Jump to content
mykomuniti

Komuniti Laman Web Sekolah Di Malaysia

Recommended Posts

ada jugak RACIST PROCESSOR sesat dalamni. takpayah la bawak kefanatikan ko masuk sini.

mykomuniti: kenapa tak sponsor untuk putera.com? atau offer yang paling murah untuk putera.

rasanya 5Gbps (b kecik) bandwidth sebulan tu memang mencukupi tu.

bukan tak nak nie server baru.. tak tau lagi aper akan jadi di masa akan datang...

Bayangkalah kalu putera.com pakai server eden yg baru eden boli... tetiba plak server nie down.. 2 3 ari...

mampuih aden kena templak.. ngan ahli2 putera.com

p/s eden baru tukar domain name ker server baru pon... diorang dah komplain macam2 ...

mykomuniti,

server yg baru ni akan kekal abadi ke?

aku dah nak start promote dah ni...

hehe...korng, meriahkanla forum aku kat bawah tu...utk pengumpul2 dan penganalisis industry handset sajo....hehe...promote2...

ada apa2 yg tak kena, PM la daku...

server baru nie akan kekal abadi ... kalu Amerika tak kena serang...

dan akan di tambah dalam beberapa bulan lagi dengan server2 yg baru

os window ( cari 2 server lagi ) = 1 untuk backup dan 1 lagi.. untuk web hosting tak kiralah coporate ker

os linux/unix ( cari 3 server lagi ) = 1 tuk streaming , 1 tuk. download sampai kering dan 1 lagi untuk web hosting dan training..

tapi mungkin lambat sikit kot dlm 2 6 bulan lagi... pasal kojer belambak...

emmm ..forum aje ke ..baik ko buat sekali review tellpon tu ..kan best

nape aku x leh masuk ek ...

ps: mykomuniti biler sever akan stabil ?

server dah stabil dah.... mulai ari nie....

cuba kor try balik... kalu tak bleh gak PM aku...

tapi aku tengok kor dah edit dah site kor tue...

agro-ict.online.net.my

P/S kalu korang ader aper2 hal tuk aduan PM aku atau call 012-646-5153 ( kalu mak aku angkat korang jgn terkejut plak.. pasal aku nie tak suka sangat pakai bimbit nie.. jadi aku bagi mak aku pakai )

Bagunkan Laman Web korang secara besar - besaran... ( target aku 3 bulan kalu lebih tak per tak rugi pon )

bagi korang yg nak test hosting eden

Tak reti2 nak PM...

p/s otak pikir yg taip ayat yg gempak2.. bila dah taip lupa plak.. he he he

muhahahaha ..jgn la promote dulu ..haiya ..aku lom abis gi edit ..hahahahah sedey...

betul ke dah stabil kire lepah nie ..xde la perlu backup secara mengejut ek ..

arget aku 3 bulan kalu lebih tak per tak rugi pon

free ke xde cas dikenekan ?

betul ke dah stabil kire lepah nie ..xde la perlu backup secara mengejut ek ..

ler stabil ler pasal domain nie dah tak kacau dah... pasal dah ader domain lain...

free ke xde cas dikenekan ?

ader ler ... caj skit.. pasal maintenen

yg 3 bulan atau lobih tue.. adalah untuk promote seluruh site yg mengunakan subdomain online.. ker seluruh dunia... kat situ nanti untung sama2 rugi.. eden ler kena tanggung...

he he

p/s nak tau lebih tunggu jerlah ari kemunculan nyer..

emmm ..forum aje ke ..baik ko buat sekali review tellpon tu ..kan best

nape aku x leh masuk ek ...

ps: mykomuniti biler sever akan stabil ?

aku start ngan forum dlu... aku tak sempat lagi la nak mengedit joomla...dlm cadangan gak tu nak wat review...korang jom la pakat join ramai2...nanti aku bagi jd moderator selama 2 bulan...hehe...lps tu baru wat pilihanraye.... :P

aku start ngan forum dlu... aku tak sempat lagi la nak mengedit joomla...dlm cadangan gak tu nak wat review...korang jom la pakat join ramai2...nanti aku bagi jd moderator selama 2 bulan...hehe...lps tu baru wat pilihanraye.... :P

baguis2 teruskan usaha... pas aku setle aku punyer kojer nanti aku join kome... pakat ramai.... jadi gergasi info kat dunia site nie.....

baru gempak skit...

dah leh pakai ke? nak pakai yg mane satu? yg online ke senimanjalanan tuh? kalo yg online,asal aku takleh login ke cpanel? :huh:

dah leh pakai ke? nak pakai yg mane satu? yg online ke senimanjalanan tuh? kalo yg online,asal aku takleh login ke cpanel? :huh:

yg online.net.my... ok

aku dah antar... keterangan kat kor.... apesal tak bleh masuk....

ok chau :D

Perhatian kepada semua pengguna2 nama subdomain online.net.my ( server Baru )

minta maaf banyak2 pasal korang tak bleh masuk kat akaun nie... pasal aku sendiri pon tak tau kenapa...

org teknikal kat tempat aku beli nie... tak jawap2 lagi email aku... :(

Dalam perjanjian dier tulis kalu server nie down melebihi 24 jam maknernyer aku bleh ambik balik payment aku....

jadi aku rase baik aku ambik .. balik payment aku tue... cari dedicated server yg lebih baik...

pasal tak best aa kan ..aku nak sewa dedicated server kat diorang lame2 sampai aku tua.. tapi camnie lak jadinya aku sendiri pon tak bleh akses akaun aku...

siaper tak benggang beb......

ok sekali lagi aku minta maaf kat korang pasal..... bonda nie.....

tapi yang best tue... server lame aku ... stilll beroperasi.... tanpa ader cacat cela... kecuali slow skit... he he he

Setelah 2 tahun lebih aku mencari.... korek lobang sana.. korek lobang sini.. dan banyak kali di tipu oleh pembekal2 web hosting dari dalam dan luar negara.. dan dah beratus2 biler campur jadi ribu.... akhirnya aku menjumpai sebuah service web hosting baik...

kalu di ikutkan masa aku Tingkatan 3 dulu sampai skrg nie aku dan test dekat 30 pembekal2 web hosting secara pukal....

banyak yg tak berapa baguis perhikmatan mereka.. pasal diorang nie tak derect terus kepada server diorang...

