Jump to content
gmos

Bincang Xbox360 Kat Sini

Recommended Posts

[quote name='Lakum' date='28 August 2010 - 10:03 PM' timestamp='1283004201' post='1046370']
Banyaknya soklan. Aku jawab yg mana sempat je la. :lol:

Aku tak tengok pun youtube tu, sebab mudah sangat nak burn game Xbox360.
Software perlu ada:-

1. Abgx360 (http://abgx360.net/)
2. IMGBurn (http://www.imgburn.com/)

Install IMGburn dgn Abgx360 tu.
Lepas unzip/unrar game tu jadi iso, run Abgx360 tu. Load iso tu kat abgx360 pastu klick Launch. Selain dari dia check stealth file, dia akan create file *.dvd kalo tak ada. Double klik *.dvd tu, IMGburn akan run. Masukkan disc, pilih speed 2.4x pastu burn. Tu ja.
[/quote]

oh..tapi aku burn bile masuk kat xbox cd tu jadi "open tray"
erm..ko li xbox baru ke?mod ke tak??

[quote name='budak_sopan' date='02 September 2010 - 02:33 PM' timestamp='1283409234' post='1046895']
oh..tapi aku burn bile masuk kat xbox cd tu jadi "open tray"
erm..ko li xbox baru ke?mod ke tak??
[/quote]
Ko burn tak betul atau hacked firmware ko tak update. Tu ja.

[quote name='schemie_katana' date='06 September 2010 - 11:53 AM' timestamp='1283745199' post='1047303']
xbox 360 slim tu bleh jack sparrow kerr??
[/quote]

dengar-dengar tak boleh.. :D

[quote name='kezamx' date='27 September 2010 - 12:50 AM' timestamp='1285519857' post='1048735']
xbox x lama lagi akan jatuh teruk sbb ps3 dah kuar [lanun].
[/quote]

yg jailbreak via usb tu kerr??

[quote name='schemie_katana' date='27 September 2010 - 11:08 AM' timestamp='1285556890' post='1048757']
yg jailbreak via usb tu kerr??
[/quote]
katana....dh sambar ke xbox baru 250g....dh mod ke xbox baru 2....?????

[quote name='kezamx' date='27 September 2010 - 01:01 PM' timestamp='1285563665' post='1048767']
udah2 la dengan xbox360,beli la plak ps3.skang ni ps3 macam2 leh buat
[/quote]
tapi kalo dah jailbreak tak leh main on9..erm..kalo nak main lanun baik la amik xbox 360..senang dapat game..merate2 n sepah2..hhuhuhu..
aku plan pon nak amk ps3..tapi utk main on9 la..kalo nak jailbreak gune jer la xbox aku nie..

kalo x leh on9 pn bnyak game best2,beli second ps3 murah2 buat main backup game ok pe.
lagi plak ps3 ni powerfull tuk homebrew cam2 leh buat tu yg syok tu.
x terigin ke?main game sambil godam ps3 ngeh2 Edited by kezamx

Stick to the topic..

BTW, tak payahlah nak guna jailbreak tu. Kalau bebetul nak rasa kepuasan main konsol game ni, sememangnya kena main online. Feel bermain berseorangan dengan bermain multiplayer tersangat-sangat berlainan. Kalau rasa game PS3 mahal (sememangnya mahal pun), baik kumpul duit, dah cukup baru beli. Kalau dah terdesak sangat, bertahan dahulu dalam beberapa minggu, belilah second hand. beli second hand lagi baik dari beli backup.

Off Topic

Tengok apa jadi pada xbox360, satu konsol yang power tapi komuniti agak mati. Kenapa? sebabnya ramai main lanun dan tak mahu main online. Dari main online lah baru sesuatu komuniti gaming tu hidup..
:)

Kenapa forum http://www.myxbox360forum.com/ tak hidup???

