Jump to content
FryShadow

Roti Kegemaran Anda - High 5

Recommended Posts

Roti canai tu ko tengok la dia punya telur. Takut ada taik ayam lagi. Dah jadi haram benda tu.

Kesimpulannya masak sendiri lagi baik daripada makan atau beli dekat luar.

Tanam sayur tepi rumah.

He he

Roti canai tu ko tengok la dia punya telur. Takut ada taik ayam lagi. Dah jadi haram benda tu.

Tanam sayur tepi rumah.

He he

Habis, mamak yang jual roti naik motor tu okay ker?

Tanam sayur tepi rumah.

He he

aku cakap roti canai la..bukan roti telur.tapi roti telur pun aku minat gak.heheh

kalau orang dah kawin@yg dok ngan family bleh la masak sendiri..yg bujang ni payah la.dapat masak seminggu skali pun dah kira ok.

cilakak punyer tahight 5.sampai bile2 aku takkan beli lagi produk kilang ni kalau derang jual stokin pun aku taknak bli dah...cilakak.puii.mari kite pakat boikot syarikat ni.

cilakak punyer tahight 5.sampai bile2 aku takkan beli lagi produk kilang ni kalau derang jual stokin pun aku taknak bli dah...cilakak.puii.mari kite pakat boikot syarikat ni.

Hahaha... mesti selame ni ko dah terbeli.

kesimpulannye yg mane bujang2 lagi cepat2 lah kawin dah suruhlah bini je buat roti sendiri.lagi selamat dan berkhasiat. :lol: kat luar tu dah banyak sangat makanan2 yg was2 utk dimakan.kalu yg duk kat kemaman tu mesti kenal ngan kedai Hai Peng.yg tu lagi dahsyat, siap gune seluar dalam lagi utk buat ramuan kopi yg membuat org ramai tidak boleh lupekan. :lol:

bini je buat roti sendiri.lagi selamat dan berkhasiat.

bab-bab berkhasiat nih aku sokong sangat...huhuhu:lol:

Kat edisi siasat ntv7 pun ada kuar 2 hari lepas. Dalam tu memang dia tak bagitau roti apa, tapi yang kelakarnya masa dia shot dalam office kilang tu terang2 nampak poster roti High 5 kat dinding. :D Tapi cakap ko, memang kotor gila kilang tu.

Kite makanlah roti gardenia !!!! Jgn mkn roti high 5. Kilang berkenaan memanglah nafikan sebab nak cover line.

Hai semua,

Last year aku ada dapat satu artikel mengatakan Gardenia adalah kepunyaan Tan Sri Mokhtar Al-Bukhary, sebab tu lah kecoh mengatakan gardenia tak halal dulu pasal nak menjatuhkan Tan Sri Mokhtar punya kepentingan. Sekarang dah terbukti keasliannya dan status halal gardenia.

Tapi bagi kami kat penang, aku lebih suka beli roti keluaran Uni bakery. Orang tempatan (Islam) yang buat dan dari kebersihan tu Alhamdullilah puas hati.

Sekian

pasal benda camni kenapa nk kena control media...? sepatut bukannya kita pandang risalah rite... risalah sesaper boleh mhalalkan haram dan mgharamkan yang halal.. at least klo benda tu sahih haram halal sepatutnya diketahui umum secara am.. secara rasmi... tidak perlu di edar secara sembunyi-sembunyi...

huhuhu.. tgkkan kilang tu loya anak tekak aku.. dam* la high5 nyer manufacture!!!!

Edited by zer0Nehza

[lain plastik lain roti...

hrp kan plastik nampak cam bersih...

lepas ni kita makan kurma jer.........ngan air kosong...........tapi lepas tu jangan la pulak pegi berlari pegi padang main bola sepak................ :D

lepas ni kita makan kurma jer.........ngan air kosong...........tapi lepas tu jangan la pulak pegi berlari pegi padang main bola sepak................ :D

ape pulok tak buleh main bolanye, kalu tak nak penat main lah pakai joystik.mesti akan melupakan sekejap sehari berlapar dan dahage sehingge tak sedar dah dekat nak berbuke. :lol: nampaknye aku kene beralih kepade roti mighty white atau hawaii jelah lepas ni.lagi pun hargenye lagi murah.yg kecil baru Rm 1.30 je.

kita pakat2 la buat roti putera.com hehe.... roti yg mengandungi ejen2 teknologi , sure anak korang pandai hehehe...

nape roti org islam tak se-popular gardenia ngan high5 ? even diaorg dah cuba pasarkan tp ttp kurang polular dek orang2 islam...

kita pakat2 la buat roti putera.com hehe.... roti yg mengandungi ejen2 teknologi , sure anak korang pandai hehehe...

nape roti org islam tak se-popular gardenia ngan high5 ? even diaorg dah cuba pasarkan tp ttp kurang polular dek orang2 islam...

Sebab lambat sket keluar... Orang da kenal Gardenia tu dah bertahun-tahun lamenyer...

aku kalo ade high 5 tak pnah makan kat umah aku

kalo terdesak sgt jer

wakakkaka

sbab takbest

gardenia je aku melantak

lembut n best

aritu kecoh berita angin gardenia

aku rase ade konco2 high5 gak ni kenakan high 5 tapi tak jadi

hahahahahah

Edited by Hackezkk

aku kalo ade high 5 tak pnah makan kat umah aku

kalo terdesak sgt jer

wakakkaka

sbab takbest

gardenia je aku melantak

lembut n best

Sedap dimakan begitu saje Dude...

roti canai tu pon sama gak tak bersih biasenye..mamak tu tongeh2 roti tu dgn tangan berpeluh2..eee........

ko mmg btul...tp syok je ramai drp kita mkn temasukla aku :lol:

try la our best cari mkanan yg halal dan bersih..huhu

pasal benda camni kenapa nk kena control media...? sepatut bukannya kita pandang risalah rite... risalah sesaper boleh mhalalkan haram dan mgharamkan yang halal.. at least klo benda tu sahih haram halal sepatutnya diketahui umum secara am.. secara rasmi... tidak perlu di edar secara sembunyi-sembunyi...

huhuhu.. tgkkan kilang tu loya anak tekak aku.. dam* la high5 nyer manufacture!!!!

betul tu.tggjwb kerajaan utk menjelaskan perkara camni.aku tgh tunggu pengumuman keputusan ujian minyak yg digunakan tu dlm tv atau paper.dah kuar ke blum?

...masa utk berubah...aku dah start boikot.byk lagi roti yg bleh dimakan.

cube tukar ke tosei..tosei mamak tak tongeh2 sgt...roti bcanai biase beli jek yg segera buat kat rumah..hehe..

Itu yang sedap ye tak... Kalau tak perasan sedap jer... Kalau perasan bayak lak bunyik... Hehehe.