Jump to content
Superior

Jenis Connection..

Recommended Posts

ISDN, DSL, T1, cable modem ni ape ye? Boleh terangkan tak? Kalau dial-up itu je saya tau... biggrin.gif

Ini bukan soalan assignment la.. Ini untuk pengetahuan aku je. Korang jangan salah anggap. U sekarang tgh cuti.. Nanti ade plak yg tuduh aku tanya soalan assignment. mad.gif

kalo HDSL tu apa laks?

dan alat yang dimasukkan line telepon tu dinamakan apa? router gak ker?

line telepon -> alat a -> alat b -> switch

aku tak tau apa itu alat a dan alat b..

sapa buleh tolong...

aku lagi tak tau router tu ape kebende.. ape hah?

Bagila definisi bagi ISDN.. DSL.

ISDN=Integrated Service Digital Network

HDSL=High Data Rate Subscriber Line

ADSL=Asymmetric Digital Subscriber Line

SDSL=Symmetric Digital Subscriber Line

Untuk keterangan lanjut sila lawati www.google.com

Google=Pusat Rujukan Anda.

Jadikan Google Rakan anda untuk membuat rujukan

Perkhidmatan intergrated service netword atau ISDN juga lebih dikenali sebagai perkhidmatan rangkaian digital bersepadu adalah merupakan suatu sistem dan juga bentuk perkhidmatan yang menawarkan sistem yang berdigital sepenuhnya bagi memenuhi kehendak yang mahukan segala aplikasi dengan kelajuan yang tinggi iaitu 64 K/bits.

Sistem ISDN ini membolehkan audio, video, teks dan data di salurkan melalui satu talian telefon yang mana dengan menggunakan jarak yang sama. Di samping itu juga, ia dapat disambungkan kepada telefon, komputer, mikro, mesin faksimili dan video confference. Bagi perkhidmatan primary rate interface (PRI) pula berkeupayaan untuk menampung kegunaan PABX.

Konsep ISDN

Konsep ISDN ialah ia membantu di dalam pelbagai pekerjaan samaada dalam sistem penyuisan atau tidak. Selain dari itu, ianya juga berkeupayaan mengaplikasikan dalam kelajuan 64 K/bits. ISDN juga mengandungi peralatan yang mempunyai teknologi yang tinggi bagi tujuan memperbaiki sifat-sifat yang khas iaitu penyelenggaraan dan berfungsi di dalam penyuisan perhubungan.

Jenis Perkhidmatan ISDN

Terdapat 2 jenis perkhidmatan ISDN yang ditawarkan antaranya ialah :-

1. Basic Rate Interface (BRI)

Perkhidmatan ini menyediakan 2 saluran B (2 x 64 K/bits) dan saluran D (2B +D) yang mana ianya melalui kabel biasa atau kabel optik. Saluran B adalah bertujuan untuk penghantaran maklumat, manakala saluran D adalah signalling dan penghantaran maklumat pada kadar bit.

2. Primary Rate Interface (PRI)

Perkhidmatan ini menyediakan 30 saluran B dan 1 saluran D iaitu (30B +D).

dr nota praktikal telekom

hehehehe..... cool.gif

salam semer..

ok aku pun nk tanya gak ni.. aku baru je dapat keje kat department IT.. aku kene create internet kat ofis ni n aku di beri tggjwp untuk pilih aper connection untuk internet means:
- celcom ke maxis ker streamyx ker..
So ader saper2 tak yang bo cadangkan aper yang sesuai untuk aku gunakan.. harga xkisah yang penting laju flexible n kurang masalah ( down ke aper ker )..

Kalau ader contact number ke bo bg aku untuk di hubungi..
thanks wink.gif

QUOTE (rieya @ Dec 12 2008, 09:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam semer..

ok aku pun nk tanya gak ni.. aku baru je dapat keje kat department IT.. aku kene create internet kat ofis ni n aku di beri tggjwp untuk pilih aper connection untuk internet means:
- celcom ke maxis ker streamyx ker..
So ader saper2 tak yang bo cadangkan aper yang sesuai untuk aku gunakan.. harga xkisah yang penting laju flexible n kurang masalah ( down ke aper ker )..

