Jump to content
Sign in to follow this  
Pandamonium

1 Gb/s Adsl

Recommended Posts

Akum.. den buka topik di sembang ni pasai den nak tanya

adakah ADSL leh mencecah speed 1Gb/s?

soalan nie timbul apabila kawan den menyatakan dia dapat speed tersebut...

Banyak kali den kata kat dia.. maybe Win error.. dia x nak caya.. siap kutuk Geng Putera lagi....

Berdasarkan pengetahun yg den ada... X MUNGKIN la dapat speed tu..

tetapi.. manusia bukannya sepurna.. . jadi.. nak tanya la pada yg pakar....

kalo nak PANGKAH budak tu..

nie id dia...

[email protected]

lawak la kawan ko nie...cakap kat die even ADSL2 support up to 12mbits je and kalau ko pakai protocol ITU G992.5 pun ko hanye leh dapat 24mbit tapi utk orang yang duk lebih kurang 5000 feet ngan DSLAM..dengan teknologi sekarang mmg tak mungkin die dapat speed tue..

kalau ko pakai gigabit ethernet pun ko hanya dapat 500mbit per direction bukannyer 1 gigabit per direction as people would normally assume..

tak perlu la pangkah kot budak tu..just cakap kat die..banyakkan membaca je..

thanks blink.gif

bukan bewak la.. tapi berook...

oi.. dia kata dia guna download manager.. dan tertulis 1gb/s kat download speed...

sekang nie.. humm.. x der screen shot da...

nak tanya la.. apa yg menyebabkan benda camneie berlaku?

i dont know..maybe some bugs in the software..entah la..ko suh la die bagi screen shot..aku nak gak tgk...pastu leh tau kat mana yang ade problem tu sampai bole display 1gig nie..susah la kalau nak teka tanpa tau what is happening..

Hohoho.. bila si kawan kita x cukup ilmu didada nak Krek...

heheh.. kan dah kena...

Jap.. nak bagi C-Fu sound dia.. hehe... Ayat C-fu paling pedih yg den pernah kena...

kalo connection network card, aku percaya.. kalo broadband, 100% aku x caya, terutama kalo guna broadband kat malaysia nie... munkin dia pakai network card jenis gigabit.. sebab tu tertulis kat sibu 1Gbps

i dont know..maybe some bugs in the software..entah la..ko suh la die bagi screen shot..aku nak gak tgk...pastu leh tau kat mana yang ade problem tu sampai bole display 1gig nie..susah la kalau nak teka tanpa tau what is happening..

macam abg aku la dulu masa pakai dial-up. bila dia run winamp3 pastu connect dial up .. speed jadi 112kbps. pastu bila aku nk guna dialup .. dia suruh aku buka winamp dulu baru connect. kalau tak connection cuma 49.2kbps laugh.gif

kalo connection network card, aku percaya.. kalo broadband, 100% aku x caya, terutama kalo guna broadband kat malaysia nie... munkin dia pakai network card jenis gigabit.. sebab tu tertulis kat sibu 1Gbps

aku setuju, rasanya dia tengok kat connection network card tuuuu.... so kalau itulah rujukkannya, mmg patut dia perasan le, kesiannn...

hehe.. tapi.. masalah nyer.. dia pakar kom gak....

dulu den berguru ngan dia.. sekang nie den dah setaraf ngan dia...

hehehe... tu la... org dah kata kat dia.. maybe win ERROR.. x nak caya..

sekang nie... bila dah tanya tmnet...

Terus diorang gelak.... hahaha!!!

Ko sorok la muka ko tu kat dalam tobang jamban...

hehe.. tapi.. masalah nyer.. dia pakar kom gak....

dulu den berguru ngan dia.. sekang nie den dah setaraf ngan dia...

hehehe... tu la... org dah kata kat dia.. maybe win ERROR.. x nak caya..

sekang nie... bila dah tanya tmnet...

Terus diorang gelak.... hahaha!!!

