Jump to content
civ3

Multi Level Marketing Di Ipt

Recommended Posts

Bg sy la.. Kengkadang iri ati gak ngan kwn yg join MLM ni dapt gaji da mau beribu. Siap beli kete lagi 2. Sy xterkecuali gak, ade da 2,3 org member ajak join. Dgn penuh kesempurnaan carier n ganjaran yg diberikan, sanggup berceloteh berjam2 agar sy join jd downline. Tp, sy xjoin ler. Housemate sy, 2 org join benda ni. So, far sy tgk..oke jer. Ntah. Bg sy, duit 2 mana2 boleh cari. Kebahagiaan 2 pun bkn dr duit pun. Pas kuar u, cr kerja. Sy xla kisah kalo kengkwn sy dapat duit bnyk cam ner, tp, ni usaha masing2 la kn. Cuma sy xgalakan sgt la. Yela, b4 masuk mana2 MLM 2, pastikan syarikat 2 bersih dr mana2 monopoli perdagangan haram. Manatau, ssh2 "berjuang" cr orang...duit 2 paduhal dilaburkn kt org yahudi ker.. dadah ker..dll. Kite bknnye tau kan... k. No hear feeling ya..Daa

hehe.. aku pun tensen ngan diorang ni

cakap macam duit tu segala2nya je

Well, aku rasa org MLM yg datang kehidupan ko adalah orang yang menipu. Tapi just in case, itu hanya sebahagian kecil dari warna MLM.

Let say pertama kalo ko pergi klinik dan jumpa doktor, dia kasi suntikan yg sakit gila, lepas tu mesti ko tanak pegi klinik sebab takut kena injection dengan doktor. Betul tak? That's why statement ko lebih menekankan kepada penipuan org MLM. Tapi yg sebenarnya doktor ni la tmpt kita refer bila kita sakit.

xsemestinya MLM ni senang sampai ke tua .. iyeker .. kalo pendapatan 90K sebulan (kisah benar), dlm 5 tahun tak boleh makan sampai ke tua ke. Perlu aku stress sekali lagi, ini semua atas rezeki masing2.

Salah satu spirit dlm MLM ialah sharing. Aku malas nk ulang balik ape bnda ni. Tipu tak termasuk. Orang dan orang itu memanglah. Sebab ia adalah perniagaan. Perniagaan konvensional pun perlukan pelanggan (orang) utk menjana pendapatan. Kalau tak ada orang nk beli ubat gigi, buat apa produce ubat gigi?.

MLM di U pun, agak bergantung juga.Kalau engineering tu, tapayah la kot. Kalo amek Business Study,agak berkait. Management,berkait.Finance,berkait gak kot .Maybe korang le praktis ilmu korang dlm real world. Maybe la.Mcm aku dulu, amek computer science,so nyer aku ada wat part time cyber cafe jadi agak berkaitan juga la kan.

All in all, MLM can be good or evil. Bergantung kepada org yg membuatnya itu. Noktah.

angah luxor ka? :lol:

salam...aku just nak berkongsi pengalaman diri aku sdri

sejak dari 1st year lg macam2 jenis MLM masuk kat unvrsti aku

aku just dgr je...nak gak join tp..duet takde..hehe.

so aku diam diri je..sambil dgr mcm cite yg dah ade budak aku yg pakai kete besar2 sebab wat MLM.

then bile 2nd year...dah slow skit dah..tak tau knp...

bile aku final year...last sem..aku sdri terlibat dlm 1 company yg baru.

Alhamdullillah..aku dpt wat duit gak..walaupun tak byk sgt n belum bejaya sgt..

tp cuma 1 bende je yg aku nak ckp..bile aku join MLM..aku byk belajar bende2 yg TAK DI AJAR di dalam mane2 kuliah n tak tertulis dalam mane2 buku rujukan mahupun nota2 kuliah.

ape bende tu?

itulah ilmu2 yg perlu digunakan oleh sume mahasiswa..yg bakal berdepan dgn dunia perkerjaan yg penuh cabaran

cthnye..ilmu2 cam..cara kita berkomunikasi, cara kita bercampur gaul dgn org yg lebih profesional dan berpangkat lebih tinggi dari kita.selaian tu dpt menambahkan confident n buang rase malu dlm diri..penting beb utk kita "jual" diri kita nnt...so tak lah memalu n nervous bile interview nnti

selain tu..dpt gak improve aku punye english...n dpt tambah kenalan yg akan jd network kita utk masa hadapan

mybe korang yg lum abis study lg tak sedar sgt betapa pentingnye kenalan atau network...nnti korg dah abis belajar n dah keje cam aku ni...cmfrm korg akan sedar.

actually...aku baru je abis study, n aku tak keje tp tak gak menganggur...sbb aku dah bukak bisnes sndri...itu bukan disebabkan oleh DUIT yg aku dpt dari MLM yg aku buat tu...tp disebabkan oleh ILMU yg ade dlm bisnes MLM tu...!!!!

nasihat aku...MLM ni ok..tp kene pandai carik company yg tak ade unsur2 syubhah dlm pelaburannye, supaya kita dpt hasil yg berkat.

then...kalo korg masuk MLM semata2 nak mengejar duit dan kemewahan..cmfrm tak bejaya sgt...n cmfrm korg cepat give up...

carilah ilmu sbb itu yg akan bantu korg utk buat ape2 pun :lol: