Jump to content
tasek16

Apa Yang Anda Boleh Buat Dgn Photoshop

Recommended Posts

aku bleh tukar gambar aku jadi gini

user posted image

tapi keno tekunlah skit biggrin.gif

A'kum,

Awak jadikan gambor tu jadi gitu pakai teknik apo tu Zul? Itu ker yg dinamakan teknik overlay di mana gambor tu berlapis-lapis tapi semuanya dpt dilihat? Terang sikit...Zul...

TQ.

A'kum.

Zul, awak jadikan gambar tu jadi gitu guna teknik apa ye? Itu ke yg dinamakan teknik overlay di mana gambar tu berlapis2 tapi semuanya dpt dilihat? Teranglah sikit Zul, aku nak belajar betul ni...

Nak tanya skit macam mana nak buat tulisan pepower guna photoshop ni. maksud den Kalau nak buat tajuk kulit Folio, bg jadi cam kulit buku novel ke( font yang diorang gunakan mmg cantik ada iras² word art dlm ms office) . Jadi nak tanya camna nak buat Title yang lawa guna photoshop? Ada sesapa yang tahu leh kongsi ilmu.Ok. Thanks

kepada hustler2 photoshop, minta tolong la...

aku nak sharpkan dan maximizekan gambor kat bawah nie...

nie gambar yg aku nak sharp n max

sbb bile aku besarkan dia nampak pecah2....!!  huh.gif

ade sesape yg leh bantu...???  biggrin.gif

pertolongan anda amat le dihargai hehehehee  wink.gif

Ok yang ni aku dah cuba sharpkan..aku rasa sesuai untuk tujuan printing

user posted image

Download kat link dibawah untuk full version (size 1 meg)

Artwork

Hallo En tasik16 pekabo?

Minta tolong kepada sesiapa yang tahu menggunakan photoshop cs 8, saya nak tahu cara buat cover (buku atau cd) yang mana sebagai contah saya ambil satu gambar pasangan pengantin dan mahu tajuk cover tersebut dibelakang gambar pasangn tersebut (contoh majalah pengantin). ada sapa2 tau macam mana cara nak buat tak? semoga dapat bantuan dari ahli semua

Hallo En tasik16 pekabo?

Minta tolong kepada sesiapa yang tahu menggunakan photoshop cs 8, saya nak tahu cara buat cover (buku atau cd) yang mana sebagai contah saya ambil satu gambar pasangan pengantin dan mahu tajuk cover tersebut dibelakang gambar pasangn tersebut (contoh majalah pengantin). ada sapa2 tau macam mana cara nak buat tak? semoga dapat bantuan dari ahli semua

Gunakan multiple laye dalam photoshop.

1.Setkan berapa dimension projek cover tu.. let say kalau 15 inci x10 inci setkan pada dpi at least 300dpi kalau untuk tujuan printing. Of course saiz project memang besar

2. Import photo yang nak digunakan....Photo juga mesti di dalam resolution yang tinggi at least 300dpi. Adjustkan gambar supaya ngam dengan saiz canvas.

3. Now guna Text tool untuk create title...nak cantik lagi apply "style" option dalam photoshop.

4.Sekarang biar gambar tu berada paling atas di dalam kedudukan layer dengan dragkan layer photo ke kekdudukan paling atas. Lepas tu..set kan opacity ke di antara 50% ke 70%.. Why...supaya kita senang trace text layer.

5. From there clik pada text layer sebab sekarang kita nak buat something pada text tersebut. Sekarang guna eraser tool..padamkan mana bahagian text yang terkena pada object utama dalam contoh ni selalu orang laa atau pengantin contohnya. Selepas habis buat semua tu...dragkan text layer ke kedudukan paling atas.

6.Setkan semula opacity pada layer photo tadi ke 100%.

7. Akhir sekali flattenkan image dan save dalam tiff atau jpeg pada full quality.

Sample yang aku cuba buat:

user posted image

Edited by tasek16

Terima kasih en tasek16.. sememang kau memahami apa yang aku perlukan. Terima kasih atas bantuan anda. laugh.gif kalau nak buat untuk disc kat photoshop boleh juga ke, macam mana aaaa. wink.gif mungkin boleh menolong.

