Jump to content
Arool

Tekken

Recommended Posts

Sapa2 terer men tekken tag tournament.. aku sdg cr sapa2 yg terer gile bab tekken tag ni coz slama aku men kt kl ni aku asyik menang je.. pnh skali aku win catat 53 wins.. so sapa2 yg terer men tekken tag meh kongsi2 ckit teknik yg korang clalu guna :ph34r:

Whoaa~! Im back! :lol:

Lama giler siot aku tak join forum nih. Busy dengan kerja dan projek yang berlambak2!

Every man dies but not every man really lives.. Aih..

Anyway, Putera Ultimate, apa cerita kau sekarang? Dah main tekken 5 DR belum?

Aku ada bagitau ker kat KL SOGO dah ada Tekken 5 DR?

Aku dah main 2,3 kali je, pastu berhenti terus tak main2 sampai la skang.. Sibuk dengan keje.

Hi Irdahku, aku sebelum nih aku main Tekken 5 aje(main character Bryan), tapi aku boleh ler main sket2 Tekken Tag sebab aku start main Tekken pun dengan Tekken Tag. Tapi terus convert to Tekken 5.

KL kau main kat mana? Baru minggu lepas hari Sabtu atau Ahad(aku tak ingat) aku dropped by KotaRaya main Tekken Tag kat Tingkat 4 selepas hampir 2 tahun tak jejak sana dan main Tekken Tag. Itu pun sebab aku baru balik dari Sungei Wang survey harga PS3.

Aku guna Jin dan Heihachi, dan hampir dibelasah oleh semua orang kat sana. Hahaha! :lol:

Lain langsung Tekken Tag dan Tekken 5. Sampai aku dah tak ingat juggle apa patut guna.

Aku cuma spam ewgf atau wgf je.. Hahaha :lol:

53 wins? Pergh! Banyak giler tuh! Nak jugak main dengan kau someday. Boleh bertukar2 tips.

Game aku takde strategy, main belasah aje :lol: Nothing much.

Edited by bryan

Selamat kembali bryan.

DR aku ada main skit-skit kat PSP aku ni..huhu

Takde kepuasan main sorang jer..

Heihachi nak juggle!..susah tu..paling susah..3 hit jer kot..starting upper cut...

Hullo sume.lamenye tak datang sini.bz la.bryan pun dah balik.aku boring la kat sini.satu arked pun dah tak ade dah.korang mesti best kan.hari hari dapat tunjuk skil.

uisk,

dah ade tekken 6 dah??

ade review??

allo.. wah... lm x sgh cni ye.. :P hehe aku bz gk skrg ni .. besala projek pe suma.. :wacko:

psl tpt tu mcm2 tpt la aku men.. ada gk men kt sogo tp jrg la .. sungei wang pn ada.. last time kt sungei wang la aku men mgu lps gtu.. dh lm wei x main... aku main tekken tag je game len aku x lyn hahaha.. :P . skali main button rosak daa.. aiya.. mmg frust la. :angry: . aku kurang 1 punch.. mmg menyakitkn ati.. tp skali tgk mng gk hahaha.. tp x bes gk xleh combo org.. hish cm dh bosan r main game ni.. bkn apa.. klu ada chalenger otai tu yg aku sronok tu hehe

kpd bryan:

ko mnat gk ye.. hehe.. besala rmai tekken fans skrg ni.. aku x brapa sgt men tekken len tu sbb x brapa combo sgt hehehehe..

allo.. wah... lm x sgh cni ye.. :P hehe aku bz gk skrg ni .. besala projek pe suma.. :wacko:

psl tpt tu mcm2 tpt la aku men.. ada gk men kt sogo tp jrg la .. sungei wang pn ada.. last time kt sungei wang la aku men mgu lps gtu.. dh lm wei x main... aku main tekken tag je game len aku x lyn hahaha.. :P . skali main button rosak daa.. aiya.. mmg frust la. :angry: . aku kurang 1 punch.. mmg menyakitkn ati.. tp skali tgk mng gk hahaha.. tp x bes gk xleh combo org.. hish cm dh bosan r main game ni.. bkn apa.. klu ada chalenger otai tu yg aku sronok tu hehe

kpd bryan:

ko mnat gk ye.. hehe.. besala rmai tekken fans skrg ni.. aku x brapa sgt men tekken len tu sbb x brapa combo sgt hehehehe..

Ler.. yang kau pi main kat Sungei wang tuh apasal? Mana ada yang terror2 kat sana lagi.

Semua dah berhijrah ke Sogo.

