Jump to content
Sign in to follow this  
(min)â„¢

Allien Ware Pc

Recommended Posts

Herllo kpd ahli putera suma.aku nak tanya sikit pasal PC allienware nih,ada sesaper tak yg tau pengedar allienware PC nih kat malaysia.Puas aku mencari tapi x jumpa sebab aku berkenan tul kat PC allienware nih huhu...

kalau ada saper2 yg tau pengedar dia kasi alamat dia skali atau no.tepon dia skali kk.

user posted image

user posted image

..harga satu alienware tu ko bole buat satu lagi pc yg lagi power ..bazir je ..tapi kalo

ko rase best gak ... kene order intenet ler ...

tapi aku penah tenok..cassing yg mcm alienware ni...mmg cun gak la..

ko beli la cassing tu.,.. pas2 ko kate in pc alienware...bukan nye org tau...lagi pun kat malaysia tak bnyak org pakai...tah2 tak ade langsung..hihihih

senang cam nie.ko amik pc P4 atau amd athlon, lepah tu upgrade.lagi senang.klau nk bli alienware, beribu-ribu duit ko melayang.rugi.ko ko amik yg no branded pc(aku panggil pc cap pokok) nyer. amik geforce 6600gt(klau ade duit). tamabh ram. sound card tkyah bli pun takpe.aku rase rege die mesti rm2000-3000 .banding ngan alienware, mcam si vampire ckap.

itu price From $899 tongue.gif klu tukar mesia dh RM3367..itu kire starting price huh.gif

ade sorang membe dlm ni slalu beli product alienware..

harga kancil tak sama pon...aku ckp pasal tu ler..............

..harga satu alienware tu ko bole buat satu lagi pc yg lagi power ..bazir je ..tapi kalo

ko rase best gak ... kene order intenet ler ...

btul tu.........kalo bleh pasang snirik pun ok gak.........kurang2 leh jimat RM 500++

ala mcm org beli moto laa..kenagkadang power sama tp nak jd macam lambang kepuasan..tp tak semestinya nak menunjuk2....mcm jean pasar malam dgn jean Levi's ade beza nya..

tp kalu pc ni rasa nye mcm same jek kan..kalu tv ke..radio ke ade gak beza antara yg mahal dgn yg yg murah..

pakej Alienwarae mane yg termahal yg ada org ckp sama dgn kancilrm25,000 tu ? (usd 6000) setaraf dgn DELL extra gaming tu tak?

Edited by BraDeRz

Apa la korang..memanglerr PC allienware tu mahal dan mungkin bleh buat 2 buah pc yg sama power ngan alienware tu tapi korang tau tak naper dia mahal..sebab branded dia sedangkan org beli seluar dlm pon nak brands walaupon x nampak dan pakai kat dlm jer camtu larr gak pc allienware tu bagi aku huhuuhu...

Buat masa nih aku tgh kumpul duit bebanyak nih mana la tau impian aku jadi kenyataan satu hari nanti tul tak...

baru tadi aku jumpa theme yg pc alienware guna.Aku ckp ngan korang cool wooh theme dia siap ngan icon dia skali free la tu yg paling best window media player dia siap ngan effect bunyi spaces masa bukak woooho..

nanti aku tunjuk kat korang theme dia kalau aku rajin snap file nih suma kk..

p/s:buat masa nih guna theme dia pon jadilah asal ada rasa cam alienware huhu..

tahniah aku ucapkan atas hasrat dan cita2 kau..serius beb..

aku pernah dengar ceramah motivasi HM Tuah Iskandar (kenal tak? sll ade kat motivasi pagi kat tv3) yg cakap tak smestinye kite nak pakai barang mahal tu salah walu pun ade option utk dpt yg murah..dia lagi rekomen kan kalu org islam ade Mercedes kalu nak pegi masjid bawak pakai kereta tu sekali!! jgn dok jln kaki konon nak rendah diri..org gak selalu bisning ckp melayu nie miskin ke jadah tu sumer..tapi bile ade barang mahal sikit,mula mengata plak..pelik..

hha..jd isu lain plak.

jadi ko pnya impian nak beli pc brand alienware tu la??

bujet nak beli model yg mana... rage brape k.. atau tak kisah yg mana2 pun janji brand alienware.. ph34r.gif

kalo cam tu jadi mcm membe aku la... sangup gi beli seluar levi's yg tak style langsung(murah)..bagi aku kalo alang2 nak beli baik amik yg 501 terus.....kalo takat beli yg harga RM115 tu baik tak payah... huhahaha...tapi mmg tak sesuai la nak bandingkan pakain(seluar/baju/spenda) dengan PC...

tapi bagi aku kalo ko alang2 nak beli alienware baik bujet yg 30k...baru puas hati..hahaha...

yg pakai athlonFX atau P4 EE dual core tu...kikiki

aku pun ada pc impian....

ko cuba tngok...bukan alienware la..

http://www.monarchcomputer.com/Merchant2/m...duct_Code=90595

http://www.monarchcomputer.com/pdf/MaxPC%2...ch%20Review.pdf

tapi tak mungkin pnya aku akan beli...hikhikhik biggrin.gifbiggrin.gif

cheh....dari aku beli pc baik buat kawin,peluk pc apa rasa ya?

Kalau peluk PC dapatlah merasai "kehangatan yang tidak terhingga" dan juga "renjatan elektrik cinta"! Haaaaahahahahahah

Weh, baiklah ko build PC ko sendiri. Lagi baik dari beli sistem Alienware tu. Pasal jika build sendiri sistem komputer, ko akan merasakan kepuasan yang tidak terhingga.

dah tu yg dia nak..kalu dia dpt bende tu mesti lah dia akan rasa PUAS.................

Hmmm... kalau camtu, Alienware ni kena beli kot internet. Tapi bila beli kot internet, rege TAK termasuk cukai dan kos penghantaran. Tu yang akan menjadikan PC Alienware mahal. Tapi faktor utama yang menyababkan PC tu mahal dalam "perut dalaman" yang power.

dah tu yg dia nak..kalu dia dpt bende tu mesti lah dia akan rasa PUAS.................

Hehehe..betul ckp ko tu yg aku nak untuk puaskan hati aku yg teringin pc alienware nih walaupon macam yg sebelum aku kata reger dia mungkin boleh buat lagi 2 pc yg same power..huhuhu...

tapi ini suma impian aku untuk memilikinya suma org ada impian cuma masa yg menentukan impian tu jadi kenyataan..