Jump to content
Sign in to follow this  
aczan

Cara Buat Kulit Cd

Recommended Posts

Harap sapa-sapa yang pakar, tolong beritahu aku langkah demi langkah, cara nak buat dan printkan kulit untuk kita lekatkan di CD kosong yang kita beli tu dengan menggunakan NERO. Saya dah buka NERO dan pilih Nero Cover Designer - Standard - danceHiphop_B&W_nct (Kemudian masa print preview) dia tunjuk 4 keping 'kulit' akan terhasil jika kita pilih yang ini. Saya mahu, satu jenis saja, ia itu yang berbentuk bulat sahaja..Macam mana untuk kita hasilkan kulit Cd cuma yang berbentuk bulat sahaja?

Sekian, terimakasih

tekan ctrl + p atau gi kat toolbar, klik file amik print. nanti kuar pop window, ada 2 tab :

a) general

B) elements

kat elements tue laa ko uncheck semua kecuali disk 1 etc.. B)

tekan ctrl + p atau gi kat toolbar, klik file amik print. nanti kuar pop window, ada 2 tab :

a) general

B) elements

kat elements tue laa ko uncheck semua kecuali disk 1 etc.. B)

Terimakasih. Dah jadi. Tapi..macam mana nak buat biar bulatan tu berada di tengah-tengah kertas yang kita print tu? Sebab sekarang ni, bila print dia duduk di sebelah kiri atas.

Terimakasih. Dah jadi. Tapi..macam mana nak buat biar bulatan tu berada di tengah-tengah kertas yang kita print tu? Sebab sekarang ni, bila print dia duduk di sebelah kiri atas.

tue ko kena pandai bajet .. nak letak cover cd tu kat mana .. kalau dia print atas kiri, cover cd tue ko letak kat sebelah kiri..

-Cite pasal buat kulit cd ni, yg aku guna utk print skrg ialah Deep Burner Pro, tapi utk imej tu, aku buat guna photoshop, korang buleh buat saiz dimension imej tu 500x500, guna la pixel tinggi utk imej yg lebih sharp [300 ke :P tapi fail dia akan jadi besaq juge laa]...

-Nnti dlm photoshop tu, buat la imej bulat dulu sbg pengukur cd tu, just buat aje bulat, nnti dlm DeepBurner dia dah sediakan bulatan utk imej tu, just ejas imej supaya sesuai di dlm bulatan tu... lepas tu print la...

-Aku try guna Nero Cd Designer tu dan print imej yg sama aku buat/dan guna kat DeepBurner, dgn setting printing yg sama, tapi imej yg print guna nero teruk sesangat blur & xsharp!

-Aku print atas cover yg dah siap potong and ada pelekat, nak budjet yg tu sama ngan tpt akan diprint, elok korang print dulu satu atas paper A4 kosong [print dgn minimum opsyen, nak jimat dakwat, print bulatan shj lagi bagus!] Then aku lekatkan sticker tu kat A4 tu, ejas kedudukan biar sama dgn imej bulatan tu la, then walllaaaa, print & enjoy!

-Tgklah, kalau aku ada masa aku buat tutorial simple dan upload sample imej dan fail .psd utk korang...

Edited by annamir