Jump to content
Hackezkk

Movie Yang Buat Korang Penin

Recommended Posts

tuh la pandang rendah kat baktaria....

patut ending citer tu manusia bersalam dgn bakteria..... dan membuat pakatan baru untuk mengelakkan serangan alien pd masa akan dtg... Kuh....keh....keh...kekekekekekekekkkkk....... ph34r.gif

Ha ha ha....

Nak salam dgn apa? hulur² diorg yang masuk dlm tgn kita plak!

nipun dah cukup baik kita ada bagi "depa" duk dlm badan kia tongue.gif

aku pening ngan plot citer the village...pasal sekumplan penjenayah yg bersembunyi...tp cam citer hantu pon ada...kne tengok sampai abis br paham citer sbenar dia...

matrix 1-3..........

kena beli dvd pastu onkan subtitle b.i................baru lew phm apa itu matrix...........kalu tgk camtu jerk.........haram.............

tapi paling pelat nak phm aku p-k citer ju-on..............pasai pa?plot berterabor..............ntah pe2 ntah.........kajap gie saner........kejap gie sinie...............

aku tak paham cite antu almari tu... ape tah tajuk dia.. boogeyman kot. mmg tak paham satu hape pon. hantu tu betol ke wujud lam cite tu ?

Yg ni hantu dia tu adalah fear dia sendiri...aku pun pening gak, tp dah jelas bila memebr aku explain...

citer superman & smallville ni memeningkan aku la..... macam mana nak kaitkan 2 citer ni.....

tak pening la.. semakin lama semakin banyak yg dihuraikan..bagi aku story line dia complex dan mmg menarik...expect the unexpected..sapa sangka lex yg kamcing ngan clark leh jadi musuh ketat karang...

Movie putar belit dan pening kepala, tp best dan aku faham:

1. X-Files the movie

2. The Sixth Sense

3. Ju-On

4. Unbreakable

5. Vanilla sky

6. Minority Report

7. A beautiful Mind

Movie putar belit, tapi hampeh or maybe sbb aku tak faham:

1. The Village

2. Eternal Sunshine of the spotless mind

3. The aviator

Edited by electroboy

citer 7 sword ni pon salah satu citer yg memblurkan penontonnya.... berterabur dan kalang kabut citernya... pening aku nak ikut jalan citer dia... dry.gif

Tengok dia lawan memang best... lawan pedang mcm citer hero tu... tapi tu la oleh kerana dia banyak watak sampai 7 org kejap citer dia berbalik2... tengah layan citer watak 1 tak lama pas tu lompat lak... dia citer watak kedua lak... watak 1 tak abis lagi....lepas citer watak 2 sikit lompat balik ke watak yg 1st tadi balik... sampai la 7 org bergabung huh... kalau tak tumpu 250% susah nak folow.

tapi citer dia agak tergantung... pasal lepas maharaja tu jumpa pedang yg digali dari kubur maharaya yg lepas habis mcm tu je tak guna pon pedang tu.... ph34r.gif

Buat masa ni belum lagilah ada rancangan yang buat aku pening...Cuma perangai anak ngan bini aku jer, yang buat aku pening bila menonton...Bini aku org indonesia...Org indonesia ni terkenal dgn konsentrasinya bila tengok TV ker, wayang ker...jadi tak boleh di ganggu gugat( mungkin sebab dia satu hari nanti nak jadi director filem)....anak aku ni kalau dalam panggung, dia buat macam bapak dia punya panggung...Tiap kali ke mini theater( mines) aku kena makan 2 biji panadol...kalau kat midvalley dan tentu 3 biji...tambahan 1 biji sebab jalan jam dan keliling bangunan nak beli "pampers anak"( alasan yang biasa bini aku gunakan kalau nak ajak aku ke shopping complex). Nasib baiklah aku ni peniaga .....kalau makan gaji...dah lama boss aku halau aku ..macam trump halau pekerja dia...

movie yang memeningkan pala.....

bagi akuler..citer juon le yang aku paling pening nengok....kejap citer pasal tu kejap citer pasal nih...

pening pale aku... dry.gif

ya betul..... citer tu aku tengok takde pangkal takde akhir....