Jadi sekarang nie server yg aku beli.. derect terus kepada pembekal... dier...

jadi kalu ader aper2 hal.. sonang aku nak contact.. admin dier...

PERHATIAN

kepada korang yg aku pernah setup akaun dier dulu ( trial version ) aku akan setup lagi sekali kat server baru aku ini...

tapi dengan syarat korang mesti ader nama domain sendiri pasal domain online.net.my nie aku selalu pakai jadi korang yg guna nama subdomain nie akan selalu di gangu oleh problem yg selalu aku buat sendiri... he he he

jadi sekiranya korang ader domain name sendiri korang tidak akan di gangu oleh aku he he he

Ok... aku akan setup akaun baru korang malam nie ( trial version )

tempoh aku bagi 1 minggu untuk cari domain name korang sendiri..

tak kiralah korang pakai domain name free kerr...

korang beli kat tempat lain ker...

atau korang bleh beli ngan aku... sobab sekarang aku dah jadi Reseller Domain name

harga bagi .com/.net/.org RM 32.00 aku jual

korang bleh kontrol domain name korang bila2 masa korang nak.. tanpa perlu YM/email/sms korang punya pembekal web hosting.. amacam menarik tak tawaran aku nie.... ( korang bleh tukar pagi2 buta masa org semua tengah tido... )

nie demo kontrol panel server baru aku power dan mengancam ( aku takkan usik atau godek server nie )

www.shop29.com/cpanel ( skrg nie mungkin tak bleh pakai lagi pasal aku baru jer change aku punya DNS dier )

nama pengguna : shop29

katalaluan : 123456

Tapi harga hosting baru nie aku jual RM 18.00 ringgit jer setahun *hosting sahaja ( bagi yg dah ader akaun ngan aku jer yg takder tengok bawah.. )

bagi yg tak pernah ader akaun aku jual RM30.00 ringgit ( hosting sahaja )

atau

hosting + domain RM 50.00 sahaja..

Ok berbalik kepada server hosting aku yg baru nie...

nama site dier

www.skyline-webhosting.com

syarat2 dier korang bleh baca kat

www.skyline-webhosting.com/syarat.html

kalu berminat bleh beli... tapi macam biasa aaa aku akan bagi trial version dulu... ( puas ati baru beli )

pasal server dulu2 tue aku tak berapa gerenti tu pasal aku tak mintak duit kat korang just trial2 jer...

yg server nie.. aku takkan ubah2 korang punyer system... walau seinci ponn ok...

kalu ader aper2 aku terlepas pandang korang nak tau tapi tak tau ... tak reti2 nak mesej aku...

bolan dopan plak kalu aku ader masa aku promote aku punyer server baru ( window2003 ) ,,, macam biasa... trial dulu baru beli... tapi server nie mesti ok punyer pasal ... aku dah monitor server nie.. sojak azali lagi...

p/s lupo nak cakap server nie di lengkapi ngan Fantastico,Laju, mempunyai SSH ( aku bagi kepada sesiaper yg aku percayai jer Yg lain bleh di pertimbangkan... ) dan lain 2 lagi dengan erti kata lain cuba dulu baru tau... ok...

lagi satu sebelum membeli sila baca syarat2 dier..

Edited by mykomuniti

konfom ke nie ...betul x de prob ?

2G je ke ?

kalu dah betul betul stabil dan power baru aku beli ..kalu masih ade prob ..ade jaminan wang dikembalikan x ?

aku dah gune trial so ..aku cume nak jaminan server nie stabil je .

Edited by umai21

ok kali nie tak der prob dah... jaminan dari aku.... full kalu ader pon tuk upgrade cth : upgrade Apache/1.3.34 ke 1.4.44 he he

tue pon akan di beritahu dahulu sebelum upgrade di jalankan...

pasal 2GB tue Trial ler nak up ler nie pasal aku tadi ador kojer kena balik kampung kat sungai buloh... kenduri daaa.... tak pegi kenduri kerr... :lol:

sesiaper nak beli domain name eden ader jual

RM 32.00 .com/.net/.org

- bleh kontrol sendiri tak perlu susah2 biler nak tukar.. DNS server

he he

arghh

aku tak faham skang nih

so skang

aku nak yg mcm asal dulu

online.net.my

kalo aku nak .com + hosting RM50 ker?

arghh

aku tak faham skang nih

so skang

aku nak yg mcm asal dulu

online.net.my

kalo aku nak .com + hosting RM50 ker?

camnie lerr

kor nak pakai online.net.my kannn tapi malam nie tak bleh lerr

pasal aku tak bleh tukar dns dier.. kena tunggu. pengesahan dari admin dier dulu....

ari isnin nanti baru bleh tukar...

pasal aku tak dapat kontrol domain tue.. hanya admin dier jer bleh tukar.. tue yg boring tue...