Jump to content
masros

Tips Nak Bagi Ps2 Korang Tahan Lama

Recommended Posts

Ni cara aku nak bagi PS2 tahan lama.PS2 aku dah masuk 3 tahun model SCPH 39006 ..alhamdulliah sampai sekarang sihat walafiat.Secara purata aku main game PS2 dalam 2-5 jam sehari.Kalau game best dan esok cuti..kekadang sampai 12 jam.Cam tu jugak ngan PS1 aku model lama nak masuk 7 tahun dah! masih leh main lagi.

Ni dia tips aku....

1.Nak cabut memory kad...offkan dulu PS2 korang.

2.Jangan biasakan tekan eject semasa game tengah loading.

3.Nak tukar game lain jangan tekan eject...tekan reset dulu pastu baru eject

4.Jaga kebersihan.Selalu bersihkan habuk-habuk yang melekat kat body PS2 terutama yang kat celah-celah dan disc tray serta controller sekali.Bila lama tak main,cover ngan plastik atau kain supaya habuk tak melekat.Kalau boleh vakum seminggu sekali..sedut habuk dalam body PS2 tu.

5.Kalau main sorang je..cabut controller yang satu lagi tu..simpan.Tak tau kenapa tapi aku rasa kalau pasang cam makan banyak karen plak.

6.Jangan biasakan main game PS1,MP3 atau DVD movie kat PS2..gunakan player lain.Kalau buat selalu akan mengurangkan jangkahayat lens/laser PS2.

7.Bila nak off..jangan off plug je..suis kan belakang tu pun perlu di off kan jugak.

8.Jangan biarkan PS2 korang dalam standby mode(butang reset menyala merah) dalam tempoh yang lama..kang kena petir plak.

9.Jangan biarkan PS2 korang dalam keadaan 'pause' lebih daripada 5 minit...contohnyer bila korang nak melepas ke.Baik savekan game korang dulu.

10.Jangan main game yang discnyer banyak calar atau kotor.Selalu bersihkan disc game korang

11.Sayangi PS2 korang cam korang sayang kat anak @ harta korang...jangan menghentak,menyepak,menerajang..bila korang kalah bila main game..Campak controller tak pe..tapi sediakan bantal kat depan korang..selamat sikit. laugh.gif

12.Last sekali dan paling penting..jangan bagi orang lain main PS2 korang tanpa kebenaran korang terutama bebudak tak cukup umur

Amalkan tips ni..insya-allah sampai 10 tahun pun PS2 korang tahan .. biggrin.gif

Edited by masros

aku rasa aku boleh ikut semua kecuali no.7(leceh lor) & 9(konfem aku lupa)....lagipon aku pakai beg ps2...takde ler risau sgt..

lepas nih aku terpakse main dvd game je la....

giler la.... aku setuju banget ngan cara2 ko. aku nyer ps2 pun tahan sehingga kini gunakan cara2 yg ko post tu.

Paling aku sokong no 11 ngan 12.

aku pantang kalau bebudak main ps2 aku x bagi tau dulu. sedara ke x sedara aku halau sorang2. biggrin.gif

hehehhe...betul² sesangat memang bengang kalo bebudak tak cukup umur mcm adik² sedara aku termasuk adik² aku main PS2 aku walaupun mintak kebenaran kat aku...hahahhaa..but yang CD calar tuh susah wooo..kekadang kalo aku beli tgk² dah ada calar..tuh yg payah skit.. sad.gif

aku sokong 2,3 dan 6.

Tips.. kalau nak dengar mp3.. lebih baik beli thumb drive pastuh mainkan guner ps2 ko dgn cd Action Replay Max Evo dan USB.

Masyuk!! video clip pon aku tgk pakai tuh!!

aku bg jer sedara ngan adik aku main tapi di bawah pengawasan akula..

kesian tengok sedara aku takde ps2 tapi nak main ps2, so bagila depa main ps2 kalau tidak apa gunanya sedara cam aku nih...

kita seharusnya ENJOY ps2 ngan semua org barula meriah..... smile.gif

sesetgh budak kecik ok bila diorg main ps2. cthnya anak sedara aku umur 6 thn dah ade ps2 big bos dia belikan. tahan 2 thn dah hehe.

Edited by quakecon

aku ade jumpa satu lagi cara nak panjangkan usia lens..

-beli HDD,PS2 network adaptor,dan HDD loader/advance.dan kena ade PC yg ada DVD-rom.

-kalau cukup semua ni korang dah tak payah main game guna dvd drive ps2.

pakai je PC tuk buat imej kat HDD,dan pasang ke PS2.main game guna HDD.lagi selamat lens tu..tul tak?

aku ade jumpa satu lagi cara nak panjangkan usia lens..

-beli HDD,PS2 network adaptor,dan HDD loader/advance.dan kena ade PC yg ada DVD-rom.

-kalau cukup semua ni korang dah tak payah main game guna dvd drive ps2.

pakai je PC tuk buat imej kat HDD,dan pasang ke PS2.main game guna HDD.lagi selamat lens tu..tul tak?

