, tech tak mungkin akan diperkenalkan oleh intel kepada pengguna dalam masa terdekat (sebab aku dengar ura-ura yang intel akan memasarkan produk nih untuk suku pertama 2007) disebabkan kualiti engineering conroe yang masih tak dapat ditandingi oleh AMD X2 (untuk product Athlon dan FX) dari segi benchmark serta kekuatan pemprosesan. tapi itu semua tak sure yang AMD akan diam disebabkan AMD sendiri yang lebih suka dengan sifat "diam tak bereerti kalah".

Kalau korang rajin baca whitepaper ZDNet. sure korang akan jumpa banyak info mengenai "perbalahan" mengenai tech Intel dan AMD. Sebut mengenai cipset, sebenarnya AMD nih pon ada cipsetnya yang tersendiri tetapi tak sepower berbanding cipset third-party (specially nVidia). Atas sebab tersebut ramai pengeluar Mobo tak nak menangung risiko "tak laku" kalau diorang produce mobo yang ada cipset AMD disebabkan peformance yang agak low. Pelik kan? Sepatutnya kalau ikut logik pencipta prosessor tersebut mesti tahu selok-belok prosessor dan dapat membangunkan sendiri cipset untuk prosessor berkenaan.

Apa-apa pon, tech yang diuar-uarkan nih tak semestinya akan dipasarkan dalam masa terdekat sebab ini semua adalah "as part of business strategy" untuk tunjuk power kepada konsumer lain akan kehebatan tech diorang. Dan kita sebabgai pengguna, kalau ada effort pakailah...kalau takdak tunggulah...huhuuhuh...

Seriously, aku masih menantikan projek Quad-Channel untuk RAM sekiranya Quad-Core processor diperkenalkan. Laluan data untuk RAM yang sedia ada bagi dual-channel mungkin akan menyebabkan "bottlenecking" disebabkan kelajuan sampukkan yang tinggi diantara Quad-Core dengan RAM. Agaknya, tercapai tak impian aku nih? Maybe it's just a daydreaming....

Kalau korang rajin baca whitepaper ZDNet. sure korang akan jumpa banyak info mengenai "perbalahan" mengenai tech Intel dan AMD. Sebut mengenai cipset, sebenarnya AMD nih pon ada cipsetnya yang tersendiri tetapi tak sepower berbanding cipset third-party (specially nVidia). Atas sebab tersebut ramai pengeluar Mobo tak nak menangung risiko "tak laku" kalau diorang produce mobo yang ada cipset AMD disebabkan peformance yang agak low. Pelik kan? Sepatutnya kalau ikut logik pencipta prosessor tersebut mesti tahu selok-belok prosessor dan dapat membangunkan sendiri cipset untuk prosessor berkenaan.

disebabkan itu, sama ada itu hanya alasan AMD atau memang betul2 diorg x dpt nk buat chipset yg power, AMD mmperkenalkan 'open system', konsep lebih kurang mcm open source. AMD tau, utk compete dgn Intel bukan senang. wlu bagaimana sekalipun AMD cuba menguasai pasaran yg didominasi Intel, Intel tetap jauh lebih kuat. diorg mmpunyai kekuatan kewangan yg jauh lebih kukuh dpd AMD.

maka dgn itu, AMD mmbuat deal dgn nVidia, SiS, VIA utk chipset mobo diorang. AMD tau, nVidia mmg kuat, jadi utk menguatkan produk processor-nye, AMD nk diorang buat chipset utk mobo dia. sekaligus, ini jgk menguntungkan company2 ni jgk. malah, secara langsung atau x, penguasaan AMD 2-3 tahun sebelum ini bnyk dibantu oleh chipset nVidia nForce tu sndiri.

ape yg perlu utk compete dgn kepantasan teknologi processor skg, ialah ramp up penggunaan cpu-RAM kpd teknologi RAM yg lebih terkini. betul, DDR3 dah kuar, tp itu hanya utk GC. utk processor, msh jgk dgn DDR2. malah, DDR4 pun dah nk kuar... utk mengelakkan bottleneck, penggunaan RAM yg lebih terkini perlu disegerakan...

...

maka dgn itu, AMD mmbuat deal dgn nVidia, SiS, VIA utk chipset mobo diorang. AMD tau, nVidia mmg kuat, jadi utk menguatkan produk processor-nye, AMD nk diorang buat chipset utk mobo dia. sekaligus, ini jgk menguntungkan company2 ni jgk. malah, secara langsung atau x, penguasaan AMD 2-3 tahun sebelum ini bnyk dibantu oleh chipset nVidia nForce tu sndiri.

...

tapi Nvidia punya chipset perg.....tambahan dengan 3rd party mobo support siap ade extra features cam Msi Corell/Ai-NOS/CIA..........cukup menggerunkan........tu belum kira dengan Utilities/Driver yg sentiasa di update...........giler la................ade perubahan berbanding masa keluar dulu................