Jump to content
Sign in to follow this  
C.Ronaldo

Siapa Tahu Harga Ps2(second Hand) Atau Ps Two?

Recommended Posts

siapa tahu harga terkini ps2 atau pstwo?...kalau ps2 dipasaran sekarang ni memang semua second hand kan?...so kalau saya nak beli...kau orang rasa beli ps2 ke pstwo?...mana lebih baik?...ps3 pula bila nak released?..dah corfirm ke date tu?

ps2 ke pstwo ke ikut tuan punya badan la..

kalau bukan jenis yg suka mod sana mod sini ..just nak msuk cd..terus main..elok amik pstwo je..harege market dlm 750+..ikut tempat dan pakej dia bagi..

ps2 ke pstwo ke ikut tuan punya badan la..

kalau bukan jenis yg suka mod sana mod sini ..just nak msuk cd..terus main..elok amik pstwo je..harege market dlm 750+..ikut tempat dan pakej dia bagi..

maaf sebab saya kurang faham maksud mod sana mod sini...maksudnya modify ke?... tongue.gif

saya memang jenis msk cd terus main...yg lain saya tak erti langsung...saya pernah baca post dulu kata pstwo tak boleh main lama2 nanti terbakar console tu...betul ke?...awak guna ps2 ke pstwo?

PS2 mmg dah tak ada yg baru, kalau ada mmg refurbish atau recond.Kelebihan PS2 nie boleh main game dari hard disk jadi umur lens akan bertambah panjang dan loading time game laju sikit.Sekarang nie PS2 aku hampir - hampir tak payah main pakai disc.Mmg syok.Run applikasi dari thumbdrive jer.

PSTwo lak mmg comel,kecik,senang bawak ke mana - mana dan dari apa yg aku baca lens dier mmg sensitif dari PS2,kalau main lama - lama ada masalah utk masa panjang.

PS3 akan launch bln Mei tapi hanya akan dijual tahun depan.Nak beli sure harga mahal dari PS2 aku ramal lebih dari RM2500 (ramalan jer tau jgn caya sgt).Kalau kuar pun kena main game ori sebab modchip dier akan ambil masa tuk buat.Jadi aku rasa beli jer dulu.

PS2 mmg dah tak ada yg baru, kalau ada mmg refurbish atau recond.Kelebihan PS2 nie boleh main game dari hard disk jadi umur lens akan bertambah panjang dan loading time game laju sikit.Sekarang nie PS2 aku hampir - hampir tak payah main pakai disc.Mmg syok.Run applikasi dari thumbdrive jer.

PSTwo lak mmg comel,kecik,senang bawak ke mana - mana dan dari apa yg aku baca lens dier mmg sensitif dari PS2,kalau main lama - lama ada masalah utk masa panjang.

PS3 akan launch bln Mei tapi hanya akan dijual tahun depan.Nak beli sure harga mahal dari PS2 aku ramal lebih dari RM2500 (ramalan jer tau jgn caya sgt).Kalau kuar pun kena main game ori sebab modchip dier akan ambil masa tuk buat.Jadi aku rasa beli jer dulu.

thank from your info...saya nak tanya brader tot31 macam mana nak main game dari hard disk ps2?...saya pernah baca topik ni...tapi tak faham jugak...so boleh bagi tahu caranya?...selain thumbdrive apa lagi yg di perlukan?...

Ok kelebihan PS2 yg lama nie cam aku cakap leh install game dlm hdd pass tu game load dari hdd.Utk pakai hdd kena ada network adapter (NA).NA nie akan terus sambung ke hdd ide.Minimum kapasiti yg recommended ialah 40Gbyte.

Utk launch game kena ada applikasi dipanggil HDLoader atau HDAdvance.Game boleh diinstall pakai applikasi ini tapi ambil masa yg lama (30min-45min).Kalau nak cepat guna WinHIIP (Windows XP) nyer prog.Hdd tadi dimasukkan ke dlm PC pass tu install pakai WinHIIP (cepat dlm masa 4-10min jer).

Tuk run applikasi pakai thumbdrive lak bersambung...ke kuar site jap

Ok kelebihan PS2 yg lama nie cam aku cakap leh install game dlm hdd pass tu game load dari hdd.Utk pakai hdd kena ada network adapter (NA).NA nie akan terus sambung ke hdd ide.Minimum kapasiti yg recommended ialah 40Gbyte.

Utk launch game kena ada applikasi dipanggil HDLoader atau HDAdvance.Game boleh diinstall pakai applikasi ini tapi ambil masa yg lama (30min-45min).Kalau nak cepat guna WinHIIP (Windows XP) nyer prog.Hdd tadi dimasukkan ke dlm PC pass tu install pakai WinHIIP (cepat dlm masa 4-10min jer).

