Jump to content
izzo_argastra

Saper Budak Puo, Ipoh?

Recommended Posts

tapi aku xskema ar...kelas aku ok,gerenti hancus!!!hehehe antara DTK terburuk dalam sejarah PUO..

haha...nasib kolah arfaie. jgn ko kena marah ngan senior2 DTK ko nanti udahlah. tapi mungkin aku rasalahkan arfaie sbb kelas ko nie belum jadi senior lagi. nanti dah sem 5 barulah rasa. pastu rasa tanggungjawab nak handle persatuan ngan macam2 aktiviti kat jabatan akn membuatkan korang jadi skema. hehe..ko tak caya ko tgk jerlah nanti....haha :lol:

huh...lagi satu lepas LI nie mesti ko rasa macam malas sikit. tu biasalah gejala lepas LI. arfaie..nanti ko kirm salam dgn Pn amiza n cik azlina(dah kawin ke dia skrang nie) ok. tupun kalo ko kenal. ckp encik dukunx kirim salam. huhu... :P

p/s rindulak ngan member2 kelas masa kat PUO. DEE 6A sesi jun 2004.

huhu..kenal ke diorang kat hang dukun? :D

hehe..ntahlah rasanya diorg tu kan mudah pelupa. yelah anak didik ramai sgt. kalo aku beritahu yg aku nie ex wakil kelas DEE 6A SESI Jun 2006 pun ntah diorg ingat lagi ke tak. Kalo aku suruh ko beritahu yg aku nie ex Pengerusi Pertama Persatuan Kejuruteraan Elektrik pun aku tak tahu yg diorg ingat lagi ke tak. Senang ko ckp pd diaorg tu....budak2 ex DEE 6A sesi Jun 2004 kirim salam. bolehlah tu kot. kalo dia rajin dia tgk baliklah dlm cd ke buku gambar tahunan kita tuh. keh keh.(emm dah anak anak ke belum puan amiza skrng nie)

Eh arfaie persatuan kejuruteraan elektrik tu masih ade lagi ker. sbb persatuan tu bukan dari idea student. nie KJ punya kerjalah nie. x pasal2 aku lak yg jadi mangsa En Zul. Kalo masih ade lagi mungkin sem nie dah 4 sem persatuan tu ditubuhkan. Objektif persatuan tu pun dibuat setahu akulah nak support kerja2 JPP JKE. Paling teruk aku rasa masa last sem aku tulah. dah wakil kelas aku handle. pastu jadi pengerusi bidan terjun lagi. pastu satu program nak gabungkan suma kelas untuk satu majlis makan tak jadi. pergh malu giler aku masa tuh. pastu nak handle final project group lagi. aku jadi leader group. nasib baik group aku bagi kerjasama. pastu nak naikkan balik pointer aku. arghh mmg nak jadi giler aku masa tu. tapi sekrang dah jadi kenangan. fikir2 balik mmg best tapi masa nak mengadap ya allah seksa nyer hanya tuhan yg tahu.

aku baru cdg nak smbg kontrak wakil kelas sem5..ko jgn takutkan aku lak dukun..mampuih aku nanti

aku baru cdg nak smbg kontrak wakil kelas sem5..ko jgn takutkan aku lak dukun..mampuih aku nanti

uish ko pun wakil kelas gak ker arfaie. nie aku nak tabik spring kat ko 60x nie. Den salute ko!!!!

emm..aku bukannya nak takutkan ko arfaie cuma citer kenyataannya. tapi ape2 hal pun tahniahlah aku ucapkan. kalo sistem pemilihan dalam carta struktur JPP JKE masih macam mana masa aku dulu ko ade peluanglah nak pegang ape2 jawatan dlm JPP JKE. paling tinggi naib pengerusi. tak salah aku masa aku dulu JPP JKE ade dua jawatan untuk naib pengerusi. timbalan pengerusi ngan pengerusi biasanya student sem 6 yg pegang. tapi kalo ko dilantik ke jawatan naib pengerusi....peluang ko untuk dptkan jawatan pengerusi atau pun timbalan pengerusi pada sem 6 nanti amat cerah dlm sekitar 99%. :lol:

