Jump to content
Hackezkk

Cctv Di Sekolah

Recommended Posts

bukan ke dah ade

:lol:

bagila link... :ph34r:

j/k :lol:

takyah bazir ..guna cctv yg sedia ada "rotan + cikgu + tukang repot " ..haha

bagila link... :ph34r:

trading la.. ^_^

takyah bazir ..guna cctv yg sedia ada "rotan + cikgu + tukang repot " ..haha

cctv tu kan nak pantau aktiviti pelajar (tangani masalah displin) cthnye pukul kaki report, calar kete cikgu..

kalo diluar kawasan skolah tu ade kaitan ngan skolah ke?

ni satu jalan untuk setel masalah DALAM sekolah. luar skolah tu cite lain la.

kalau ko control dlm sekolah je..so bila kat luar dia balek perangai asal so apa yg ko pantau tu berbaloi ke?kalau ye laa ko cakap jgn libatkan hal diluar sekolah...ok fine..adakah idea ini berjaya dgn jayanya dan jitunya?masih adakah lagi budak bergaduh?masih adakah lagi budak merokok dlm toilet?masih adakah lagi budak romen ke pukul cikgu ke skodeng ke?aku jamin...ADA!..bukan takat ada..malah cctv tu jahanam tak sampai sebulan agaknya..heh budak skang apa yg dorang takot?seme tak takot(tak semua)...kalau nak berubah dari diri sendiri yg si cikgu bagi guide bukan dok pot pet pot pet juai kain laa juai tupperware laa juai kek laa juai ketupat dlm bilik guru...dgn kos yg sebegitu tinggi ko bukan saja buang duit RAKYAT malah ko buang masa org ..satu keje nak gaji lagi org dok tercongok kat situ tgk secure tak ke buang duit?buatnya yg secure tu gatai...pastu ada budak sekolah romen2 dia siap record pastu juai tak ke lagi haru dan memalukan...layaknya duit yg dia spend tok projek tu buat amal lagi baaaaaagos daaaaaaaa

cctv nih bagi aku bagus..tambah pula untuk memantau kegiatan bebudak skolah zaman skg yang ntah hapahapantah.. tapi, yang aku heran, kat trg, memang dah mula cctv nih tapi dia letak kat skolah terbaik negeri trengganu, SBP..

mungkin dia pikir lebih selamat letak kat sekolah SBP dari letak kat skolah biasa... <_<

aku rase kalo letak cctv kat SBP, harus ari2 Kementerian Pendidikan kuar dana untuk beli cctv baru.. alangkan public phone lagik boleh jatuh dr tiangnye, inikan cctv yg kalo kene sepan pun berkecai.. letak pagar karen aje snang.. xde sape nak fly, dah tahu konpem keras bdn kalo meloncat pagar.. huhuhu

xde sape nak fly, dah tahu konpem keras bdn kalo meloncat pagar.. huhuhu

aku penah nampak diorang ikut longkang. tak pon panjat pokok. tak pon diorang tutup main switch.. hehe

aku penah nampak diorang ikut longkang. tak pon panjat pokok. tak pon diorang tutup main switch.. hehe

Apa pun mmg ada cara atau system untuk pasang cctv dgn betul.... spt tpt strategik dan system kawalan yg berbeza.. apa pun kegunaannya... cctv hanya dpt MENGURANGKAN kadar jenayah atau tahap PEMERHATIAN secara manual di sesuatu lokasi.

CCTV tak dapat nak benteras masalah di sekolah. Ini kerja guru besar dan guru displin. Hmmm...anti guru dispilin. Sebabnya banyak kali aku kena ceramah di sekolah dulu. HIDUP GURU GARANG!!!