Jump to content
TRUNASUCI

Cadangan: Perjumpaan Kelab Linux/oss

Recommended Posts

Cadangan aku je..

rasa aku kelab Linux atau OSS ( pasal OSS bukan takat Linux je.. BSD, KDE, lain2 mende pun OSS gak.. ) dan slow2 boleh start wat perjumpaan dan duduk bincang untuk plan apa target nak dibuat mulai skang... Kalau boleh korang add atau komen mana2 yg korang rasa bagus untuk bersama.. kang aku je wat idea apa semua macam mende nih hak aku laks smile.gif.. tak elok...

idea aku:

1-Plan untuk wat mende nih official..

2-Hosting free untuk ahli2 download notes atau apa2

3-Kelas/courses

4-Projek untuk ahli2 - insyallah ada banyak.. tapi pembahagian tuh ikut level la dulu.. then later tgkla camana.. bab nih aku nak janji lebih2 takleh..

5-T-shirt/sticker/apa2 la.. - nih aksesori je.. takde pun takpe..

6-Link ngan pertubuhan2 OSS lain macam ossig ke apa2 la..

7-Korang kasik idea lain...

Perjumpaan yg 1st aku rasa seeloknya wat kat kepong dulu.. nih permintaan aku la.. just sit and bawak apa2 notes.. kita wat brainstorming.. pikir apa yg kita nak capai bersama.. makan2 apa semua tuh maybe aku cuba adjust camana.. pastuh nanti keep on update apa2 latest pada semua ahli.. aku try upkan site untuk source mende2 ni... Red-Hat-Enigma.. ko mesti dtg smile.gif.. vc0r3 pun aa... banyak mende leh discuss.. aku kalau boleh nak wat mende nih serius sikit.. anyone ada idea lain atau nak tegur apa aku wat silakan smile.gif

alah tak kesah la tu...

janji sama2 wat untuk memajukan diri kita dan senario tempatan.. nanti bila dah setkan masa dan tempat, kita leh plan sebaik mungkin camana nak buat smile.gif

bila dapat buat ekkkk ...

trunasuci aku dah lihat gambar ko kat ITtutor.net ....perjumpaan apa tah , aku terperasan lak biggrin.gif

harap kaki2 linux dapat berkumpul bagi mempertabatkan linux di malaysia ..heheheh mcm wakli rakyat lak aku cakap nie ekkk tongue.gifcool.gif

trunasuci aku dah lihat gambar ko kat ITtutor.net ....perjumpaan apa tah , aku terperasan lak

tuh LINUXWORLD 2004.. aku, abg root, pastuh geng2 penang.. kebetulan snap kat booth abg root punya company.. depa dok promote clustering/grid computing ngan AMD 64/Opteron..

saya berminat nak sertai tapi .....saya kat Sabah jadi pemerhati dari jauh ler ni .....

mr ed_thix ada kat sabah tu.. leh la msg2 kenal2kan smile.gif..

TRUNASUCI...UGPM

dah.. baru bukak arinih.. aku mc 2 hari minggu lepas.. letih sgt banyak projek.. nanti aku post secepat mungkin ok?

Idea tu memang bagus................ko nak buat perjumpaan kelab linux/oss.

Ini yg patik teramat pelik dan mahsul sangat.

Kelab belum ada, ahli belum ada tapi perjumpaan dah nak buat?

Sekurang-kurangnya bukak la ruang utk pengambilan/pendaftaran ahli.

Project Dokumentasi dah buat ? Kata lepas raya.

Jangan yg dikejar terlepas, yg dikendong pulak keciciran.

Jangan mare.............cuma menegur.

le osiri.. ni kira kelab dah nih.. hehhe.. aku kat trg.. jadi pemerhati jarak jauh je..

Idea tu memang bagus................ko nak buat perjumpaan kelab linux/oss.

Ini yg patik teramat pelik dan mahsul sangat.

Kelab belum ada, ahli belum ada tapi perjumpaan dah nak buat?

Sekurang-kurangnya bukak la ruang utk pengambilan/pendaftaran ahli.

Project Dokumentasi dah buat ? Kata lepas raya.

Jangan yg dikejar terlepas, yg dikendong pulak keciciran.

Jangan mare.............cuma menegur.

biggrin.gif  biggrin.gif

nih pandangan aku la..

sometime ada org nak kelab wujud dulu, ada org nak jumpa dulu.. ( just pandangan ), maybe elok wat perjumpaan dulu dan plan/share ideas.. lepas tuh leh pikir nak wat camana2 punya method, kelab berdaftar ke apa ke.. atau community2 camana2.. maybe dengan jumpa in real nih mende nih nampak serius sket dan leh move..

ok.. kalau nak kira pas sraya, skang nih mmg dah lepas raya pun.. so anyone leh cadangkan tempat?

Tempat:

Masa:

Lain2 leh tambah cadangan:

Ni cadangan aku ar.. Kalau leh wat ar ari Ahad.. Sbb aku pun nak g gak.. Senin-Sabtu aku keje.. Wat dlm lps Zohor ker.. Klu kat kepong tu, bleh2 biar ar tpt yg ader transport.. Cm bas/komuter ker.. Dah lame dah aku tunggu nak g perjumpaan tu.. Sampai skg ni aku dah blur sket psl linux ni semenjak aku abeh blaja bln 8 aritu..

Tu sume pendapat aku jer.. Klu x leh x pe ar..

kalau kepong area aku tuh mmg senang nak gi.. cuma luar darik kawasan kl sket la.. bas 94A last stesen terus depan2 umah aku..

cuma kan aku rasa mcm BIAS la kalau wat kat kepong, mentang2 aku dok kepong.. maybe elok kat tgh2 kl.. semua org senang nak gi.. MIDVALLEY ke mana ke..

korang kasik komen

huh.gif  kepong ..... smile.gif  saya berminat nak sertai tapi .....saya kat Sabah jadi pemerhati dari jauh ler ni .....

sad.gif huhu...samer la kita. aku kat sabah gak so dpt jadi pemerhati jauh jer... semua² yg best pun cuma dpt dgr berita jer cam HITB conference arituh.

ok..

topic nih dah terhenti kejap dan aku rasa elok disambung semula..

anyway, aku cadangkan kita buat meetups mcm banyak group2 lain jugak, sekali

sebulan..

jadi boleh pilih dimana, hari apa dan sebagainya.. lgpun dah banyak pihak yg minat

nak sponsor aktiviti2 mcm ni..

so any komen?

hmm...ok gak..dari dulu lagi aku nampak sama jer tread ni.aku tinggal kat melaka so..juz boleh support remotely jer..ataupun.. buat meet 1 bulan satu meeting. untuk stiap negeri..