Tuk run applikasi pakai thumbdrive lak bersambung...ke kuar site jap

di mana ada jual network adapter ni?...di mana pulak hdd ide?...minta fahamlah...pasal saya ni lemah sikit pasal hdd ni...so sorry... tongue.gif

sifu tot baik hang buat guide utk bebudak main tru HDD...

apa pon aku nak jawab skit jer soklan cristiano(kirstian) ronaldo

network adapter tu mcm kable utk sambung HDD ke ps2 lar bukannya cam network card(LAN)..aku sure ko bayangkan network adapter tu cam network kad huhuhu

HDD lak..model yg kompitible skrg maxtor lar...40gb keatas..

klu nak beli network adapter nis byk kedai jusl ps2 ada...utk pstwo slim nyer pon ada dipanggil usbadvance

apa2 pon aku ucap takziah atas kemeninggalan ps2 ko...

sifu tot baik hang buat guide utk bebudak main tru HDD...

apa pon aku nak jawab skit jer soklan cristiano(kirstian) ronaldo

network adapter tu mcm kable utk sambung HDD ke ps2 lar bukannya cam network card(LAN)..aku sure ko bayangkan network adapter tu cam network kad huhuhu

HDD lak..model yg kompitible skrg maxtor lar...40gb keatas..

klu nak beli network adapter nis byk kedai jusl ps2 ada...utk pstwo slim nyer pon ada dipanggil usbadvance

apa2 pon aku ucap takziah atas kemeninggalan ps2 ko...

aku tak bayangkan network adapter tu cam network kad lah...tapi saya bayangkan ia macam adapter ps2 tu lah... tongue.gif

ps2 saya dah boleh mainlah...tapi saya rasa tak lama lah

<----- sila lihat avatar aku. tot13..mmg caya la ko buat toturial..eh nanti aku nak pi umah ko..aku bawak crd..ko buatkan aku hdloader yg paling latest yer tongue.gif

Ok kau datang bawak MG2 sekali...

ni aku ade cite bess...

smalam aku ade gi summit USJ..saje jenjalan ngan member..

sambil2 tu aku usha2 la rega ps2 kat sana..sebab aku dengar pstwo kat sana murah...

murah mmg murah..aku memula mmg terkejut bila tanya diroang rege pstwo baru sekrang ni brape..diorang bagi tau rm650!..mak ai murah tu..pastu aku tanya pulak kalau ps2 lame gedabak brape pulak,diorang bagaitu rm600..woot..buleh tahan aku cakap..

aku pun heran la camna diorang buleh letak harege murah..sedangkan kalau kat sgwang tu diorang letak 750+ tuk slim dan 850+ tuk model lame.tengok tempat harege sewa kedai pun tak banyak beza rasenye..camna diorang cari untung..

lepas tu aku tanya la yg ps2 lame tu rm600 pakai modchip ape...

terus dia cakap..kalau modchip messiah2 tambah rm200..lepas tu dia tunjuk la koleksi modchip dia..bla..bla bla..

"mak ai..kena tambah lagi ke?"..mati2 aku ingat rm600 tu dah ade modchip..

pastu aku tanya dia tang pstwo tu...pun sama gak..rm650 tu tak masuk modchip..pastu dia siap keluarkan senarai pakej lagi...modded version ade 4 pakej..dari rm799 sampai la rm1000+(ikut jenis modcip)..

habih dah sume cerita dia keluar kiteorang terus blah..

kedai2 lain pun same pesen..bila kau tanya harege pstwo diorang cakap rm650..pastu aku tanya rm650 tu siap mod ke?diorang cakap sudah...tapi kena tambah la ikut modcip yg lu mau..

ini rupenya taktik diorang..letak rege unmodded tuk tarik pelanggan..

tapi dlm banyak2 cerita udang disebalik mee ni ade benda yg menarik perhatian aku...iaitu..diorang ade jual pstwo jenis US..NTSC/UC SCPH70012..pal pun ade..tapi US tu mmg curik tumpuan aku..sib baik aku dah ade pstwo..kalau tak sure aku angkut yg us ni..

yg menariknya bila aku tanya satu kedai tu dia cakap yg us ni mahal sikit,kalau japan dan pal harege unmodded =rm650,us ni 680..

bila aku tanya kedai lagi satu,dia cakap ree unmodded same..tapi modchip dia lain2..ape dia inta aku bodo sgt ke ape..sume nye market strategi..tu pasal emmacam quotation yg keluar..huh..

tapi yg pasti us pstwo ade sekali online CD...mmg menarik..

kat tempat lain.cam sg wang tak tau la kalau dah ade..tapi aku rase tak lame lagi tempat2 top cam sg wang ngan imbi pun akan masuk version us ni..so kalau sape2 yg nak beli pstwo ..aku sarankan korang carik yg us version scph70012..

betul tu..

tapi setakat ni aku punye pstwo masih cun lagi..

mmg tak pernah ade masalah baca cd yg aku beli..kiranya 100% cd yg aku beli seume leh jalan..cuma cd codebreaker9 yg aku burn je tak jalan..yo la..sebab dia dah ade modchip protection la katekan..

betul tu..

tapi setakat ni aku punye pstwo masih cun lagi..

mmg tak pernah ade masalah baca cd yg aku beli..kiranya 100% cd yg aku beli seume leh jalan..cuma cd codebreaker9 yg aku burn je tak jalan..yo la..sebab dia dah ade modchip protection la katekan..

Ko nak chip lame aku tu tuk member ko ker?

memanglah macam tu dia orang berniaga...sungai wang juga begitu...masa saya nak beli ps dan ps2 pun macam tu juga...i tanya harga berapa...then dia bagi harga yg murah..lepas tu saya tanya dah siap modify ke...dia kata belum kena tambah duit...buat masa kita saja ...satu benda kena tanya 2 kali...

anyway thank from your info...gmos

mmg tul c.ronaldo...itu taktik dorg...

nasihat aku kalau ko nak beli trus tny complete set n ble main lanun sekali..kalau x die mencecceh jer....buang mase n tenaga ko jer....

mm..ko da angkat baru kaa?

aku teringin nk trade in ps2 aku nila...asik sangkut jer cd yg aku beli...korang rase ada kedai ka nk tade in ps2 ni kepada pstwo?bape harge die ek?xkesahla pstwo ni ble main kejap ka ape..yg penting bole main sambil menunggu ps3..heheheh