Ko sorok la muka ko tu kat dalam tobang jamban...

oo die pakar komputer rupanyer..patut la die leh dapat speed 1 gig tue..dulu ko berguru ngan die ke?kesian kat ko...oo maknanyer sekarang ni ko dah setaraf la ngan die ek..well that makes you one of pakar komp jugak la kan...kalau mcm tue bole la aku blajar ngan ko?bole tak? biggrin.gif

Hahaha kata bangang kan marah plak.. wei ko suruh dia bukak manual modem yg dia pakai tu. tgk maxspeed yg modem tu support tu berapa? setakat ADSL biasa ni max speed 8mbps je kalau modem HSPDA tu pun setakat 14mbps..

ko nak berguru ngan den ye polyfuze_0411?

umm.. maaf la.. den x leh ajar org dengan hanya mengunakan gambar dan text.. den hanya leh mengajar mengunakan lisan,pergerakan dan visual..

tapi.. ko leh belajar ngan brader cfu kita....

Hehehe.... baru tadi dia bukak manual modem...

den baca ngan jelas kat dia...

This is the most powerful modem ever(tambah jer)

you may connect to the internet at maximum speed(24mb/s)

pastu.. ala.. org dah malu nak buat apa lagi.. diam jer la...

dont worry aku bukan nak berguru dengan ko..im just being sarcastic...sbb ko indirectly cakap ko ni dah tahap pakar komp..tu je.. biggrin.gif

aku macam kenai jerk qoute kat footer ko polyfuze... sape ekk?

kat bawah tu baik punye ccna,ccnp, msce lagi tu..

tak de luit la nak amik bebende tu .. aku ada spm jer ..

btw.. tak kira la speed berapa pun stimix nih janji bleh connect ke internet jerk, kira bersyukur lah...

fyi..

aku dah activate stimix kat umah aku, punye la payah nak activate.. ( org exch server datang 4 kali, org tmnet datang 4 kali .. ) ... tu tak puas ati lagi tu ..

main kejap pah tu dc .. tapi ada selang masa gak la..

jarak umah aku ngan ex server 5.35 KM ..

Edited by psychoX

kat bawah tu baik punye ccna,ccnp, msce lagi tu..

tak de luit la nak amik bebende tu .. aku ada spm jer ..

btw.. tak kira la speed berapa pun stimix nih janji bleh connect ke internet jerk, kira bersyukur lah... 

fyi..

aku dah activate stimix kat umah aku, punye la payah nak activate.. ( org exch server datang 4 kali, org tmnet datang 4 kali .. ) ... tu tak puas ati lagi tu ..

main kejap pah tu dc .. tapi ada selang masa gak la..

jarak umah aku ngan ex server 5.35 KM ..

cert tu tak melambangkan pape pun..cert tak penting yang penting ilmu tue..tak kisah bro psychoX ade SPM pun..tapi one thing for sure..ilmu n experience bro lagi penting dari sekeping kertas yang ade tulih mcse or ccnp

menda nie untuk fast track naik pangkat n gaji jer..sebab tu la sekarang nie aku nak kejar RHCE ngan accredited system engineer HP biggrin.gif <----- sangat la materialistik n ambitious

yup asal dapat broadband tu pun dah bersyukur dah..ingat lagi masa pakai 28.8 kbps dulu..kalau nak download file 200MB tu sehari dua laa..bil pun melambung tinggi...main online game pun lag giler...

tapi bersyukur ni bukan satu alasan untuk TM untuk tidak upgrade dorang nyer infra n service

Edited by polyfuze_0411

yup betul tu .. aku sokong.. ia bukan satu alasan utk TM utk tidak menghiraukan kesusahan org yang guna stimix.. aku rasa malu ngan DSL tpt lain cam jepun dan US.. jauh kita ketinggalan ..

bro.. RHCE berape rat skrg cert dia ? ..

aku pun tak sure because RHCE cert ni takde dalam list prometric or vue testing centre..kena cari satu test centre yang ada offer RHCE nie..yang ada pun linux professional institute nyer cert..cost per exam 100usd..roughly RM380...

tapi kekadang rasa malas gak nak amik RHCE sbb ada lab test..macam CCIE la plak..ingat kalau tak jumpe gak test centre kat malaysia..amik CSE ngan ASE sudah la kot...yang lain tu kiv je la...duit pun nak pakai wat menda lain gak..bukan bayar untuk test je biggrin.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...