Jump to content
Hackezkk

Cctv Di Sekolah

Recommended Posts

CCTV atasi masalah disiplin pelajar

KUALA TERENGGANU 1 Mei - Kementerian Pelajaran percaya pemasangan kamera litar tertutup (CCTV) di sekolah mampu menangani pelbagai masalah termasuk kes buli dan gangsterisme yang kini masih berlaku.

Ketua Pengarahnya, Datuk Dr. Ahamad Sipon berkata, walaupun langkah itu belum diwajibkan, namun dengan pemasangan CCTV di Sekolah Menengah Sains Sultan Mahmud (SMSSM) di sini, akan menjadi satu permulaan yang baik.

``Saya gembira dengan inisiatif yang diambil persatuan bekas pelajar sekolah itu, Sesma Alumni menyumbang pemasangan CCTV dan saya berharap usaha ini dapat membantu sepenuhnya masalah yang saya sebutkan itu.

``Oleh itu saya berharap, kemudahan yang disediakan Sesma Alumni ini dapat dimanfaatkan sepenuhnya untuk kebaikan bersama,'' katanya ketika melancarkan pemasangan CCTV dan penyerahan sumbangan buku di SMSSM, di sini petang semalam.

Ahamad berkata, anggota masyarakat juga wajar memainkan peranan lebih proaktif dalam menangani masalah disiplin yang disifatkannya sebagai duri dalam daging bagi sektor pendidikan negara hari ini.

Katanya, masalah disiplin seperti buli dan gangsterisme adalah sesuatu yang tidak boleh dibiarkan berlarutan kerana ia boleh menjadi penyakit yang lebih buruk.

Justeru, katanya, penubuhan sebuah jawatankuasa petugas khas di bawah kementerian itu akan menjadi jambatan paling berguna kepada masyarakat untuk membantu kementerian dalam menangani masalah tersebut.

Dalam pada itu, beliau mahukan badan bukan kerajaan (NGO) di negara ini mencontohi Sesma Alumni yang telah memainkan peranannya dengan jayanya bagi membantu bekas sekolah mereka.

``Usaha Sesma Alumni membesarkan gedung ilmu dan perpustakaan sekolah serta membantu meningkatkan kecemerlangan pelajar adalah sesuatu yang amat membanggakan.

``Ini adalah satu perkara yang wajar dicontohi, katanya.

hahahah

sib baik aku dah abis skolah

yang melampaunyer

takkan CCTV sampai RM30K?

fuiyooo

cctv patut >50K untuk institution besar cam sekolah

apsal? ko pandai sangat ke nak bagi 30k?

buat isu..buat projek...ada projek..dapat duit... kenyang anak beranak kroni2 saudara mara... ahaks

sedare sape yang dapat projek tuh cite sket?

sedare sape yang dapat projek tuh cite sket?

ko rase Adegan memanjat tembok.............membakar kereta guru......menampar guru diatas pentas.........mengugut guru ngan bende x elok................dijamin x berulang ke ngan pemasangan CCTV?.............

p/s:Video CCTV tu kalo kite Convert ke format lain cam AVI atau 3GP x leh ke?...........pasal kita kene tunjuk video tu kat mak bapak pelajar tu.............biar diorang tau anak diorang cam mana?

hahahah

Rm30 K leh pasang yang wireless dah

hahahah

nanti ade yg pasang dlm tandas lak

mcm kat skool aku dlu

tp pasang satu hari jer

nape tak pasang lama2 skit

wkakak

cube berenti gelak dan belajar snirik nape orang tak gune wireless untuk cctv pasal bile keluar ayat2 camtu nampak cam bangang lak

kat tandas ada letak tak...????nak detect dak2 skolah hisap rokok kat tandas...yele nak skodeng dak2 skolah apa yg dorang wat kat tandas selain sap rokok....wakaka....

hahahah

aku nak gelak gak

dulik hape aku

wkakakka

btol la kat skola aku dulu

cube tanye bewok

hahahah

aku nak gelak gak

dulik hape aku

wkakakka

btol la kat skola aku dulu

cube tanye bewok

Hackezkk...kat sign ko ada tulis C-fu is my Sensei..tapi apsal korang mcm tak ngam jer? :unsure:

ker mmg gini korang nih?...pening... :blink:

KUALA LUMPUR 3 Mei - Kementerian Pelajaran setakat ini tidak bercadang untuk memasang kamera litar tertutup (CCTV) di semua sekolah berikutan kosnya yang terlalu mahal.

Menterinya, Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein berkata, pihaknya berpendapat apa jua langkah dalam usaha menangani masalah disiplin pelajar perlu lebih realistik serta mengikut kemampuan.

lebih lanjut Utusan Malaysia

30k untuk sume sekolah kat t'ganu kot...

tapi adik aku ckap, memang dah pasang kat sekolah dia, sek sultan mahmud tapi dua je..hampeh.. :P

mane ade 30K ntuk sume skol kat trg

hahaha

konfem tak cukup

peruntukan 5K stiap skoll aku rase cukupla

aku tgk kat satu skola je baru pasang

hummm

skol kat KT

ade ke...

;kalau macam tue amat bagus la...

dan aku memang berharap la benda ini akan terjadi sebab aku dah sakit mata tengok bebudak ponteng sekolah tiap-tiap hari kat sekolah aku nie...

tapi aku rasA tak mahal sangat la kalau die nak letak kat tempat yg biasa diorang pergi buat bende-bende yang tak berfaedah....

tolong aaa letak

takde gunanyer letak cctv bazir duit je .. pendapat aku la

tapi krg kalau ade yg bengang... mesti dia pecahkan cctv tuh... budak2 sekolah ni ade gak yang terejal.. bukan memasing tak pernak jadik budak sekolah dulu... kalau setakat jahanamkan keta cikgu tuh dah perkara biasa dah... cuma yg ekstreem sampai bakar kat dpn rumah sendirik lak tuh... setakat cctv tuh dtg dari belakang libas sekali abis dah... lain ler kalau disealkan ngan suatu yg lebih kukuh... kalau tak memang nak ganti cctv je lah jawab nya...

tapi krg kalau ade yg bengang... mesti dia pecahkan cctv tuh... budak2 sekolah ni ade gak yang terejal.. bukan memasing tak pernak jadik budak sekolah dulu... kalau setakat jahanamkan keta cikgu tuh dah perkara biasa dah... cuma yg ekstreem sampai bakar kat dpn rumah sendirik lak tuh... setakat cctv tuh dtg dari belakang libas sekali abis dah... lain ler kalau disealkan ngan suatu yg lebih kukuh... kalau tak memang nak ganti cctv je lah jawab nya...

kene letak tinggi2 dan tersembunyi dr mata...............

cctv nih bagi aku bagus..tambah pula untuk memantau kegiatan bebudak skolah zaman skg yang ntah hapahapantah.. tapi, yang aku heran, kat trg, memang dah mula cctv nih tapi dia letak kat skolah terbaik negeri trengganu, SBP..

mungkin dia pikir lebih selamat letak kat sekolah SBP dari letak kat skolah biasa... <_<

SBP lagi harem apeerr

hahaha

mcm bewokk

hahaha

snang je

ltak pak guard kat cctv tu

wakakka

ltak fan grill ke hape

takpon tanam je dlm simen cctv tu

bg nampak lens kocik je