Jump to content
Sign in to follow this  
cilibo

Ada Macam Windows Vista Tak?

Recommended Posts

kat deviantart.com ade bnyk theme.. bhgn theme > visual style

nk skin takyah gne software cam style xp...cme patch uxtheme.dll gne uxtheme multipatcher..kat cni uxtheme multipatcher

dah patch dload visual style kt deviantart tu...unzip kt windows>resources>theme

klik kt visual style file..pastu style tu akan dload..apply..

windows vista activity center

http://www.winsupersite.com/vista/

Hehh! Dapat ilmu baru ari ni! Trimas!

tu semua gabungan STARDOCK PRODUCT

Kira marvellous le tuh! Ha, aku nak tanya korang yg biasa guna stardock, kan dia ada yg ikon utk cuacu tuh kan, jenuh dah aku try nak buat utk malaysia punya, tapi tak jadi2, camana yek? Apa code malaysia, contohnya kalau kat Hulu Selangor? Tolong sesiapa tau camana...

cuba korang cari Vista Transformation Pack 2.0 .... kalo pakai ni pun XP korang leh nmpk mcm vista..aku test...perghh giler smart.... pastu xlama xleh pakai dah wakkakaka... tp just give it a try la dulu

yg utk malysia yg yahoo widget tu rasenye ade...dulu pernah try mase under nama kanfublator sebelum yahoo tu beli..skang x tau la..

Hahah apa daa korang..tak semestinya kalau dia mintak code's untuk negeri tu korang kena taruk codes dia...

spt wether.com dan yahoo widgets nih dia tulis jer suruh taruk codes alamat untuk cuaca di tempat korang tapi sebenarnya korang bleh letak jer nama negeri cam

kuala lumpur,selangor dan sebagainya..gerenti dia bleh trace!!

Okay camni..kalau korang tak nak susah susah dengan spesifikasi menggila vista..mari kita ekjas supaya komputer kita nampak macam vista...tapi tak payahlah berat-berat..aku sudah try program ni dan puas hati rasanya...

Gambar-gambar tu semua aku dload dari website ni..free sahaja dan memang cun cun...

Jurko widescreen wallpaper

Gambar-gambar digital pulak amik kat sini...cun giler gua cakap...

Gambar Digital

Tentang program yang kat tepi itu namanya Sidebar..korang boleh download dan dianya tak "laparkan RAM" seperti Google desktop sidebar..(aku dah try dah)..dia cuma kebas RAM dalam 20MB sahaja...

Dapatkannya di sini..

Desktop Sidebar

Lagi satu yang paling best korang boleh ekjas panel tu dengan dload plugin dari site dia...boleh letak jadual kerja, linkkan rss berita (kena tahu cara nak manipulate xml), berapa hari lagi tarikh penting akan berlaku, kawal bunyi wianamp, video malah tunjuk slideshow...dari mana-mana folder korang..

Aku sebenarnya dah pernah install Windows Longhorn semasa mula-mula keluar yang first version..habis jahanam laptop aku...sebab ia cuma trial version..aku tertipu..tetapi aku dapat tahulah macam mana rupa visual dan sedikit intipati perubahan dalam Vista..so sebab tu aku berani cakap..macam nilah rupa Vista nanti..paling kurang pun....

Aku bukan apa..korang pun dah banyak tolong dengan hantar posting-posting ni, aku belajar dari sinilah...jadi sama-samalah kita cantikkan lagi desktop arrr!!

Believe me..this program won't eat your RAM out..!

nak tanye sket...aku dah download kat sidebar nye website...tp sume file xleh open lps dah save...apsl huh?

Hahah apa daa korang..tak semestinya kalau dia mintak code's untuk negeri tu korang kena taruk codes dia...

spt wether.com dan yahoo widgets nih dia tulis jer suruh taruk codes alamat untuk cuaca di tempat korang tapi sebenarnya korang bleh letak jer nama negeri cam

kuala lumpur,selangor dan sebagainya..gerenti dia bleh trace!!

DAH DAPAT DAH cara dia, bila korg pegi site weather.com tu, then korang search city [contoh kuala lumpur] then bila dia dah dapat locate korang punya town [tak smuabandar kat M'sia ada!] then korang tgk kat ruang address kat atas browser korang, contoh:

>>httx://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/

local/MYXX0008?lswe=malaysia&geoCd=

4&lswa=WeatherLocalUndeclared&countryName=Malaysia&y=12&what

=WeatherLocalUndeclared&x=5&itemCd=MY&countryCd=MY&geoCdChild=

1&itemName=Malaysia<<

Haa, yg aku merahkan tu le code utk bandar korang!

Edited by annamir

atau just gune forecast fox extension untuk firefox dan search.

ako slalu kluar pakai smart smart dulu2

skarang dah malas dah

so ako rase betul la tu