Jump to content
tasek16

Apa Yang Anda Boleh Buat Dgn Photoshop

Recommended Posts

aku salah topik ke ape ni..rasanya tajuk post ni apa yang anda boleh buat dengan photoshop atau apa kelebihan Photoshop..jenuh aku cari kat sini..tapi takde satu pun aku tgk ade yang post kelebihan atau ape yang boleh buat dengan photoshop ni..yang aku tgk banyak...gambar yang sudah diedit mengikut citarasa memasing..

kalau nak ikutkan memang ade 1001 macam kelebihan Photoshop ni..sampai la ni pun aku belum lagi membongkar kesemua kelebihan Photoshop ni..setakat yang aku tau je la aku kasi tau pada yang guna photoshop ni..antara kelebihan Photoshop:

edit gambar dari buruk pada lebih cantik bergantung pada jumlah pixel la kan kualiti pic tuhasilkan artwork grafik untuk jadikan wallpaperboleh buat salah satu cabang bisnes hasilkan banner untuk websitemembolehkan korang bekerja dengan lebih cepat dengan adanya fungsi Action Script (Photoshop Cs2)membolehkan otak korang bekerja dengan lebih kreatif (think out of the box)antara keburukannya plak:

buang masa korang kalau tak selongkar tips2 dari otai2memeningkan pale korang kalau tak reti guna function layermembahayakan korang kalau pakai Software cetak rompak..(cam aku la ni..hehehe)buang masa lagi kalau korang guna setakat nak edit pic sahaja..so..rasanya itu je la aku nak share kan ikut topik yang dah dikasi tu..hehehe..just my comment tau..jangan la amek ati plak sesape yang post thread ni yek?

kalau nakkan tips yang bertan2..korang leh jenguk kat sini..www.good-tutorials.com

sebenarnya ade 100 url lagi yang aku ade..malas nak paste kat sini...hehehehe..pandai2 la cari...

ade masa jenguk la kat blog portfolio aku..urlnya ade kat bawah..jenguk-jenguk la selalu kalau rajin ye..:)

ok la..panjang rasanya aku melalut ni..wadios...

haha berkat kebosanan serta boring dan tatau nk watper..maka terhasil la image nih..ako ponk maen letak2 jer..maen taep..edit sesuke ati ako..last2 jd camnih..ako ponk br jerk berjinak2 ngn photoshop nih..study sket kt tutorial pastuh cuba wat sndiri :blush:

aku salah topik ke ape ni..rasanya tajuk post ni apa yang anda boleh buat dengan photoshop atau apa kelebihan Photoshop..jenuh aku cari kat sini..tapi takde satu pun aku tgk ade yang post kelebihan atau ape yang boleh buat dengan photoshop ni..yang aku tgk banyak...gambar yang sudah diedit mengikut citarasa memasing..

kalau nak ikutkan memang ade 1001 macam kelebihan Photoshop ni..sampai la ni pun aku belum lagi membongkar kesemua kelebihan Photoshop ni..setakat yang aku tau je la aku kasi tau pada yang guna photoshop ni..antara kelebihan Photoshop:

edit gambar dari buruk pada lebih cantik bergantung pada jumlah pixel la kan kualiti pic tuhasilkan artwork grafik untuk jadikan wallpaperboleh buat salah satu cabang bisnes hasilkan banner untuk websitemembolehkan korang bekerja dengan lebih cepat dengan adanya fungsi Action Script (Photoshop Cs2)membolehkan otak korang bekerja dengan lebih kreatif (think out of the box)antara keburukannya plak:buang masa korang kalau tak selongkar tips2 dari otai2memeningkan pale korang kalau tak reti guna function layermembahayakan korang kalau pakai Software cetak rompak..(cam aku la ni..hehehe)buang masa lagi kalau korang guna setakat nak edit pic sahaja..so..rasanya itu je la aku nak share kan ikut topik yang dah dikasi tu..hehehe..just my comment tau..jangan la amek ati plak sesape yang post thread ni yek?

kalau nakkan tips yang bertan2..korang leh jenguk kat sini..www.good-tutorials.com

sebenarnya ade 100 url lagi yang aku ade..malas nak paste kat sini...hehehehe..pandai2 la cari...

ade masa jenguk la kat blog portfolio aku..urlnya ade kat bawah..jenguk-jenguk la selalu kalau rajin ye..:)

ok la..panjang rasanya aku melalut ni..wadios...

aku tambah lagik...

kebaikan

-dpt membuat artwork2 dgn lebih cantik

-mempelbagaikan gaya2 pic coz leh edit2 ikut suka ati

-hasilkan layout untuk website...

-create identiti korporat sesuatu syarikat

keburukan..

-berleluasa teknik super impose...

-menukarkan pic yg btol kepada xbtol...[tokok tambah]

-membesar,kecikkan anggota2 manusia di cth mate,idung...[teknik liquify]

aku tambah lagik...

kebaikan

-dpt membuat artwork2 dgn lebih cantik

-mempelbagaikan gaya2 pic coz leh edit2 ikut suka ati

-hasilkan layout untuk website...

-create identiti korporat sesuatu syarikat

aku tambah lagi..

boleh wat duit..

Ok sebenarnya aku bukan xpert pasal photoshop tapi nak minta semua yang xpert dalam software berkongsi pengetahuan pasal teknik photoshop. Baru-baru ni makcik aku datang kerumah siap bawak gambar dia muda-muda ada la dalam 5 keping. So aku pun tengok...pergh kata dia gambar ni ambil masa tahun 70'an (zaman Hail Amir :D ). Tengok-punya tengok aku cakap kat dia tak nak cuci balik ke..so dia kata mana ada filem..so aku mintak gambar tu...aku cuba tengok apa yang aku boleh buat dengan gambar2 tu. So aku scan (high resolution) pakai HP scanner dan mula kerja men "photoshop"kan gambar dia. Pas tu save dalam CD hantar kat kedai gambar... siap..pastu aku bagi balik tu..so terkejut laa dia. So tujuan aku buka thread ni nak mintak sapa-sapa yang expert photoshop post image / hasil kerja anda untuk dikongsi...ceritalaa sikit macam mana buat . tool apa..ok so ini gambar dia. Even tak se "perfect" mana...tapi..oklaaa itu jer termampu aku buat.

