Jump to content
Crown Vina

Nak Beli Speaker Lak...

Recommended Posts

X600? rock maa..

bass dier gempak gila...

pada aku compare VS4121 ngan x600.. mesti la aku pilih x600..

low budget dan bunyi power..

skang ni aku n gah layan guna edifier e3100... sesuai untuk music classic..

bass tak boom sangat.. tapi cukup untuk gegarkan bilik.. hahaha..

takyah la nak pandang B&W ke.. Aego ke.. apa ke..

amik Logitech Z680 dah cukup... cukup power untuk beat Klipsch Promedia GMX 5.1...

harga pun murah maaa.. RM1000 jerk.. promo...

wohooo bunyi cam bestt!! dan GEmPak!!

Tapi ader kew speaker yg dpt kalahkan klipsch tu?

maklum lerr klipsch nih speaker dia memang untuk GameRs dgn bunyi tajam gilerr dia

sampai boleh sakit telingga dan sakit hati nak dgr ahak'z!

tapi speaker yg ko ckp bleh kalahkan klipsch tu still high price lorr,jadi tak heran la

kalau dia dpt kalahkan klipsch pon ^^.

wohooo bunyi cam bestt!! dan GEmPak!!

Tapi ader kew speaker yg dpt kalahkan klipsch tu?

maklum lerr klipsch nih speaker dia memang untuk GameRs dgn bunyi tajam gilerr dia

sampai boleh sakit telingga dan sakit hati nak dgr ahak'z!

tapi speaker yg ko ckp bleh kalahkan klipsch tu still high price lorr,jadi tak heran la

kalau dia dpt kalahkan klipsch pon ^^.

Pesaing hebat dan musuh ketat Klipch adalah jenama Creative. Checkout speaker dia. Perghhh menawan!

uiks... creative gigaworks?

hurmm. .still expensive maa..

kalo aku... aku akan amik Logitech Z680 je... dengan selamba beat klipsch 5.1 promedia GMX...

price pun much more lowest than klipsch tuh.. biggrin.giftongue.gif

lain la kalo Klipsch 5.1 Promedia Ultra... tapi harga dier expensive la.. RM2k++..

itu pun Logitech Z5550 tetap menjadi saingan sengit untuk Klipsch Promedia Ultra 5.1 tuh..

Korang pernha dgr tak speaker Edifier X-600 yg telah menang perlbagai anugerah tu.

reger dia memang low abis.ari tu masa pc fair reger dia cuma RM130.

aku tak pernah dgr lagi bunyi speaker nih,tapi kalau nak tgk dari review antarabangsa

dia memang banyak yg puas hati dgn bunyi bass dia dan berpatutan ngan reger dia.

cuba la korang check speaker tu kat sini

bagi sesaper yg pernha guna speker X-600 tu reply lerr balik yerr..

kalau bagus mungkin aku boleh tukar gak ahak'z!!

.........................?Pada pendapat aku la.....!!mengenai speaker Edifier X-600...........ok aper...!!Aku pun pakai jenis ni jugak........!bunyi speaker nih......Woh gempak giler sampai bergegar meja komputer aku............!bass dia memang pawer daripada.............Altec Lansing VS 4121.............!

tapi ada satu jenis speaker Edifier X-600 ni .............!ko orang tengok kat bawah.............!!!

user posted image

cuma yang aku tahu bezanya ada remote ajer...............!aper kelebihan lain.......?aku nak tau jugak pendapat korang ok........................!

yeah... Edifier R501 MK-2... gempak maa.. price RM400 rasanya..

sub woofer dier 8 inch tu..

R501 ada 2 jenis kan???

MK-2 yg baru ???

Bagi aku laa speaker budjet paling power untuk bass ialah Altec Lansing ACS 45.1..

Tapi sayang speaker nih dah tak dijual.Tinggal lagenda.Try laa test bass ACS 45.1 !!~ cool.gif

dry.gif ...................!!!!Aku nak mintak pendapat korang semua la...............!!Aku nak tukar speaker laa.....................!aper pendapat korang................!sekarang ni aku pakai speaker edifier X600......!Ni pula aku nak ubah selera la pulak.........,,,nak pakai speaker edifier R501.......................???Aper bezanya yang lain contohnya soundnya tu.............!ok tak......??Dan lain2 lagilah.................? dry.gifdry.gifbiggrin.gif

Sekarang ni aku pakai sound card creative "sound blaster live 5.1"................!!ok tak aku tambah dengan speaker edifier R501 tu..............?