tapi ko boleh lagi menolak tapi kenalah bagi nama org yg jadi pengganti ko. tapi jgnlah bagi yg seberangan jer. emm...tapi kalo nie cukup glamer di kalangan pensyarah hehe..mmg kena sgtlah ko pegang nanti. x per..kalo ko dpt pegang jawatan tu ko leh lah lepaskan jawatan wakil kelas tu. better ko lepaskan masa sem 6. sem 5 nanti kalo dpt pegang jawatan naib pengerusi secara automatik ko akan di pertanggungjawabkan menguruskan hari pameran & pertandingan projek dan hari anugerah JKE. (kalo sistem tu masih sama. nie dah 2 tahun tak tahulah kalo masih sama). so ade dua org naib pengerusi salah seorg akan handle salah satu dua hari kebesaran untuk JKE. setahu aku suma jawatan tu untuk kelas direct diploma kecuali kalo ade student yg dr intergrasi yg mmg berkarisma...susah sikitlah aku nak citer.

emm..ko jgn takutlah arfaie. cuma perlu pilih mana yg terbaik untuk diri ko. cuma ko kena pandai menolak bila tiba tiba dpt offer jawatan. B)

hmm aku rasa xberubah laa...JPP ttp mcm 2.tapi kan aku takut semua jawatan nie nanti aku buatkan aku sibuk smpi xingat belajar...

mcm sem 2 ngan 3, aku sibuk ngan PSSI..aku jadi biro.kelab kembara lagik...hasilnya sem3, pointer aku turun skit..

hmm aku rasa xberubah laa...JPP ttp mcm 2.tapi kan aku takut semua jawatan nie nanti aku buatkan aku sibuk smpi xingat belajar...

mcm sem 2 ngan 3, aku sibuk ngan PSSI..aku jadi biro.kelab kembara lagik...hasilnya sem3, pointer aku turun skit..

;) takpe. asalkan ko boleh bahagikan masa ko oklah. emm... satu nasihat akulah kalo ko nak aktif dlm PSSI ok lagi cuma kalo dipilih tuh kenalah pandai2 bahagikan masa. macam sem lima nanti ko cuma sibuk ngan dua hari besar JKE tu jer. lagi satu pandai2lah ko cari org kuat ko. kalo boleh yg boleh buat kerja. sem 5 ko tumpukan pada dua persatuan tu jer. pastu ngan study ko. (tak kisahlah PSSI ker kelab kembara ker antara satu)

tapi kalo sem 6 kalo terpilih dlm JPP JKE lebih baik ko slow sikit PSSI ngan kelab kembara ko. nak ikutkan kerja ko lagi senang kalo budak sem lima yg ko handle tu boleh buat kerja. kalo nak lebh senang ikut jer idea pensyarah. tapi jgn ko terpilih ke peringkat JPP pusat. mmg haru birulah nampaknya huhuhu. tapi best sbb leh jln2 gi politeknik lain pastu hadiri seminar. tapi nanti banyak lak kelas ko yg tertinggal.

terpulang pd ko untuk memilih. lagipun jawatan tu pun membuatkan sijil dip ko nanti ade kelebihan sikit jer dr student lain. tu jer. mmg di fikir mmg rasa susah tapi bila ko dah lalui satu persatu..dan selesaikan nya satu persatu insyaallah boleh. nanti bila ko dah habis belajar mesti ko terkenang balik. :lol:

eh ko dah kirimkan salam aku ke belum. hue hue :lol:

aiseh..tangan xbagi nak suruh kirim..nak aku tlg salamkan :D?

hmm ntahlaa...aku nie jenis suka komitmen,takut2 bila banyak sgt jawatan..aku lupa kelas lak.heheh masa utk aku pencen kut sem5 nie..huhuh penat laa join persatuan nie..cuti pun kena kaco

aiseh..tangan xbagi nak suruh kirim..nak aku tlg salamkan :D?

hmm ntahlaa...aku nie jenis suka komitmen,takut2 bila banyak sgt jawatan..aku lupa kelas lak.heheh masa utk aku pencen kut sem5 nie..huhuh penat laa join persatuan nie..cuti pun kena kaco

<_< emm....aahlah tangan pun tak bagi camne nak salamkan. bolehlah kalo ko tolong hulurkan. tgn aku tak sampai.huhuhu. woo!!! kemain ko yer arfaie.

