Jump to content
Sign in to follow this  
mizami82

Anime

undi berdasarkan markah bintang anda  

45 members have voted

1. 1. undi berdasarkan markah bintang anda

• Cardcaptor Sakura
      1
    • Koi no Kiseki
      0
    • naruto
      11
    • initial d
      3
    • gundam (all series)
      1
    • love hina
      1
    • ninja scroll
      3
    • samurai x
      5
    • Fullmetal Alchemist
      4
    • Prince of Tennis
      2
    • Yu-Gi-Oh!
      0
    • You're Under Arrest
      1
    • Tenjou Tenge
      4
    • TIADA DLM SENARAI LA
      9

Recommended Posts

samurai x is the best ntuk aku

anime detail giler, jalan criter syok, ganas, lawak,jiwang, ***, sumer ader

soundtrack antara yg da best gak selain gseed(not seed destiny), Laraku, Bonnie Pink, T.M Revolution, Siam Shade

tp kalau bukan kuar thn 1996, mungkin 99 or 2000, aku sure utada hikaru ngan ayumi hamasaki mesti nyanyi punyerlah!!!

samurai x is the best ntuk aku

anime detail giler, jalan criter syok, ganas, lawak,jiwang, ***, sumer ader

soundtrack antara yg da best gak selain gseed(not seed destiny), Laraku, Bonnie Pink, T.M Revolution, Siam Shade

tp kalau bukan kuar thn 1996, mungkin 99 or 2000, aku sure utada hikaru ngan ayumi hamasaki mesti nyanyi punyerlah!!!

ko tertinggal lagi 1 soundtrack samurai X

L'arc~en~CieL - 4th avenue cafe hehehehee~ laugh.gif

Tsubakatsu - Samurai X

1 1/2 - Samurai X

Samurai X... dulu-dulu je aku layan... skrg ni dah tak layan la... sbb... bila lawan je bercakap... bila lawan je bercakap. Fighting skit sangat... tapi yg aku suka tengok tu, dia punya komedi ngan outfit zaman kegemilangan pembaharuan jepun.

Tsubakatsu - Samurai X

1 1/2 - Samurai X

Samurai X... dulu-dulu je aku layan... skrg ni dah tak layan la... sbb... bila lawan je bercakap... bila lawan je bercakap. Fighting skit sangat... tapi yg aku suka tengok tu, dia punya komedi ngan outfit zaman kegemilangan pembaharuan jepun.

erm..betul² erm..bile skill pedang yg tahap power² je mesti gelap b/ground pastuh ada shining² jek pastuh tgk² pihak lawan dah kalah...but overall citer nih mmg best.. jalan citer dia menarik minat aku hehehehe laugh.gif

Nanti aku search balik kat mana aku jumpa artikel tu. Silap aku la sebab tak copy paste artikel tu... lagipun... masa tu aku kurang tertumpu pasal Tenjou Tenge ni. Anime ni menarik minat aku masa aku dah d/load versi OVA. Tu pun sebab Crimson Star yg bincang pasal tu. thanks to you Crimson!! biggrin.gif

Ooo... jadi ko start tumpu pada Tenjou Tenge lepas aku mintak ko tolong download OVA dia ari tue la???

kohkohkoh... you're welcome...

===================

Samurai X best.... malang sekali babak Enishi.... tak pernah muncul di TV...

Cool OK happy.gif No Offense happy.gif © 2004 - 2005

Hmm... huhuh... mcm tu la kut... happy.gif

Masa aku tu tengok OVA TT... tak puas hati lak aku nak tau cite sebelom2 ni. Lagipun... aku mmg berminat nak tengok pun... syok je korang bincang pasal tu...