[quote name='sasorisesei' date='27 September 2010 - 12:34 PM' timestamp='1285562041' post='1048763']
katana....dh sambar ke xbox baru 250g....dh mod ke xbox baru 2....?????
[/quote]

blom lg...sbb dgr2 citer xbox slim baru tu xleh mod...so,ingat nk beli xbox arcade atau elite jelaa...ps3 nie pon dh lame x maen...hehe

saya nak minta pendapat otai2 kat sini...bulan 11 nie saya nak beli xbox360...tapi saya ragu2 sebab xbox360 ni ad banyak model...jadi model yang mana patut saya beli...xbox360 pro,elite atau biase klo bole letak la harga sekali ...dan ada orang kata xbox 360 yang unmodded bole main game ???? manakala yang mode hanya bole main yang ori saja...betul ke..kalo betol macam mana nak kasi copied ngan ori game bole main sekali

[quote name='ainul zharfan1' date='30 September 2010 - 02:43 PM' timestamp='1285829014' post='1049084']
saya nak minta pendapat otai2 kat sini...bulan 11 nie saya nak beli xbox360...tapi saya ragu2 sebab xbox360 ni ad banyak model...jadi model yang mana patut saya beli...xbox360 pro,elite atau biase klo bole letak la harga sekali ...dan ada orang kata xbox 360 yang unmodded bole main game ???? manakala yang mode hanya bole main yang ori saja...betul ke..kalo betol macam mana nak kasi copied ngan ori game bole main sekali
[/quote]
skang nie yg paling baru model xbox adelah xbox360 slim tu..yg tu tak leh nak moded lagi setakat nie..leh main ori saje..erm..aku cadangkan ko amik ellite la..skang aku rase elite pon dah murah kot...

[quote name='Dominant Star' date='28 September 2010 - 07:06 PM' timestamp='1285672003' post='1048929']
adus.. apa game latest best main ek?

Aku baru khatam Red Dead Redemption... dah semput dah.. gila panjang game tu.
[/quote]
skang nie ade game F1 2010..aku ngah main game nie..huhuhu..sementare nak tunggu game fifa 11 kuar..lambat nyer..

ooo..aku memang tak cadang nak beli xbox baru tu pon....xbox 360 elite tu kalo beli dia ada kasik 2 game ori free kan...kalo bole ak nak beli xbox 360 elite yang unmode..tapi kalo aku da beli unmode..2 game ori tu nak campak mana,lagi satu...kawan aku kata xbox 360 elite bole men game ori ngan copied tanpa unmode...adakah benar katanya atau aku da kene kencing

[quote name='ainul zharfan1' date='01 October 2010 - 02:41 PM' timestamp='1285915266' post='1049154']
ooo..aku memang tak cadang nak beli xbox baru tu pon....xbox 360 elite tu kalo beli dia ada kasik 2 game ori free kan...kalo bole ak nak beli xbox 360 elite yang unmode..tapi kalo aku da beli unmode..2 game ori tu nak campak mana,lagi satu...kawan aku kata xbox 360 elite bole men game ori ngan copied tanpa unmode...adakah benar katanya atau aku da kene kencing
[/quote]
Aiseh...ni salah paham ni.

Unmodded = tak ubah suai.
Modded = dah diubahsuai.

Unmodded tu kira original la tak modified apa2. So bleh main game original ja. So kalo beli Elite tu game free 2 keping original tu bleh la main. Yg takleh mainnya game copied. Kalo modded lak..dah siap ubahsuai utk main game copied. So leh main game ori dan copied skali.

[quote name='ainul zharfan1' date='02 October 2010 - 12:04 PM' timestamp='1285992280' post='1049202']
ooo ok2...slalunyer kat kedai dorang jual xbox yang suda modded ke belom
[/quote]

tu depends pada kedai. kita request. tp baik main unmoded, boleh main multiplayer tanpa rasa ketakutan bannedwave

ok2...saya rasa baek saya ambik modded...saya bukan nak tolak cadangan datuk seri..saya nie bukan orang kaye asyik nak beli game ori...lagi pon saya x minat nak men multiplayer...saya lbih suka men sorang2...tpi kalo datuk seri nak belikan untuk saya bole jaga hehehe....

maksud datuk seri men multiplayer 2 macam mane..multiplayer online atau biase...
bannedwave tu cam mane plak..bole terangkan tak...maklum laaa..saya nie budak baru belajar,umur baru setahun jagung hehehe...

bole tak bagi complete tips untuk beli xbox 360 nie...
and bagi tau la sikit benefit beli xbox 360 modded dengan unmodded

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...