Jump to content
C.Ronaldo

Official We & Pes Gamer @ Putera.com

Recommended Posts

weh, aku tak main lagi yg 10 punyer.banyak ke tambahan bende baru dlm tu?untuk create player ade bende baru tak?

Huhu..orang temerloh pun dah beli game nih..tapi awok nyer tuh,cam bukan WE 10 yg betui je..koi, ehemm, aku x sabar nak main WE 10...tapi nak usha kat ampang point,riso bukan we 10 yg betul jer..nantilah,ajak sylbilassys angkat kat sungei wang ke..huhu...

betul kata kau...Batista kat Terengganu pun dah beli...yg kita kat KL masih belum merasa...kalau kau org dah beli kat sungai wang bagilah saya tahu...saya pun nak beli kat sana...

Huhu..orang temerloh pun dah beli game nih..tapi awok nyer tuh,cam bukan WE 10 yg betui je..koi, ehemm, aku x sabar nak main WE 10...tapi nak usha kat ampang point,riso bukan we 10 yg betul jer..nantilah,ajak sylbilassys angkat kat sungei wang ke..huhu...

koi rase2lah memang betuiler ckp ko 2.

koi tgk artgrafik pada dvd lain macam je.

cam burn sendiri je.camner nak beli yg

sahih WE10?.kena kontek batista ni.

batista,tlg belikan WE10 utk koi blh?.

nanti koi bank-in ongkosnya.kalau ko

sudi,sms koi.cek PM.

p/s:TIPAH TERTIPU...

betul kata kau...Batista kat Terengganu pun dah beli...yg kita kat KL masih belum merasa...kalau kau org dah beli kat sungai wang bagilah saya tahu...saya pun nak beli kat sana...

Yessss..aku ngan sylbilassys,baru je balik dari sungai wang..dah angkut WE10..singgah umah dier kejap,testing...besh..memang besh..

lagik besh sebab aku dapat kalahkan syl..memang lagik smooth aa,pergerakan WE10...beli jangan x beli..

Yessss..aku ngan sylbilassys,baru je balik dari sungai wang..dah angkut WE10..singgah umah dier kejap,testing...besh..memang besh..

lagik besh sebab aku dapat kalahkan syl..memang lagik smooth aa,pergerakan WE10...beli jangan x beli..

saya pun baru balik dari Sungai Wang...tapi saya masih belum test...sebab tv di luar dah rosak dan masih belum beli...jadi tv kat bilik saya kena sementara letak di luar...akhirnya dapat juga WE10 ni... :lol:

tak sabar2 nak test power ni...tapi biasanya saya akan edit jersi,nama player,nama kelab dan dll sebelum main...malam ni tak dapat tidurlah layan game ni... :P

So tujuan aku bukak topik ni saja nak discuss la setup yg ko orang yang biasa guna untuk main game ni

1. Jenis Formation

2. Ability and attribute setup

3. Player setup ( manual, semi auto, fix )

4. Combination button utk freekick, shoot, dribble, passing etc.

to Batista,nagakeciks dan sylbilassys...

yg kau org beli tu PAL ke NTSC???...yg saya beli kat Sungai Wang tu NTSC..tapi takleh main kat PS2 saya...buka je keluar screen browser...kalau dapat load pun separuh je...lepas keluar screen PS2 terus gelap...sekarang ni saya tak tahu DVD tu rosak ke atau masalah konsol...kecewa betulah... :(

tgh donlot skit lg nak abis ni..yg ni siap dah "dipatchkan"...ada logo jersi + english+update..pas ni nk burn..

apsal ler mule2 kuar dh versi jepun.

aah. pc version bila nk kuar? WE9 pc pon lambat kuar

koi rase2lah memang betuiler ckp ko 2.

koi tgk artgrafik pada dvd lain macam je.

cam burn sendiri je.camner nak beli yg

sahih WE10?.kena kontek batista ni.

batista,tlg belikan WE10 utk koi blh?.

nanti koi bank-in ongkosnya.kalau ko

sudi,sms koi.cek PM.

p/s:TIPAH TERTIPU...

kepada honam77....sabar skit lg kuar lah game tue..sabar2 yg hairannya 3may baru kuar fifa wc 06 kt kterengganu..tapi akudah rasa kt ps2...yg penting gameplay xleh beat we10....tapi aku stilltunggu pes6...xpaham commentary..apa dia blebel ntah...

skrg nie aku cuti sem....2 bulan stgh lg....pastu rumah aku dah ader tenet streamyx..xpayah aku g cc lg...blehlah aku aktifkan diri ngan korang sumer...

kepada honam77....sabar skit lg kuar lah game tue..sabar2 yg hairannya 3may baru kuar fifa wc 06 kt kterengganu..tapi akudah rasa kt ps2...yg penting gameplay xleh beat we10....tapi aku stilltunggu pes6...xpaham commentary..apa dia blebel ntah...

skrg nie aku cuti sem....2 bulan stgh lg....pastu rumah aku dah ader tenet streamyx..xpayah aku g cc lg...blehlah aku aktifkan diri ngan korang sumer...

