Jump to content
niezah

Blajar Java

Recommended Posts

hi...dis my 1st time in ur channnel....sbnrnya nie pun 1st time kna blaja java..

mmg pening sgt...tak tau nak catch maner satu...emmm...boleh tolong tak??? smile.gif

aku pon budak baru gak tongue.gif anyway untuk belajar Java ni. Aku cadangkan kau mula dengan penggunaan variable, kemudian belajar plak pengunaan JOptionPane. Pastu Array.

Bila dah mahir, belajar lak guna JFrame, JApplet dan sebagainya. Kalau berminat, aku ada buat laman web belajar asas java - http://shidi.mirrorz.com cool.gif

hi...dis my 1st time in ur channnel....sbnrnya nie pun 1st time kna blaja java..

mmg pening sgt...tak tau nak catch maner satu...emmm...boleh tolong tak??? smile.gif

aku pon budak baru gak tongue.gif anyway untuk belajar Java ni. Aku cadangkan kau mula dengan penggunaan variable, kemudian belajar plak pengunaan JOptionPane. Pastu Array.

Bila dah mahir, belajar lak guna JFrame, JApplet dan sebagainya. Kalau berminat, aku ada buat laman web belajar asas java - http://shidi.mirrorz.com cool.gif

thanks shidi but kali nie aku kna blajar guna JAVA...so far sumernyer ok tapi aku

tak tau camner nk improvekn lagik aku punyer pemahaman...setakat nie aku

jas buleh buat coding yang simple2 jer...tapi bila kena putar skit abis lingkup...

ko tau tak pasal JAVA?aku nak ko jadik mentor aku...hehehe....

blaja java sama je cam blaja OOP yg lain. start dari asas 'Hello World' sehingga lengkap fudamental. boleh dapatkan bantuan banyak buku teks di pasaran, tak pun download je e-book di internet.

Lepas dah mahir fundamental, boleh try buat application plak guna java untuk mantapkan asas yg dah ada.

thanks shidi but kali nie aku kna blajar guna JAVA...so far sumernyer ok tapi aku

tak tau camner nk improvekn lagik aku punyer pemahaman...setakat nie aku

jas buleh buat coding yang simple2 jer...tapi bila kena putar skit abis lingkup...

ko tau tak pasal JAVA?aku nak ko jadik mentor aku...hehehe....

apa maksud kau kod yang simple? kalau ikutkan semua simple je tongue.gif aku jadi mentor? hehehe aku tak terer sangat pong... tapi sudi membantu sekadar terlarat ah cool.gif

sampuk ckit,aku guna jcreator utk buaat codding java,apa syntax nak clear screen dlm java?

soklan paling popular di mana2 java forum. tak salah aku dulu pun ada org pernah tanya soklan ni. sebenarnya takde function java nak buat clear screen cam c++ leh buat tu... ... ramai guna teknik brute force buat newline \n sampai tak nampak line atas..

ada gak di forum2 yg suggest guna cls dari JNI function.. tp aku pun tak pasti guna camne...

JNI function:

http://java.sun.com/j2se/1.4.2/docs/guide/.../functions.html

p/s: guna for loop buat newline bebanyak tongue.gif

hurmmm...

aku wat JAVA gune netbeans...snang gler beb..complete siap compiler lagi..kalo tgh coding,ade error,die ckp life..pastu ade library utk mehod d sbgainya..so korang x yah nak hapai kod java nih...mmg smart ar..

for more information, http://www.netbeans.org

java kan skang fully open sos!!!so,korang leh donlod software netbeans ni free jerk..

nebeans ni sun beli...pada mulenye ianya hanyalah projek budak u...hehe...

so try la netbeans ni..sure korang suke javaa ni..

p/s:betulkan kalo aku salah.. :D:D

kuasai konsep Object Oriented..

nampaknya anda tidak berapa paham tentang konsep pengaturcaraan..

semua (almost) pengaturcaraan boleh dibuat menggunakan notepad kerana ia adalah ditulis dalam text file.. iaitu file yang boleh difahami oleh manusia (biasa) .. kemudian tugas compiler akan menukarkan text file tersebut kepada file binari (terdapat sub2 process dalam kejadian ini).. text file tersebut boleh diedit dgn text editor sperti notepad.

Saya assume anda pernah mengaturcara dengan c++ atau c menggunakan Micrososof visual c atau borland ke.. code yang anda tulis itu adalah text file juga ..cuma program tersebut mempunyai built in text editor dan compiler dalam satu interface .

dalam hal java ni.. diorang memberi kebebasan (sebenarnya malas kot aku rasa) kepada kita utk memilih text editor kegemaran kita.. tugas diorg menyediakan SDK yang salah satu fungsinya untuk mencompile program yang telah kita tulis

aku nak tanya kekawan semua. aku nak convert kan / dapatkan koding fail class kepada dot java.

bagaimana nak tukarkan semula fail class kepada fail java. supaya boleh lihat aturcaranya. minta bantuan sangat.

terima kasih