Jump to content
Sign in to follow this  
hilal77

Sape Ade Kaki Utk Buan Pinjaman Peribadi?

Recommended Posts

abg aku la suke buat loan nie..hatta bukan along pon contohnya syarikat yg berlesen pon interest byk..

abg aku pinjam rm800..tapi kena bayar bulanan rm145 selama setahun..kire sendiri la bape interrestnye..

kalau rm800 campo tolak bahagi tambah kira2 dlm 4-5bulan dah habis bayo dahh...tapi kalau kena bayo sampai stahun...kiranya fheuwwwwwwwww banyaknye bunga...patotler syarikat kewangan skang ni tumbuh bagai cendawan kan

tu la..yg besh nye ko apply pukul 10 pagi..2 petang dah dapat dah masuk akuan..

kt msia ni assik wat pinjaman je pastu sakit nak bayar.....PTPTN lagi ni lg tu lg penin2

nak buat pinjaman beringat-ingat sikit... kang tak dapat bayar balik, yang susahnya.. akuuuu jugak (kes penyewa aku :lol:)

sblom buat pinjaman cuba pk logik sket.. 1 hari penah takde sale, campur darab tolak bahagi, purata hari2 dapat rm50 jer.. abis gi pinjam along kene bayar hari2 rm100+ mana nak cekau? (luahan perasaan)

sori akublur kebelakangan ni aku jarang ym.. (aku mintak mahap sebab aku janji)

err ye ke braderz?bestu kalau tak dapat bayo camne aa?interest dia makin bertambah ke ataupon dia bawak parang kelar leher?sampai mati

skang yg bagi pinjaman ni bijak..dia akan simpan kad atm yg peminjam gune utk dptkan gaji..dia akan tolak pastu balence bg kat peminjam..

abg aku la suke buat loan nie..hatta bukan along pon contohnya syarikat yg berlesen pon interest byk..

abg aku pinjam rm800..tapi kena bayar bulanan rm145 selama setahun..kire sendiri la bape interrestnye..

Mak aih... hampir 2x ganda...

ko tengok along skarang pon dah ade frenster siot

IPB Image

IPB Image

ade orang tampal

heh.. itu ler mengikut peredaran zaman namanyA

btw aku ada idea kalau nak buat pinjaman yg 0% interest - pinjam je dari adik beradik / sedara / sepupu sepapat. Tapi jgn lupa bayar balik.

meh pimjam ngan aku.... RM1, Rm2 bleh la.. buat beli cokelat .. huhuhuh

just kidding no offense...

ala.. pimjam .bank la. ,

peribadi susah sangat la.. pasal tak diktiraf kerajaan .. payah la.. kalau along ceti lagi la.. nak mampossss

Nasihat kepada semua.

Pinjamla dari institusi yg berlesen.. paling bagus ngan Kerajaan dan juga bank2. Mmg banyak Peminjam wang nie cakap die berlesen tapi biler ko cek lesen dieorg utk perniagaan lain sebab lesen utk bukan Intitusi pinjaman wang memerlukan modal yg sgt besar.

Jgn pinjam Along nanti putus jari-jarinya

lol hilal77 tanya lain korang jawap lain. hehe nasiblah :) . kata cdr tu betul. pinjam kat instistusi kewangan yg diiktiraf. hilal aku rasalah takde org kerja bank dlm putera nie. takde pun yg jawab soalan ko nie. yg merapu mcm aku nie adelah yg nolong menjawabnya. :lol:

kalau cukup syarat lebih baik pinjam dgn bank... lagi selamat.. kalau tak bayar pon tak menyusahkan org lain.. susahkan diri sendiri je..

kalau nak pinjam along tu boleh tapi pastikan kau pinjam untuk jadikan modal.. tapi kene la yg akan menguntungkan.... sakit ooooooo (pengalaman)

kalau nak pinjam along tu boleh tapi pastikan kau pinjam untuk jadikan modal.. tapi kene la yg akan menguntungkan.... sakit ooooooo (pengalaman)

jangan... jangan.. paper pon.. TIDAK DIBENARKAN PIMJAM NGAN ALONG amuahahhahahahahha

jangan... jangan.. paper pon.. TIDAK DIBENARKAN PIMJAM NGAN ALONG amuahahhahahahahha

:lol: hehehe betui2 aku dah pinjam pon.... dah abis bayar balik pon bulan lepas.. alhamdulilla.... lega rasenyer