WE10 jumpe dah.tp xse nak beli.bimbang kalu2 kena tipu lg.

koi tgk cover,cam yg soheh punyer.baik koi tunggu PES6 jo.

beli hok WE10 nanti xpaham dia kece mende plak.

Edited by honamd77

rumah kau baru pasang streamyx???...ingatkan dah lama kau ada...sebab kau selalu lepak sini...rajin juga kau ni pergi cc... :P

bestlah macam ni...sebab kita boleh selalu bincang pasal game... :lol:

beres C.Ronaldo....kita bincang sama2...aku mikir gok drp g cc baik psg streamyx..skrg nie dah ader streamyx kat rumah..donload torent larrr...hhehehehe

tapi skang nie aku tgh cari torrent we10 versi pc..korang ader aper info x....

Aku ikut kira,berat hati gak nak membeli..sbb,agak membazir..pasnih nak angkat PES6 plak..tapi,ati aku cakap,xpelah.."Kite enjoyyy"...So, sylbilassys angkat,aku pun angkat..memang xpaham mende commentator merepek, tapi belasah je lah...nak change player pun pening..huhu,antara part yg besh,masa defend..blh lari mengundur,so lagik senang nak defend...tuh yg sylbilassys xleh kalahkan aku..hahaha.. (padahal,dia titik aku 2-0,30 dulu, second half baru aku kejar balik...pastu menang tipis,3-2,4-3...) .. aku Insyallah bulan 6 nanti,pindah puncak jalil,so susah aa nak tourney ngan sylbilassys lagik...

saper ader jumpa torent we10 pc...pm aku leh tak...dah desperate nie hehehhe

Lahai PES & WE same company maker maa ( KONAMI ) nape ko boleh kata WE tiru PES. Setau aku PES yg tiru WE. Amendela.....................

aku rasa 2-2 teori korang yg salah...

Winning Eleven dan Pro Evo socer adalah game yg sama,

nama je yg lain sbb its based on region and language,

mcm resident evil ngan biohazard, benda yg sama kan?

utk pasaran Jepun dan China or let say most of Asia and Australasia,

diorng guna nama Winning eleven,

its the same gameplay, rosters and update...interface mungkin modified siket kot

yg totally diff is language dan nama,

Win E mostly ada Japanese text or commentator atau kedua2nya skali

PES digunakan utk pasaran Europe dan US America,

benda yg dimain dlm Win E same je ngan PES,

antaramuka je beza siket.....

PES biasanya full english language (commentator and text)

benda ne semua apply kt PC, X-Box or Ps2 version....

gameplay kalo lain pn mungkin sbb ada sesetengah developer dah wat update or patch,

apa2pn aku ingat nak main PES5 yg amysuraya (Saiful) jual...

sbb yg tu update terkini,

erk....Win E 10 tu text ngan commentator Japanese kan? tak best la...

Edited by ekmal

aku rasa 2-2 teori korang yg salah...

Winning Eleven dan Pro Evo socer adalah game yg sama,

nama je yg lain sbb its based on region and language,

mcm resident evil ngan biohazard, benda yg sama kan?

utk pasaran Jepun dan China or let say most of Asia and Australasia,

diorng guna nama Winning eleven,

its the same gameplay, rosters and update...interface mungkin modified siket kot

yg totally diff is language dan nama,

Win E mostly ada Japanese text or commentator atau kedua2nya skali

PES digunakan utk pasaran Europe dan US America,

benda yg dimain dlm Win E same je ngan PES,

antaramuka je beza siket.....

PES biasanya full english language (commentator and text)

benda ne semua apply kt PC, X-Box or Ps2 version....

gameplay kalo lain pn mungkin sbb ada sesetengah developer dah wat update or patch,

apa2pn aku ingat nak main PES5 yg amysuraya (Saiful) jual...

sbb yg tu update terkini,

erk....Win E 10 tu text ngan commentator Japanese kan? tak best la...

100% aku sokong..tapi biasa we ngan pes aku lebih tunggu pes sbb it's english pastu player's roster updated skit

betul juga kata kau Batista... :lol:

hehe..aku malas nak mnunggu..tapi berbaloi aa kemalasan aku tuh..sbb memang pueh ati aa WE10 nih..still ade 2-3 mende yg kurang,tapi banyak gak improvement..malam tadi gi umah sylbilassys,amik MyKad reader,sempat layan 4 match...hehehe..tapi kalah aku ngan sylbilassys malam tadi..siut

hehe..aku malas nak mnunggu..tapi berbaloi aa kemalasan aku tuh..sbb memang pueh ati aa WE10 nih..still ade 2-3 mende yg kurang,tapi banyak gak improvement..malam tadi gi umah sylbilassys,amik MyKad reader,sempat layan 4 match...hehehe..tapi kalah aku ngan sylbilassys malam tadi..siut

Hehehehehe.....

Berbaloi gak den training 2 -3 skill kek WE10 nih. Setakat nih, banyak gak training yg diprovide oleh Konami tapi nak carik hampeh...(bhs Jepun). Training paling best, freekick...banyak cara dah di add. Semlm den mng ngan naga .... hehehheheh , tapi cara score cam tak berapa best, lom dapat skill yg best best lagik