Jump to content
Shanai

Peraturan Menggunakan "signature"

Recommended Posts

Assalamualaikum,

Demi kebaikan semua, dan demi meningkatkan imej positif PUTERA.com, ahli-ahli diminta memendekkan semua "Signature" kepada tidak lebih dari 200 aksara (huruf, nombor, simbol dan ruang kosong).

Signature juga sebaik-sebaiknya tidak lebih daripada 5 baris sahaja.

Mana-mana signature yang masih melebihi 200 aksara mulai 1 Julai 2004 akan disunting sendiri oleh pihak admin, dan mungkin diberi 1 mata warning!

Harap maklum.

Admin.

Mana-mana signature yang masih melebihi 200 aksara mulai 1 Julai 2004 akan disunting sendiri oleh pihak admin, dan mungkin diberi 1 mata warning!

Cadangan yang sangat baik !! Pihak Pengurusan haruslah lebih tegas selepas ini dalam menangani masalah-masalah yang boleh memudaratkan 'diri' sendiri.. smile.gif

ako rase ivB boleh limit aksara dalam sigs kan?

ako rase ivB boleh limit aksara dalam sigs kan?

Memang boleh, tapi jika rules itu diset selepas signature itu dibuat, maka dia tak potong automatik.

Sebaliknya, hanya orang baru ataupun jika nak update signature sahaja, barulah ia akan halang.

Jadi, sesiapa yang tidak mengemaskini signature, maka terpaksalah saya menyuntingnya sendiri. Dan sebagai upahnya, saya akan beri satu point warning (bernilai 5% - 10%).

err... nak tanya...

1 point warning sama dgn brp percent?

pastu kalau nak dapat 100% kene dapat brp point...

hehe.. tanya je.. bukan nak point pon tongue.gif

err... nak tanya...

1 point warning sama dgn brp percent?

pastu kalau nak dapat 100% kene dapat brp point...

hehe.. tanya je.. bukan nak point pon tongue.gif

huhu.. biggrin.gif

hehe.. bukak kat bhgn. cadangan & laporan topik "warning.." laaa phreak_id...

p/s:ko dah salah paham ni aku rase..

hEhEhEhE.. thanx arm. .aku tak perasan la.. aku ingat aku sorg jer ader mende tuh,, rupanya semua org ader, cuma sendiri yg punya jer yg nampak..

HEHHEhHEHE.. dah lama tak masuk topik-topik lain.. ye la, online kt cc, takde masa + sen, aku gi check bahagian hardware jer selalu.. tak perasan la topik-topik kt bahagian lain nih..

thanx anyway..

hahahahah.. edit la gak.. cam aku pun kena edit gak.. tgk skang dah clear dah... laugh.gif

lama tak nampak pakcik!! tongue.gif

MSF punyer projek kat KL, ada org try hijack laaaa.... ponat aku dibuatnya. Bukan kecik anak projek tu. Kalo fail, rugi dlm 6 angka gak tu. Tu yg aku kena korbankan masa aku tu sad.gif . He he he... aku nyer sig dh kena potong laaaa... ish ish ish

HEhEhEhE.. takperla, ok la skang nih, kalo cam LY.net uth, serabut tgk.. post perkataan UGPM jer, tp dia nyer sig, panjang berjela.. sakit plak hati tgk nyer..

tu arrr banyak sign yg menyerabutkan cam dalam forum ragnamart.

nak tanye skit, nape takleh letak image kat sig? atau memang tak dibenarkan ?

hotfloppy, utk pengetahuan ko.. kat sini signature mmg takleh letak gambar, hanya text saja dibenarkan... smile.gif benda nie telah dipersetujui oleh ahli putera.com. smile.gif

hotfloppy

supaya sig tuh tak berserabut.. walaupun kengkadang rasa cam tak best, tp kalo dah buat menyemak jer buat per?.. post stakat smilie.. tp, dia nyer sig panjang berjela.. kiter pun tak tau yg mana satu nak baca sebenarnya.. laugh.gif

buat sesak line jerk... kalu stimix takpa laa, cam aku nie arapkan dial-up jerk sad.gif

oooo... thanks. biggrin.gif

arfaie, guna streamyx la terus. guna dial-up membazir la, mahal sangat.

p/s terkenang zaman dial -up rolleyes.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...