Weh, kau bercadang nak main kat mana nanti? Update la. Kalau masa mengizinkan aku nak lawan ko.

assalamualaikum kengkawan tekkenan :rolleyes:

aku joe, selama ni masuk forum ni tapi tak taw pulak ada orang terrer main tekken, wa caya sama lu

aku tak mampu nak beli ps2 apatah lagi ps3, so aku aku main T3 guna emulator aje la kat pc..hu hu

aku suka main king, tapi korang pun tau la kan kelembapan king and predictable move yg mmg orang buleh agak..

ni antara move yg rasa sengal2 itik jugakla nak jadik, kalau main kat arcade tu buleh la jadik sbb button besau

f,N,d,d/f+1+4 chicken wing face lock

2,1,1+2+3 double apende tah

1+3,3+4,2+4,1+2,1+2+3 rolling death cradle-yg ni mmg sengal nak buat, tapi kalau berjaya buat buleh tinggal ciput je nyawa huhu..kalau tak caya tanya bryan, musti dia bese nengok..kalau ada orang buat la

aduh-aduh, maner-maner aku gi mesti ader budak nie :angry: sepoy tul la....

hurm... pasal combo tuh aku tau la, chain sumer ntah ark, aku cume pernah buat king slam pastu lompat elbow drop, best2!!!

kalaw minat guna king aku leh ajaukan, yg ni mmg super multi throw basic punya, tapi jgn guna selalu a, keep it for special occasion, kalau tak sesia je usaha, aku tak tau nama2 movenya, tak penah nak apal pon

ada dua starting, actually 3 , yg satu lagi aku tak ingat

SS+2+4 (SS tu tau tak apendenya? SS tu side stepping, ko sentuh sket je controller tu ke atas atau ke bawah, nanti character tu bergerak mendekati back ground tak pon menjauhi back ground)

atau satu lagi

D/F+1+2

okeh pastu sambungannya

=2,2,1+2

=1,2,3+4

=2,1,3,4 @ =3,1,2,3+4,1+2+3+4

ni satu lagi alternative kasik panjang sket multi throw ni

SS+2+4 @ D/F+1+2

=2,2,1+2

=1,2,3+4

=3+4,1+2,1+2+4

=1,2,3+4,1+2

=2,1,3,4 @ =3,1,2,3+4,1+2+3+4

penin kalu, cuna lagik sampai berjaya, tak paham pm la aku, insyaallah aku tulun adios

rolling death cradle? Hahaha! Aku selalu kena benda tuh.

Memang mati terus. Adei.

Tapi aku selalu kena time bila nyawa aku banyak lagi dan king user tuh plak sikit, mesti depa buat benda tuh.

Aku selalu gak try escape, tapi kadang2 dapat kadang2 tak.

Hehe.

Joe, ko tak main kat arcade ker?

rolling death cradle? Hahaha! Aku selalu kena benda tuh.

Memang mati terus. Adei.

Tapi aku selalu kena time bila nyawa aku banyak lagi dan king user tuh plak sikit, mesti depa buat benda tuh.

Aku selalu gak try escape, tapi kadang2 dapat kadang2 tak.

Hehe.

Joe, ko tak main kat arcade ker?

Bryan, ko memmang terer main bryan fury aje ke? penah guna teknik parry tak? tapi macam tak best pulak sbb dia punya parry untuk low attack aje..takde reversal cam tak berapa thrill la pulak..

ko penah tak guna skill sauk kat perut pastu banting orang tu ke belakang?

button dia qcf+2~f+2

skill ni cam menarik jugak sbb dia ada gelak2 sekali hu hu

aku tak penah main kat arcade, al maklumla student kayap..aku pon takde transport, kongsi2 idea ngan korang kat sini pun da kira ok la..he he

cara diorg lwn same jer..... -_-

no no

walaupun nmpk serupa, tapi skill multithrow nina lagi sket daripada anna..dan satu lagi bila buat combo yg simple, nina punya combo (bukan 10 string hit arts taw) finishing dia power untuk middle attack dan anna finishing dia power kat low attack...ni contohnya

nina d/f+3,3,3,1,2,1,f+1+2 <---yg ni ending dia middle attack, kebiasaannya berjaya ditahan, kalau tukar jadik low

attack, damage dia cam pondan hu hu

anna d/f+3,1,4,2,4 <---yg ni finishing besh sbb opponent jarang block bawah dan damage pon superb

sesapa yg kata sama sila la melawat kat wikipedia untuk maklumat lanjut, korang buleh baca pasal karakter ngan lebih lanjut kat situ, ilmu jugak tu he he

Susah tu beb nak survivor sampai 50.aku sampai 30 je dah KO.Aku suka pakai Paul je atau Kazuya..

