Jump to content
Hackezkk

Cctv Di Sekolah

Recommended Posts

letak kat skool bermasalah

skool budak2 pandai xyah. bazir je.

pada aku, cikgu yg perlu turun padang.....tgk ngan mate kpale sndirik cemane budak2 diorang....

ader satu CC kat tmpt aku mmg port budak2 cine ponteng, coz PC dier power gilos..... 7800GT kot GC dier...

budak2 hancurkan cctv tuh, x kantol nyer. ctv byk blind spot.

conclusion, x yah letak. bazir duit je. skang cikgu yg kene bertindak cam citer gokusen tuh.

dalam simen?!! huahuahahha.. dah macam skodeng.. :lol:

skolah kat tg tuh dia letak kat balai pakguard satu, kat dewan perhimpunan satu..tinggiii..

dua tempat nih masih selamat dari ancaman budak2 nakal..hehehe

bdk2 kelahiran zaman transition to 3rd gen dah teruk sgt aa prangai. guess what's gonna happen in the future kepada masyarakat n bebudak neh sendiri? takutnya aku nak fikir.

kalau dah dalaman sendiri xnak ubah, buatlah apa cara sekalipun, mesti ada jln untuk diorang buat mende2 yg diorang ndak. cctv ke, rotan ke, denda ke, bgtau mak bapak ke, lokap ke.... kalo xde niat nak insaf, jgn harapla.

ada sapa2 yg dah jlnkn research tgk majority kes bangsa mana yg plg ramai? bgtau sket.

kepada cikgu2, slamat hari guru x lama lg. harap dpt mengajar dan "mendidik" dgn ikhlas serta "professional". insya'Allah dpt balasan yg baik kat akhirat kelak.

takpon tanam je dlm simen cctv tu

bg nampak lens kocik je

ni dah jadik spycam bukan cctv dah :lol::lol::blink:

skarang ni dah ada cctv yg anti-vandalism... yg ada casing besi @ plastik kat luar la,susah sikit

nak hanco .. ... letakla kat tempat2 penting je ..kat bilik guru ke , koperasi skolah ke

(mana tau budak mencuri) ...

kalo dah budak2 ni jenis vandalism, tak mustahil diorang ade idea nak deface cctv tu.. spray lens ke, cabut wayer pastu jual ke, letak cermin ke.. dan sebagainya..

kalo dah budak2 ni jenis vandalism, tak mustahil diorang ade idea nak deface cctv tu.. spray lens ke, cabut wayer pastu jual ke, letak cermin ke.. dan sebagainya..

Ntahnye.... meja kerusi pun tak segan silu buat jahanam, PC kat lab sekolah pun dibuka dan kebas RAM sekeping dua... ni kan pulak CCTV (boombastic tu....)

Talian hotline buli yg kementerian pelajaran buat tu pun dah memadai dah... pasang CCTV kena la ada orang monitor 24 jam. Sedangkan 7E yg aku dengar cite CCTV kuat pun masih ada workers tau blind-spot (banyak dah cite pengalaman aku dengar la..).. inikan pula sekolah yang ada 4 ke 5 blok. Sakit......

a'ah..sape plak yang kene monitor cctv untuk setiap kelas. sekolah lame aku dulu ade lebih kurang 40 kelas. baru kelas aje tu, tak termasuk tangga, makmal, koop, kantin, koridor, pagar.. tak rambang mata plak si pemerhati nanti. kos nak bayar si pemantau lagi. mantainance lagi. kene curik/vandalism lagi. yang kene tibai lagi.

of course la kalo aku nak blasah budak (situasi contoh), aku tak blasah kat area yang ada cctv. budak2 sekarang ni bukannye bengap sangat..

ape barang dating dalam kelas. dalam semak la best.. haha

kalo aku budak sekolah yang kene pasang cctv tu, aku amik gambar dari angle cctv tu (agak agak lebih kurang la), pastu letak gambar tu kat depan cctv tu.. idea ni dari filem citer ape tah aku tengok dulu..

ape barang dating dalam kelas. dalam semak la best.. haha

kalo aku budak sekolah yang kene pasang cctv tu, aku amik gambar dari angle cctv tu (agak agak lebih kurang la), pastu letak gambar tu kat depan cctv tu.. idea ni dari filem citer ape tah aku tengok dulu..