Terima kasih en tasek16.. sememang kau memahami apa yang aku perlukan. Terima kasih atas bantuan anda.  laugh.gif kalau nak buat untuk disc kat photoshop boleh juga ke, macam mana aaaa. wink.gif  mungkin boleh menolong.

Buat satu-satu dulu beb biggrin.gif

Terima kasih en tasek16.. sememang kau memahami apa yang aku perlukan. Terima kasih atas bantuan anda.  laugh.gif kalau nak buat untuk disc kat photoshop boleh juga ke, macam mana aaaa. wink.gif  mungkin boleh menolong.

ahaks.. letih la tasek16 cenggini.. ko download je banyak e-book photoshop yg bagus2 di internet... belajar dari situ.. aku pun banyak belajar dari e-book saja, tp aku dah tak ingat mana aku download, sebab aku download time aku budak sekolah 5 tahun lepas..kohkohkoh cari la di internet.... gerenti pastu ko leh buat memacam sendiri.. mana2 yg kurang dan perlukan guru tu cariklah tasek16.. ok peace.. smile.gif

neways, aku tak pandai guna photoshop ni.. tp aku suka gak touch up gambar2 mereka yg aku kenal... ada banyak la dlm koleksi aku... tp aku tunjuk yg horror skit... hehe.. jangan kutuk.. aku tak pandai, just cuba-cuba je.. tu pun dah lama pencen photoshop ni...

user posted imageuser posted image

Ni gambar roomate aku tahun lepas... dia suruh tukarkan diri dia jadik hantu.. ni je yg aku mampu buat, main burn dan dodge tools je...

user posted image

Ni plak psd artwork aku masa zaman aku budak sekolah dulu... aku gaduh dgn kakak aku time tu, aku bengang aku alter gambar dia dengan balak dia.... pastu hias skit meja KFC tu... hehe sorry gambar original aku dah lempar mana ntah..

Hahaha, idup lagi ke awek tu? Ye la minum air milo 'beracun'! Hik Hik Hik! biggrin.gif

Yg ni imej yg aku buat lama dah, guna fotochop le, dah pernah post kat satu forum yg rasanya dah 'mati forum' tu kot...kalu yg biasa masuk forum tu, tau le kat mana aku letak pic ni dulu...

user posted image

Edited by annamir

Yg ni imej yg aku buat lama dah, guna fotochop le, dah pernah post kat satu forum yg rasanya dah 'mati forum' tu kot...kalu yg biasa masuk forum tu, tau le kat mana aku letak pic ni dulu...

user posted image

Perghhh..annamir, bila masa plak mesyuarat PBB ada makcik di atas pentas..kohkohkoh.. memang real, first time aku tgk aku fikir apa la yg ko touch up kan.. terlalu real cam snap direct dari kamera la plak tgk.. smart!

dan ......"Sesungguhnya Malas Itu Indah"....hehehhehe laugh.gif Aku pun hampir tak nampak sebenarnya apa yang ko touch-up...Goooooood

kalau ada sapa2 yang ada link untuk adobe tutorial, boleh la kongsi sama. Aku pun dah segan asyik nak tanya kat abg tasek16 tu. sebab aku try cari banyak yang omputih punya, pening aku. kalau ada yang malay best gak.

kalau ada sapa2 yang ada link untuk adobe tutorial, boleh la kongsi sama. Aku pun dah segan asyik nak tanya kat abg tasek16 tu. sebab aku try cari banyak yang omputih punya, pening aku. kalau ada yang malay best gak.

www.tutorialwiz.com <-- antara site paling senang ko belajo..

Hantar la lagi korang punya kerja...

aku x delah xpert pshop ni.. tapi minat tu adeler. Cuma aku nak kongsi ngan korang tutorial pshop ni .. kot2 korang berkenan lak kan.. test ler.

Takdo kono baya to do.

Mulo-mulo

Yang keduo

forum lak..

nombo ompek.

yang 1st tu mcm2 ader . After effect ada , dreamweaver ader,adobe primiere (vid) ader,pendek kater ...

macam2 ader

baguih nih jang oii !!! terus aku sumbat kat favorites aku tuh!!!