Jump to content
FryShadow

Roti Kegemaran Anda - High 5

Recommended Posts

lepas msg nie ada gaduh ako closed

tegasnye abg fry... :lol:

hmm...takkan siasatan roti h5 ni berenti dah ? ke ade lagi siasatan susulan tuk buktikan roti ni selamat & halal?

tapi kat paper tu aku baca ,dia dah tak guna dah minyak german tuh dia ganti ngan minyak buatan malaysia lak kot

<.< aku sepak balik la...

ko nie.. kekadang manusia ni macam macam ler...

den ada beli The star khamis minggu nie...

tengok muka depan jer...

alamak!!!

MUKA BAKERY beb1!!

senyum macam ada makna tersembunyi...

alahai.. kenapa la rumah den x der scanner.. korang tengok pun rasa semacam jer....

tegasnye abg fry... :lol:

hmm...takkan siasatan roti h5 ni berenti dah ? ke ade lagi siasatan susulan tuk buktikan roti ni selamat & halal?

tapi kat paper tu aku baca ,dia dah tak guna dah minyak german tuh dia ganti ngan minyak buatan malaysia lak kot

dah tak gune?tu menunjukkan minyak tu mmg haram!kalau tak,pasal ape nak gune myk lain plak?

dah tak gune?tu menunjukkan minyak tu mmg haram!kalau tak,pasal ape nak gune myk lain plak?

dah kantoi la tuh ... pastu tokey buat alasan macam2 ..

ada fakta sahih dah ke pasal high5 ni.. skang aku mmg dah boikot.. (sbb was2 = haram)

kt kedai blambak lagi dok jual roti ni... kt iklan pon tetiap ari ada... huhuhu.. sadissssssss

ada fakta sahih dah ke pasal high5 ni.. skang aku mmg dah boikot.. (sbb was2 = haram)

kt kedai blambak lagi dok jual roti ni... kt iklan pon tetiap ari ada... huhuhu.. sadissssssss

yg kat nilai je kilang dia kotor...

tempat laen ok..mende nih da kuar buletin utama...

aku pon boikot trus jerr..

memandangkan sistem pemantauan kilang makanan kat mesia ni terlalu lemah,tak cukup kakitangan lagi,sukar utk memberi peluang ke dua dlm kes macam ni.myk dubor yg dipakai oleh kilang high5 masa serbuan tu,takder tanda halal pun sedangkan kilang tu dah dpt sijil halal sebelum ni maknenyer derang gune myk lain mase memohon sijil halal dulu kedian tukar senyap2 myk dubor tu takder kes plak pasal tukar gune minyak tu.

Aku pegi pasaraya petang tadi lalau kat tempat2 roti.... Ade awek tu lalu dan kate... "Roti High 5, erm... Sedap..." dengan nada perli. Wakakaka nak aku tergelak besar dalam tu tadi.... Wakakakaaa

myk dubor yg dipakai oleh kilang high5 masa serbuan tu,takder tanda halal pun sedangkan kilang tu dah dpt sijil halal sebelum ni

setau aku, minyak dubur nie berasal dari Israel, tapi aku lupa baca kat mana...

nanti kalau aku jumpa balik, aku bg link kat sini...

aku gi pekan nilai last week tgk roti high 5 kat 7-eleven mmg tak laku...tanya kat cashier ctu dia confirm mmg x laku..huhu

kedai kat tempat aku ni lagi dahsyat, sejak 2 minggu lepas dah tak ade langsung roti high 5 tu.yg ade cume roti gardenia, hawaii ngan mighty white je.mcm tu sekali diorang pulaukan high 5.kesian betul. :lol:

bagus la tu ..baru pengilang tu tau yang jangan main2 ngan isu halal kat malaysia ni..

ala..bg la high5 tu "peluang kedua..."

Tanak laa.. sekali dah cukup. Aku tgk gambar-gambar kat kilang di NILAI tu pon dah berbulu dah tengkuk nih. Takpa tengok camne kajian tentang minyak tu.

BTW, roti nih "haram" dimakan buat sementara untuk orang yang was-was :rolleyes:

Aku dengan family pun terus boikot roti ni. Takmo beli roti ni dgn keadaan kilangnya dan kandungan bahan yg membuat roti. Uweekkk!!!!