Korang semua berilah pendapat ok....................!! biggrin.gif

.................Pokyah.............!! biggrin.gif

Hidup manusia mana ada erti puas laa....................!!tambah2 lagi dengan benda2 yang baru,terutamnya yang canggih dan pawer punya dan ada kualiti dan murah.............. biggrin.gif ....................!!!hahaha

ala hidup ni biar rock maa..................!!!!!Rock2 pun jangan sampai tak ingat Tuhan pulak.........................!!okey biggrin.gif

aku suka creative nya speaker.... bass dia dentum..tak dengung sangat ....

aku pakai Creative Inspire 2600 Slim + Sound Blaster Live! 24bit pon dah cukup dah....

user posted image

treble clear dari source 24bit 96khz ..... bass dentum ...punchy... set bass boost kat sound card....

cost = rm80 (sound card beli kat lelong) + rm190 Speaker (model ni dah takde dah)...

tapi kalau aku ade duit lebeh....i-trigue tu ngancam gak...design dia menarik....

paling gempak bagi aku logitech la...

Edifier bunyi sedap gak...tapi aku tak suka sebab design dia nmpk cheap...

mcm Altec ATP3 pon.. kuat sangat dengung melampau... driver punch tak dengar...just dengar dari lubang port dia je (dengungan)....

tapi bende speaker ni subjective....telinga sendiri menentukan.... rolleyes.gif

Edited by athlonium

ala hidup ni biar rock maa..................!!!!!Rock2 pun jangan sampai tak ingat Tuhan pulak.........................!!okey biggrin.gif

Yea rock-rock juga, jangan sampai lupa akhirat - petikan MAWI laugh.gif

Weh ni ada satu speaker yang aku cadang nak belilah. Rasanya OK ke tak speaker nih? :-

user posted image

Klik kat sini untuk spec penuh.

Orait tak?

logitech Z5500 mmg power.....driver dia bape inch tah.. besar bagak... port pon besar.... mmg thumping la bass dia... harga sure power gak...

Aku skang cadang nak upgrade speaker lak...

Still guna on-board sound card...

Speaker tahap cikai gila punya... harga RM29 punya...

So skang nak beli baru... aku survey kedai.. jumpa ini :

Altec Lansing AL 121i - 2.1 Subwoofer Speaker System

Altec Lansing VS-4121 - 2.1 Subwoofer Speaker System

Altec Lansing AL-151 - 5.1 Subwoofer Speaker System

Altec Lansing VS-3151 - 5.1 Subwoofer Speaker System

Recommend aku mana satu bagus...

*Agak-agak perlu tak aku angkut Sound Card sama?? or on-board punya dah memadai...

altec lansing memang memuaskan biggrin.gif .sound card ko ape?kalu yg rm180,mesti sdapnyer

aku rekomen jugak altec lansing. tongue.gif

aku cadangkan Edifier X600 (2.1) or R501 mk-2 (5.1)...

RM140+- ngan RM400+-...

sory la.. out off list..

tapi kalo dengar bunyi puas hati la..

budaq_ekz..................!!!aper yang kau tu kata memang betul pun..................!itu aku sokong dari memilih jenama yang mahal.........!!aper namernya..............!Altec Lansing..........!!!Boleh buat berdesing telinga aku ni dahlaa mahallll.......!soundnya tak best langsung...........!!!!

Tapi ada satu perkara yang aku nak bagi tahu la............!!!kalau orang tu suka2 main @ dengar MP3 Dan kadang2 layang Movie...........!! Baik pakai Edifier X 600 itu pun dah cukup pawer dah..................!!!!!dan Bagi yang betul2 giler dengar MP3 atau melayang Movie Bepuluh satu hari baik pakai........................!!Edifier R501 mk-2 (5.1)........................!!!!BEtul tak AAku kata.....................!!!huahahaha biggrin.gifbiggrin.giflaugh.gif

Satu lagi aku nak beri pendapat pasal Edifier R501 mk-2 (5.1) ...............!!!!Pikir dulu sebelum beli tau.............!!!Jangan ikut rembat ajer.............!!!satu ajer kelemahannya kalau remote dia rosak maka aper akan jadi haaaa dengan subwoofer dia.................!!!Kauuuuuuuu............!!pikirlah sendiri yerrr...................................!!!!heheheheeh

Edited by indera_77

Hahaha aku pernah guna Edifier X600 dan skarang pakai Altec Lansing VS4121..

Ambik laa Edifier tuh klo nak bajet + sound memuaskan.Creative tanak try?Ramai member aku guna Creative sound best woo..Walaupun Inspire 2500, bass and trebble mantap!Murah pun murah..

User ALtec Lansing ACS45.1 kat sini. tongue.gif Still bergegar dalam bilik tu. Selamba pawned speaker Sonic Gear,Edifier R401 dan seangkatannya. Tapi cam korang kater la manusia tak pernah puas. Aku tgh riki speaker baru pasal nak kasi adik aku ACS 45.1 tu. Dlm plan 2 speaker jer antara:-

Edifier R1900TIII

user posted image

Atau

Edifier S2.1D

user posted image

Saper ader pernah guna antara 2 speaker ni leh kasi review sikit? Aku maner mampu cam korang pakai Bose, Klipsch,Logitech Z-5 series.. tongue.gif