hehe..aku dah agak ko jenis mcm tu punyalah. kalo tak takkan ko pegang jawatan wakil kelas nyer. dulu masa sem 1 masa aku jadi wakil kelas aku selalu kena panggil poyo dgn budak2 kelas aku. angin satu badan aku aku resign. hahaha..alih2 sem 6 aku dilantik semula. budak2 kelas aku lak yg suruh aku pegang jawatan. kenangan manis masa sem 6. yg mula2 jadi musuh masa dah naik sem 2 dah leh jadi member.

aku tak pgg jawatan dlm JPP. tapi aku jadi org kuat pada member aku yg jadi wakil kelas masa sem 5. so sem 6 dia dpt naik pangkat jadi Pengerusi JPP so aku dilantik semula jadi wakil kelas. bila dikenangkan balik..kelas aku melalui tiga org era wakil kelas. mula2 aku(budak kelas aku kata aku nie poyo n skema masa tuh)...yg no-2 member aku(lepas dia nie naik mmg kelas macam diktator. dia tak puas hati dia lepaskan ajer. lagi dasyat dr aku masa jadi wakil kelas sem 1). yg ketiga member aku yg dpt jadi Pengerusi JPP. (dia ni lagi teruk. budak2 kelas aku panggil dia sengal. haha aku panggil dia tunggul kayu. korang bayangkanlah...nie tgh discuss nie...pastu tanya dia..dia buat tak tak tahu jer. pastu tanya balik pesal. bengong. tapi kalo topik kena dgn yg dia minat idea mmg bergeliga.) tapi masa dua2 member aku tu jadi wakil kelas aku banyak main peranan. hehe sbb aku yg paling tua dlm kelas tu masa tu.

wei arfaie....aku rasa ko takde masalahlah nak bahagikn masa ko. cuma ko kena limitkan aktiviti yg ko rasa kurang memberikan manfaat pada ko. wah silap2 haribulan kalo ko dah pgg jawatan mau ko tak jenguk putera.com nie sebulan. :lol: . apa2 hal pun semoga berjaya ok.

wei arfaie....aku rasa ko takde masalahlah nak bahagikn masa ko. cuma ko kena limitkan aktiviti yg ko rasa kurang memberikan manfaat pada ko. wah silap2 haribulan kalo ko dah pgg jawatan mau ko tak jenguk putera.com nie sebulan. :lol: . apa2 hal pun semoga berjaya ok.

mesti...aku tetap akan jenguk putera

mesti...aku tetap akan jenguk putera

cayalah arfaie. mcm nielah bakal pucuk pimpinan JPP JKE kita. sayang ko ...cup cup. :P . nanti jgn lupalak kengkawan di bawah ko. ingat tuh. jgn sombong. kita berkerja untuk student kena ikhlas.

ah arfaie. ko nanti projek dah ade idea ker. lebih baik ko cari bahan sekrang. paling elok masa time cuti sem. kalo takde idea cuba minta pandangan pensyarah. tapi aku rasa ko mesti dah ade idea sendiri.

jangan jadi macam umah kawan aku dulu. umah dah jadi macam bengkel kimpalan. yelah duduk ngan budak mekanikal. projek budak2 elektrik lagi. haha..kelako aku tgk umah diorg. umah aku pun hampirlah. tapi nasib baik suma budak elektrik. komponen bersepah2. nie aku bagi idea. kalo ko mampu. dlm projek ko nanti cuba ko sertakan visual basic. lagipun ko coz DTK. takde masalahnya. kalo hardware ko pun power...insyaallah mmg grand projek ko. tapi satulah aku nak ingatkan ko. mcm mana grand projek ko..ko kena paham keseluruhannya sistem yg ada pada projek ko. sbb masa time aku dulu....projek aku yg ciput tu pun lecturer tanya mcm2. siap aku rasa mcm nak bergaduh ngan dia supaya dia paham ape yg aku ckp dgn dia.

p/s: projek aku paling bodo. simple lak tuh. pun kena hentam jugak . cais!!!

aku pun bdk dtk. jun 2003 - jun 2006.

kalo nk kenal ngan DTK2003 - 2006.

sila ke http://mohdadil.blogspot.com

hehe...

ads plak...

aku bab bdk2 kelas lain ni mmg aku tak tau. tak kenal pun. ntahla xbercampor kot.

tp ok la so far. kalo korg nk tau, sem lepas nye projek yg masuk final. nama dia i-room tu.

tu la projek aku n mmber2 aku. hehehe..

sepatutnya xmasuk, kesian punye pasal kot.

pn jun and pn siti zarida ada lg ka?

diorg ni wanted skit dgn aku... Biasala, dulu2 punya hal...

hehehehe..