Edited by ikan_semilang

roti ni tak diwarta haram lagi setakat nih

cuma diwarta sebagai kotor

tang minyak yg diguna tu, mmg drp i$rael & sedang dlm kajian nak tau isi kandungan/ bahan yg ada dlm minyak tu

roti ni tak diwarta haram lagi setakat nih

cuma diwarta sebagai kotor

tang minyak yg diguna tu, mmg drp i$rael & sedang dlm kajian nak tau isi kandungan/ bahan yg ada dlm minyak tu

kalu memang sah minyak tu datang dari israel, mustahil diorang akan umumkan secare terbuke.kalu tak mesti lingkup punye syarikat tu. bukan diorang tak tahu yg kat negare ni ramai pengguna org islam.

kalu memang sah minyak tu datang dari israel, mustahil diorang akan umumkan secare terbuke.kalu tak mesti lingkup punye syarikat tu. bukan diorang tak tahu yg kat negare ni ramai pengguna org islam.

tak kan nak ckp kat tmpt terbuka/ umum? minyak tu dorang import dr Jerman but origin drp I$rael ;)

kt umah aku ader satu kedai siap bg diskaun lg...high5 yg saiz besar tuh jual 2 hinggit jer..tuh pun xder org sentuh..huhu..!!

ps:dr kecik kita mkn roti ni..aku suka yg roti jagung 50sen tuh..sedap semacam.

Assalamualaikum!

Nak mencelah sikit. Pada akula lebih baik kita cari makanan yang dari buatan orang islam. Terjamin bersih dan HALAL. Mungkin tak sesedap makanan yang mengandungi bahan yang haram tu. Kalau rajin pergi sendiri ke tempat mana-mana kilang makanan yang kita rasa was-was. Tengok bahagian belakang kalau diaorang tak bagi masuk. Kita tak boleh main takpe la, kan ada tanda halal. Diri sendiri, sendiri tanggung. Kalau dah ada anak isteri camne? Nak bagi diaorang makan?

Lagi satu dapat membantu peniaga-peniaga Islam. Diaorang tak prihatin ngan orang islam Malaysia yang benci ngan Israel. Yang penting macamana nak untung semaksima mungkin. Secara tak sengaja kita pun dah menolong bangsa Israel tu. Sedih tengok bangsa melayu kena main jer.. :(

Assalamualaikum!

Nak mencelah sikit. Pada akula lebih baik kita cari makanan yang dari buatan orang islam. Terjamin bersih dan HALAL. Mungkin tak sesedap makanan yang mengandungi bahan yang haram tu. Kalau rajin pergi sendiri ke tempat mana-mana kilang makanan yang kita rasa was-was. Tengok bahagian belakang kalau diaorang tak bagi masuk. Kita tak boleh main takpe la, kan ada tanda halal. Diri sendiri, sendiri tanggung. Kalau dah ada anak isteri camne? Nak bagi diaorang makan?

Lagi satu dapat membantu peniaga-peniaga Islam. Diaorang tak prihatin ngan orang islam Malaysia yang benci ngan Israel. Yang penting macamana nak untung semaksima mungkin. Secara tak sengaja kita pun dah menolong bangsa Israel tu. Sedih tengok bangsa melayu kena main jer.. :(

doh nok buat guane, kan ekonomi kite banyak dikuasai oleh bangse asing.kalu tokey high 5 tu org melayu islam mungkin tak jadi mcm ni. bukan roti je hok nampok sekarang ni, yg lain2 banyak lagi terlindung.nanti report je baru muncul.

doh nok buat guane, kan ekonomi kite banyak dikuasai oleh bangse asing.kalu tokey high 5 tu org melayu islam mungkin tak jadi mcm ni. bukan roti je hok nampok sekarang ni, yg lain2 banyak lagi terlindung.nanti report je baru muncul.

bukan mcm tuh, sebenarnya org kita ni yg taknak buat/ berkecimpung dlm ekonomi penghasilan makanan

tuh yg susah sbb kalau dah kaum lain yg buat semua tuh, dorang tak tau menda halal haram nih, semua campur. janji bissnes laku B)