Bukan filem dulu la.. filem yg baru kluar serentak 3 Mei lepas di seluruh malaysia... :D

apa motif letak cctv ni erk?nak kawal attitude student dlm kawasan sekolah ke?kalau letak cctv boleh selesai maksalah ke?maybe boleh lah kot kalau still didalam kawasan sekolah..tapi kalau diluar kawasan sekolah?diluar rumah tanpa jagaan ibu bapa?itu seme bergantung pada murid tu sendiri ....aku rasa projek ni cam bazirkan wang rakyat je...lebih baik buat hospital mental untuk rakyat malaysia pasai ramai sangat sakit mental kat luar nun (bukan gila ok..gila lain)aku rasa ada pekdah gak...atleast kalau pesakit mental ni pulih boleh meningkatkan produktiviti..pasai skang ni ramai pesakit mental yg datang dari golongan professional dan pelajar....majulah sukan untuk negara :D hik hik

Bukan filem dulu la.. filem yg baru kluar serentak 3 Mei lepas di seluruh malaysia...

hoh?

citer aper tu?

hostel?

tu la memang rugi kalo letak cctv kat skolah ... cam FA kata kalo budak nih jenis vandalsim memang hanco la cctv tuh ...

yup..aku pun rasa pasang cctv nih tak bnyak membantu dalam pembentukkan akhlak atau gejala tak baik kat skool tapi aku rasa, dgn pemasangan cctv nih. sedikit sebanyak dapatlah membantu para guru2 untuk memantau murid kesayangan mereka..

kesian gak kat cikgu nih..kerja lebih, gaji tak seberapa...tapi, tanpa mereka, siapalah cerdik pandai kan? :lol:

sape kata gaji cikgu zaman skang tak seberapa pandai2 lah ko ni <_< ..takkan ko tak tgk berita tak tgk tv tak baca paper ....cikgu skang gaji seme mahai2 siap ada elaun itu ini pasai tu seme siswazah2 menggagur zaman skang choose nak ambek latihan perguruan after depa grad walaupon masa dok study dkt u dolu ambek kos lain..cikgu zaman skang bukan macam cikgu zaman dulu...kemudahan susah gaji leh dikatakan cipot lah gak lepas tu nak handle bebudak lagi ditambah komitmen peribadi...tapi elok je budak zaman dulu bile beso jadik baik ..walaupon memantau without CCTV .. :wub: budak skang terlebih teknologi dgn formula tu pasai kena wujudkan CCTV

Edited by akublur

waa..gaji cikgu dah best ek?... maaf la para cikgu, aku tak ikut sgt bab gtaji terkini. :P

btw, bagi aku, cikgu tetap banyak kerja yang tak berbayar, maksud aku, diorang buat sukarela, demi murid2 tercinta. :lol:

sebab tu cctv bagi aku boleh buat diorang rasa lega la skit.. ye la, dari pergi chek kat tandas tuh, baik pantau dari cctv je..

tapi kalu kos mahal sangat, ntahla.. :huh:

bukan filem 3 mei tu la. aku tak tengok filem2 baru tahun ni. ade la cerite pasal nak merompak whatsoever

pasni maybe ade pelajar yang saman sekolah sebab takde privacy.. ye la, macam akublur cakap tu, budak2 dekarang, bukan macam dulu2 punya (time kita muda2 dulu)

Article 3.

Everyone has the right to life, liberty and security of person.

source: http://www.un.org/Overview/rights.html

aku sokong cctv buat kat sekolah.banyak bende buleh atasi.contohnye buleh tengok sape die suke conteng dinding, hisap rokok, buli, berasmara, mengumpat cikgu, tiru time peperiksaan, pancitkan tayar, hisap gam dan bermacam2 lagi. :lol:

ahahaha ..aku dengar x jadik nak letak cctv kat skolah? ..hehe pendapat putera.com diterima ramai ... :D

maybe boleh lah kot kalau still didalam kawasan sekolah..tapi kalau diluar kawasan sekolah?diluar rumah tanpa jagaan ibu bapa?itu seme bergantung pada murid tu sendiri ....

kalo diluar kawasan skolah tu ade kaitan ngan skolah ke?

ni satu jalan untuk setel masalah DALAM sekolah. luar skolah tu cite lain la.

C-Fu, sekolah kat ostrolia ade pasang cctv tak?

ahahaha ..aku dengar x jadik nak letak cctv kat skolah? ..hehe pendapat putera.com diterima ramai ... :D

bersorak lah gengster2 kat sekolah tu bile dengar berite ni.siap buat jamuan besar tu. :lol: patut kenelah buat alternatif lain.nak nanti berepe org mati baru nok buat.

mungkin bila kos pasang cctv dah turun barula diorang akan cadang nak pasang balik kot.. :)