tapi menyeramkan gak la... psl aku tengok bedua ngan member aku, dah la kat bukit tunku malam buta yg sunyi sepi kat bilik org gaji, kat belakang ade pokok sena lak tu... huhuhu... pas tu nak pg bilik air pon tak berani dah..... laugh.gif

ya betul..... citer tu aku tengok takde pangkal takde akhir....

tapi menyeramkan gak la... psl aku tengok bedua ngan member aku, dah la kat bukit tunku malam buta yg sunyi sepi kat bilik org gaji, kat belakang ade pokok sena lak tu... huhuhu... pas tu nak pg bilik air pon tak berani dah..... laugh.gif

kalo kat belakang pokok sena tuh..mak lampir..takpun..mak langsuir.takpun kaka dia mak ponti..

juon tu antu jepon..kot ade pon kat mesia nih..antu askar jepun...bangzai... tongue.gif

Hahahahaha... lebih kurang la tu kalau dia contact member dia kat m'sia ni sama gak... tak pon ade antu lain copy bentuk dia.... hehehehehehehe.... biggrin.gif

tambahan...ni satu lagi citer yang memeningkan pale aku ( selain dari duk buat keje kat opis nih)... dry.gif

citer mak lampir....

heran aku...mak lampir tu sapa..antu ke..nenek kebayan ke...badut sarkes ke..

hero ke...yang aku pening tuh...nama citer tajuk mak lampir...tapi hero citer tu mesti org lain..mas joko la paman jamal pak tongko la...

pening....pening tongue.gif

mak lampir tu ada lah sorang ahli sihir yg paling power skli... sampai nak jadi separuh jin dah... jin pon bawah dia... cuma ade satu jin je yg lawan dia org tua berjanggut yg selalu pakai baju merah tu... dia dulu jin suruhan mak lampir merangkul jawatan ketua jin... tapi tah epsd mana tah dia kalah ngan tali cemeti masa lawan sejak tu dia ikut org yg kalahkan dia tu dan terus menjadi musuh mak lampir... mak lampir pon takut gak ngan jin yg ni... mak lampirtu tak leh mati walau pon berkecai mcm majin buu... cuma boleh kurung je... tujuan citer ni adalah misi kiai2 tu sumer yg nak bendung kejahatan mak lampir... tapi citer ni memang karut sampaikan balanda pon dia tolong... kuhkuhkuh... tak tau la mak lampir ni betul2 wujud ke tak..... ph34r.gif

citer aku rasa blur gak la ungu violet..cuba ko explain apa citer nih sebenarnye kalo bole dari beginning - climax - anti-climax - ending!!~ cuba citer kat aku.. biggrin.gif

mak lampir tu ada lah sorang ahli sihir yg paling power skli... sampai nak jadi separuh jin dah... jin pon bawah dia... cuma ade satu jin je yg lawan dia org tua berjanggut yg selalu pakai baju merah tu... dia dulu jin suruhan mak lampir merangkul jawatan ketua jin... tapi tah epsd mana tah dia kalah ngan tali cemeti masa lawan sejak tu dia ikut org yg kalahkan dia tu dan terus menjadi musuh mak lampir... mak lampir pon takut gak ngan jin yg ni... mak lampirtu tak leh mati walau pon berkecai mcm majin buu... cuma boleh kurung je... tujuan citer ni adalah misi kiai2 tu sumer yg nak bendung kejahatan mak lampir... tapi citer ni memang karut sampaikan balanda pon dia tolong... kuhkuhkuh... tak tau la mak lampir ni betul2 wujud ke tak..... ph34r.gif

ooooo spesis jin gak arr mak lampir nih....

tapikan aku aitu ade buat kaji selidik ..sebenornyer mak lampir ni asalnye seorang penjual kuih...( peniaga kecil-kecilan arr kiranyer)..tapi mak lampir ni selalu kene 'paw' ngan paman sukardi...jadi sebab dah tensen sgt ngan nasib dia..mak lampir ( maria lampera ..nama sebenar mak lampir..) telah pegi ke tasik danao toba utk mengamalkan ilmu jintusia( amalan ilmu jin zaman purbakala)..

