Jump to content
tengkuhaadi

15/april/2006 Hari Terakhir Utk Non Ori Windows User

Recommended Posts

Aku rasa takde apa-apa kot.. Aku baru scan PC aku ada trojan yang dah menyelinap masuk. Terkejut aku sekejap, dah la kebetulan pulak korang bagitau berita ni. Sekarang dah clean dah semua ok.

Electroboy.. cuba hang disable cara manual tengok:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

NoWindowsUpdate = 1

Edited by puteranetwork

Satu lagi kejadian aneh, tadi aku nak login check email kat TMnet http://webmail.tm.net.my/. Boleh pulak lepas login, aku terklik butang Back. Apa jadi? username aku bertukar jadi calmaster. peh... aku rasa baik aku gi tido dulu la.

p/s: Microsoft intip takpe tapi jangan TMnet intip :P

Pemantau peket aku pulak menunjukkan yang port 1024 aku bertubi-tubi nak akses ke Windows Update, padahal automatic updates aku dah disabled:

IPB Image

..contek ke IP 209.208.122.142 (Atlantic net, Florida US) . Dan yang peliknya... several occasions aku nampak ada yg cuba akses ke IP google 216.239.53.99, tapi atas Flag Windows Update. :huh:

Aku tak pernah alert plak benda ni.. tapi benda ni activity normal ke?

puteranetwork: tiada aktiviti di port 135, 139 dan 445

Tapi memang betul, aku try update windows pakai pirated lic. Memang dah block la beb sbb sume product key tu Microsoft dah validate awal2.Tp still boleh guna windows cumanya new info atau update dah takleh download.

ci$#@ tul la microsoft ni..he he he..dah aku takleh update DVD codec...kene [biskut tawar] yg lain la pulak...!!

for more info http://www.bsa.org/malaysia

Edited by keratong104

Tapi memang betul, aku try update windows pakai pirated lic. Memang dah block la beb sbb sume product key tu Microsoft dah validate awal2.Tp still boleh guna windows cumanya new info atau update dah takleh download.

ci$#@ tul la microsoft ni..he he he..dah aku takleh update DVD codec...kene [biskut tawar] yg lain la pulak...!!

for more info http://www.bsa.org/malaysia

ini punya ayat sama bahasa macam ada kenal.... sama itu....

awak punya hal and raga itu hal ada juga pelik coz..

awak punya [lanun] tara boleh update tapi apasal raga bole update...??

electroboy : ko pakai pemantau jenis apa tu?.... cam best jek... bagi aku link untuk donload...

ya.. elok semua member ada ini macam...

itu cadangan mintak ada bagus..

Pagi tadi dalam pukul 4:00 pagi rasanya ada update dari Windows (aku set WindowsUpdate automatic and yes, it is P* version).

Lepas reboot, masih lagi boleh akses Windows, dan masuk Internet, dan korang pun boleh nampak posting aku ni.

Sekian melaporkan. Heheheh.

Edit:

electroboy : ko pakai pemantau jenis apa tu?.... cam best jek... bagi aku link untuk donload...

Macam ethereal je tu.

Edited by DarkWan

tiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu tebabo!

setakat ni aku monitor paket dengan connection takada apa yang mencurigakan. dan aku masih boleh bukak windowsupdate guna browser IE dengan cara orang jawa.. ohkhokohkohkohkoh

tiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu tebabo!

setakat ni aku monitor paket dengan connection takada apa yang mencurigakan. dan aku masih boleh bukak windowsupdate guna browser IE dengan cara orang jawa.. ohkhokohkohkohkoh

Heh, ada orang pakai cara jawa lagi ke? aku suka pure cr@ck ke dll file tu.

Ye tepat sekali Darkwan, tak networking la kalau pakai windows tapi takde ethereal.

http://www.ethereal.com/download.html

Tambah lagi: Puteranetwork.. aku dah guna registry and Group Polices cpanel untuk 0 kan windows update.. but masih ada port yg nak access atas flag windows update.. takpe lah nanti aku further investigate.. busy la sekarang. :P

Edited by azuan

ha kan dah kena delete. tula bawak lagi budaya keluarga ko masuk sini. waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ah ahahahahaha.

electroboy: cara orang jawa yang paling sopan santun, dan lemah lembut :lol:

puteranetwork: memacam la ko. cuba check tmbill.tm.net.my mana tau baki akaun ko jadi -RM1024 ka? hokhokhokhokhokhokohkohkoh

hahhhahaha mekrosof ni sayang kat kitER kitER ni la. kobondo la takut sangat. aku tunggu je winapdet tu sampai. lepas apdet ristat aku tersenyum sendirian melihat windows ku masih berfangsi. hadu kemana la sangat dia nak block. :lol:

saya rasa tred ini dah boleh close coz date dah pon tamat...

semoga setiap apa yang berlaku menjadi peniktibaran buat kita semua.. terutama saya sendiri.

tq

Ahaha. False alarm macam ni kadang2 buatkan sesetengah orang work out sikit. Thanks to my ignorant then. Lalalalala ..

Ahaha. False alarm macam ni kadang2 buatkan sesetengah orang work out sikit. Thanks to my ignorant then. Lalalalala ..

Hehe.. betul tu.. tengah ngantuk study pagi buta, saja dok depan com sebelum nak tido... refresh page putera.com.. nampak thread ni and puteranetwork alert ada activity di com dia.. apa lagi tak jadi tido terus terbeliak mata setengah jam layan benda ni.. last2 takleh tido sampai lepas subuh... ohkohokhokhokh.. haii nasiblah hobi camni... :P

aku x kisah sgt nak beli original tu............ttp tang kene activate pakai internet yg aku malas bangat..........kang kalo x diactivate leh pakai 30 hari jer..........giler ke hapa?

p/s:sesape ade cube join Microsoft One Care?.............leh download x latest patch ngan update?

Satu lagi kejadian aneh, tadi aku nak login check email kat TMnet http://webmail.tm.net.my/. Boleh pulak lepas login, aku terklik butang Back. Apa jadi? username aku bertukar jadi calmaster. peh... aku rasa baik aku gi tido dulu la.

p/s: Microsoft intip takpe tapi jangan TMnet intip :P

aku pun dia kuar user=calmaster gak kat address atas tu kan bila back

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...