Jump to content
anime_suki

Gmail

Recommended Posts

boleh. thru henset.

Boleh reg sendiri tanpa invitation dari orang lain.. guna henset, bagi no enset anda dan dia akan hantar invitation code melalui henset dengan cara sms. Ni la kot apa yang "nonama" nak sampaikan rasanya :ph34r:

al-siput, ad kosong lg x? aku pon nk gak [email protected]

anda telah dijemput.

sila semak peti mel anda.

terima kasih. :)

Boleh reg sendiri tanpa invitation dari orang lain.. guna henset, bagi no enset anda dan dia akan hantar invitation code melalui henset dengan cara sms. Ni la kot apa yang "nonama" nak sampaikan rasanya :ph34r:

oohh..

macam tuh ker.. tak tau laks aku ada fungsi nih..

eloow2..

ade xtra gmail lg x??

aku nk satu..

ni mail aku --> phatfarm_billabong[at]yahoo.com

--> hoops_crossover[at]yahoo.com

sesudilah invite aku..

TQ...

apa la korang nie.benda gmail pn nak minta2. daftar sendiri dah la.klan senang. ayoyoyo...

Ko baca x tarikh post pertama tu bile?Dulu kena reg guna hp pastuh invite..skrg xyah bila2 masa je leh...aku berlambak2 gmail... :lol:

salah satu kelebihan gmail berbanding dengan ialah fungsi autosaved..

katakanlah korang tgh taip apa-apa je la... bila dah nak habis taip tetiba je pc terpadam..

jangan panik.. kalau guna email seperti yahoo atau hotmail maybe korang kena taip semula dari A..

tapi dengan gmail korang tidak perlu buat begitu... cuma pergi bahagian draft... semua benda yang korang tak sempat abiskan ada tersimpan kat situ. cuma sambung je apa yang korang berenti td..

anime_suki (dan semua warga putera.com yang lain), aku fikir lagi elok kalau guna PM... sebab dengan mengepos email anda di sini, korang mendedahkan email korang pada bot-bot SPAM yang berkeliaran di internet. Kesannya? anda hanya akan menambahkan bilangan e-mail spam @sampah ke dalam mailbox anda. Sekadar teguran utk kebaikan semua... :)

ooo..patutla bila ditulis emel tak letak [email protected] tapi buku[at]gmail.com

haha..lambat pickUp betul la...

aku dah ada g-Mail...xmau mohon la...emel lain pun ada gak..

lagi satu fungsi gmail yang best terutama kepada yang ada banyak email tu ialah...

Korang boleh hantar email guna gmail tapi guna alamat email korang yang lain. Korang boleh pilih mana2 email yang korang nak guna milik korang. Tak boleh nak tipu pasal kena verified dulu.

..dan lagi satu email yang sampai ke gmail korang boleh diforwardkan ke email korang yang lain.

lagi satu fungsi gmail yang best terutama kepada yang ada banyak email tu ialah...

Korang boleh hantar email guna gmail tapi guna alamat email korang yang lain. Korang boleh pilih mana2 email yang korang nak guna milik korang. Tak boleh nak tipu pasal kena verified dulu.

..dan lagi satu email yang sampai ke gmail korang boleh diforwardkan ke email korang yang lain.

err..aku xpaham yg aku boldkan bole sapa2 terangkan?

Korang boleh hantar email guna gmail tapi guna alamat email korang yang lain.

boleh hantar emel melalui gmail guna mail yahoo,hotmail...

email yang sampai ke gmail korang boleh diforwardkan ke email korang yang lain

foward emel yang dapat dalam mail yahoo,hotmail...

boleh hantar emel melalui gmail guna mail yahoo,hotmail...

foward emel yang dapat dalam mail yahoo,hotmail...

oh..ic...paham2..thanx :lol:

haha..aku masih tak paham..camna nak buatnya..?

login ke email gmail n g kat setting...

ramai lagi tak tau rupanya.....

sekarang saper yg nak guna gmail boleh terus signup. Tak payah kena invited pun takpe. Yg kena invited tu masa dulu.

Ni link untuk signup google accounts:-

Google Accounts Signup