kekira lebih dari seratus taun...maria lampera ni pun kua dari tasik tuh...( kira waktu nih ilmu jintusia dia dah tahap power arr)..

bila dia dia terus tuko nama dia kepada mak lamper..( sebab bila kuo dia dah kerepot ).

mak lamper terus mengganas..abih dibunuhnyer keturunan paman sukardi tuh...

kira dendam kesumat arr mak lamper nih...mengikut kajian sejarah...mak lamper lepas ngamuk2 tuh terus lari ke zimbabwe..

sekian tengkiu rolleyes.gif

ooooo spesis jin gak arr mak lampir nih....

tapikan aku aitu ade buat kaji selidik ..sebenornyer mak lampir ni asalnye seorang penjual kuih...( peniaga kecil-kecilan arr kiranyer)..tapi mak lampir ni selalu kene 'paw' ngan paman sukardi...jadi sebab dah tensen sgt ngan nasib dia..mak lampir ( maria lampera ..nama sebenar mak lampir..) telah pegi ke tasik danao toba utk mengamalkan ilmu jintusia( amalan ilmu jin zaman purbakala)..

kekira lebih dari seratus taun...maria lampera ni pun kua dari tasik tuh...( kira waktu nih ilmu jintusia dia dah tahap power arr)..

bila dia dia terus tuko nama dia kepada mak lamper..( sebab bila kuo dia dah kerepot ).

mak lamper terus mengganas..abih dibunuhnyer keturunan paman sukardi tuh...

kira dendam kesumat arr mak lamper nih...mengikut kajian sejarah...mak lamper lepas ngamuk2 tuh terus lari ke zimbabwe..

sekian tengkiu rolleyes.gif

hahahahaha..nih buku sejarah indon mana ko baca ntah nih..tetiba bole lari ker zimbabwe..apsal nak zimbabwe gak? apsal x ethopia ker? uganda ker?? hehehehe cuba ko explain memandangkan ko menyatakan ko dah kaji selidik kehidupan mak lamper a.k.a maria lampera

hahahahaha..nih buku sejarah indon mana ko baca ntah nih..tetiba bole lari ker zimbabwe..apsal nak zimbabwe gak? apsal x ethopia ker? uganda ker?? hehehehe cuba ko explain memandangkan ko menyatakan ko dah kaji selidik kehidupan mak lamper a.k.a maria lampera

mak lamper tu lari ke zimbabwe..sebab masa tuh perlukan seorang dukun yang power..jadi mak lamper amik peluang lari kat sana..

buku sejarah ni dah takde...kalo tak silap tajuk buku tuh ' Sejarah Kuno Indon - Maria Lampera...

kira edisi terhad arr buku sejarah nih... tongue.gif

mak lamper tu lari ke zimbabwe..sebab masa tuh perlukan seorang dukun yang power..jadi mak lamper amik peluang lari kat sana..

buku sejarah ni dah takde...kalo tak silap tajuk buku tuh ' Sejarah Kuno Indon - Maria Lampera...

kira edisi terhad arr buku sejarah nih...

bole caya ker nih..aku mcm nak caya x caya je yg mak lamper yg ko ckp nih wujud..ker ko saja je nak buek lawak je nih?? biggrin.gif

bole caya ker nih..aku mcm nak caya x caya je yg mak lamper yg ko ckp nih wujud..ker ko saja je nak buek lawak je nih?? biggrin.gif

kalau nak tau lebih lanjut ko kene gi zimbabwe...

tanyer mana kubur..marpopo abui.. ( nama mak lamper kat zimbabwe )

hahaha rolleyes.gif

kalau nak tau lebih lanjut ko kene gi zimbabwe...

tanyer mana kubur..marpopo abui.. ( nama mak lamper kat zimbabwe )

hahaha rolleyes.gif

hahahahaha..sah² kelentong macam² tongue.gif

citer yang ni pun aku pening gak..citer 'sister' alah citer antu siam tuh...

memula tu best gak arr tengok..seram gaklah..tapi yang nyer tuh..time last citer tuh..macam mana budak pompuan tuh leh buat repot kat balai polis tuh sedangkan dia dah mati lemas...pening pale siot nengok citer antu dari asia

nih dry.gif