Jump to content
wanida

Nak Wat Buletin Board Guna Php

Recommended Posts

a'kum....

saya nak wat buletin board cam dlm Bulletin Board. saya try search kat net cari cth2 script tp kebanyakan script yg saya dpt sume berkaitan ngan forum. ape patut saya taip kat google or search engine lelain? sblm nih saya cuma taip bulletin jek.

time kasih

Konsep Bulletin Board tu apa? Forum atau Bulletin sahaja. Saya nak cadang beberapa BB yang saya tahu.

1. www.phpbb.com

2. www.ikonboard.com

3. www.yabbforum.com

4. www.minibb.net

Harap dapat menyelesaikan permasalahan anda.

kena coding sendiri ke? ermm buletin tuh nak disimpan dlm database tp setau saya kalo phpmyadmin cuma limit 255 character jek. kalo nak simpan dlm bentuk .dat bleh tak? ade sesape tau cara dia? kalo bleh ajar la step nak cari tutorial pasal ni. saya perlu taip keyword ape kat search engine?

time kasih

adakah tak sama Forum ngan Buletin Board ?

adakah tak sama Forum ngan Buletin Board ?

cuba klik link yg wanida bagi tu. buletin board yg dia maksudkan bukan forum, more on news/notice board

ooo cakap la nak buat news..

cuba korang tgk extension file mmu .. siap tukar ke extension .mmu tu ....

rasanye kite dah bincangkan dulu cam mana nak tukar .php ke suatu extension lain yang boleh difahami oleh apache webserver...

satu lagi contoh penukaran extension .. laman web game darkthorn http://www.darkthrone.com/conceptart.dt

Edited by psychoX

kena coding sendiri ke? ermm buletin tuh nak disimpan dlm database tp setau saya kalo phpmyadmin cuma limit 255 character jek. kalo nak simpan dlm bentuk .dat bleh tak? ade sesape tau cara dia? kalo bleh ajar la step nak cari tutorial pasal ni. saya perlu taip keyword ape kat search engine?

time kasih

jgn pakai varchar,pakai blob

Wanida:

Untuk buat buletin yang mempunyai data lebih dari 255 aksara adalah seperti berikut:

SQL-query :

CREATE TABLE `Buletin` (`Aksara` LONGTEXT NOT NULL);

Gunakan "LONGTEXT" pada phpmyadmin tu

huk huk huk ..sadis sadis...

-kene tukar la id tu butakomputer jadik celik IT..

Mana ada terer, aku nie buta komputer, harap dapat tunjuk ajar, nak tekan keyboard pun tak gheti, cakap omputih pun tak gheti.... sedih siot.. korang senior mesti hebat gilerkan, jangan lupa ajar aku yang budak tadika nie. mekasih

Tak payah pakai LONGTEXT, melampau besar sgt tu.. pakai TEXT (atau BLOB mcm deejagothic cakap) tu saja pun dah boleh simpan up to 65535 characters..

http://www.mysqlfreaks.com/datatypes/22.php

http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/storage-requirements.html

Sebenarnya notice board mcm tu bukan besar dgt pun. VARCHAR(255) pun dah lebih dari cukup. Kalau news article tu mungkin lain cerita lah..

p.s: jgn pandai2 je bagi cadangan kat orang, siasat dulu..

Kesnya nak jadi terlalu spesifik buat apa, tak ramai orang interested nak tahu macam mana sistem kendali storage. I always choose the Maximum. mana tahu data boleh melebihi dari had had tertentu. unless kalau kau dah tahu exactly the data range. Mungkin kau tak pernah process data yang besar so kau takder pengalaman lagi, so jangan menghina orang.... biadap namanya.

bukan nak betah atau melawan,cume ak muzakarah sesame insan..

bro,klu choose maximum, akan reduce kan performance utk sesebuah connection..jadi kite kene aware setiap data type yg ditetapkan..sebab tu ade banyak jenis data type,ade yg tiny,ade yg long,ade yg large..itu sume bergantug kepada data yg nak dimasukkan kedalam dbase..

jadi cara nak handle data yg melebihi had tertentu,

pada pendapat aku kite tak leh nak bergantung pada mysql semata-mata..kene ade control dari front-end jugak.

ape pendapat korang??itu cume sekupang dari pendapat aku!

Betul juga kata kau deejagothic, kita kena aware pasal data type, aku just bagi mana mana data type sebab wanida nie beginner lagi. Kita pun tak tahu data range dia. So tibai jerla. macam gak masa korang first masuk universiti , c prog, tiba tiba jer dah guna char, float, double.... bab-bab pengurusan storage nie lepas dorang dah betul betul paham. peace bro.

1khz, jangan hina orang selalu, tak baik, tuhan marah.

<slightly off-topic>

Katakan aku ada pulut sepinggan besar dan semangkuk kuah durian. Kau pun datang, minta sikit dari aku. Ye la, aku makan pun tak habis semuanya. Aku pun bagi.. tapi aku bagi pulut je.. sedangkan aku boleh bagi kuah durian tu juga sikit, lagi sedap kalau dapat cicah tu.. tapi tak, aku bagi pulut je...

Mungkin kau tak pernah process data yang besar so kau takder pengalaman lagi, so jangan menghina orang.... biadap namanya.

Aku memang takde pengalaman simpan notice yg rasanya cuma dlm 100-200 huruf dalam column LONGTEXT yg bersaiz 4294967296 bytes..

Nasib baik MySQL punya BLOB & TEXT data types adalah jenis variable-width, dia tak ambil betul 4294967296 bytes. Kalau guna DB lain yg fixed-width, tentu dahsyat. Lebih kurang 4 Gigabytes utk setiap row!

Sori la kalau rasa terhina. Aku cuma nak ingatkan supaya fikir dua kali (dan lebih) sebelum beri jawapan. Kena hati2 sebab kemungkinan orang tu akan guna dan berpegang pada apa yg kita ajarkan. Jgn jadi ajaran sesat mcm Ayah Pin sudah.

Programmer mestilah peka dgn resource yg akan digunakan oleh program yg dibuatnya. Resource ni termasuklah ruang storan, memory, processor time, etc..

Ignorant programmer will make bad programs..

Edited by 1kHz

"IGNORANT IS BLISS"

Kau kena faham ayat atas tu. Ayat tu kau kena pegang betul. Kalau kau jadi pensyarah mesti ramai student kau yang BLUR. Aku pernah buat makmal study programming. dorang semua kosong. lepas aku ajar semua dapat markah cemerlang tanpa tunjuk ajar pensyarah. cuma 2 hari. Sebab "Ignorant is bliss". Jangan jadi so complicated. takyah bagi pulut tu. aku tak makan sisa orang.

<off-topic>

Wah hebatnya kau smile.gif lebih hebat dari pensyarah la dia.. agaknya kau ni mesti dpt first class nih, kepujian dekan tiap2 semester..

"Ignorant Is Bliss" tu apa yg aku faham ialah kau akan rasa senang hati (bliss) bila kau tak menghiraukan.. jgn hiraukan kesusahan hidup orang lain.. jgn hiraukan halal haram.. jgn hiraukan nasihat orang.. maka kau akan dpt "bliss"..

Salah la 1khz

Translate

"IGNORANT IS BLISS" = Pada satu masa seseorang tu lebih senang dengan tak tahu satu perkara

Aku ingat kau pernah dengar, itu pepatah orang putih, maaf sebab aku bagi pepatah yang kau tak pernah dengar.

Rogol, bunuh, bom, potong kepala, isteri curang, kematian, kesedihan, kebuluran, malapetaka, kegilaan, kesosialan, dadah, AIDS

Semua benda kat atas tu akan buat kau bercelaru dan fobia, sebab tu "IGNORANT IS BLISS".

Pernah tak kau dengar student cakap "Eee apsal la programming nie susah sangat" : sebabnya dia dah bercelaru dan dia fobia asyik jumpa ERROR.

<waaayy off-topic>

Oh ye lah. Maaf, aku pun tersilap juga. Tersilap grammar.. Yg betulnya "ignorance is bliss".

Pada satu masa seseorang tu lebih senang dengan tak tahu satu perkara

Ehem, "ignore" bukan diterjemahkan kpd "tak tahu". "Ignore" diterjemahkan menjadi "tidak menghiraukan". Dia tahu tapi tak ambil peduli. Bukan tak tahu, tapi buat2 tak tahu. Dalam software Oxford Concise Dictionary yg aku install dlm PC aku ni (ya, aku tak pandai sgt, terpaksa la rujuk kamus), "Ignore" diterjemahkan sebagai:

Disregard intentionally. Fail to consider (something significant).

Is "ignorance" a good thing? I would say IT IS NOT, completely contrary to what butaKomputer deeply believes. There's a lot of bad and evil things in this world, such as the things butaKomputer listed above, including programming errors. Does ignoring them is a good thing to do? Knowing that your car is stolen, being able to ignore it is a bliss indeed. But is it a good thing? Will I be a better programmer if I ignore those errors (and warnings)? Ignoring the fact that my code will make the hard disk full after 20 rows of inserts won't get me fired?

Oh yes, "ingorance" will bring "bliss" to your heart, but is THAT kind of bliss is a good thing??

Sorry byk2 pada tuan punya topic wanida sebab post something off-topic yg panjang mcm ni. Aku tak nak post lagi. To butaKomputer, mock me all you want, unintelligent arguments doesn't bother me much. People said "kalau layan orang tak betul kang nanti pun kita jadi tak betul". So I'll just stop here. I'll let the people decide who is the "tak betul" one around here...

Oh BTW, pulut tu aku belum makan lagi, jadi dia belum jadi sisa. Kalau tak nak takpe lah, aku bagi orang lain yg nak. Aku akan bagi kuah duriannya sekali..

dah la tu,

kalau ada tersalah tersilap skit skit tu .. biasa la...jgn mudah melenting

pendapat org kene terima..

pengalaman perlu di share...

sabar sabar.. shake hand ..

kepada butakomputer

amber nok tegur demo skit nih... jgn cepat melatah... kalau demo rasa pengalaman demo lebih... boleh beri pendapat... boleh tulis "pada pendapat saya ".. " oo saya minta maaf" "saya nak tambah skit" " saya kurang setuju dengan pendapat si polan si polan "

amber tau demo orang power ... kite kite kat sini pun masih lagi belajar..

jgn canggoh / beta pendapat org...

rasanye kite semua dah dewasa .. so buatla cara dewasa... jgn jadik budak budak..

ni bukan marah.tapi nasihat....

Edited by psychoX

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...