Sama la aku..aku pakai Paul dan Law dapat buat 1st 39&34 wins

Adik aku, Heihachi & Devil Jin & Feng Wei..2nd 38&37 &37 wins..

Tu yang target nak wins 50..hmm..sampai sekarang kempunanan beb..

Yang aku pelik dulu senang..makin banyak kita SAVESGAME makin pintar pulak AI tu..haram betul.. :ph34r:

Bryan, ko memmang terer main bryan fury aje ke? penah guna teknik parry tak? tapi macam tak best pulak sbb dia punya parry untuk low attack aje..takde reversal cam tak berapa thrill la pulak..

ko penah tak guna skill sauk kat perut pastu banting orang tu ke belakang?

button dia qcf+2~f+2

skill ni cam menarik jugak sbb dia ada gelak2 sekali hu hu

aku tak penah main kat arcade, al maklumla student kayap..aku pon takde transport, kongsi2 idea ngan korang kat sini pun da kira ok la..he he

Terror tuh tak la, tapi Bryan tuh main character atau triumph card aku la..

Parry? Low Parry aku selalu guna, uish, kalau dalam Tekken 5, dengan low parry aje, bryan dapat *parry*, b+4, b+3~f+4, 1, ff+2.. atau pun di akhiri dengan d+3,2 ganti utk ff+2 untk wall damage..

Parry nih sangat penting bila lawan ko tak guna move2 low yang berat2 yg senang dilihat diblock..

Aku guna parry bila oppenent aku suka sangat main poke2 low, macam Nina punya d+4~, atau feng punya d/b+3..

Actually parry tuh la yang paling berkesan berbanding reversal. Parry nih final, kalau ko dapat parry orang tuh, memang confirm orang tuh kena juggle.

Tapi kalau guna reversal, kalau ko lawan dengan orang high level, depa senang aje nak out-reversal atau chicken kau punya reversal itu dengan menekan butang f+1+3 atau f+2+4.. Reversal ko boleh kena reverse balik..

qcf+2 bryan tuh aku guna bila nak tunjuk handal aje, dalam tekken 5 biasanya aku qcf+2~f+2, d/b+3, d/b+3, ff, d+3, 2.. Aku tak selalu guna sebab dia lambat sket nak keluar. Tapi tak silap aku, move tuh selamat.

Selamat nih ertinya, selepas move tuh kena block, oppenent cuma dapat block punish dengan move yang tak lebih daripada 10 frames.

Kalau nak guna bryan, utk lebih high level, ko biasakan guna move 1+2+3 bryan yang macam tengah berlagak tuh.

Kau wat 1+2+3~f~1+2+3 dekat2 dengan oppenent, bila kena aje kaki dia kat oppenent, terus ko buat 3+4.

Yang bestnya move tuh ialah, ianya unblockable.. Kalau ko jenis main pitbully atau asyik serang aje, memang sesuai move nih utk ko sebab bila ko main serang aje, oppenent akan main secara defensive atau asyik main block, bila dia main block, ko guna ler move unblockable 1+2+3~3+4 tuh.

Aku skang nih kalau main pun guna Kazuya atau devil jin je, dah bosan dengan bryan.. hehe..

Edited by bryan

Tapi kalau guna reversal, kalau ko lawan dengan orang high level, depa senang aje nak out-reversal atau chicken kau punya reversal itu dengan menekan butang f+1+3 atau f+2+4.. Reversal ko boleh kena reverse balik..

qcf+2 bryan tuh aku guna bila nak tunjuk handal aje, dalam tekken 5 biasanya aku qcf+2~f+2, d/b+3, d/b+3, ff, d+3, 2.. Aku tak selalu guna sebab dia lambat sket nak keluar. Tapi tak silap aku, move tuh selamat.

Selamat nih ertinya, selepas move tuh kena block, oppenent cuma dapat block punish dengan move yang tak lebih daripada 10 frames.

Kalau nak guna bryan, utk lebih high level, ko biasakan guna move 1+2+3 bryan yang macam tengah berlagak tuh.

Kau wat 1+2+3~f~1+2+3 dekat2 dengan oppenent, bila kena aje kaki dia kat oppenent, terus ko buat 3+4.

Semua ni jadik time counter hit jer kan.. :ph34r:

Terror tuh tak la, tapi Bryan tuh main character atau triumph card aku la..

Parry? Low Parry aku selalu guna, uish, kalau dalam Tekken 5, dengan low parry aje, bryan dapat *parry*, b+4, b+3~f+4, 1, ff+2.. atau pun di akhiri dengan d+3,2 ganti utk ff+2 untk wall damage..