Betul tu.. tapi kosnya lagi.. wink.gif

gmos,..ko ada try guna Hloader/Advance tu tak? berapa harga Network Adapter Ps2 tu sekarang? ada dlm seratus lebih tak? dulu aku pun minat nak buat camtu, pasal nak jaga lens PS2 tu la katakan..tapi takde bajet pulak..terpaksa tangguh dulu.

hmm.. guna hdd kat Ps2 ni pun bukan setakat dapat memanjangkan usia lens, tapi loading game pun cepat..hmm...dan satu lagi tak semua game compatible...time tu nak kena guna dvd drive Ps2 tu jugak main game..

lagi satu.. kalau main PS2, aku lebih suka letak PS2 tu dlm kedudukan Vertical instead of Horizontal...tak tau kenapa..rasanya kalau letak vertical, dipercayai boleh memanjangkan usia PS2 tu kot.. rolleyes.gif terutamanya pada bahagian drive Ps2 tu..part mechanical thing cam motor and etc..<---- korang tolong pastikan betul ke tak andaian aku ni..kalau betul, boleh jadi tips jugak ni... smile.gif

bukan ape,...aku ingat lagi zaman main PS lama tu dulu..bukan Psone tapi PS. Selalu kena kat part motor tu..nak load game pun sangkut². Lepas tu bila letakkan dlm kedudukan vertical, Ok pulak nak load game...laju pulak motor tu berputar...hmm.. taktau lah mungkin sebab tu jugak kot Sony buat PS2 supaya boleh diletakkan secara Vertical/Horizontal tongue.gif

Betul tu.. tapi kosnya lagi.. wink.gif

gmos,..ko ada try guna Hloader/Advance tu tak? berapa harga Network Adapter Ps2 tu sekarang? ada dlm seratus lebih tak? dulu aku pun minat nak buat camtu, pasal nak jaga lens PS2 tu la katakan..tapi takde bajet pulak..terpaksa tangguh dulu.

hmm.. guna hdd kat Ps2 ni pun bukan setakat dapat memanjangkan usia lens, tapi loading game pun cepat..hmm...dan satu lagi tak semua game compatible...time tu nak kena guna dvd drive Ps2 tu jugak main game..

aku tak penah try lagi la itu HDloader,networkadaptor pun susah mau carik sekarang..rege dlm 160 ke 200+ gak..

Aku sebenar nye dah laksanakan

no 2,3,7,8,11,12

aku ingat aku lah yang paling fanatic/melampou sangat jaga PS2 aku...

rupe2nye Masros lagi dasyat la... macam2 dia buat...

tak hairan la klau Ps2 dier masih boleh hidup hingga 7 keturunan pon...

tabik spring samakau..

GTG

Janji jangan ade tangan ketiga... dari luar la maksud aku... tidak jadi macam member aku... angkut abis kawan... rosak dah skang...

Oh... and vertical PS2 aku baca DVD lebih baik... takde henti - henti... kalo PI RA TE la... smile.gif

Ni cara aku nak bagi PS2 tahan lama.PS2 aku dah masuk 3 tahun model SCPH 39006 ..alhamdulliah sampai sekarang sihat walafiat.Secara purata aku main game PS2 dalam 2-5 jam sehari.Kalau game best dan esok cuti..kekadang sampai 12 jam.Cam tu jugak ngan PS1 aku model lama nak masuk 7 tahun dah! masih leh main lagi.

Ni dia tips aku....

1.Nak cabut memory kad...offkan dulu PS2 korang.

2.Jangan biasakan tekan eject semasa game tengah loading.

3.Nak tukar game lain jangan tekan eject...tekan reset dulu pastu baru eject

4.Jaga kebersihan.Selalu bersihkan habuk-habuk yang melekat kat body PS2 terutama yang kat celah-celah dan disc tray serta controller sekali.Bila lama tak main,cover ngan plastik atau kain supaya habuk tak melekat.Kalau boleh vakum seminggu sekali..sedut habuk dalam body PS2 tu.

5.Kalau main sorang je..cabut controller yang satu lagi tu..simpan.Tak tau kenapa tapi aku rasa kalau pasang cam makan banyak karen plak.

6.Jangan biasakan main game PS1,MP3 atau DVD movie kat PS2..gunakan player lain.Kalau buat selalu akan mengurangkan jangkahayat lens/laser PS2.

7.Bila nak off..jangan off plug je..suis kan belakang tu pun perlu di off kan jugak.

8.Jangan biarkan PS2 korang dalam standby mode(butang reset menyala merah) dalam tempoh yang lama..kang kena petir plak.

9.Jangan biarkan PS2 korang dalam keadaan 'pause' lebih daripada 5 minit...contohnyer bila korang nak melepas ke.Baik savekan game korang dulu.

10.Jangan main game yang discnyer banyak calar atau kotor.Selalu bersihkan disc game korang

11.Sayangi PS2 korang cam korang sayang kat anak @ harta korang...jangan menghentak,menyepak,menerajang..bila korang kalah bila main game..Campak controller tak pe..tapi sediakan bantal kat depan korang..selamat sikit. :lol:

12.Last sekali dan paling penting..jangan bagi orang lain main PS2 korang tanpa kebenaran korang terutama bebudak tak cukup umur

Amalkan tips ni..insya-allah sampai 10 tahun pun PS2 korang tahan .. :D

hahaaha.... Tips Ni mmg susah utk aku follow!! coz aku nye tabiat semua brlawanan dri tips nih

hahaaha.... Tips Ni mmg susah utk aku follow!! coz aku nye tabiat semua brlawanan dri tips nih

kalau mcm tu rajin2 lah menabung untuk kos membetulkan ps2 anda mungkin dlm jangkamasa terdekat ini huhuhu...