Kalau ader contact number ke bo bg aku untuk di hubungi..
thanks wink.gif

kalau untuk office, depends on user, and kebiasaanya orang ambik streamyx, takkan amik celcom or maxis, and apa yang boleh diprovide oleh celcom and maxis nie untuk internet ? 3G ? huhu.. jangan la..

kalo user lebih 10 orang, better ambik yang pakej enterprise punye, bulanan rm415. kalo kompeni kecik lagi, amik stremix soho sudah.

btw, kompeni kat mane ?

QUOTE(slaughters @ Dec 12 2008, 09:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kalo user lebih 10 orang, better ambik yang pakej enterprise punye, bulanan rm415. kalo kompeni kecik lagi, amik stremix soho sudah.

Sebenarnya user ader dalam 30 orang.. so dalam 30 org yang nk pakai agak brapa Giga paling minimum ek? 3G ker?

kompeni ni kompeni krjn kat area serdang sini xla besar sgt tapi bo tahan la..

streamyx Enterprise bo support untuk 30 orang pakai ek?

Kalau streamyx 1G tu pakej yang mana k?

ader buka web streamyx tapi xader pun yang 1G tu..
yang ader tgk pakej streamyx enterprise ADSL 1.0M sampai 2.0M jer tuh..
Ker macam mn nk tgk ?

Sorry la sebab mmg xtau sbnrnya ni..

kebenda korang melalut nie.. 1gb, 30gb, 3g la.. ni bukan cerita pasal pendrive..

Pakai 2 line 4mb atau pun terus amik pakej yang rm1k tu.

kompeni kerajaan ? pakai streamyx je. yang pakej rm1k tu. senang. sebab kerajaan yang bayar. ( patut la tak kisah berapa pun kene bayar, hehehehe )

aku leh tolong registerkan. kalo nak pasang network infra sekali pun boleh.

QUOTE(slaughters @ Dec 12 2008, 10:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kompeni kerajaan ? pakai streamyx je. yang pakej rm1k tu. senang. sebab kerajaan yang bayar. ( patut la tak kisah berapa pun kene bayar, hehehehe )

aku leh tolong registerkan. kalo nak pasang network infra sekali pun boleh.

itulah dier kompeni kerajaan hehehehe.. tapi kat sini kitorang xnak cabling tapi nak jadikan semer wireless senang skit keje..

aku nk wat servey dulu ni n nk faham dengan detail lagi smile.gif

Thanks wink.gif

wireless..

pernah pakai tak wireless nie ?

and pernah setting tak wireless nie ?

pernah jumpe tak masalah2 yang dihadapi bile gune wireless nie ?

kenapa wireless ni signal die free ? sebab signal die tak stabil, kalo signal die stabil, dah tentu die akan jadi signal yang berbayar..

so, jangan cakap pasal nak mudah buat kerja.. jadikan wifi ni sebagai extra je.

anyway.. selamat maju jaya. wah hahahaha..

QUOTE(slaughters @ Dec 12 2008, 11:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
wireless..

pernah pakai tak wireless nie ?

and pernah setting tak wireless nie ?

pernah jumpe tak masalah2 yang dihadapi bile gune wireless nie ?

kenapa wireless ni signal die free ? sebab signal die tak stabil, kalo signal die stabil, dah tentu die akan jadi signal yang berbayar..

so, jangan cakap pasal nak mudah buat kerja.. jadikan wifi ni sebagai extra je.

anyway.. selamat maju jaya. wah hahahaha..

Pernah pakai and pernah setting.. sebab sblm mmg keje kena setting wireless jer.. maksud aku mmg pakai streamyx n kat dalam ofis ni bos nk wireless and xnk wired.. so aku kena ikut jela..

Masalah mmg ader la tapi kena cari jalan la mcm mn nk settle kan nnt hehehehe