Parry nih sangat penting bila lawan ko tak guna move2 low yang berat2 yg senang dilihat diblock..

Aku guna parry bila oppenent aku suka sangat main poke2 low, macam Nina punya d+4~, atau feng punya d/b+3..

Actually parry tuh la yang paling berkesan berbanding reversal. Parry nih final, kalau ko dapat parry orang tuh, memang confirm orang tuh kena juggle.

Yang bestnya move tuh ialah, ianya unblockable.. Kalau ko jenis main pitbully atau asyik serang aje, memang sesuai move nih utk ko sebab bila ko main serang aje, oppenent akan main secara defensive atau asyik main block, bila dia main block, ko guna ler move unblockable 1+2+3~3+4 tuh.

oic, lepas parry buleh sambung ngan serangan seterusnyala ye..ada lagging x lepas parry? tapi aku rasa kalau guna reversal, kita boleh reverse semula dia punya reverse (cam penin jeni) hu hu..x slh aku la, nanti aku try..

skill taunting tu 1+2+3 tu cam lembap sgt je, pastu dia punya range pon pendek..tapi klu berjy jadik mmg besh la..

j

thanks for your info, nanti aku nak try gak mishima punya family hehe WGF, EWGF..itu aje yg aku reti buat bat masa ni..

Edited by joe07

oic, lepas parry buleh sambung ngan serangan seterusnyala ye..ada lagging x lepas parry? tapi aku rasa kalau guna reversal, kita reverse semula dia punya move..x slh aku la, nanti aku try..

thanks for your info, nanti aku nak try gak mishima punya family hehe

Keep your timing :lol: ..must be accuarate

Keep your timing :lol: ..must be accuarate

encik putera selalu main character ape? aku bese men paul ngan king aje...paul sbb skill dia simple n powerful dan king pulak dia punya skill multithrow mmg best of the best la..yg ni aku baru belajau ari tu

f,N,d,d/f+2+3 Standing achiles heel

1+2,1,3,1+2 yg ni ape nama ntah

1,3,4,1+2,3+4 king's bridge

aku sengal2 jugak guna reversal king ni, dia sket lembap pastu reversal cuma bleh tangkap kaki aje, penin pale nak timing whether opponent tu nak tumbuk ke nak tendang ha ha

Semua ni jadik time counter hit jer kan.. :ph34r:

Bukan, tu semua jadi on normal basis. Hehe..

Joe: Skill taunting tuh memang lembab, tapi ko kena pandai cancel kan move tue dengan move lain, contohnya 1+3+4~f~1,4 untuk poking, ataupun 1+3+4~f~1..

Bila oppenent ingat ko nak buat macam tuh lagi, baru ler ko buat 1+3+4 aje..

Kalau ko terror, lepas 1+3+4, bila connect aje ko boleh sambung dengan f/b+2, b+3~f~3,1, ff+2..

1+3+4 tuh sebenarnya guard breaker..

Memang range dia pendek, sebab dia digunakan utk range yg pendek, kena depan2 muka oppenent ko tuh utk buat.

Kalau ko daripada jauh, ko bleh wat chicken dash utk sampai kat oppenent ko,

Chicken Dash: 1+3+4~f~1+3+4~f~1+3+4~f~

Chicken dash ni, dia akan dash ke depan dengan tangan mengepak macam ayam tengah berkokok..

Lepas parry ada lagging, sebab tuh boleh sambung dengan launcher..

Kalau ko guna mishima, dalam tekken 5, cuba try buat EWGF, EWGF, ff, EWGF,EWGF,

ff tuh untuk dash ke depan.. AKu try guna Kazuya, pernah jadi, tapi jarang dapat.. Timing susah..

Satu lagi, belajar buat wavedash.. Kalau ko guna mishima, kena tahu 2 advanced skill nih.

Baru ler mishima ko dapat menang dengan penuh bergaya! :lol:

tapi aku rasa kalau guna reversal, kita boleh reverse semula dia punya reverse (cam penin jeni) hu hu..x slh aku la, nanti aku try..

Memang, bila kita guna reversal, kita boleh reverse move oppenent tuh, sama ada high move atau middle move.

Tapi walaupun ko dah reversed move orang tuh, kalau orang tuh tahu, waktu animation reversal tuh berlaku, orang tuh boleh reverse balik reversal ko tue.. Tapi utk orang tuh berjaya reverse reversal ko tuh tak silap aku org tuh mesti hit f+1+3 atau f+2+4 mesti dalam range frame persecond yg ditetapkan. Aku tak ingat berapa frame. Kena check balik.

Tapi damage yg dapat kat ko balik lepas orang tuh reverse reversal ko tuh tak banyak la..

Edited by bryan