Mungkin anime ni akan jadik antara list genre fighting + komedi kegemaran aku... ohmy.gif

Tsubakatsu - Samurai X

1 1/2 - Samurai X

yelah, byk sgt cakap... sama cam anime patlabor tu..... cakap byk sgt, nak tunggu adegan lelawan, aduhai lama betul.....

aku vote gundam lerrr........ byk siri dier aku minat..... cakap byk jugak tapi bila tiba pasal lawan2, hampir 1/2 episod berlawan jer...(gundam seed le ni)

erm...huhuhuhu vote jgn x vote adoi skitnye org vote...vote bebanyak skit wahai warga putera huhuhuhuhu~ laugh.gif

yelah, byk sgt cakap... sama cam anime patlabor tu..... cakap byk sgt, nak tunggu adegan lelawan, aduhai lama betul.....

aku vote gundam lerrr........ byk siri dier aku minat..... cakap byk jugak tapi bila tiba pasal lawan2, hampir 1/2 episod berlawan jer...(gundam seed le ni)

Hah... Patlabor tu pun satu gak... aksi mcm takde je... start dari TV (episod 1-5 je kut best skit ...pastu hampeh). Aku tengok pun... sebab mecha patlabor tu (mobile police). Yg paling aku sakit hati... Patlabor Movies 1, 2 dan 3... apa tema cite yg anime tu nak sampaikan pun aku tak tahu... nyesal beli. Aku beli pun sbb mecha dia gak. Warghhh....!! dry.gif

Kalo bandingkan Patlabor ngan Gundam... Gundam tu lagi BEST!!

ko tertinggal lagi 1 soundtrack samurai X

L'arc~en~CieL - 4th avenue cafe hehehehee~ laugh.gif

sebutan L'arc~en~Ciel ialah Laruku dlm Jepun.

anime you're under arrest sentiasa dihati....syok gak jadi polis tambah2 tengok perempuan polis... happy.gif

sebutan L'arc~en~Ciel ialah Laruku dlm Jepun.

mmg pun sebab L'arc-en-cieL tuh bahasa france aku pun terbelit lidah nak sebut kekekeke~ laugh.gif

samurai x.....

baru aku perasan Bleach xde dlm nih huhuhuhu~ tapi naruto gak best hehehehe~ n naruto pun sekang mendahului hehehehe laugh.gif

Bleach??? Tidak layan langsung... huh.gif

waaaaaaa....best apa Bleach...

erm..sekang d/load naruto 133 wakakakaka pertarungan yg hebat nak bermula yoshhhhhhhh~ tongue.gif

kebanyakan anime yg ada dlm list tu base on manga...

bg aku cuma FMA aje best dlm list tu sbb anime dia xberapa sama dgn manga (better i think)...title yg lain sama aje (atau hampir sama)...

tenjou tenge? adaptasi manga paling hampeh...nasib baik OVA dia ada improvement...

initial D? forth stage baru rasa best

gundam? start gundam wing baru best jugak

love hina? bagus tapi manga dia lagi lawak (jgn tak baca)

naruto? anime yg senang diterima umum tapi aku rasa xde la best sgt kalo nak dibanding dgn anime lain...many narutard vote i think...?

maybe sbb blom jumpe anime lain kot...no offense...

bleach? aku rasa anime dia kira ok sbb jln citer dipendekkan dari manga

Tsubasa Chronicle?...anime dia terlalu lembap (baru lagi, tak tau la camne nanti)

bukan aku nak kutuk...title2 dlm list tu mmg hebat dlm manga (yg base dari manga je la) tapi bila jadik anime, xseperti yg aku harapkan...dan semua yg ada kat list tu pulak series dan baru...

kenapa FMP xde...novel adaptation yg paling best aku rasa...(ada bbrapa manga jugak)

FMP aje la aku rasa paling buat aku pecah perut...lagi2 fumoffu...

but FMA still the best dari segi jln citer dia...

lagi satu aku nak tambah...Shingetsutan Tsukihime base on game novel tapi jln citer dia mmg best (walaupun anime dia lembap nak mampos)...tapi jln citer dia akan lagi best kalo korang main game dia...

tenjou tenge? adaptasi manga paling hampeh...nasib baik OVA dia ada improvement...

bukan aku nak kutuk...title2 dlm list tu mmg hebat dlm manga (yg base dari manga je la) tapi bila jadik anime, xseperti yg aku harapkan...dan semua yg ada kat list tu pulak series dan baru...