Scan pakai HP 3570c pada 600dpi @16bit

Guna Auto Color, Healing Tool, Color Balance, Hue&Saturation, Auto Level, Bright & Contrast dan sikit pakai Blur Tool..

Bos, boleh ajar langkah demi langkah cara nak buat apa yang kau buat ni???

Yang ni pulak gambar kakak aku masa umur dia 12 tahun. Masa tu di masuk pertandingan nyanyi kat tempat aku. Tool sama ngan gambar yang sebelum ni.

mcmner nk buat nie? ajar la sikit.. aku pun nk belajar gak..

mcmner nk buat nie? ajar la sikit.. aku pun nk belajar gak..

opsss aku pun dah lupa pasal thread ni..

BTW untuk buat benda ni tak susah sangat cuma:

1. masa scan make sure scan pada highest color depth possible..dalam kes pic di atas aku scan pada 600 dpi @ 16 bit..Why???? sebab nak pastikan scanner capture as much as possible color yang boleh dicapture oleh scanner...

For this purpose aku ada buat video tutorial pasal how to restore faded color photo:

Once dah restore color kita boleh guna tool cth Healing Tool, stamp tool untuk buang dirt, atau apa-apa element yang tak sepatutnya ada dalam satu photo...

good luck..

Edited by tasek16

ada x sesiapa yg baik ati nak tolong cantikkan logo sekola sy nie..

nak buat website sekola, tp lencana x cantik... :(

tolong la yekk..

nak edit mcm mana ek?

emmm nak trace aku rasa susah laa sikit sebab gambar tu memang dalam low quality dan blur unless kalau re-create balik...BTW aku try re-create balik ...of course this is not perfect..logo ini aku buat balik petang tadi masa menunggu waktu berbuka puasa...so kalau rasa boleh guna ..just gunalah ...kalau tak sesuai...it's ok....:)

highres image (transperancy)

good luck

Edited by tasek16

emmm nak trace aku rasa susah laa sikit sebab gambar tu memang dalam low quality dan blur unless kalau re-create balik...BTW aku try re-create balik ...of course this is not perfect..logo ini aku buat balik petang tadi masa menunggu waktu berbuka puasa...so kalau rasa boleh guna ..just gunalah ...kalau tak sesuai...it's ok....:)

highres image (transperancy)

good luck

wallawee tasek16..

tQ so much... terima kasih bebyk beb..

serupa r ngan lencana sekolah tu...

ko wat ngan illustrator ker?

nk kena belajar gak la nie.. huhu..

terima kasih skali lg... :D

p/s: camne ek nk ubah penyuluh tu jd cahaya? huhu

Edited by tasek16

wallawee tasek16..

tQ so much... terima kasih bebyk beb..

serupa r ngan lencana sekolah tu...

ko wat ngan illustrator ker?

nk kena belajar gak la nie.. huhu..

terima kasih skali lg... :D

p/s: camne ek nk ubah penyuluh tu jd cahaya? huhu

100% photoshop....pasal perkataan cahaya tu dah aku ubah..sorry laa maklumlah waktu nak berbuka puasa laa katakan...

assalamualaikum...

Yang ni pulak gambar kakak aku masa umur dia 12 tahun. Masa tu di masuk pertandingan nyanyi kat tempat aku. Tool sama ngan gambar yang sebelum ni.

pehh aku pon byk gamba2 lama yg guna filem..makin lama simpan dah makin teruk condition..cadang nak restore ke digital je..tapi scanner plak takde..kehkeh :rolleyes:

photoshop 7.0 ,CS,C2....x main lagi lah bro....pakai CS4 lah...dah keluar lah...aku beli lanun punya...install dan copy paste [biskut tawar] x pyh guna serial numberlah..dah boleh pakai..bukannya trial pun...haha...kalau susah sangat nak cari CS4, Cs3 ok juga..lagi best tool dia....effect dia...fuhh..real.....

P/s: kalau korang nak belajar guna photoshop atau edit untuk family..pakai lanun x ada hal..tapi kalau nak guna kat kedai gambar untuk bisnes...baik beli original ngan lesen...berbaloi..lagi pun ianya dapat pulangan.....

huhu belum abis belajar cs3 dah kuar cs4, tahun depan cs5 plak, tahun depan2 lagi, cs 6 7 8 9 10, hahaha

assalamualaikum...

QUOTE(fazrin2211 @ Nov 5 2008, 01:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
huhu belum abis belajar cs3 dah kuar cs4, tahun depan cs5 plak, tahun depan2 lagi, cs 6 7 8 9 10, hahaha

aku still guna 7.0

tu pon tak katam lagi..hehe

QUOTE(MalaYneuMaya @ Nov 5 2008, 03:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
assalamualaikum...

aku still guna 7.0

tu pon tak katam lagi..hehe

Betul bro.. aku pun tak tak katam lagi versi ni..banyak lagi yg aku xtau..
aku ada angkat DVD toturial drpd fumakila
banyak toturial berguna dalam tu (ver 7.0)mudah jgk la nk ikut toturial tu sbb siap dengan video toturial lagi
Spoiler :

CS4 dah muncul.. ttu lagi gampaQ Edited by tebuan jantan