Jump to content
wadud

10-pin Boling

Recommended Posts

memag ampang poen terkenal ngan bowlers nyer yang power .. tapi tak semua laa ..

mana bowling alley pun cam gitu ...

aku last season liga, handikap 3 ajer sampai laa habis season .. season nie mcm ada drop sikit ..

semalam main pun average 170 ajer ..

ampang poen kalu nak main hook memang sedap .. tapi spinner pun kalu yang memaain jer, buleh menggemparkan jugek

semalam opponent team aku, handikap 11 .. main average 220 .. tak leh nak cakap apa ..

bowling .. bola sesama bulat, kalau masa tak dibagi .. tak dapek jugek .. letak ler pocket mana pun bola tuh ..

hehe. yo ko camtu. ontah la. den pun x ponah main tourney kek sano. dongar kuek2 semuo bowlers kek situh :lol:

kawan aku memang side income dia main boling ..

aku kira bulan lepas jer aku rasa dia kumpul dekat 10k hasil main boling ..

main kat langkawi dapek no2 dapek 8k

sebelum tuh main one day event dapek ler 2-3k ..

tapi dia punya main tak macam kita .. veru konsisten ..

kawan aku memang side income dia main boling ..

aku kira bulan lepas jer aku rasa dia kumpul dekat 10k hasil main boling ..

main kat langkawi dapek no2 dapek 8k

sebelum tuh main one day event dapek ler 2-3k ..

tapi dia punya main tak macam kita .. veru konsisten ..

wah..... ni kene brguru ni, agak2 nk amik borang kelas bowling ngan ko kt maner??

hhehehehehehe....

peace

aku tak ler terer sangat .. buleh laa setakat lontar2 tuh ..

tak perlu nak borang2 .. kalau nak belajar, aku pun sebenarnya tak reti sangat nak mengajar

wah..... ni kene brguru ni, agak2 nk amik borang kelas bowling ngan ko kt maner??

hhehehehehehe....

peace

kihkihkih. cam kelakor lak. den x roti nak ajor. cam kekok jo nak ajor ekau org ari tuh. keno lak ado si kerolz (member den tuh) kek topi tgk. kalu dio memang teror sbb ponah ngajo budak2 sekolah. ado ilmu boling. den ni guno tenet jo utk belajo boling haha :lol:

kihkihkih. cam kelakor lak. den x roti nak ajor. cam kekok jo nak ajor ekau org ari tuh. keno lak ado si kerolz (member den tuh) kek topi tgk. kalu dio memang teror sbb ponah ngajo budak2 sekolah. ado ilmu boling. den ni guno tenet jo utk belajo boling haha :lol:

heheheheh.... ok la tu dud, aku ngan mmber tu pun dpt tngkap skit asas2 main bowling...

kalo tk, main bedal jer... hehehhehe...

ape2 pun mekasih la bnyk2....

peace

p/s : mcm mner bisnes bowling.. PM aku secpt mngkin.....

hehe. dah pm dah kek ekau

tu basic paling ponting. step (jgn gopoh2 dan nak copek. just jalan releks jo), luruskan tgn (seperti benang yg digantung yg diikat hujungnya dgn pemberat - ia jd lurus dan layan jo pemberat tuh. bukan benang tuh yg hayun pemberat tp pemberat yg gerakkan benang tuh), dada sentiasa selari dgn pin di dopan (jgn teralih ke kiri @ kanan), guna arrow sbg rujukan utk buat balingan dan dot sbg rujukan utk berdiri dan banyak laie bondo yg kono belajar. try usya2 kek tenet tuh. byk artikel2 dan ilmu ttg boling yg leh diceduk hehe :lol:

memang terer korang ...

tu basic paling ponting. step (jgn gopoh2 dan nak copek. just jalan releks jo), luruskan tgn (seperti benang yg digantung yg diikat hujungnya dgn pemberat - ia jd lurus dan layan jo pemberat tuh. bukan benang tuh yg hayun pemberat tp pemberat yg gerakkan benang tuh), dada sentiasa selari dgn pin di dopan (jgn teralih ke kiri @ kanan), guna arrow sbg rujukan utk buat balingan dan dot sbg rujukan utk berdiri dan banyak laie bondo yg kono belajar. try usya2 kek tenet tuh. byk artikel2 dan ilmu ttg boling yg leh diceduk hehe :lol:

memang terer korang ...

memang terer korang ...

hehehehehehhe.....

maner ader terer, patik baru blajar dr guru wadud tuanku....

kire2 nye, sudi2 la tuanku mnjd guru kedua patik tuanku... hehehhe...

wadud, skill hook aku dh ilang la...

hancus... smlm dpt 97 jer.... hahahahahhaha...

malu nye aku... last main straight jer la...

nk kene amik class tmbahan agak nyer...

hehehe..

peace

ekau main jarang2

memang le x ingat dan x menjadi

boling keno training selalu

xpo la. main jo straight. bg biaso tgn lurus ngan step tuh. belajo hook nnt2 le :lol:

pe koba? nnt bulan 5 ni insyaAllah den akan anjurkan laie inter forum tp main team plak. satu team 3 org (pompuan sorang). satu forum leh antor maksima 2 team jo. leh bg reserve team (akan diserapkan jika x cukup 20 team). maksima team utk tourney ni 20 team jo. harap ekau dapek prepare 2 team + backup team utk forum ni yo hehe

laie satu, den ado gak jual barangan boling murah2. baru punyo. leh tgk kek link nih

http://www.carigold.com/portal/forums/show...948#post1224948

so, tyokan la kengkawan kek sini sapo yg nak boli yo. timo kasih