Semoga korg berjaya...

Edited by mohdadil

ko buat projek apa? menang?

emm dpt no 2 jer. <_< . sbb yg no satu DEE 6B yg dpt. nama projek aku AFOS. (automatik flood outlet system). projek aku demo guna air. paling kelakar masa Pengarah dtg melawat tgk pameran (masa tu En. Kolonel Zakaria...ker ape nama dia....nama pengarah sendiri pun tak tahu teruk aku ni). Masa tuh kawan2 aku masukan air dlm kolam dimana projek aku diletakkan. Pengarah leh buat lawak bengonglak...dia ckplah..."Ha tu dia...air banjir dah dtg....".

projek aku tuh encik zul takde simpan sbb dia kata ruang untuk dia simpan dah penuh (x pun dia malas nak simpan projek kitaorg kot sbb ape sgtlah projek kita org tuh <_< ) so aku ngan kengkawan pakat jual kat besi buruk...hahaha dpt juga duit.

eh mohd dadil. emm junior aku lagi nih. hehe aku dah tgk kat webblog. tapi mmg aku tak pernah tgk ko. biasalah. mana nak kenal. senior buat hal sendiri. junior pun buat hal sendiri. sendiri punya hal. kecualilah kalo kenal masa dlm persatuan ker....aktiviti ker..mungkinlah kot.

Pn Jun. adui aku selalu nyembang ngan dia. Comel jer..tapi sekali dia marah ish ish... :angry:

eh mohd dadil. emm junior aku lagi nih. hehe aku dah tgk kat webblog. tapi mmg aku tak pernah tgk ko. biasalah. mana nak kenal. senior buat hal sendiri. junior pun buat hal sendiri. sendiri punya hal. kecualilah kalo kenal masa dlm persatuan ker....aktiviti ker..mungkinlah kot.

aku kenal dia..tp ntahlaa dia kenal aku ke x :D

ko kenal aku ke arfaie? apesal aku xkenal ko?

pasal ko geng ngan abang2 nasyid 2..aku kenal laa :P aku biro PSSI

pasal ko geng ngan abang2 nasyid 2..aku kenal laa :P aku biro PSSI

tu dia mohddadil. biasanya org2 yg popular mmg akan dikenali. :lol: . arfaie betul tak ape aku ckp. senior ngan hal sendiri...junior ngan hal sendiri. alah bukan ape....takkan suma org ko nak kenal pastu nak berkawan. kalo ade 3000 org student kat JKE takkan ko nak kenal suma. kalo ko kenal pun ko leh ingat ker nama kengkawan ko yg 3000 org tu. wahaha.

mohddalil ko bebudak geng nasyid ker. emm..setahu nasyid kat puo nie cuma aktif pada masa majlis kat hostel ngan majlis2 yg ade kaitan ngan keagamaan jer. time aku dulu takde lagi. mungkin tak aktif lagi. B)

owh.. yeke aku geng ngan bdk2 nasyid?

setau aku bdk nasyid kat kelas aku dulu ialah harfic, khairuddin and adib.

tp aku bukan bdk nasyid la...

ye kot kitorg wat hal2 sndiri. aku sndri mengaku xpenah kenal bdk2 junior dtk aku. nama lagi la. mungkin bz kot. xdpt la nk berkenal2 dgn junior...

pape pun, good luck la. semoga berjaya dlm final exam.

hehehe... :)

aku ader 1 citer, time aku sem 6. yakni sesi jan 2006. korg kenal x dgn pengerusi persatuan JKE time ni?

hehehe.. kalo kenal aku nk citer sesuatu...

Edited by mohdadil

owh.. yeke aku geng ngan bdk2 nasyid?

setau aku bdk nasyid kat kelas aku dulu ialah harfic, khairuddin and adib.

tp aku bukan bdk nasyid la...

yer laa 2...aku kenal pun sbb ada gambar ko ngan diorang.

ye kot kitorg wat hal2 sndiri. aku sndri mengaku xpenah kenal bdk2 junior dtk aku. nama lagi la. mungkin bz kot. xdpt la nk berkenal2 dgn junior...

mmg pung :D jgn marah

pape pun, good luck la. semoga berjaya dlm final exam.

hehehe... :)

aku ader 1 citer, time aku sem 6. yakni sesi jan 2006. korg kenal x dgn pengerusi persatuan JKE time ni?

hehehe.. kalo kenal aku nk citer sesuatu...

kenal!!kenal!!! naper? :P

Acct, kat sini bukan aku nk mengutuk atau mengata.

just nk citer je..