Yah... Tuan Alel... kita sekepala.... sebenarnya pada pendapat aku... Tenjou Tenge OVA tue pon hampeh... camner manga best camnie jadik hampeh terus bila jadik anime... isk...

Apa la akan jadik kalau Death Note jadik anime???

*Alel Dominant.... huhuhu... tak tahu??? Pegi belajar Biologi... wink.gif

Yah... Tuan Alel... kita sekepala.... sebenarnya pada pendapat aku... Tenjou Tenge OVA tue pon hampeh... camner manga best camnie jadik hampeh terus bila jadik anime... isk...

Apa la akan jadik kalau Death Note jadik anime???

*Alel Dominant.... huhuhu... tak tahu??? Pegi belajar Biologi... wink.gif

kalau death note jadik anime hampeh lah juga jawabnya

yup... aku berfikiran begitu...

Masa Tenjou Tenge nak dijadikan anime... ramai yang bersorak... alih-alih... keciwa....

Tapi since Iruga kata best... hm.. ragu jugak aku... Iruga bukan jenis yg mudah kata sesuatu anime best... memilih gak dia... kan iruga kan??? Sama la Crimson...

Hm... apa kata ko state reason ko suka anime Tenjou Tenge tue... Iruga & Crimson Star... just for bincang-bincang...

naruto? anime yg senang diterima umum tapi aku rasa xde la best sgt kalo nak dibanding dgn anime lain...many narutard vote i think...?

maybe sbb blom jumpe anime lain kot...no offense...

pasal statement ko tadi tu ...kan. maaf bebanyak kpd peminat Naruto sekiranya korang tersinggung dgn ayat yg aku post nanti. Kebanyakan mereka2 yg aku kenal, jumpa dan berborak pasal anime Naruto ni, selain anime Naruto cuma 1 atau 2 anime je yg diorg layan... ada gak cuma layan Naruto je, lain tak layan... kenyataan ni.

bila aku berborak dgn diaorg cite pasal Naruto, mmg rancak. pastu... bila aku buka tajuk lain atau syorkan anime lain mcm cite Fullmetal Panic contohnya. terus diaorg cakap "aku layan Naruto je... cite katun lain tak tengok sangat". Anime lain yg diaorg (tak semua) tengok Initial D dgn Gundam Seed (kebanyakn tengok kat tv je).

Kuat betul pengaruh Naruto ni. perghh...

*EDIT*

Hmm... mungkin sebab aku lebih mengemari anime. Tapi kalo manga best... mesti aku kata best. Tapi kalo kedua-dua berbeza dari segi... samada dari segi perjalanan/ plot cerita ataupun lakaran, aku tetap akan kata kedua-duanya BEST!! Aku tak kisah kalo berbeza skalipun, janji best dan puas hati samada menonton ataupun membaca. ~segoiii...

Edited by Iruga Nii-San

Hm... it's obvious... kan Iruga...

Especially di forum lain (iruga knows this one)... sampai 10 topic Naruto jer leh terbukak....

Aku tanya... "lain Naruto benda apa lagi korang layan???" diorang jawab... "Naruto jer... dah Naruto paling best biggrin.gif ... a-ni-me lain mana ada setanding naruto"

Aku tanya balik "How do you know"???

Dia jawab... "I know la..."

seh~

Betul cakap... ko.

Bila buka topik je... semua jenis perbincangan yg berkaitan ngan Naruto... ada je tajuk diaorg nak buat. Belum kira topik utk vote lagik tu... mcm2 jenis vote pasal Naruto... perghh....!! cool.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...