Jump to content
sharuzzaman

Topik Dah Close Boleh Bukak Balik?

Recommended Posts

Adakah topik yang telah ditutup oleh moderator/pemantau boleh dibuka semula oleh tuan punya topik?

kalau boleh, nampaknya keupayaan tuan punya topik sama taraf dengan moderator/pemantau...

boleh tak buat supaya topik yang telah ditutup tak boleh dibuka semula oleh tuan punya topik...

topik yang diperkatakan adalah seperti ini:

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showtopic=12244&hl=

a'ah . betul tu aku rasa baru kejap tadi azuan tutup. pastu di bukaknye balik ..

isk .. geram betul la ngan budak tu ..

memang kita boleh bukak semula thread yang telah ditutup oleh para mod/pemantau....tapi tulah ada seorang user baru nie lepas dia masuk jea keadaan putera.com ni jadi "keruh" jea....hurm....

tu lar.... dah naik alergik aku dgn budak pinguspy ni... kalau org lain boleh respect peraturan 'dah tutup' tak payah bukak balik..dia lak newbies ngada2 nak buat belang di sini.

Aku pun harap admin boleh disable pembuka topik dari bukak balik topik dia...

Aku pun harap admin boleh disable pembuka topik dari bukak balik topik dia...

wahahaha!! aku rasa cadangan ni paling bagus.... biggrin.gif

wahahaha!! aku rasa cadangan ni paling bagus.... biggrin.gif

itula....aku rasa moderator patu diclare supaya orng takleh bukak balik topic yg telah di off kan.. dry.gif

penggodam mesti ade dimana-mana biggrin.gif

Berkenaan dengan buka tutup thread, admin mesti ada sebab kenapa beliau enablekan close topic untuk pembuka thread. aku setuju kalau pembuka thread boleh tutup selain dari mod pemantau admin. tetapi jika 'orang atas' dah tutup maka secara otomatiknya kemudahan buka balik oleh pemula topik jadi disable.

Tapi kalau ditutup oleh tuan punya sendiri boleh buka semula.

Edited by OngBok

itula....aku rasa moderator patu diclare supaya orng takleh bukak balik topic yg telah di off kan.. dry.gif

wah...kalau tuan dah tahu TAK PE la......

wah...kalau tuan dah tahu TAK PE la......

hmmm..tak pun hilang kan terus bagi topic yg telah...kita nak closekan dry.gif

hmmm..tak pun hilang kan terus bagi topic yg telah...kita nak closekan dry.gif

wahahaa.. ileks la jang. jgn majuk cam kanak2 ribena plaks.

okies

wahahaa.. ileks la jang. jgn majuk cam kanak2 ribena plaks.

okies

dry.gif hmmmm....aku rasa cukuplah setakat ini, semuanyer telah setel!

sila close.......

dry.gif hmmmm....aku rasa cukuplah setakat ini, semuanyer telah setel!

sila close.......

man boleh dik... nak tunggu respon admin ni... anyway, kl ko ada apa2 lagi tanya la aku, PM aku lagi...bagus gak...cuma yg aku alergiknya dgn perangai ko di forum2 je...ok laugh.gif

Mmg sangat berharap supaya kuasa mod / watcher / admin lagi tinggi drpd si pembuka topik; skali org atasan bertindak, no more can bagi si polan nak bukak balik.... tapi kalo si polan tu jenis jaga adab berforum (ikut rulez); selagi masih tak lari topik, masih relevan ngan syarat subforum, pihak atasan boleh ignore dia; biarkan dia buat kata putus nak tutup topik atau tidak, itu sudah jadi hak dia sleep.gif

Adakah topik yang telah ditutup oleh moderator/pemantau boleh dibuka semula oleh tuan punya topik?

kalau boleh, nampaknya keupayaan tuan punya topik sama taraf dengan moderator/pemantau...

aku rase tak ade masalahnya. sebab mungkin bagi admin/mod/pemantau/staff perkara tersebut telah selesai. tapi kalo nak ikutkan, mesti la tuan punya thread tu yang tau bende tu da selesai atau tak. sebab kalo admin/mod/pemantau/staff rase macam da selesai, tapi die (pembuka thread) tu rase tak sesuai, die akan buka balik.. jangan la pandang negatif sesangat cik abang oii.. cool.gif

Edited by F A

oo ye ke tuan nyer topik bleh bukak balik? kalau dia nak close topik bleh ke tak? aku cuma raser benda ni tak elok..

aku rase tak ade masalahnya. sebab mungkin bagi admin/mod/pemantau/staff perkara tersebut telah selesai. tapi kalo nak ikutkan, mesti la tuan punya thread tu yang tau bende tu da selesai atau tak. sebab kalo admin/mod/pemantau/staff rase macam da selesai, tapi die (pembuka thread) tu rase tak sesuai, die akan buka balik.. jangan la pandang negatif sesangat cik abang oii.. cool.gif

ada masalah bila tuan punya topik tak reti bahasa..

satu lagi, benda ni kalau tak dipantau akan menyebabkan satu-satu thread tu sampai banyak page, pernah tengok sampai 17 page (425 reply) pun ada...

ia berbalik kepada polisi Putera.com, untuk menetapkan berapa maksimum page untuk satu-satu thread. Bincang.net contohnya, memaksimumkan 3 page jer. sebab kebiasaannya, kalau dah sampai 3 page tu, dah memang lari dari topik...

so, kalau diterapkan kepada Putera.com, satu page ada 25 reply, 3 page = 25 x 3 = 75 reply. takkan masalah tak boleh selesai dalam 75 reply?

kecuali la kalau reply tu seperti:

"ha ah"

"aku pun sama"

"eh.. yer ker"

"hahahahaha"

100 page pun tak selesai masalah.

even kalau tak selesai masalah pun, boleh buka semula topik baru, yang berkaitan, tapi dengan soalan yang lebih spesifik.

Etika berforum adalah pokok utama masalah ini....

Kuasa pembuka thread utk buka/tutup topik ada kesannya seperti =>

Pro

- boleh dibuka semula jika masalah tak selesai (ingat, MASALAH bukan CACIAN)

- boleh memberikan maklum balas apabila ahli² lain sudah berbuat demikian (walaupun respons itu datang drpd mod/watcher/admin)

Contra

- boleh tutup dgn segera apabila sudah berikan respons sebelum ahli² lain mula berikan respons; biasanya negatif (aku ada try, last² tak bleh masuk)

- boleh bukak balik topik walaupun topik tersebut sudah disenaraihitamkan oleh pihak atasan Putera.com; dah kena 'konci', nak bidas balik pulak?? (mcm kes PinguSpy dgn mod puteranetwork)

- wujudnya sikap diktatorisme bg pembuka topik; bukak banyak² topik nak harap dpt tambah post, dpt populariti (yg terbaru ialah kes ahli kita, marzuki)

done.

tuan punya topik boleh open, close topik sendiri, tapi kalau moderator tutup topik tu, tuan punya topik takboleh bukak balik

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...