Mungkin kalo ko perasan, Pengerusi Persatuan JKE time ni budak sem 5 integrasi. Kalo nk diikutkan, xbleh bdk integrasi pgg jawatan dlm PJKE melainkan bdk2 direct dip je kan? Sem 5 plak tu. bukan sem 6.

Tp time ni En. rakimi yg take over PJKE. so dia pun mcm mengizinkan je. sblm ni kalo xsilap aku pn. jun. Dia mmg xbg bdk integrasi pgg jawatan dlm PJKE. yela bdk baru masuk. lain la kalo org tu amik sijil n sambung dip integrasi kat poli yg sama.

nk tau mcmana pemilihan Pengerusi ni? Mengikut mmbe aku a.k.a ketua kelas aku dulu la. Pemilihan ini dibuat di dewan JKE. Time ni bdk Sem 5 integrasi yakni kelas si pengerusi ni guna dewan tu. So bila start pemilihan, semua wakil kelas dh ada, tp bdk2 kelas si pengerusi ni xnk blah dr dewan pdhal pemilihan tu just untuk semua wakil kelas je yg bleh vote.

And tersebutlah alkisah, si pengerusi ni dgn bangganya menberanikan diri mencalonkan dirinya untuk menjadi pengerusi. Hehehe..

And sume budak kelas dia pun angkat tgn vote dia. Wakil2 kelas yg lain terpinga2 kot. tp disebabkan bilangan bdk kelas diorg ni lg ramai dr wakil2 kelas yg ada kat situ. maka dgn rasminya dia menjadi Pengerusi PJKE.

hehehe.. kelakar aku. (bukan nk mengata, tp betul!)

Bdk kelas aku ada sorg yg biro JKE utk JPP PUO. so tiap kali ada mesyuarat dgn KJ, dia akan turun skali. so time ni si pengerusi ni mencadangakan supaya wat bumbung utk motosikal bdk2 JKE. Mcm ni la kisahnya:

KJ: kenapa pulak nk wat bumbung. mana ada kolej yg sedia kan bumbung utk motosikal pelajar.

pengerusi: PSA time saya blaja dulu ada. (dulu dia poli SA).

KJ: Ok, berapa bdk2 PSA byr utk yuran belajar? Mahal kan? kita just ambil 200 je. kalo nk dibandingkan dgn PSA tu yg yurannya mahal. mmg la dia ada bumbung utk motor student.

Pengerusi: Diam....................

Aku tergelak dgr mmbe aku ni citer...

itu jela yg aku igt wat ms ni... Hehehe...

*Suka tgk time Pengerusi PJKE ni pkai baju kemeja warna PINK!!!!!!

Hehehehe... :)

heuheu..patut ar xfamous pengerusi JPP JKE yang 2..budak integrasi rupanya.nasib dia baik sbb budak2 kelas dia vote..

tapi apsal xhalo je budak2 kelas dia..masa aku g meeting 2 aku xperasan lak :D tapi en.rakimi pun satu ar..dia xblh buat slamber cam 2..

eh, pengerusi 2 sem6 tahun nie kan?

hehehe..

aku pun kelakar dgr cmtu...

dia sem6 la skrg...

kalo ko jmp bdk sem 6 pkai baju kemeja pink tu. mmg dia la!!!!

*xpenah dibuat org!

cerita panas.....cerita panas.....hehehe....adui kelakolah mamat tuh. pakai kemeja warna pink. wuahaha :lol: eh wah ni dah memecahkan tradisi nie. bagi lak kat budak intergrasi. mohddadil. ko agak2 dia ade tak masuk putera nie. karang dia marah lepas geram kat arfaie pulak. hehe...lariii!!!

eh aku jadi konpius lak....mohddadil..arfaie budak yg korang mengata tuh (hehehe :P ) pengerusi persatuan kejuruteraan elektrik ker..pengerusi jawatankuasa perwakilan pelajar kejuruteraan elektrik. aku dah konpius daaa..... :ph34r: