Jump to content
Hackezkk

Movie Yang Buat Korang Penin

Recommended Posts

Aku kalau setakat ni semua movie memang boleh paham, kalau tak banyak pun memang takde masalah nak paham. Tapi satu movie je aku tak paham sampai skang, citer Mulholland Drive. Citer ni memang tak kuar kat sini, mungkin sebab ada unsur 18sx sket tapi banyak nominee, rasa aku ada menang award kat oscar tahun baper aku pun tak ingat dah. Tapi storyline memang pening kepala. Memula biasa jer, pastu dah macam flashback, pastu storyline dia pusing, pastu entah yang mana satu betul yang mana satu tipu. Pening kepala aku tengok.

Tp awek yng berkawan dengan heroin tu "Best":P best siap dengan " ":P

biggrin.gif hahaha

huhuhu saper dah tgk citer "War Of The World"?

citer tu mmg best lah! aku tgk kat GSC mmg puas hati! biggrin.gif

tapi tang ending tuh tak best! habis gitu jer, klu dipanjangkan ckit mesti best... ader tak sesaper yang tak paham ending filem tuh? wink.gif

sumer citer aku rase best, dan ok la.. bley la paham...

cumer kekadang tak puas ati... sebab ending tergantung... cam shial... argk~!! buat rugi jerk aku bayar memahal beli tiket tengok wayang (maner pernah aku tengok wayang pun) tapi ending dier.... cam takde ending jerk... wargh~!!!

Contoh nyer sepet... dowh.~!

Ler ko pi tengok citer Cermin tu? biggrin.gif Eh..eh aku pun tertengok jugak. He he he... tahapahapa punya citer.

info tambahan

bagi sapa yg still penin matrix 2 dan 3.. dan 1 jugak

korang try layan game-nya.. Enter the Matrix...

timeline -nya selari dgn Matrix 2

dlm game tu ada depa selitkan full motion video..

semua dilakonkan oleh pelakon2 asal matrix..

korang akan lebih paham jln cerita wayangnya,

kalo korang layan game nie..

carik jer cheat code nye.. so korang leh main dgn senang ati

dan satu lagi, kartun/anime matrix.. the Animatrix..

x silap ada 11 mini anime dlm koleksi Animatrix nie..

soalan general sgt. pening 'susah aku nak paham' ke, pening 'menyampah aku nak tgk'?

kalo pening 'susah aku nak paham', memana trilogi kalo skip 1st ngn 2nd mmg aku pening. tapi stakat matrix [aku minat giler yg 1st] ngn LoTR [xdela minat sgt, tapi minat la jugak] xde la pening, saspensyen je.

kalo pening 'menyampah aku nak tgk', citer hindustan aa...tapi aku baru perasan sumthing psl aku. takde benda yg aku menyampah 100% dlm dunia ni. baik psl sesorang artis, movie, apa saja. sebab, aku benci hindustan, tapi layan giler tgk kuch kuch hotak hey jangan main kasar. kikiki...malu seh ngaku...

tapi bagi aku citer ni lagi la aku tak ingat tajuk die tapi jalan citernye macam ni awal movie dia tunjuk ada sorang janda anak dua, laki dia terbunuh masa WWII dia pon duduk la rumah baru yg dah lama dibina. awal2 mesti semua orang jangka yg org gaji dia buat hal buat pekara pelik2 dikukuhkan lagi apabila mrk 2 beradik ke ape tah jumpa gambar org gaji dia diambil 1900 dulu. ingatkan orang gaji dia hantu rerupanye last skali dia ngan anak dia ngan org gaji tu sekali rupanya antu. pasal ade org baru pindah kat rumah tu (manusia Betul) tengok barang asik beralih last sekali baca jampi. dah kekomfiusan bermula antu tu angap penghuni yg baru masuk tu antu dan org yg baru masuk tu cakap rumah tu ade antu. kalu sesiape tengok mesti rase macam ditipu oleh jalan citer tu punye la... laugh.gif

tak silap aku...

jln cerita nie dari movie "the others"..

lakonan nicole kidman...

memula tengok.. mmg mati2 ingat yg si janda Nicole nie yg betul2 hidup..

walhal hakikat sebenarnya dialah yg sebenarnya menghantui rumah tu..

tapi dia masih belum tau yg dia adalah hantu..

mmg penin kalo tngk sekali round...

tapi best gak layan... tak bosan laa..

the movie will keep u glued to yur seat...

Edited by kupang

ya betul tu..... sape yg tengok first time mesti tak paham punyerlah. bagus betul pengarah tu barjaya menipu penontonnya. biggrin.gif

cerita pening....bagi aku...

1)sepet....sapa yang angkat telepon masa ending dier....

2)ghost train...sapa watak 2 orang yang tertinggal ketapi tu...kemudian dia naik ketapi hantu....dia watak zaman lampau ke atau zaman baru...kalau dia watak zaman baru kenapa dia tak boleh tengok watak zaman baru...kalu dia watak zaman lama...kenapa dia bleh dengar bayi menangis pada zaman baru....dan sapa lagi watak akhir sekali yang 2 orang tertinggal train tu....adakah dia watak lama or baru..

watak lama--->org yang mati dalam train.....watak baru---->org yg naik train selepas eksiden tu....

3)one miss call...sume paham tapi sakit ati sbb budak pompuan tu nak mati bleh lagi ditemuramah.....

4)star wars...tak layan

-jgn biarkan hidup anda terus diselubungi misteri-

apsal korang ni kalo tengokciter ni serius sangat....tak paham skit dah nak pertikaikan itu dan ini......kalo filem malaysia aku memang tak heran pasal....dari keseluruhan aspek memang selekeh....buat citer rm 1m cakap rm 6 m.....tak jujur sana dan sini dan tak sedap...kalo filem hllwdkorang kenelah berfikiran skit pasal kekadan ader abstrak skit....pendekatan mereka berbeza...tapi kalo dah box office tu apasal korang masih trak paham....korang ni perlu terbukak skit...hehehehehe leser gua ari ni..

huk alohhh hehehe

kalo criter efek best tahap cipan skalipon

kalo orang tak faham

plot merapu2

jalan criter bebelit mcm india baru blaja ckp mesia

huhuhuhuhuh

tuh aku tension tuh, sebagai peminat game Final Fantasy, aku bersusah payah berenang merentasi lautan api untuk beli vcd Final fantasy original Rm10 kat kedai depan tuh.

beli beli, tggk first disc jerk.

haih. lagiipun movie tu failure giler. Square kerugian berjuta2. tuh game final fantasty terbaru x kluar2 lagi.. x der duit...

slalu nyer kalu citer yang penin kan paler nie... kalu bukan sebab dier mmg buat citer nak penin kan org, Filem tuh mesti banyak kesilapan...

Ini aku nyer Opinion ar... biggrin.gif

aku tak paham cite antu almari tu... ape tah tajuk dia.. boogeyman kot. mmg tak paham satu hape pon. hantu tu betol ke wujud lam cite tu ? ke hero dia yg psycho ? tak paham.. tak paham .. ! tapi takpe ar, bleh gak menghiburkan hati aku yg lara time tu. dari cite seram, jadi cite lawak. ahahaha.. awek2 yg dok belakang aku tension je ngan aku... depa dok jerit2 takut, aku gelak cam tgk cite senario. wahahaha